2020-05-30   18:27:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Stadion

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2018    Udskriftsdato  19 januar 2018   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:48   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 januar 2018         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Sponsor: Løve Apotek 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            27.56   
Josien Wijkhuijs  1999  Orca Nederland            27.64   
Caroline Erichsen  1998  Sigma Swim Birkerød            27.93   
Marina Heller Hansen  1994  Sigma Swim Allerød            28.46   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub            28.95   
Ellen Nielsen  2001  Esbjerg Svømmeklub            29.11   
Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub            29.15   
Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub            29.18   
Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svømmeklub            29.33   
10  Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub            29.36   
11  Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.39   
12  Camilla Dufour  1996  Sigma Swim Allerød            29.45   
13  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  GTI            29.50   
14  Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub            29.59   
15  Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            29.65   
16  Cecilie Lykke Hansen  1999  Odder Svømmeklub            29.67   
17  Amalie Kruse Enemærke  2003  Herlev Svømning            29.69   
18  Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            29.78   
19  Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            29.81   
20  Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning            29.82   
21  Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            30.01   
22  Astrid Nielsen  2002  Esbjerg Svømmeklub            30.09   
23  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            30.10   
24  Maj Howardsen  1997  Sigma Swim Allerød            30.15   
25  Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Svømmeklub            30.19   
26  Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            30.26   
27  Silke Huisman  2003  Orca Nederland            30.32   
28  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Svømmeklub            30.39   
29  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            30.42   
30  Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            30.58   
31  Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            30.59   
32  Marissa Lindemulder  1993  Orca Nederland            30.60   
33  Katja Korbo Petersson  2001  A6            30.65   
33  Lize Janna Vries  2001  Orca Nederland            30.65   
35  Clara Marott Schelde  2000  Farum Svømmeklub            30.82   
36  Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød            30.87   
37  Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31            30.91   
38  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            30.95   
39  Luna Emilie Olsen  2003  A6            31.03   
40  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            31.13   
41  Eydís Ósk Kolbeinsdóttir  2000  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            31.17   
42  Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.23   
43  Sofie Louise Nimb  2001  Gentofte Svømme Klub            31.33   
44  Kristine Mikkelsen  2000  Hvidovre Svømme Klub            31.47   
45  Gunnhildur Björg Baldursdóttir  2000  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            31.51   
45  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            31.51   
47  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svømmeklub            31.54   
48  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            31.56   
49  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.59   
50  Diljá Rún Ívarsdóttir  2002  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            31.64   
51  Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            31.66   
52  Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            31.71   
53  Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.72   
54  Froukje Osinga  2000  Orca Nederland            31.79   
55  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.80   
56  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            31.93   
57  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  Hvidovre Svømme Klub            31.98   
58  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            32.02   
59  Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            32.04   
60  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            32.11   
61  Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            32.17   
62  Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.26   
63  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.36   
64  Emilia Lønborg  2002  Herlufsholm Svømmeklub            32.39   
65  Clara Carlquist  2003  Gentofte Svømme Klub            32.41   
66  Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            32.43   
67  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            32.45   
68  Helena Berg Wenk  2000  Roskilde Svømning            32.46   
69  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            32.48   
69  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub            32.48   
71  Christine Henriksen  2003  A6            32.51   
72  Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            32.52   
73  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.65   
74  Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.69   
75  Birna Hilmarsdóttir  2002  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            32.75   
75  Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939            32.75   
77  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.78   
78  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Svømmeklub            32.84   
79  Camilla Angaard Nielsen  2003  Odder Svømmeklub            32.95   
80  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            33.23   
81  Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning            33.59   
82  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.64   
83  Anneke Laan  2002  Orca Nederland            33.79   
84  Julie Wolter  2003  GTI            33.93   
85  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.00   
86  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            34.21   
87  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            34.34   
88  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            34.63   
89  Marrit Tiekstra  2003  Orca Nederland            35.51   
90  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            36.15   
91  Guðný Birna Falsdóttir  2003  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            36.37   
92  Sofie Bak  2003  Hvidovre Svømme Klub            36.39   
93  Marijne Veen  2003  Orca Nederland            37.50   
94  Marike Nevermann  2003  Farum Svømmeklub            38.77   
95  Þórdís M Aðalsteinsdóttir  2003  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar            39.42   
Marie Voigt Lauridsen  1995  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 januar 2018 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark