2020-05-28   10:56:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Stadion

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2018    Udskriftsdato  19 januar 2018   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:13   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 januar 2018         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maj Howardsen  1997    698  1:04.47  2:12.40  3:19.18    4:26.45   
  Sigma Swim Allerød  4:18.80                 
                     
Anna Boutrup  1998    680  1:05.66  2:14.45  3:23.08    4:28.89   
  Sigma Swim Birkerød  4:21.31                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    678  1:04.95  2:13.54  3:22.08    4:29.04   
  Sigma Swim Allerød  4:14.47                 
                     
Eydís Ósk Kolbeinsdóttir  2000    649  1:05.00  2:14.43  3:24.55    4:33.10   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:30.62                 
                     
Caroline Erichsen  1998    641  1:05.38  2:14.75  3:24.42    4:34.16   
  Sigma Swim Birkerød  4:28.39                 
                     
Lærke Toft Ruby  1999    631  1:06.36  2:15.91  3:25.96    4:35.66   
  A6  4:29.44                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    588  1:06.77  2:17.52  3:29.74    4:42.10   
  Roskilde Svømning  4:28.44                 
                     
Alberte M Hansen  2000    582  1:07.48  2:19.92  3:32.10    4:43.20   
  Herlev Svømning  4:33.29                 
                     
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Paaske  2001    663  1:04.77  2:14.19  3:23.36    4:31.16   
  Roskilde Svømning  4:35.30                 
                     
Mia Steen Duus  2001    655  1:06.36  2:16.60  3:24.97    4:32.22   
  Sigma Swim Birkerød  4:33.54                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    638  1:06.75  2:16.97  3:26.38    4:34.56   
  Roskilde Svømning  4:26.14                 
                     
Anne Føyn  2002    623  1:05.86  2:16.02  3:27.24    4:36.80   
  Sigma Swim Birkerød  4:30.45                 
                     
Josephine Kruse  2002    608  1:07.97  2:19.69  3:29.74    4:39.01   
  Sigma Swim Allerød  4:37.99                 
                     
Tine Petersen  2003    604  1:07.26  2:17.48  3:28.88    4:39.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:34.17                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    599  1:06.85  2:17.34  3:28.49    4:40.37   
  Hvidovre Svømme Klub  4:25.15                 
                     
Michelle Mortensen  2002    588  1:07.50  2:19.54  3:31.56    4:42.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:38.84                 
                     
Lize Janna Vries  2001    583  1:07.24  2:18.99  3:31.76    4:42.90   
  Orca Nederland  4:41.36                 
                     
10  Sofie Louise Nimb  2001    572  1:07.30  2:19.07  3:31.53    4:44.76   
  Gentofte Svømme Klub  4:35.59                 
                     
11  Caroline Brink  2003    569  1:07.50  2:19.66  3:32.17    4:45.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:37.39                 
                     
12  Sofie Andersen  2001    551  1:08.13  2:21.21  3:34.94    4:48.42   
  Slagelse Svømmeklub  4:45.25                 
                     
13  Birna Hilmarsdóttir  2002    544  1:09.33  2:23.27  3:38.03    4:49.58   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:51.35                 
                     
14  Stefanía Sigurþórsdóttir  2001    541  1:09.45  2:23.23  3:37.72    4:50.09   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:52.68                 
                     
15  Sofia Norre Bendt  2003    534  1:09.73  2:23.86  3:38.32    4:51.44   
  Lyngby Svømmeklub  4:42.72                 
                     
16  Mia Lindberg  2003    531  1:09.75  2:24.14  3:38.54    4:51.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:42.96                 
                     
17  Rebekka Giessing  2003    524  1:08.05  2:21.35  3:36.65    4:53.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:43.93                 
                     
18  Alberte V. Bisgaard  2003    523  1:06.75  2:21.20  3:37.61    4:53.45   
  Gentofte Svømme Klub  4:45.01                 
                     
19  Signe Fich Hansen  2002    520  1:11.24  2:25.85  3:40.57    4:53.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:42.67                 
                     
20  Katja Kjær Nielsen  2002    519  1:08.64  2:23.23  3:39.32    4:54.16   
  Ringsted Svømme Klub  4:40.58                 
                     
21  Esther Else Grubert  2003    514  1:09.79  2:25.47  3:41.66    4:55.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:47.86                 
                     
22  Marie Christensen  2002    506  1:09.97  2:25.21  3:41.08    4:56.64   
  Odder Svømmeklub  4:40.70                 
                     
23  Caroline Veggerby  2003    504  1:10.24  2:26.74  3:43.52    4:57.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:50.04                 
                     
24  Clara Carlquist  2003    500  1:10.30  2:25.96  3:42.45    4:57.80   
  Gentofte Svømme Klub  4:52.23                 
                     
25  Freya Nørlund Wentzel  2003    490  1:12.23  2:28.61  3:44.64    4:59.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:02.00                 
                     
26  Hannah Höesch  2003    488  1:11.26  2:27.44  3:44.09    5:00.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:48.48                 
                     
27  Josephine B. U. Danielsen  2003    481  1:12.42  2:30.09  3:46.74    5:01.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:59.40                 
                     
28  Jasmin Larsen  2002    480  1:12.51  2:28.93  3:46.12    5:01.87   
  Ringsted Svømme Klub  4:52.64                 
                     
29  Luna Fyller Jacobsen  2003    473  1:12.94  2:30.82  3:48.16    5:03.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:02.33                 
                     
30  Ella Stenholt  2003    467  1:13.66  2:31.04  3:49.08    5:04.62   
  Lyngby Svømmeklub  5:09.87                 
                     
31  Thippe de Neergaard  2003    465  1:11.76  2:30.67  3:49.78    5:05.05   
  VAT Copenhagen-MK31  4:57.77                 
                     
32  Silke Larsen  2003    460  1:12.70  2:30.93  3:49.93    5:06.23   
  Roskilde Svømning  4:53.59                 
                     
33  Isabella Rosenberg  2003    458  1:12.20  2:30.57  3:48.42    5:06.71   
  VAT Copenhagen-MK31  5:00.28                 
                     
34  Ida Hebeltoft  2003    456  1:13.35  2:32.11  3:51.02    5:07.05   
  Herlev Svømning  5:10.08                 
                     
35  Cathrine Toftelund Larsen  2003    455  1:11.83  2:29.87  3:48.69    5:07.23   
  Lyngby Svømmeklub  5:22.21                 
                     
36  Emma Rasmussen  2002    454  1:13.98  2:31.89  3:50.57    5:07.45   
  Odder Svømmeklub  5:02.55                 
                     
37  Liv Hingeberg  2001    446  1:14.33  2:33.01  3:51.63    5:09.32   
  Odder Svømmeklub  5:02.49                 
                     
38  Þórdís M Aðalsteinsdóttir  2003    435  1:15.10  2:33.97  3:53.67    5:12.05   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  5:10.57                 
                     
39  Guðný Birna Falsdóttir  2003    425  1:14.37  2:34.26  3:54.87    5:14.35   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:58.56                 
                     
40  Cathrine Wismann  2002    392  1:12.48  2:33.25  3:57.66    5:22.90   
  Ringsted Svømme Klub  4:58.18                 
                     
41  Lærke Blond  2003    381  1:15.33  2:39.01  4:02.70    5:26.15   
  Vallensbæk IF Af 1939  5:56.83                 
                     
42  Annika Lundin Brockdorff  2003    362  1:16.96  2:43.14  4:08.94    5:31.74   
  Lyngby Svømmeklub  5:22.86                 
                     
43  Camilla Angaard Nielsen  2003    355  1:21.01  2:46.67  4:12.03    5:33.87   
  Odder Svømmeklub  5:14.17                 
                     
44  Silja Mortensen  2003    325  1:19.39  2:48.31  4:17.14    5:43.82   
  Albertslund IF  6:13.32                 
                     
Mia Krüger  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  5:13.73                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 januar 2018 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark