2021-04-12   09:22:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ystad Grand Prix 2, TYR Open

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 lördag försök

Document
Resultat
Ystad Grand Prix 2 TYR Open
Arrangör:
Plats: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 18, 50m Fjärilsim Herrar 15 och yngre - Försök
Sponsor: Teleservice
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Tired 2003 Simklubben Poseidon +0.66 421 29.07 Q
2 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb +0.70 412 29.29 +0.22 Q
3 Jakob Lindskoug 2004 Simklubben Poseidon +0.60 365 30.48 +1.41 Q
4 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.70 362 30.57 +1.50 Q
5 Tomislav Corluka 2003 Kristianstads SLS +0.69 360 30.63 +1.56 Q
6 Melvin Malm 2004 Simklubben Poseidon +0.66 359 30.65 +1.58 Q
7 David Olofsson 2004 Simklubben Sydsim +0.81 353 30.83 +1.76 Q
8 Lucas Bontidean 2005 Simklubben Poseidon +0.69 323 31.75 +2.68 Q
9 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap 323 31.77 +2.70
10 Nayan Ljungholm 2005 Simklubben Poseidon +0.66 322 31.80 +2.73
11 Edvard Levau 2004 Simklubben Poseidon +0.69 311 32.15 +3.08
12 Chengyue Li 2004 Simklubben Ran +0.74 305 32.37 +3.30
13 Melvin Andersson 2003 Simklubben Sydsim +0.66 301 32.51 +3.44
14 Carl Elmer 2003 Simklubben Poseidon +0.75 300 32.53 +3.46
15 Elias af Trampe 2004 Simklubben Poseidon +0.64 295 32.72 +3.65
16 Philip Björkman 2005 Simklubben Poseidon 275 33.49 +4.42
17 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Föreningen Trelleborg Sim 268 33.81 +4.74
18 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.62 264 33.96 +4.89
19 Elias Löfström 2004 Simklubben Poseidon +0.78 257 34.25 +5.18
20 Herman Modig 2003 Kristianstads SLS 251 34.55 +5.48
21 Hadi Hariri 2005 Simklubben Ran +0.77 242 34.96 +5.89
22 Mustapha Hariri 2005 Simklubben Ran +0.56 241 34.99 +5.92
23 Victor Khan-Amidy 2004 Simklubben Poseidon +0.78 224 35.87 +6.80
24 Axel Sandberg 2004 Simklubben Poseidon +0.83 219 36.16 +7.09
25 Alfred Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.69 203 37.06 +7.99
26 Elton Högklint 2003 Simklubben Poseidon +0.78 202 37.15 +8.08
Event 18, 50m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Försök
Sponsor: Teleservice
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jesper Björk 1993 Helsingborgs Simsällskap +0.63 680 24.78 Q
2 Simon Sjödin 1986 Simklubben Neptun +0.61 674 24.86 +0.08 Q
3 Isak Larsson 2000 Sjöbo Simsällskap 669 24.92 +0.14 Q
4 Christoffer Carlsen 1992 Helsingborgs Simsällskap +0.69 664 24.98 +0.20 Q
5 Elias Persson 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 641 25.28 +0.50 Q
6 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim 622 25.53 +0.75 Q
7 Richard Berg 1998 Simklubben Ran +0.62 621 25.54 +0.76 Q
8 Ahmad Attellesey 1995 Malmö Kappsimningsklubb 594 25.93 +1.15 Q
9 Emil Hassling 2000 Landskrona Simsällskap +0.66 587 26.03 +1.25
10 Linus Kahl 2001 Landskrona Simsällskap +0.67 568 26.32 +1.54
11 Primus Olsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 561 26.42 +1.64
11 Anders Ludvigsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb +0.57 561 26.42 +1.64
13 Sebastian Bergenzaun 1991 Simklubben Poseidon +0.67 559 26.46 +1.68
14 Gustav Östlund 2000 Simklubben Poseidon +0.64 555 26.52 +1.74
15 Jesper Olsson 1998 Simklubben Poseidon +0.65 542 26.73 +1.95
16 Joar Modigh 2001 Simklubben Poseidon +0.66 517 27.15 +2.37
17 Hampus Svensson 1999 Landskrona Simsällskap +0.67 499 27.47 +2.69
18 Tim Brinkhagen 2001 Landskrona Simsällskap 486 27.72 +2.94
19 Christoffer Dellhede 2001 Landskrona Simsällskap 480 27.83 +3.05
20 Adam Ringdahl 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 479 27.86 +3.08
21 Mattias Rydqvist 2000 Föreningen Trelleborg Sim +0.64 473 27.96 +3.18
22 Emil Jespersen 2001 Ystads Simsällskap +0.75 461 28.20 +3.42
22 Sebastian Lundgren 1999 Ystads Simsällskap +0.74 461 28.20 +3.42
24 Philip Rantzow 1999 S 71 +0.56 458 28.28 +3.50
25 Vilhelm Andersson 2002 Simklubben Sydsim +0.66 456 28.31 +3.53
26 William Lindblom 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 455 28.33 +3.55
27 Viktor Carlsson 2000 Karlskrona Simsällskap +0.61 435 28.77 +3.99
28 Sten Ludvigsson 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.81 414 29.23 +4.45
29 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap +0.62 412 29.29 +4.51
30 Linus Ljunghusen 2000 Simklubben Poseidon +0.69 406 29.43 +4.65
31 Philip Stenberg 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.65 404 29.48 +4.70
32 Joel Johnsson 2000 Kristianstads SLS +0.82 403 29.51 +4.73
33 Simon Ghidini 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 401 29.56 +4.78
34 Casper Svärd 2001 Landskrona Simsällskap +0.65 392 29.77 +4.99
35 Tim Petersson 1999 Landskrona Simsällskap +0.71 370 30.36 +5.58
36 Maximilian Brink 2002 Kiviks Simklubb +0.70 367 30.43 +5.65
37 Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon 356 30.75 +5.97
38 Mohamad Hariri 2002 Simklubben Ran 340 31.22 +6.44
39 Jesper Hansson 1998 Föreningen Trelleborg Sim +0.74 332 31.48 +6.70
40 Jesper Franzén 2002 Simklubben Sydsim +0.79 326 31.67 +6.89
41 Oliver Pavkovic 2001 Kristianstads SLS +0.70 323 31.75 +6.97
- Mats Westergren 1994 Malmö Kappsimningsklubb DNS
- Jonatan Wede 1988 Landskrona Simsällskap DNS
2018-10-20 12:37:22 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Ystads Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner