2020-05-30   08:43:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    539  31.81        1:09.63  12-13 Aldersgruppe Rekord 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.44                 
                     
Maya Krogh Brønnicke  2005    436  34.58        1:14.70   
  Køge Svømmeklub  1:14.73                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005    420  34.78        1:15.63   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.03                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    419  33.82        1:15.70   
  GTI  1:18.24                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    404  36.76        1:16.61   
  Solrød Svømmeklub  1:19.21                 
                     
Cille Kirketerp  2005    392  36.89        1:17.40   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.40                 
                     
Elisabeth Erlendsdóttir  2005    384  34.01        1:17.92   
  Havnar Svimjifelag  1:20.73                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    373  36.30        1:18.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:20.41                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    370  36.55        1:18.89   
  Glostrup Svømmeklub  1:21.80                 
                     
10  Freya Ry Nielsen  2005    370  37.65        1:18.91   
  Glostrup Svømmeklub  1:19.82                 
                     
11  Elisabeth Augusta Englev  2006    358  36.15        1:19.75   
  GTI  1:26.45                 
                     
12  Olivia Mai Gustafson  2005    355  37.75        1:19.97   
  Køge Svømmeklub  1:22.71                 
                     
13  Annika Britt Larsen  2005    354  37.53        1:20.08   
  GTI  1:19.55                 
                     
14  Kajsa Salomonsen  2005    342  37.40        1:21.01   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.35                 
                     
15  Nancy N. Dam  2005    336  38.82        1:21.50   
  Havnar Svimjifelag  1:22.55                 
                     
16  Ella Gohr Metz  2005    313  38.04        1:23.40   
  Vest-Brøndby  1:23.54                 
                     
17  Josephine Frederiksen  2005    311  38.51        1:23.59   
  Svømmeklubben Syd  1:24.71                 
                     
18  Luna Luminari  2005    308  40.62        1:23.85   
  VAT Copenhagen-MK31  1:26.07                 
                     
19  Julie Brix Østergaard  2006    307  39.93        1:23.96   
  Køge Svømmeklub  1:26.57                 
                     
20  Andrea Nøhr Petersen  2006    303  40.09        1:24.37   
  Køge Svømmeklub  1:25.21                 
                     
21  Frida Høj Andersen  2005    296  39.15        1:24.95   
  GTI  1:26.26                 
                     
22  Filippa Eiler  2005    296  38.70        1:24.97   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.54                 
                     
23  Klara-Sofie Bollmann  2006    294  37.75        1:25.22   
  Køge Svømmeklub  1:29.02                 
                     
24  Alberte Crone Larsen  2006    292  39.95        1:25.39   
  GTI  1:32.39                 
                     
25  Anna Østerby  2005    290  42.59        1:25.55   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.58                 
                     
26  Emma Hou Theilade Klausen  2005    289  39.82        1:25.71   
  GTI  1:27.47                 
                     
27  Dicte Laurberg Vedel  2006    286  39.69        1:26.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.27                 
                     
28  Mathilde Holm Villadsen  2006    284  39.65        1:26.15   
  Solrød Svømmeklub  1:31.54                 
                     
29  Esther Haudrum Larsen  2005    284  38.28        1:26.19   
  Værløse Svømmeklub  1:29.43                 
                     
30  Annika Køhn  2005    283  41.18        1:26.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.03                 
                     
31  Signe Holm Hansen  2005    278  39.14        1:26.78   
  Værløse Svømmeklub  1:33.14                 
                     
32  Sarah Højlund  2006    277  40.60        1:26.90   
  VAT Copenhagen-MK31  1:32.02                 
                     
33  Julie Segato  2005    277  41.06        1:26.91   
  GTI  1:28.88                 
                     
34  Natascha Packert-Frandsen  2005    276  40.54        1:26.99   
  Vest-Brøndby  1:28.62                 
                     
35  Johanna Rasmussen  2006    266  42.60        1:28.08   
  VAT Copenhagen-MK31  1:37.64                 
                     
36  Caroline Rygaard Hansen  2006    261  43.74        1:28.65   
  Solrød Svømmeklub  1:32.13                 
                     
37  Sarah Ankjær Pedersen  2006    248  41.64        1:30.08   
  GTI  1:37.17                 
                     
38  Anna Hjorth Christensen  2006    248  42.23        1:30.19   
  Køge Svømmeklub  1:37.87                 
                     
39  Jaqueline Haack  2006    242  41.68        1:30.90   
  Solrød Svømmeklub  1:32.44                 
                     
40  Helena Fogh Kronborg  2005    240  43.48        1:31.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:35.99                 
                     
40  Nicole Damhøj Andersen  2006    240  42.92        1:31.12   
  GTI  1:36.76                 
                     
42  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    238  43.29        1:31.34   
  GTI  1:29.76                 
                     
43  Ida Jacobsen  2005    232  41.66        1:32.15   
  Vest-Brøndby  1:29.13                 
                     
44  Josefine Meng Langhorn  2006    229  41.90        1:32.59   
  Svømmeklubben Syd  1:33.30                 
                     
45  Nynne Zandra Opperfelt  2006    226  43.87        1:32.91   
  Solrød Svømmeklub  1:37.41                 
                     
46  Mathilde Thor Møller  2005    224  43.11        1:33.19   
  Farum Svømmeklub                   
                     
47  Mathilde Rømer  2006    220  45.05        1:33.76   
  Farum Svømmeklub  1:39.87                 
                     
48  Mille Giolbas  2006    219  44.80        1:33.90   
  GTI  1:43.65                 
                     
49  Maja Zastrojevic  2006    216  46.24        1:34.35   
  VAT Copenhagen-MK31  1:38.97                 
                     
50  Line Pedersen  2005    209  43.51        1:35.36   
  Glostrup Svømmeklub  1:35.36                 
                     
51  Amanda F. Christiansen  2005    198  45.59        1:37.10   
  Vordingborg Svømme Klub  1:43.75                 
                     
52  Mathilde U. Thorborg  2005    197  49.67        1:37.24   
  Vest-Brøndby  1:37.17                 
                     
53  Luna Hein  2005    191  47.86        1:38.24   
  VAT Copenhagen-MK31  1:40.80                 
                     
54  Felicia N. Nielsen  2006    176  49.33        1:41.05   
  GTI  1:44.83                 
                     
55  Marie Skole Sørensen  2006    172  45.62        1:41.74   
  GTI  1:45.86                 
                     
56  Birgit Thomsen  2006    171  47.05        1:41.93   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:51.89                 
                     
57  Signe Gyldenkærne  2006    170  49.40        1:42.25   
  Vordingborg Svømme Klub  2:08.00                 
                     
58  Malene Dithmar  2006    166  49.84        1:43.02   
  GTI  1:51.59                 
                     
59  Sophie Amalie Rasmussen  2006    164  49.33        1:43.34   
  GTI  1:40.65                 
                     
60  Laura Friis Justesen  2006    136  53.73        1:49.96   
  Vordingborg Svømme Klub  2:17.96                 
                     
61  Celina Lindholm Hansen  2006    126  54.06        1:53.01   
  Køge Svømmeklub  1:51.02                 
                     
Amalie Frost Fischer  2005              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:40.71                 
                     
Annette Toft  2006              DSQ  Asynkr. v/25m 
  Køge Svømmeklub  1:30.98                 
                     
Malou Nielsen  2005              DSQ  Afslut på mav v/50m 
  Farum Svømmeklub  1:48.36                 
                     
Mille Korndal-Henriksen  2005              DSQ  Afsl.ryg på ma.v/50 
  Farum Svømmeklub  1:31.58                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Modin Thomsen  2003    567  31.50        1:08.44  14-15 Aldersgruppe Rekord 
  Køge Svømmeklub  1:09.71                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    516  32.60        1:10.63   
  Vest-Brøndby  1:10.73                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    509  32.41        1:10.94   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.71                 
                     
Caroline Gøttrup Bagge  2003    493  34.31        1:11.69   
  Køge Svømmeklub  1:12.94                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    486  35.22        1:12.04   
  Køge Svømmeklub  1:13.66                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    483  32.07        1:12.20   
  Køge Svømmeklub  1:15.18                 
                     
Thippe de Neergaard  2003    479  33.41        1:12.40   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.21                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    470  33.75        1:12.87   
  GTI  1:13.59                 
                     
Kathrine Sofie Jensen  2003    457  33.78        1:13.55   
  Køge Svømmeklub  1:16.96                 
                     
10  Nønne Christensen  2004    453  34.70        1:13.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:15.24                 
                     
11  Clara Hartvig-Olsen  2004    446  35.77        1:14.16   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:16.92                 
                     
12  Nicoline H. Baadsgaard  2004    443  34.50        1:14.33   
  GTI  1:15.08                 
                     
13  Maj Jensen  2003    436  32.28        1:14.73   
  Farum Svømmeklub  1:19.70                 
                     
14  Liva Søby  2004    432  34.32        1:14.93   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.26                 
                     
15  Olivia Møller  2004    428  33.79        1:15.15   
  Køge Svømmeklub  1:18.42                 
                     
16  Sofie Lund-Scherbeck  2003    427  34.47        1:15.22   
  Værløse Svømmeklub  1:18.08                 
                     
17  Freja Søndergaard  2004    425  35.08        1:15.36   
  Vordingborg Svømme Klub  1:20.14                 
                     
18  Mathilde P. Mathiesen  2004    416  34.69        1:15.86   
  Albertslund IF  1:16.07                 
                     
19  Laura L. Hørning  2004    414  35.52        1:16.00   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.79                 
                     
20  Isabella Rosenberg  2003    402  35.07        1:16.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.02                 
                     
21  Bjørt Askham Sigurðsson  2004    399  36.42        1:16.96   
  Svimjifelagið REYSTI  1:17.76                 
                     
22  Petra A. Nielsen  2003    398  34.94        1:17.00   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:13.88                 
                     
23  Karoline Nielsen  2004    396  36.43        1:17.12   
  Slagelse Svømmeklub  1:16.30                 
                     
24  Josefine Arbo Sørensen  2004    388  34.49        1:17.66   
  GTI  1:15.90                 
                     
25  Anne Sofie Devantier  2004    383  35.07        1:18.02   
  Vest-Brøndby  1:18.27                 
                     
26  Elin Christiansen  2004    382  35.08        1:18.10   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:18.72                 
                     
27  Karoline K. Larsen  2004    370  37.06        1:18.92   
  Farum Svømmeklub  1:23.39                 
                     
28  Lilja D Jacobsen  2003    369  36.65        1:18.96   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:16.20                 
                     
29  Sarah Holm Clausen  2004    369  35.34        1:18.99   
  Farum Svømmeklub  1:23.16                 
                     
30  Line Thode Møller  2004    364  37.83        1:19.33   
  Farum Svømmeklub  1:33.52                 
                     
31  Marike Nevermann  2003    350  37.93        1:20.39   
  Farum Svømmeklub  1:18.17                 
                     
32  Clara Schmedes  2004    340  36.95        1:21.15   
  GTI  1:22.73                 
                     
33  Bjørg Ólavsdóttir  2004    339  36.40        1:21.20   
  Havnar Svimjifelag  1:23.64                 
                     
34  Mathilde Svendsen  2004    337  38.37        1:21.36   
  GTI  1:23.03                 
                     
35  Sophia Christensen  2003    337  36.26        1:21.38   
  Køge Svømmeklub  1:22.21                 
                     
36  Nomi I. K. Schau  2004    335  38.74        1:21.53   
  GTI  1:25.07                 
                     
37  Nanna Udby Laugesen  2004    333  37.04        1:21.68   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.41                 
                     
38  Astrid Høffer  2004    330  38.67        1:21.97   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.12                 
                     
39  Lykke Gøttrup Jensen  2004    328  38.43        1:22.09   
  Vest-Brøndby  1:23.10                 
                     
40  Ida Mørk  2004    327  37.93        1:22.19   
  GTI  1:23.23                 
                     
41  Malan Jóhansdóttir  2004    326  39.20        1:22.31   
  Svimjifelagið REYSTI  1:33.83                 
                     
42  Julie Dahl  2004    326  38.28        1:22.32   
  Glostrup Svømmeklub  1:23.63                 
                     
43  Asta Kristensen  2004    318  37.59        1:22.98   
  Albertslund IF  1:29.58                 
                     
44  Anna Højgaard  2004    318  36.19        1:23.00   
  Havnar Svimjifelag  1:25.58                 
                     
45  Laura Thomadsen  2004    317  40.13        1:23.03   
  Albertslund IF  1:24.71                 
                     
46  Silja Nøhr Mortensen  2003    314  38.28        1:23.35   
  Albertslund IF  1:29.57                 
                     
47  Miriam Mortensen  2004    312  37.73        1:23.52   
  Havnar Svimjifelag  1:39.77                 
                     
48  Jóhanna H. Eidesgaard  2004    309  40.39        1:23.77   
  Havnar Svimjifelag  1:27.02                 
                     
49  Signe Bagge Møller  2004    305  39.55        1:24.11   
  Svømmeklubben Syd  1:26.67                 
                     
50  Laura Winther  2004    282  40.40        1:26.32   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:26.31                 
                     
51  Mille Marie Ullerup  2004    268  39.72        1:27.86   
  Svømmeklubben Syd  1:32.12                 
                     
52  Kristina K. Hansen  2003    267  39.88        1:27.92   
  Ægir Klaksvik  1:29.73                 
                     
53  Maya Baltser  2004    254  40.89        1:29.42   
  Nakskov Svømme Klub  1:30.49                 
                     
54  Malou Hansen  2004    253  43.26        1:29.55   
  Nakskov Svømme Klub  1:30.05                 
                     
55  Laura Sonne Steen  2004    238  43.94        1:31.40   
  Hvidovre Svømme Klub  1:31.45                 
                     
56  Sarah Møller Jakobsen  2004    219  46.43        1:33.95   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
57  Line Høj  2004    214  43.09        1:34.62   
  Nakskov Svømme Klub  1:36.18                 
                     
Bára D. Nattestad  2004              DNS   
  Havnar Svimjifelag  1:34.00                 
                     
Emma Ahrenkiel Karløv  2003              DSQ  Ej samt. berør. v/75 
  Slagelse Svømmeklub  1:29.71                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.09                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 1919-2002 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Xenia Bonnén Sjøgren  1997    520  32.54        1:10.43   
  Vest-Brøndby  1:09.53                 
                     
Lærke Rask Sander  2002    520  32.19        1:10.45   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.79                 
                     
Natascha Bonnén Sjøgren  2000    505  32.70        1:11.16   
  Vest-Brøndby  1:11.78                 
                     
Sara Mortensen  2001    494  33.67        1:11.68   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.94                 
                     
Clara Marott Schelde  2000    489  32.83        1:11.91   
  Farum Svømmeklub  1:10.09                 
                     
Stine Saaby Schmidt  2002    476  32.94        1:12.57   
  Farum Svømmeklub  1:11.91                 
                     
Freja Petersen  2000    447  34.08        1:14.08   
  Vordingborg Svømme Klub  1:16.26                 
                     
Cecilie Hjarsø  2001    428  34.78        1:15.19   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.42                 
                     
Mia Witt  2002    389  36.18        1:17.60   
  Vest-Brøndby  1:20.07                 
                     
10  Léa Zoé Bingler  2000    374  38.16        1:18.61   
  Vordingborg Svømme Klub  1:19.37                 
                     
11  Mia Krüger  2002    371  35.96        1:18.86   
  Farum Svømmeklub  1:19.31                 
                     
12  Anastasia Hansen  2002    332  39.03        1:21.83   
  Svømmeklubben Syd  1:31.79                 
                     
13  Julie Silberg  2002    296  39.36        1:24.96   
  Solrød Svømmeklub  1:22.68                 
                     
14  Signa Vár Dávadóttir  1998    293  38.26        1:25.29   
  Havnar Svimjifelag  1:26.71                 
                     
15  Ida Bekker Poulsen  2002    271  42.20        1:27.53   
  Solrød Svømmeklub  1:28.98                 
                     
Amalie V. Sørensen  2002              DNS   
  Vest-Brøndby  1:17.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark