2020-05-30   17:58:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Stadion

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2018    Udskriftsdato  19 januar 2018   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:50   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 januar 2018         
 
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Ovesen  1994    722  58.56  2:00.52  3:03.70    4:05.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:54.68                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    682  1:01.07  2:05.18  3:08.83    4:09.95   
  Lyngby Svømmeklub  4:04.93                 
                     
Jacob M. Jørgensen  1997    671  1:00.98  2:05.45  3:09.40    4:11.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:07.78                 
                     
Viktor Holm  1996    662  59.34  2:01.94  3:06.58    4:12.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:02.10                 
                     
Andreas Mårtensson  1997    623  1:01.58  2:08.30  3:14.01    4:17.66   
  Sigma Swim Allerød  4:01.76                 
                     
Joakim Brønnum  1997    622  1:01.46  2:06.42  3:12.26    4:17.69   
  Sigma Swim Allerød  4:00.00                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    580  1:02.10  2:09.33  3:18.00    4:23.84   
  Lyngby Svømmeklub  4:02.85                 
                     
Kristian Khodatskii  1999    580  1:00.29  2:08.38  3:17.57    4:23.88   
  Russia  4:04.00                 
                     
Frederik Nerving  1997    544  1:04.55  2:12.65  3:21.42    4:29.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:15.01                 
                     
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    665  1:02.12  2:06.28  3:10.65    4:12.05   
  Lyngby Svømmeklub  4:06.51                 
                     
Frederik Bojesen  2002    641  1:01.77  2:06.50  3:11.42    4:15.21   
  A6  4:13.31                 
                     
Alfred August Grubert  2001    609  1:03.25  2:09.95  3:15.57    4:19.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:19.84                 
                     
Anders Nielsen  2001    603  1:01.92  2:07.25  3:13.16    4:20.41   
  Ringsted Svømme Klub  4:12.45                 
                     
Jens Bomgaard  2002    600  1:03.01  2:09.19  3:15.79    4:20.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:21.35                 
                     
Alexander Rendlev  2001    585  1:02.58  2:09.26  3:16.72    4:23.11   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:18.26                 
                     
Ferdinand Wahl  2000    578  1:02.82  2:09.65  3:17.36    4:24.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:12.54                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    542  1:03.74  2:12.45  3:22.01    4:29.88   
  Sigma Swim Birkerød  4:25.27                 
                     
Emil Kildahl Døssing  2002    535  1:03.74  2:13.29  3:21.87    4:31.01   
  Sigma Swim Birkerød  4:23.82                 
                     
10  Jonas Hansen  2001    530  1:03.08  2:12.00  3:23.01    4:31.78   
  Slagelse Svømmeklub  5:00.14                 
                     
11  Thor G. Nedergaard  2002    523  1:06.11  2:16.43  3:25.94    4:33.10   
  Odder Svømmeklub  4:29.44                 
                     
12  Frede Meincke  2002    517  1:05.53  2:16.00  3:25.56    4:34.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:26.85                 
                     
13  Marcus Dessau  2002    510  1:05.15  2:15.29  3:25.20    4:35.31   
  Gentofte Svømme Klub  4:24.30                 
                     
14  Morten Østergaard  2002    493  1:04.40  2:14.97  3:26.22    4:38.47   
  A6  4:30.45                 
                     
15  Luis Velasquez  2001    493  1:05.74  2:16.93  3:28.75    4:38.57   
  Esbjerg Svømmeklub  4:28.02                 
                     
16  Anders Skousen  2002    488  1:06.67  2:19.29  3:31.23    4:39.50   
  Hvidovre Svømme Klub  4:41.23                 
                     
17  Nicolai Wiuff  2002    479  1:06.69  2:17.74  3:29.16    4:41.10   
  Herlev Svømning  4:32.44                 
                     
18  Mads Lind  2002    474  1:07.52  2:20.31  3:32.99    4:42.24   
  Hvidovre Svømme Klub  4:48.22                 
                     
19  Emil Steenberg  2002    448  1:07.68  2:20.12  3:34.11    4:47.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:41.93                 
                     
20  Anders Hvidt  2002    405  1:12.31  2:26.39  3:42.50    4:57.27   
  Gentofte Svømme Klub  5:03.56                 
                     
21  Nicholas Bundgaard  2002    384  1:15.73  2:33.34  3:49.02    5:02.56   
  Odder Svømmeklub  5:01.90                 
                     
Oliver Breuner  2002              DNS   
  Roskilde Svømning  5:15.79                 
                     
Scott Steenberg  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub  4:31.30                 
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  4:12.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 januar 2018 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark