2020-05-30   18:27:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl.11:00

Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:46   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub / Fynsvøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Fynsk Junior Rekord: Frederik J Sørensen 22.94 2014-11-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stefan Hansen  2002    400          27.49   
  Svendborg Svømme Klub  27.52                 
Mikkel Nissen  2002    355          28.60   
  Nyborg Svømmeklub  28.01                 
Anders Mosbæk Johannessen  2005    256          31.89   
  Frem Odense  32.82                 
Piotr Stadnicki  2004    256          31.89   
  Nyborg Svømmeklub  34.75                 
Emil Brandt Bertelsen  2004    253          32.02   
  Svendborg Svømme Klub  32.29                 
William Romer Jørgensen  2005    203          34.44   
  Svendborg Svømme Klub  34.17                 
Harald Heyde Engvad  2007    168          36.65   
  Frem Odense  43.63                 
Tobias Damsgaard  2006    168          36.71   
  Ringe Svømme Klub  35.87                 
Abdelrahman Doudar  2005    158          37.46   
  Frem Odense  39.24                 
10  Mads Kristensen  2005    148          38.29   
  Svendborg Svømme Klub  41.67                 
11  Patrick Sønderskov  2005    147          38.36   
  H2Odense  50.92                 
12  Josef Assing Hvidt  2006    129          40.00   
  Frem Odense  1:13.85                 
13  Lukas Skov Christiansen  2005    124          40.59   
  Nyborg Svømmeklub  43.17                 
14  Johannes Erik Geisler  2006    121          40.86   
  Frem Odense  43.95                 
15  Johan Lundsgaard Palm  2008    111          42.10   
  Nyborg Svømmeklub  44.56                 
16  Anders Hammam Saayda  2006    105          42.91   
  Frem Odense  41.59                 
17  Kristoffer S. Haue  2006    75          47.89   
  Frem Odense                   
18  Gilbert Eskildsen  2008    71          48.77   
  Nyborg Svømmeklub  47.30                 
19  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007    70          49.08   
  Ringe Svømme Klub  53.27                 
20  Lauritz Høybye Olesen  2009    59          51.93   
  Nyborg Svømmeklub  48.80                 
21  Malthe Petersen  2008    56          52.69   
  Frem Odense  1:06.31                 
22  Marius Lundsfryd  2008    49          55.18   
  Ringe Svømme Klub  1:02.38                 
23  Danilo Vaarning  2009    46          56.29   
  Nyborg Svømmeklub  56.00                 
Alexander H Rasmussen  2005              DNS   
  H2Odense                   
Loui Soelmark  2008              DNS   
  Ringe Svømme Klub  55.12                 
Alexander Kirk  2008              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub  53.32                 
Alexander S. Todbjerg  2005              DSQ  Tyvstart 
  H2Odense                   
Jonas Bergmann  2006              DSQ  Tyvstart 
  H2Odense                   
Mathias Juhl Rasmussen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ringe Svømme Klub  57.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark