2019-12-09   04:29:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sundsvall Sim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag fm

Document
Resultat
Sundsvall Sim 2018
Arrangör:
Plats: Himlabadet Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 jun 2018 till den 10 jun 2018
Event 3, 50m Fri D 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Bergqvist 2008 Njurunda Simsällskap +0.54 35.29
2 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap +0.54 35.37 +0.08
3 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap 36.67 +1.38
4 Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.88 39.42 +4.13
5 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap +0.58 40.08 +4.79
6 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir 40.53 +5.24
7 Molly Hahlin 2008 Dorotea IF 40.94 +5.65
8 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir 42.92 +7.63
9 Embla  Lidén 2008 KFUK-KFUM Kometerna +0.65 44.50 +9.21
10 Meya Berg 2009 Njurunda Simsällskap 44.73 +9.44
11 Matilda Sjödin 2009 Dorotea IF +0.52 46.17 +10.88
12 Vera Pettersson 2009 Dorotea IF 46.37 +11.08
13 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap +0.92 46.38 +11.09
14 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 47.08 +11.79
15 Kate Karlsson 2008 Dorotea IF +0.57 47.91 +12.62
16 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap 48.12 +12.83
17 Minea Luthman 2008 Umeå Simsällskap 48.66 +13.37
18 Juno Domeij 2008 Sollefteå Allmänna Simsällskap 50.05 +14.76
19 Jennielee Oppgård 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.95 51.59 +16.30
20 Wira Andersson 2010 Njurunda Simsällskap 54.35 +19.06
21 Tilde Nordlander 2009 Njurunda Simsällskap 55.24 +19.95
22 Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap 58.62 +23.33
23 Ida Lindahl 2010 Njurunda Simsällskap 1:04.71 +29.42
- Haben Tsegay 2009 Njurunda Simsällskap DSQ
Event 3, 50m Fri D 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap 30.58
2 Elena Henze 2006 Umeå Simsällskap +0.55 32.80 +2.22
3 Vera Stefanovic 2006 Bollnäs Simsällskap 32.91 +2.33
4 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap 33.28 +2.70
5 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.64 33.46 +2.88
6 Ebba Wikström 2006 Härnösands Simsällskap +0.39 33.78 +3.20
7 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.58 33.84 +3.26
8 Alva Gustavsson 2006 Umeå Simsällskap 33.99 +3.41
9 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.56 34.23 +3.65
10 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.76 34.90 +4.32
11 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.56 35.36 +4.78
12 Linn Biller 2006 Söderhamns Simsällskap +0.91 36.62 +6.04
13 Lea Sandbjer Eliasson 2006 Dorotea IF 36.86 +6.28
14 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap 36.87 +6.29
15 Enya Söderlund 2006 Sandvikens Sim och Hoppklubb +0.86 37.24 +6.66
16 Eleanor  Fredholm 2007 Bollnäs Simsällskap 37.42 +6.84
17 Alma Persson 2006 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.71 37.46 +6.88
18 Alva Sjödin 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.60 37.71 +7.13
19 Stina Koskenniemi 2006 Umeå Simsällskap +0.80 38.10 +7.52
20 Molly Linder 2006 Höga Kustens Simsällskap 38.52 +7.94
21 Shewita Tsegay 2006 Njurunda Simsällskap +0.67 38.55 +7.97
22 Emma  Mossnelid 2006 Söderhamns Simsällskap +0.75 38.59 +8.01
22 Märta Karlsson 2007 Söderhamns Simsällskap +0.71 38.59 +8.01
24 Lovisa Brygt 2006 Höga Kustens Simsällskap 38.69 +8.11
25 Arwen Wannberg 2007 Bollnäs Simsällskap 38.75 +8.17
26 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.66 38.81 +8.23
27 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir 39.05 +8.47
28 Amelia Jonsson 2006 Dorotea IF +0.67 39.34 +8.76
29 Nike Wassberg 2006 Simklubben Ägir +0.95 40.50 +9.92
30 Alice Södervall 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.82 40.99 +10.41
31 Marie Pavlovska 2007 Söderhamns Simsällskap 41.55 +10.97
32 Emitis Aminiyan 2006 Söderhamns Simsällskap +0.98 41.58 +11.00
33 Theresia Haraldsson 2006 Simklubben Ägir +0.92 41.74 +11.16
34 Myrna Gidlund 2006 Höga Kustens Simsällskap 41.83 +11.25
35 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap 41.97 +11.39
36 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.57 43.23 +12.65
37 Matilda Johansson 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap 44.02 +13.44
38 Tuva  Fridlund 2006 Njurunda Simsällskap 45.36 +14.78
39 Freja Lorentzen 2007 Simklubben Ägir 46.00 +15.42
40 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap 47.29 +16.71
41 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.86 49.96 +19.38
42 Elsa Olofsson 2007 Höga Kustens Simsällskap 53.76 +23.18
- Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap DNS
Event 3, 50m Fri D 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Bergh 2004 Söderhamns Simsällskap +0.66 29.20
2 Tove Rehnstedt 2005 Simklubben Ägir +0.62 30.93 +1.73
3 Tyra Strömbom 2004 Hudiksvalls Simsällskap +0.67 31.04 +1.84
4 Leia Beijron 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.79 31.60 +2.40
5 Vilma Fagerström 2005 IKSU Simning +0.70 31.74 +2.54
6 Ebba Lindblom 2004 Njurunda Simsällskap +0.73 31.94 +2.74
7 Nadja Rautiainen 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.68 32.17 +2.97
8 Alice Eriksson 2004 Simklubben Ägir +0.40 32.52 +3.32
9 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap +0.87 32.53 +3.33
10 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap +0.75 32.71 +3.51
11 Agnes Pettersson 2004 Sundsvalls Simsällskap 32.74 +3.54
12 Saga Hållander 2004 Höga Kustens Simsällskap +0.88 32.76 +3.56
13 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap 33.08 +3.88
14 Elin Clarin 2005 Njurunda Simsällskap +0.58 33.76 +4.56
15 Irene Nasta 2004 Simklubben Ägir +0.67 34.26 +5.06
16 Tova Persson 2005 Njurunda Simsällskap +0.61 34.44 +5.24
17 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap 34.59 +5.39
18 Linnea Sandström 2004 Höga Kustens Simsällskap +0.71 34.60 +5.40
19 Elvira Engblom 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS 34.62 +5.42
20 Kristina Kannegiesser 2004 Simklubben Ägir +0.85 34.96 +5.76
21 Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap 35.00 +5.80
22 Alva  Fridlund 2004 Njurunda Simsällskap +0.50 35.20 +6.00
23 Moa Berglund 2004 Härnösands Simsällskap 35.21 +6.01
24 Sandra Trigell 2005 Umeå Simsällskap +0.68 35.22 +6.02
25 Elin Jönsson 2004 Njurunda Simsällskap +0.68 35.75 +6.55
26 Isabelle Åström 2004 Timrå Simklubb +0.72 35.88 +6.68
27 Tuva Wallskog 2004 Simklubben Ägir +0.93 36.02 +6.82
28 Agnes Sundqvist 2005 Söderhamns Simsällskap 36.61 +7.41
29 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap +0.92 36.67 +7.47
30 Ella Wesslau 2004 Simklubben Ägir +0.60 36.73 +7.53
31 Nellie Edbom Wounder 2005 Sundsvalls Simsällskap +0.82 37.27 +8.07
31 Amanda Norlin 2004 Umeå Simsällskap +0.64 37.27 +8.07
33 Ida Karlsson 2005 Söderhamns Simsällskap +0.75 37.50 +8.30
34 Agnes Burman 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.77 37.60 +8.40
35 Meja Brandström 2004 KFUK-KFUM Kometerna 37.74 +8.54
36 Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.98 38.12 +8.92
37 Ina Björk Hedberg 2004 Simklubben Ägir +0.85 38.14 +8.94
38 Kristina Vestman 2004 Härnösands Simsällskap +0.88 38.45 +9.25
39 Fanny Alfredsson 2004 Simklubben Ägir 38.99 +9.79
40 Isa Söderlind 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.65 39.13 +9.93
41 Elin Lindkvist 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.71 39.55 +10.35
42 Amanda Carlzén 2005 Timrå Simklubb +0.78 40.73 +11.53
43 Linnea Drewes 2004 Simklubben Ägir +0.99 40.83 +11.63
44 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.80 43.66 +14.46
- Linnea Jansson 2005 Timrå Simklubb +0.69 DSQ
Event 3, 50m Fri D 15-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gloria Muzito 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.77 27.84
2 Wilma Persson 2001 Sundsvalls Simsällskap 28.50 +0.66
3 Maja Byström 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.60 29.26 +1.42
4 Agnes Humling 2000 Sandvikens Sim och Hoppklubb +0.80 29.37 +1.53
5 Tove Wikström 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.72 29.57 +1.73
6 Tindra Norling 2003 Umeå Simsällskap 29.80 +1.96
7 Elina Lehtinen 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.97 30.13 +2.29
8 Lea Edvardsson 2003 Umeå Simsällskap +0.63 30.55 +2.71
9 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.77 30.69 +2.85
10 Emmy Gulliksson 1998 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.75 30.71 +2.87
10 Linnea Öhlund 2001 Umeå Simsällskap +0.73 30.71 +2.87
12 Sofia Boije 2003 Simklubben Ägir +0.76 30.74 +2.90
13 Isa Forsberg 2002 Simklubben Ägir +0.77 30.75 +2.91
14 Wilma Henriksson 2001 Umeå Simsällskap 30.85 +3.01
15 Ingrid Sälg 2002 Umeå Simsällskap +0.59 30.96 +3.12
16 Isabel Åhrström 2002 Örnsköldsviks Allmänna SS 31.06 +3.22
17 Tindra Olavi 2003 Timrå Simklubb +0.64 31.29 +3.45
18 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir +0.71 31.34 +3.50
19 Isolde Svedjeland 2002 Umeå Simsällskap +0.48 31.83 +3.99
20 Hedda Ferm 2002 Umeå Simsällskap +0.68 31.99 +4.15
21 Emelia Boström 2000 Örnsköldsviks Allmänna SS 32.07 +4.23
22 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap +0.79 32.21 +4.37
23 Alice Öberg 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.80 32.62 +4.78
24 Kajsa Söderlind 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.82 32.70 +4.86
25 Felicia Andersson 2001 KFUK-KFUM Kometerna +0.56 32.80 +4.96
26 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap +0.72 32.84 +5.00
27 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap +0.74 32.92 +5.08
28 Cornelia Åström 2002 Timrå Simklubb +0.55 33.34 +5.50
29 Maja  Wikström 2002 Sandvikens Sim och Hoppklubb +0.48 33.84 +6.00
30 Alice Moberg 2003 Höga Kustens Simsällskap +0.82 33.99 +6.15
31 Emelie Nordqvist 2003 Bollnäs Simsällskap +0.64 34.07 +6.23
32 Lovisa Lundblad 2003 Njurunda Simsällskap 34.90 +7.06
33 Emma Murhagen 2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb +0.35 35.60 +7.76
34 Lovisa Brynger 2003 Simklubben Ägir 35.73 +7.89
35 Mia Denman 2003 Umeå Simsällskap +0.55 36.25 +8.41
36 Tua Holmström 2003 Umeå Simsällskap +0.68 36.59 +8.75
37 Hilda Tegström 2003 Umeå Simsällskap +0.70 39.53 +11.69
38 Guzal Kurbanova 2003 KFUK-KFUM Kometerna 42.20 +14.36
Event 3, 50m Fri D 25 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Bladin 1993 Göteborg Sim +0.81 30.96
2 Linnéa Bäckman 1989 Solens Idrottsförening +0.84 33.59 +2.63
3 Ellenor Engberg 1982 Solens Idrottsförening 44.89 +13.93
4 Johanna Hasselryd 1982 Solens Idrottsförening +0.97 45.23 +14.27
5 Maria Carlsson 1983 Njurunda Simsällskap 47.49 +16.53
2018-06-09 11:21:58 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner