2020-06-07   12:55:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2017 Herfølge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:09   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Andersen  2007    325          35.44   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.43                 
Sarah Gudme  2007    275          37.45   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.44                 
Anne-Marie T. Kristensen  2007    178          43.28   
  Køge Svømmeklub  47.73                 
Lara Ghizzaui  2007    163          44.63   
  Vallensbæk IF Af 1939  44.98                 
Rebekka Roed  2007    128          48.27   
  Køge Svømmeklub  56.88                 
Malou Danefred Nielsen  2007    119          49.53   
  Vordingborg Svømme Klub  1:10.00                 
Mathilde Pedersen  2007    105          51.67   
  Køge Svømmeklub                   
Mejse Jakobsen  2007    99          52.63   
  Køge Svømmeklub  57.85                 
Selma Ganci Frederiksen  2008    96          53.07   
  Vordingborg Svømme Klub  57.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:09 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:33   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2006-2018: Jóhan Heôinsson (1995) 30.08 2011-11-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    295          32.72   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.07                 
Anders Gaard  2006    290          32.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.84                 
Toke Olsen  2006    238          35.14   
  VAT Copenhagen-MK31  35.86                 
Oscar Vinge-Maigaard  2007    227          35.70   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.49                 
Joachim Poulsen  2006    182          38.40   
  Køge Svømmeklub  44.40                 
Marinus Leisvig  2007    156          40.47   
  Vallensbæk IF Af 1939  40.79                 
Valdemar Møller-Ern  2008    150          40.97   
  Vallensbæk IF Af 1939  44.75                 
Carl Gustav Christensen  2007    146          41.34   
  Køge Svømmeklub  57.20                 
Hjalte Møller  2007    144          41.59   
  Køge Svømmeklub                   
10  Bjarti Ludvig  2006    140          41.89   
  Suðuroyar Svimjifelag  46.00                 
11  Asbjørn Nybroe  2006    116          44.58   
  Hvidovre Svømme Klub  45.83                 
12  Mathias Bidsted Hansen  2006    115          44.79   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Mikkel Krohn Olsen  2006    111          45.34   
  Køge Svømmeklub  56.47                 
14  Calvin Christian Axen  2006    102          46.63   
  Køge Svømmeklub  52.40                 
15  Laurits Poulsen  2006    95          47.69   
  Køge Svømmeklub  57.26                 
16  Viktor Bernstein  2006    84          49.74   
  Hvidovre Svømme Klub  50.04                 
17  William Hvid  2007    72          52.35   
  Vallensbæk IF Af 1939  52.36                 
Frederik Vestergaard  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Jonathan Rasmussen  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  46.09                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2007-2018: Caroline Salskov Jensen (2005) 43.13 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Gudme  2007    311          42.23  0-11 Aldersgruppe Rekord 
  Vallensbæk IF Af 1939  44.44                 
Anna Andersen  2007    270          44.26   
  Vallensbæk IF Af 1939  45.83                 
Lara Ghizzaui  2007    253          45.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  45.01                 
Mejse Jakobsen  2007    215          47.78   
  Køge Svømmeklub  53.59                 
Anne-Marie T. Kristensen  2007    202          48.81   
  Køge Svømmeklub  49.91                 
Anna Steen Petersen  2007    179          50.73   
  Køge Svømmeklub                   
Rebekka Roed  2007    162          52.52   
  Køge Svømmeklub  57.53                 
Mathilde Pedersen  2007    142          54.88   
  Køge Svømmeklub  1:04.69                 
Maja Lollike  2007    118          58.24   
  Vallensbæk IF Af 1939  58.20                 
10  Anna Høyer  2007    115          58.76   
  Køge Svømmeklub  1:08.40                 
11  Amalie Mønster Birk  2007    107          1:00.22   
  Køge Svømmeklub                   
12  Vica Lucia Axen  2008    100          1:01.70   
  Køge Svømmeklub  1:06.13                 
13  Mynte Skovager Sveigaard  2009    76          1:07.38   
  Køge Svømmeklub                   
14  Nia Sommer  2010    68          1:09.99   
  Køge Svømmeklub                   
15  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009    64          1:11.44   
  Køge Svømmeklub  1:23.09                 
Augusta Bollmann  2009              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  1:03.41                 
Celina Østermark  2009              DSQ  Asym arm v. start 
  Køge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:25 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2006-2018: Julius Gastavsen (2002) 38.99 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Gaard  2006    249          40.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  40.52                 
Sean Petersen  2006    238          40.72   
  Vallensbæk IF Af 1939  41.47                 
Oscar Vinge-Maigaard  2007    200          43.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  41.20                 
Toke Olsen  2006    192          43.71   
  VAT Copenhagen-MK31  47.22                 
Andreas Debess  2006    143          48.23   
  Suðuroyar Svimjifelag  46.55                 
Valdemar Møller-Ern  2008    130          49.72   
  Vallensbæk IF Af 1939  51.43                 
Hjalte Møller  2007    129          49.91   
  Køge Svømmeklub  53.73                 
Marinus Leisvig  2007    120          51.17   
  Vallensbæk IF Af 1939  53.82                 
Laurits Poulsen  2006    119          51.28   
  Køge Svømmeklub  59.31                 
10  William Hvid  2007    112          52.37   
  Vallensbæk IF Af 1939  56.56                 
11  Tóti Christiansen  2006    109          52.78   
  Suðuroyar Svimjifelag  52.49                 
12  Charlie Bastillini-Noval  2007    79          58.71   
  Køge Svømmeklub                   
13  Malthe Sommer  2009    78          58.86   
  Køge Svømmeklub                   
14  Kristoffer Fjeldsted  2008    72          1:00.42   
  Køge Svømmeklub                   
15  Pelle Christian Severin  2008    68          1:01.65   
  Køge Svømmeklub  1:09.27                 
16  Anton Dam Rydberg  2007    64          1:02.88   
  Køge Svømmeklub  1:08.67                 
17  Mikkas Skoubo  2010    56          1:05.66   
  Køge Svømmeklub                   
18  Emil Boye Bank  2009    34          1:17.53   
  Køge Svømmeklub                   
David Larsen  2007              DSQ  flere flyben v. st. 
  Køge Svømmeklub  1:06.00                 
Gustav Hejl-Rasmussen  2007              DSQ  1 hånd v. 50 m 
  Køge Svømmeklub                   
Mikkel Skoubo  2008              DSQ  2 flyben v. 25 m 
  Køge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2007-2018: Maya Krogh Brønnicke (2005) 1:23.19 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Gudme  2007    328          1:19.72  0-11 Aldersgruppe Rekord 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.35                 
                     
Anna Steen Petersen  2007    186          1:36.27   
  Køge Svømmeklub  1:44.69                 
                     
Mathilde Pedersen  2007    165          1:40.22   
  Køge Svømmeklub  1:49.10                 
                     
Silje Egeberg Nordhald  2007    150          1:43.45   
  Vordingborg Svømme Klub  1:50.94                 
                     
Selma Ganci Frederiksen  2008    149          1:43.60   
  Vordingborg Svømme Klub  1:53.17                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2006-2018: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2011-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Toke Olsen  2006    184          1:25.95   
  VAT Copenhagen-MK31  1:38.12                 
                     
Hjalte Møller  2007    158          1:30.32   
  Køge Svømmeklub  1:34.83                 
                     
Carl Gustav Christensen  2007    154          1:31.25   
  Køge Svømmeklub  1:38.11                 
                     
Mathias Johansen  2007    149          1:32.14   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:37.84                 
                     
Joachim Poulsen  2006    147          1:32.53   
  Køge Svømmeklub  1:39.01                 
                     
Calvin Christian Axen  2006    124          1:37.98   
  Køge Svømmeklub  1:38.65                 
                     
Mikkel Krohn Olsen  2006    117          1:39.95   
  Køge Svømmeklub  1:41.68                 
                     
Tóti Christiansen  2006    104          1:43.72   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:39.59                 
                     
Bjarti Ludvig  2006              DSQ  efb. v. 50 
  Suðuroyar Svimjifelag  1:29.58                 
                     
Erling Erlendsson  2007              DSQ  efb . 50 m 
  Havnar Svimjifelag  1:45.40                 
                     
Jóannes Clementsen  2007              DSQ  efb. v.50 
  Suðuroyar Svimjifelag  1:51.87                 
                     
Viktor Bernstein  2006              DSQ  Tyvstart 
  Hvidovre Svømme Klub  1:37.87                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 7, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lara Ghizzaui  2007              17.43   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Silje Egeberg Nordhald  2007              18.02   
  Vordingborg Svømme Klub  19.00                 
Maja Lollike  2007              18.31   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Maja Andersen  2007              18.39   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Malou Danefred Nielsen  2007              18.44   
  Vordingborg Svømme Klub  27.13                 
Viktoria Olsen  2007              18.90   
  Suðuroyar Svimjifelag  23.45                 
Amalie Mønster Birk  2007              18.95   
  Køge Svømmeklub                   
Augusta Bollmann  2009              19.02   
  Køge Svømmeklub                   
Celina Østermark  2009              19.95   
  Køge Svømmeklub                   
10  Ester Ganci Frederiksen  2009              20.28   
  Vordingborg Svømme Klub  25.00                 
11  Vica Lucia Axen  2008              20.93   
  Køge Svømmeklub                   
12  Mynte Skovager Sveigaard  2009              23.31   
  Køge Svømmeklub  33.65                 
13  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009              27.36   
  Køge Svømmeklub  39.74                 
Anna Høyer  2007              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub                   
Nia Sommer  2010              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  33.47                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 8, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006              14.05   
  Vallensbæk IF Af 1939  16.00                 
Anders Gaard  2006              14.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  16.00                 
Toke Olsen  2006              14.83   
  VAT Copenhagen-MK31  15.57                 
Oscar Vinge-Maigaard  2007              15.93   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Andreas Debess  2006              16.30   
  Suðuroyar Svimjifelag  18.06                 
Mikkel Skoubo  2008              16.66   
  Køge Svømmeklub                   
Nikolaj Nielsen  2007              16.95   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Mathias Johansen  2007              17.27   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Malthe Sommer  2009              17.53   
  Køge Svømmeklub                   
10  Charlie Bastillini-Noval  2007              18.08   
  Køge Svømmeklub                   
11  Kristoffer Fjeldsted  2008              18.74   
  Køge Svømmeklub                   
12  Jóannes Clementsen  2007              18.80   
  Suðuroyar Svimjifelag  21.34                 
13  Gustav Hejl-Rasmussen  2007              19.13   
  Køge Svømmeklub                   
14  William Bjørnsteen  2008              19.91   
  Svømmeklubben Syd  21.78                 
15  Anton Dam Rydberg  2007              20.46   
  Køge Svømmeklub                   
16  Mikkas Skoubo  2010              20.74   
  Køge Svømmeklub                   
17  Pelle Christian Severin  2008              22.35   
  Køge Svømmeklub                   
18  David Larsen  2007              23.97   
  Køge Svømmeklub                   
19  Emil Boye Bank  2009              24.49   
  Køge Svømmeklub                   
Frederik Vestergaard  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Jonathan Rasmussen  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:20.44 2015-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Andersen  2007    327          1:22.25   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:24.61                 
                     
Rebekka Roed  2007    194          1:37.84   
  Køge Svømmeklub  1:46.00                 
                     
Anna Steen Petersen  2007    191          1:38.35   
  Køge Svømmeklub  1:43.07                 
                     
Mejse Jakobsen  2007    182          1:39.92   
  Køge Svømmeklub  1:43.39                 
                     
Maja Andersen  2007    159          1:44.46   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mathilde Pedersen  2007    156          1:45.26   
  Køge Svømmeklub  2:06.21                 
                     
Selma Ganci Frederiksen  2008    142          1:48.56   
  Vordingborg Svømme Klub  1:56.76                 
                     
Silje Egeberg Nordhald  2007    141          1:48.66   
  Vordingborg Svømme Klub  2:02.60                 
                     
Augusta Bollmann  2009    124          1:53.55   
  Køge Svømmeklub  1:56.16                 
                     
10  Amalie Mønster Birk  2007    117          1:55.75   
  Køge Svømmeklub  1:56.65                 
                     
11  Vica Lucia Axen  2008    111          1:57.65   
  Køge Svømmeklub  1:58.23                 
                     
12  Anna Høyer  2007    107          1:59.03   
  Køge Svømmeklub  1:59.98                 
                     
13  Mynte Skovager Sveigaard  2009    63          2:22.05   
  Køge Svømmeklub                   
                     
14  Ester Ganci Frederiksen  2009    52          2:31.20   
  Vordingborg Svømme Klub  2:29.93                 
                     
15  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009    46          2:37.44   
  Køge Svømmeklub  2:48.31                 
                     
Anne-Marie T. Kristensen  2007              DSQ  afs. på mave v. 50m 
  Køge Svømmeklub  1:38.96                 
                     
Malou Danefred Nielsen  2007              DSQ  1 hånd v. 75, 
  Vordingborg Svømme Klub  2:20.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:35   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2006-2017: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 2008-10-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Toke Olsen  2006    212          1:24.29   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.58                 
                     
Joachim Poulsen  2006    168          1:30.98   
  Køge Svømmeklub  1:36.64                 
                     
Hjalte Møller  2007    162          1:32.09   
  Køge Svømmeklub  1:33.38                 
                     
Andreas Debess  2006    161          1:32.35   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:34.32                 
                     
Carl Gustav Christensen  2007    160          1:32.53   
  Køge Svømmeklub  1:37.71                 
                     
Valdemar Møller-Ern  2008    148          1:35.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:37.50                 
                     
Calvin Christian Axen  2006    137          1:37.47   
  Køge Svømmeklub  1:38.84                 
                     
Mikkel Krohn Olsen  2006    132          1:38.59   
  Køge Svømmeklub  1:43.27                 
                     
Asbjørn Nybroe  2006    131          1:39.01   
  Hvidovre Svømme Klub  2:09.63                 
                     
10  Laurits Poulsen  2006    119          1:42.13   
  Køge Svømmeklub  1:46.86                 
                     
11  Charlie Bastillini-Noval  2007    119          1:42.19   
  Køge Svømmeklub                   
                     
12  Malthe Sommer  2009    118          1:42.36   
  Køge Svømmeklub  1:42.36                 
                     
13  Mikkel Skoubo  2008    118          1:42.39   
  Køge Svømmeklub  1:43.69                 
                     
14  William Hvid  2007    117          1:42.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:43.47                 
                     
15  Viktor Bernstein  2006    112          1:44.34   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Nikolaj Nielsen  2007    99          1:48.57   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:49.47                 
                     
17  Gustav Hejl-Rasmussen  2007    72          2:00.37   
  Køge Svømmeklub                   
                     
18  Anton Dam Rydberg  2007    69          2:02.35   
  Køge Svømmeklub                   
                     
19  Emil Boye Bank  2009    30          2:40.72   
  Køge Svømmeklub  2:40.89                 
                     
Frederik Vestergaard  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:39.19                 
                     
Jonathan Rasmussen  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:49.66                 
                     
David Larsen  2007              DSQ  sv. mave v. 25m 
  Køge Svømmeklub  2:05.01                 
                     
Kristoffer Fjeldsted  2008              DSQ  Brystb. v. start 
  Køge Svømmeklub  1:55.43                 
                     
Pelle Christian Severin  2008              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  2:25.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:35 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktoria Olsen  2007              21.41   
  Suðuroyar Svimjifelag  26.54                 
Maja Lollike  2007              21.96   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Maja Andersen  2007              23.10   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bjarti Ludvig  2006              18.70   
  Suðuroyar Svimjifelag  19.78                 
Marinus Leisvig  2007              19.74   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Tóti Christiansen  2006              20.63   
  Suðuroyar Svimjifelag  22.34                 
Nikolaj Nielsen  2007              20.88   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Mathias Johansen  2007              21.49   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Jóannes Clementsen  2007              23.26   
  Suðuroyar Svimjifelag  24.56                 
William Bjørnsteen  2008              25.28   
  Svømmeklubben Syd                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tsunami Piger  2007    244          2:45.11   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:44.00                 
  Sarah Gudme  2007      38.59        38.59   
  Lara Ghizzaui  2007                 
  Anna Andersen  2007                 
  Maja Andersen  2007      2:45.11        2:45.11   
                     
Køge Piger  2007    161          3:09.59   
  Køge Svømmeklub  3:14.24                 
  Mathilde Pedersen  2007      47.38        47.38   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007                 
  Anna Steen Petersen  2007                 
  Mejse Jakobsen  2007      3:09.59        3:09.59   
                     
Mias Piger 1  2007    115          3:31.88   
  Køge Svømmeklub                   
  Amalie Mønster Birk  2007      53.28        53.28   
  Rebekka Roed  2007                 
  Anna Høyer  2007                 
  Augusta Bollmann  2009      3:31.88        3:31.88   
                     
Vordingborg Piger  2007    101          3:41.10   
  Vordingborg Svømme Klub  3:50.00                 
  Silje Egeberg Nordhald  2007      53.22        53.22   
  Selma Ganci Frederiksen  2008                 
  Malou Danefred Nielsen  2007                 
  Ester Ganci Frederiksen  2009      3:41.10        3:41.10   
                     
Mias Piger 2  2007              DSQ  svøm på mave v. 25 
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:46 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astralis  2006    218          2:30.18   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:26.00                 
  Sean Petersen  2006      35.00        35.00   
  Oscar Vinge-Maigaard  2007                 
  Anders Gaard  2006                 
  Marinus Leisvig  2007      2:30.18        2:30.18   
                     
Køge Drenge  2006    148          2:50.73   
  Køge Svømmeklub  2:40.29                 
  Carl Gustav Christensen  2007      44.85        44.85   
  Laurits Poulsen  2006                 
  Joachim Poulsen  2006                 
  Hjalte Møller  2007      2:50.73        2:50.73   
                     
Susvim  2006    121          3:02.63   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:40.35                 
  Tóti Christiansen  2006      47.47        47.47   
  Andreas Debess  2006                 
  Bjarti Ludvig  2006                 
  Jóannes Clementsen  2007      3:02.63        3:02.63   
                     
Mias Drenge 1  2006    113          3:07.17   
  Køge Svømmeklub                   
  Calvin Christian Axen  2006      45.40        45.40   
  Mikkel Krohn Olsen  2006                 
  Malthe Sommer  2009                 
  Mikkel Skoubo  2008      3:07.17        3:07.17   
                     
Mias Drenge 2  2006              DSQ  efb v. 75 
  Køge Svømmeklub                   
  Anton Dam Rydberg  2007      57.41        57.41   
                     
Mias Drenge 3  2009              DSQ  efb v. 25 
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:30   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 37.08 2015-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Gudme  2007    325          37.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  40.01                 
Anne-Marie T. Kristensen  2007    202          43.72   
  Køge Svømmeklub  45.97                 
Rebekka Roed  2007    191          44.55   
  Køge Svømmeklub  49.08                 
Mathilde Pedersen  2007    182          45.23   
  Køge Svømmeklub  57.10                 
Anna Steen Petersen  2007    179          45.47   
  Køge Svømmeklub  47.25                 
Viktoria Olsen  2007    154          47.86   
  Suðuroyar Svimjifelag  56.81                 
Selma Ganci Frederiksen  2008    153          47.92   
  Vordingborg Svømme Klub  54.76                 
Mejse Jakobsen  2007    149          48.42   
  Køge Svømmeklub  51.73                 
Vica Lucia Axen  2008    144          48.95   
  Køge Svømmeklub  51.50                 
10  Silje Egeberg Nordhald  2007    143          49.01   
  Vordingborg Svømme Klub  52.18                 
11  Anna Høyer  2007    130          50.59   
  Køge Svømmeklub  53.07                 
12  Augusta Bollmann  2009    117          52.41   
  Køge Svømmeklub  54.23                 
13  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009    37          1:16.42   
  Køge Svømmeklub  1:25.50                 
Amalie Mønster Birk  2007              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub                   
Celina Østermark  2009              DSQ  sv. på mave v. 25 
  Køge Svømmeklub                   
Mynte Skovager Sveigaard  2009              DSQ  ud på mave v. 25 
  Køge Svømmeklub  1:02.12                 
Nia Sommer  2010              DSQ  sv på mave v. 25 
  Køge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:30 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:30   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 32.44 2014-11-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    293          33.45   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.50                 
Anders Gaard  2006    248          35.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.85                 
Marinus Leisvig  2007    153          41.49   
  Vallensbæk IF Af 1939  42.86                 
Joachim Poulsen  2006    146          42.17   
  Køge Svømmeklub  44.67                 
Hjalte Møller  2007    144          42.33   
  Køge Svømmeklub  45.74                 
Mathias Bidsted Hansen  2006    142          42.54   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Erling Erlendsson  2007    136          43.16   
  Havnar Svimjifelag  47.25                 
Bjarti Ludvig  2006    135          43.24   
  Suðuroyar Svimjifelag  40.78                 
Mikkel Skoubo  2008    125          44.39   
  Køge Svømmeklub  45.90                 
10  Mikkel Krohn Olsen  2006    114          45.77   
  Køge Svømmeklub  49.92                 
11  Carl Gustav Christensen  2007    114          45.82   
  Køge Svømmeklub  50.29                 
12  Tóti Christiansen  2006    112          45.98   
  Suðuroyar Svimjifelag  45.25                 
13  Malthe Sommer  2009    112          46.09   
  Køge Svømmeklub  46.09                 
14  Viktor Bernstein  2006    109          46.38   
  Hvidovre Svømme Klub                   
15  Calvin Christian Axen  2006    109          46.47   
  Køge Svømmeklub  49.41                 
16  Laurits Poulsen  2006    102          47.41   
  Køge Svømmeklub  51.72                 
17  Jóannes Clementsen  2007    86          50.21   
  Suðuroyar Svimjifelag  50.05                 
18  Charlie Bastillini-Noval  2007    82          51.02   
  Køge Svømmeklub  51.17                 
19  David Larsen  2007    68          54.23   
  Køge Svømmeklub  55.97                 
20  Kristoffer Fjeldsted  2008    65          55.21   
  Køge Svømmeklub  53.19                 
21  Mikkas Skoubo  2010    64          55.27   
  Køge Svømmeklub                   
22  Pelle Christian Severin  2008    63          55.73   
  Køge Svømmeklub  55.19                 
23  Anton Dam Rydberg  2007    60          56.56   
  Køge Svømmeklub  56.94                 
24  Gustav Hejl-Rasmussen  2007    56          57.78   
  Køge Svømmeklub  59.06                 
Emil Boye Bank  2009              DSQ  ej berøring v25 
  Køge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:30 
 
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 32.19 2015-11-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Gudme  2007    358          32.72   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.48                 
Anne-Marie T. Kristensen  2007    298          34.77   
  Køge Svømmeklub  41.15                 
Mejse Jakobsen  2007    219          38.54   
  Køge Svømmeklub  38.14                 
Rebekka Roed  2007    200          39.73   
  Køge Svømmeklub  46.01                 
Silje Egeberg Nordhald  2007    191          40.34   
  Vordingborg Svømme Klub  40.64                 
Anna Steen Petersen  2007    188          40.53   
  Køge Svømmeklub  50.12                 
Maja Andersen  2007    182          40.94   
  Vallensbæk IF Af 1939  43.33                 
Mathilde Pedersen  2007    181          41.01   
  Køge Svømmeklub  51.62                 
Maja Lollike  2007    175          41.54   
  Vallensbæk IF Af 1939  42.03                 
10  Malou Danefred Nielsen  2007    158          42.98   
  Vordingborg Svømme Klub  48.28                 
11  Selma Ganci Frederiksen  2008    139          44.79   
  Vordingborg Svømme Klub  46.89                 
12  Viktoria Olsen  2007    133          45.48   
  Suðuroyar Svimjifelag  47.87                 
13  Ester Ganci Frederiksen  2009    89          51.99   
  Vordingborg Svømme Klub  51.60                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 28.20 2014-11-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    308          29.98   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.72                 
Anders Gaard  2006    260          31.74   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.24                 
Joachim Poulsen  2006    227          33.21   
  Køge Svømmeklub  35.53                 
Hjalte Møller  2007    209          34.09   
  Køge Svømmeklub  35.70                 
Oscar Vinge-Maigaard  2007    205          34.31   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.33                 
Andreas Debess  2006    176          36.13   
  Suðuroyar Svimjifelag  35.89                 
Erling Erlendsson  2007    172          36.41   
  Havnar Svimjifelag  36.30                 
Asbjørn Nybroe  2006    170          36.51   
  Hvidovre Svømme Klub  43.87                 
Marinus Leisvig  2007    163          37.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.64                 
10  Viktor Bernstein  2006    159          37.32   
  Hvidovre Svømme Klub  40.00                 
11  Jonathan Rasmussen  2006    159          37.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.53                 
12  Calvin Christian Axen  2006    156          37.61   
  Køge Svømmeklub  41.61                 
13  Laurits Poulsen  2006    150          38.06   
  Køge Svømmeklub  44.19                 
14  Mathias Johansen  2007    148          38.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.86                 
15  Valdemar Møller-Ern  2008    147          38.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.58                 
16  Nikolaj Nielsen  2007    143          38.73   
  Vallensbæk IF Af 1939  41.72                 
17  Mikkel Krohn Olsen  2006    142          38.80   
  Køge Svømmeklub  42.00                 
18  Carl Gustav Christensen  2007    131          39.86   
  Køge Svømmeklub  42.59                 
19  Tóti Christiansen  2006    112          42.01   
  Suðuroyar Svimjifelag  39.93                 
20  Jóannes Clementsen  2007    83          46.34   
  Suðuroyar Svimjifelag  43.63                 
21  William Bjørnsteen  2008    77          47.55   
  Svømmeklubben Syd  45.55                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2007-2018: Laura Andersen (2001) 1:43.82 2010-12-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lara Ghizzaui  2007    259          1:37.78  0-11 Aldersgruppe Rekord 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:34.59                 
                     
Mejse Jakobsen  2007    204          1:45.90   
  Køge Svømmeklub  1:52.32                 
                     
Rebekka Roed  2007    177          1:51.06   
  Køge Svømmeklub  2:00.57                 
                     
Anne-Marie T. Kristensen  2007    174          1:51.67   
  Køge Svømmeklub  1:55.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:49   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2006-2018: Dennis Dukic (2000) 1:27.35 2011-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Vinge-Maigaard  2007    197          1:35.52   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:30.66                 
                     
Andreas Debess  2006    151          1:44.25   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:38.49                 
                     
Carl Gustav Christensen  2007    144          1:45.97   
  Køge Svømmeklub  1:54.15                 
                     
Asbjørn Nybroe  2006    143          1:46.15   
  Hvidovre Svømme Klub  2:01.53                 
                     
Laurits Poulsen  2006    107          1:56.94   
  Køge Svømmeklub  2:03.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:49 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 21, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lara Ghizzaui  2007              20.03   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Maja Lollike  2007              20.32   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Malou Danefred Nielsen  2007              20.52   
  Vordingborg Svømme Klub  33.05                 
Maja Andersen  2007              20.85   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Augusta Bollmann  2009              22.95   
  Køge Svømmeklub                   
Amalie Mønster Birk  2007              23.34   
  Køge Svømmeklub                   
Celina Østermark  2009              25.35   
  Køge Svømmeklub                   
Ester Ganci Frederiksen  2009              25.58   
  Vordingborg Svømme Klub  29.50                 
Anna Høyer  2007              26.82   
  Køge Svømmeklub                   
10  Mynte Skovager Sveigaard  2009              31.91   
  Køge Svømmeklub                   
11  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009              34.17   
  Køge Svømmeklub                   
Nia Sommer  2010              DSQ  armfremføring u. van 
  Køge Svømmeklub                   
Vica Lucia Axen  2008              DSQ  asym arm v. 23m 
  Køge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:01 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 22, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Gaard  2006              15.24   
  Vallensbæk IF Af 1939  17.00                 
Valdemar Møller-Ern  2008              18.59   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Bjarti Ludvig  2006              18.66   
  Suðuroyar Svimjifelag  23.46                 
Malthe Sommer  2009              18.78   
  Køge Svømmeklub                   
Mathias Johansen  2007              19.76   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Jonathan Rasmussen  2006              19.92   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
William Hvid  2007              20.81   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Charlie Bastillini-Noval  2007              21.19   
  Køge Svømmeklub                   
Nikolaj Nielsen  2007              21.59   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
10  Mikkel Skoubo  2008              21.74   
  Køge Svømmeklub                   
11  Kristoffer Fjeldsted  2008              23.99   
  Køge Svømmeklub                   
12  Anton Dam Rydberg  2007              24.07   
  Køge Svømmeklub                   
13  Gustav Hejl-Rasmussen  2007              26.44   
  Køge Svømmeklub                   
14  David Larsen  2007              27.90   
  Køge Svømmeklub                   
15  Mikkas Skoubo  2010              32.50   
  Køge Svømmeklub                   
16  Emil Boye Bank  2009              33.21   
  Køge Svømmeklub                   
Pelle Christian Severin  2008              DSQ  brystben 
  Køge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:01 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:11.89 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Gudme  2007    357          1:11.71  0-11 Aldersgruppe Rekord 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.66                 
                     
Anne-Marie T. Kristensen  2007    224          1:23.77   
  Køge Svømmeklub  1:24.37                 
                     
Rebekka Roed  2007    199          1:27.11   
  Køge Svømmeklub  1:33.32                 
                     
Silje Egeberg Nordhald  2007    177          1:30.61   
  Vordingborg Svømme Klub  1:39.35                 
                     
Anna Steen Petersen  2007    173          1:31.20   
  Køge Svømmeklub  1:33.74                 
                     
Maja Andersen  2007    163          1:33.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:34.31                 
                     
Mathilde Pedersen  2007    162          1:33.31   
  Køge Svømmeklub  1:51.59                 
                     
Augusta Bollmann  2009    142          1:37.44   
  Køge Svømmeklub  1:43.61                 
                     
Amalie Mønster Birk  2007    130          1:40.25   
  Køge Svømmeklub  1:57.89                 
                     
10  Selma Ganci Frederiksen  2008    126          1:41.30   
  Vordingborg Svømme Klub  1:46.08                 
                     
11  Vica Lucia Axen  2008    118          1:43.75   
  Køge Svømmeklub  1:57.89                 
                     
12  Malou Danefred Nielsen  2007    111          1:45.77   
  Vordingborg Svømme Klub  1:42.00                 
                     
13  Viktoria Olsen  2007    107          1:46.99   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:01.89                 
                     
14  Anna Høyer  2007    102          1:48.86   
  Køge Svømmeklub  2:16.34                 
                     
15  Ester Ganci Frederiksen  2009    88          1:54.35   
  Vordingborg Svømme Klub  1:57.95                 
                     
16  Mynte Skovager Sveigaard  2009    63          2:07.41   
  Køge Svømmeklub                   
                     
17  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009    35          2:35.53   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Mejse Jakobsen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  1:27.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 1:03.02 2014-11-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    306          1:06.63   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:07.13                 
                     
Joachim Poulsen  2006    211          1:15.44   
  Køge Svømmeklub  1:21.75                 
                     
Hjalte Møller  2007    191          1:18.02   
  Køge Svømmeklub  1:21.41                 
                     
Erling Erlendsson  2007    170          1:21.03   
  Havnar Svimjifelag  1:22.69                 
                     
Calvin Christian Axen  2006    168          1:21.31   
  Køge Svømmeklub  1:24.61                 
                     
Bjarti Ludvig  2006    163          1:22.25   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:24.44                 
                     
Jonathan Rasmussen  2006    162          1:22.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.60                 
                     
Nikolaj Nielsen  2007    157          1:23.14   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.62                 
                     
Mathias Johansen  2007    155          1:23.54   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.61                 
                     
10  Malthe Sommer  2009    150          1:24.53   
  Køge Svømmeklub  1:31.55                 
                     
11  Mikkel Krohn Olsen  2006    149          1:24.67   
  Køge Svømmeklub  1:32.30                 
                     
12  Carl Gustav Christensen  2007    149          1:24.69   
  Køge Svømmeklub  1:33.11                 
                     
13  Viktor Bernstein  2006    145          1:25.43   
  Hvidovre Svømme Klub  1:24.65                 
                     
14  Andreas Debess  2006    143          1:25.79   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:21.03                 
                     
15  Laurits Poulsen  2006    140          1:26.52   
  Køge Svømmeklub  1:33.11                 
                     
16  William Hvid  2007    138          1:26.86   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.61                 
                     
17  Mikkel Skoubo  2008    137          1:27.15   
  Køge Svømmeklub  1:30.78                 
                     
18  Charlie Bastillini-Noval  2007    111          1:33.44   
  Køge Svømmeklub  1:49.70                 
                     
19  Tóti Christiansen  2006    108          1:34.17   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:30.80                 
                     
20  Kristoffer Fjeldsted  2008    92          1:39.42   
  Køge Svømmeklub  1:57.25                 
                     
21  Gustav Hejl-Rasmussen  2007    76          1:46.09   
  Køge Svømmeklub  2:12.36                 
                     
22  William Bjørnsteen  2008    74          1:47.04   
  Svømmeklubben Syd  1:45.70                 
                     
23  Pelle Christian Severin  2008    61          1:53.64   
  Køge Svømmeklub  2:13.22                 
                     
24  David Larsen  2007    60          1:54.66   
  Køge Svømmeklub  2:15.75                 
                     
25  Anton Dam Rydberg  2007    60          1:54.69   
  Køge Svømmeklub  2:03.26                 
                     
26  Emil Boye Bank  2009    28          2:26.42   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Jóannes Clementsen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Suðuroyar Svimjifelag  1:41.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 25, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lara Ghizzaui  2007              21.28   
  Vallensbæk IF Af 1939  21.00                 
Malou Danefred Nielsen  2007              25.76   
  Vordingborg Svømme Klub  31.00                 
Maja Lollike  2007              26.31   
  Vallensbæk IF Af 1939  26.93                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 26, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Vinge-Maigaard  2007              20.40   
  Vallensbæk IF Af 1939  18.79                 
Valdemar Møller-Ern  2008              22.21   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Marinus Leisvig  2007              22.83   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
William Hvid  2007              23.62   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
William Bjørnsteen  2008              DSQ  2 flyben efter start 
  Svømmeklubben Syd                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2017         
 
 
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stjernemix  2006              2:16.57   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:11.00                 
  Anders Gaard  2006      31.82        31.82   
  Sarah Gudme  2007                 
  Sean Petersen  2006                 
  Lara Ghizzaui  2007      2:16.57        2:16.57   
                     
Køge Mix 1  2006              2:26.06   
  Køge Svømmeklub                   
  Hjalte Møller  2007      35.06        35.06   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007                 
  Joachim Poulsen  2006                 
  Mejse Jakobsen  2007      2:26.06        2:26.06   
                     
Køge Mix 2  2006              2:38.75   
  Køge Svømmeklub                   
  Laurits Poulsen  2006      37.41        37.41   
  Anna Steen Petersen  2007                 
  Mikkel Krohn Olsen  2006                 
  Mathilde Pedersen  2007      2:38.75        2:38.75   
                     
Køge Mix 3  2006              2:44.79   
  Køge Svømmeklub                   
  Carl Gustav Christensen  2007      39.84        39.84   
  Amalie Mønster Birk  2007                 
  Calvin Christian Axen  2006                 
  Rebekka Roed  2007      2:44.79        2:44.79   
                     
Talent Mix 1  2008              2:47.63   
  Køge Svømmeklub                   
  Anna Høyer  2007      43.31        43.31   
  Malthe Sommer  2009                 
  Augusta Bollmann  2009                 
  Mikkel Skoubo  2008      2:47.63        2:47.63   
                     
Talent Mix 2  2008              3:27.78   
  Køge Svømmeklub                   
  Charlie Bastillini-Noval  2007      41.56        41.56   
  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009                 
  Kristoffer Fjeldsted  2008                 
  Vica Lucia Axen  2008      3:27.78        3:27.78   
                     
Talent Mix 3  2008              3:28.28   
  Køge Svømmeklub                   
  Gustav Hejl-Rasmussen  2007      45.77        45.77   
  Mynte Skovager Sveigaard  2009                 
  Pelle Christian Severin  2008                 
  Nia Sommer  2010      3:28.28        3:28.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark