2019-10-19   16:43:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öviksracet 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öviksracet 2017    Utskriftsdatum  09 december 2017   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simssällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 december 2017         
 
 
Gren 8, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap    31.92  1:07.92  1:44.85    2:17.92   
Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsällskap    32.05  1:07.26  1:43.69    2:19.42   
Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap    32.12  1:08.33  1:45.65    2:21.79   
Linnea Öhlund  2001  Umeå Simsällskap    33.48  1:11.15  1:49.57    2:27.00   
Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap    34.81  1:13.15  1:50.93    2:27.41   
Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap    33.88  1:11.41  1:51.00    2:31.67   
Wilma Henriksson  2001  Umeå Simsällskap    33.27  1:11.91  1:53.33    2:34.39   
Linn Lidström  2001  Umeå Simsällskap    35.67  1:15.77  1:56.72    2:37.18   
Anna Papp  2001  Hudiksvalls Simsällskap    36.29  1:16.54  1:57.76    2:40.50   
10  Freja Vestberg  2002  Höga Kustens Simsällskap    38.43  1:22.53  2:06.54    2:47.71   
11  Cornelia Åström  2002  Timrå Simklubb    35.42  1:16.71  2:01.60    2:49.30   
12  Elvira Ögren  2002  Umeå Simsällskap    39.33  1:22.62  2:07.62    2:49.75   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Astrid Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    33.97  1:11.19  1:48.85    2:24.81   
Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS    32.09  1:08.89  1:47.66    2:26.26   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsällskap    34.20  1:12.87  1:53.93    2:34.92   
Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.45  1:15.09  1:56.69    2:35.72   
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS    33.38  34.87  1:17.27    2:48.51   
Ronja Widell  2004  Härnösands Simsällskap    37.89  1:21.65  2:05.85    2:48.52   
Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap    39.16  1:23.45  2:08.33    2:48.77   
Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    31.72  36.84  1:20.74    2:49.81   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.15  1:20.55  2:07.22    2:50.98   
10  Alice Granström  2003  Umeå Simsällskap    36.13  1:19.63  2:06.78    2:51.21   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alma Bäckström  2006  IKSU Simning    27.98  36.49  1:18.51    2:45.94   
Alva Gustavsson  2006  Umeå Simsällskap    39.51  1:26.71  2:14.64    2:59.38   
Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    42.54  1:31.17  2:21.42    3:09.83   
Julia Hellström  2006  Umeå Simsällskap    42.87  1:33.32  2:24.29    3:14.80   
Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    48.16  1:42.79  2:39.49    3:31.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 december 2017 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  10:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner