2021-04-12   09:25:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ystad Grand Prix 2, TYR Open

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 lördag försök

Document
Resultat
Ystad Grand Prix 2 TYR Open
Arrangör:
Plats: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 8, 100m Fjärilsim Damer 15 och yngre - Försök
Sponsor: Södra Kompaniet
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb +0.70 572 1:05.75 Q
50m: 31.03
100m: 1:05.75
(34.72)
2 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap +0.88 553 1:06.51 +0.76 Q
50m: 30.75
100m: 1:06.51
(35.76)
3 Saga Nyborg 2003 Kristianstads SLS 479 1:09.79 +4.04 Q
50m: 32.39
100m: 1:09.79
(37.40)
4 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon +0.73 469 1:10.25 +4.50 Q
50m: 32.50
100m: 1:10.25
(37.75)
5 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon +0.77 459 1:10.77 +5.02 Q
50m: 32.09
100m: 1:10.77
(38.68)
6 Julia  Olsson 2004 Kiviks Simklubb +0.55 453 1:11.10 +5.35 Q
50m: 32.08
100m: 1:11.10
(39.02)
7 Vanessa Johansson 2006 Simklubben Poseidon +0.78 440 1:11.77 +6.02 Q
50m: 31.94
100m: 1:11.77
(39.83)
8 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb +0.71 396 1:14.34 +8.59 Q
50m: 33.14
100m: 1:14.34
(41.20)
9 Michaela Ruzic 2003 S 71 +0.73 364 1:16.42 +10.67
50m: 35.70
100m: 1:16.42
(40.72)
10 Elvira Eriksson 2003 Ystads Simsällskap 363 1:16.51 +10.76
50m: 34.56
100m: 1:16.51
(41.95)
11 Linn Martinsson 2004 Ystads Simsällskap +0.63 304 1:21.18 +15.43
50m: 36.49
100m: 1:21.18
(44.69)
12 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap 296 1:21.90 +16.15
50m: 37.01
100m: 1:21.90
(44.89)
13 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon 296 1:21.92 +16.17
50m: 37.86
100m: 1:21.92
(44.06)
14 Olivia Olsson 2004 Simklubben Poseidon +0.82 278 1:23.62 +17.87
50m: 38.85
100m: 1:23.62
(44.77)
15 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon 264 1:25.06 +19.31
50m: 39.12
100m: 1:25.06
(45.94)
16 Sabina Rosengren 2003 Sjöbo Simsällskap +0.73 263 1:25.20 +19.45
50m: 38.52
100m: 1:25.20
(46.68)
17 Maja Kiceec 2006 Simklubben Sydsim +0.77 255 1:26.11 +20.36
50m: 38.58
100m: 1:26.11
(47.53)
18 Marina Jönsson 2004 Ystads Simsällskap +0.77 213 1:31.32 +25.57
50m: 40.98
100m: 1:31.32
(50.34)
19 Emma Pjanic 2005 Simklubben Poseidon +0.79 174 1:37.68 +31.93
50m: 44.58
100m: 1:37.68
(53.10)
Event 8, 100m Fjärilsim Damer 16-99 år - Försök
Sponsor: Södra Kompaniet
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecca Hesslevik 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.72 619 1:04.05 Q
50m: 30.42
100m: 1:04.05
(33.63)
2 Isabelle Sering 2002 Föreningen Trelleborg Sim +0.70 618 1:04.11 +0.06 -
50m: 29.08
100m: 1:04.11
(35.03)
3 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon 594 1:04.96 +0.91 Q
50m: 30.33
100m: 1:04.96
(34.63)
4 Augusta Andersson 1997 Sjöbo Simsällskap 532 1:07.36 +3.31 Q
50m: 31.94
100m: 1:07.36
(35.42)
5 Johanna Andersson 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 526 1:07.64 +3.59 Q
50m: 31.50
100m: 1:07.64
(36.14)
6 Elsa Nordström 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.58 522 1:07.80 +3.75 Q
50m: 31.59
100m: 1:07.80
(36.21)
7 Tilde Anderberg-Richard 1999 Sjöbo Simsällskap +0.79 446 1:11.45 +7.40 Q
50m: 32.82
100m: 1:11.45
(38.63)
8 Elin Johannesson 1999 Landskrona Simsällskap +0.74 418 1:12.98 +8.93 Q
50m: 32.65
100m: 1:12.98
(40.33)
9 Alma Lindberg 2002 Simklubben Poseidon +0.71 412 1:13.38 +9.33 Q
50m: 32.99
100m: 1:13.38
(40.39)
10 Tove Lennartsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 398 1:14.20 +10.15
50m: 33.94
100m: 1:14.20
(40.26)
11 Elin Rundblad 1999 Landskrona Simsällskap +0.81 390 1:14.74 +10.69
50m: 32.69
100m: 1:14.74
(42.05)
12 Sara Melgar 2002 Ystads Simsällskap +0.61 364 1:16.44 +12.39
50m: 35.22
100m: 1:16.44
(41.22)
13 Linnea Nimander 2002 Simklubben Ran +0.74 242 1:27.54 +23.49
50m: 39.18
100m: 1:27.54
(48.36)
- Julia Brinkhagen 1999 Landskrona Simsällskap +0.65 DSQ
2018-10-20 11:36:35 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Ystads Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner