2019-10-20   02:45:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öviksracet 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öviksracet 2017    Utskriftsdatum  09 december 2017   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simssällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 december 2017         
 
 
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Öviks trädfällning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap            14.57   
Emelia Boström  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.40   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.60   
Emmy Gulliksson  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.76   
Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap            17.08   
Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            17.20   
Wilma Henriksson  2001  Umeå Simsällskap            17.33   
Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.47   
Matilda Viksten  1999  Kramfors-Alliansen            17.67   
10  Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            18.45   
11  Agnes Lideskog  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.69   
12  Cornelia Åström  2002  Timrå Simklubb            19.76   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Öviks trädfällning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            15.92   
Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap            16.13   
Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.29   
Tindra Olavi  2003  Timrå Simklubb            16.69   
Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsällskap            17.31   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsällskap            17.38   
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.44   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            17.55   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            17.64   
10  Astrid Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap            18.02   
11  Ella Kretz  2004  Kramfors-Alliansen            18.32   
12  Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.40   
13  Saga Hållander  2004  Höga Kustens Simsällskap            18.63   
14  Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            18.92   
15  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            19.23   
15  Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            19.23   
17  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            19.28   
18  Isabelle Åström  2004  Timrå Simklubb            19.30   
19  Elin Lindkvist  2004  Sundsvalls Simsällskap            19.90   
20  Malin Nyberg  2003  Hörnefors Idrottsförening            20.01   
21  Linnea Sandström  2004  Höga Kustens Simsällskap            20.18   
22  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            20.33   
23  Jonna Hellgren  2004  IKSU Simning            20.40   
24  Mia Suorsa  2004  Hörnefors Idrottsförening            20.49   
25  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04            20.54   
26  Stephany Attia  2003  Hörnefors Idrottsförening            21.00   
27  Agnes Burman  2004  Sundsvalls Simsällskap            21.34   
28  Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            21.61   
29  Thilde Persson  2003  Hörnefors Idrottsförening            23.93   
30  Alexandra Stridh  2004  Timrå Simklubb            24.33   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Öviks trädfällning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            15.94   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            16.83   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            17.98   
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.27   
Alma Bäckström  2006  IKSU Simning            19.53   
Linnea Jansson  2005  Timrå Simklubb            20.67   
Svea Damberg  2005  Höga Kustens Simsällskap            21.54   
Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            21.55   
Selma Sjölund  2006  Höga Kustens Simsällskap            22.00   
10  Vilja Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.12   
11  Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            22.23   
12  Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.33   
13  Lovisa Brygt  2006  Höga Kustens Simsällskap            22.52   
14  Wilma Burlin-Dahlberg  2006  Björna Idrottsförening            22.57   
15  Tindra Hammarström  2005  Kramfors-Alliansen            22.61   
16  Nellie Karlsson  2005  Kramfors-Alliansen            22.85   
17  Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            23.17   
18  Elsa Lövgren  2006  Hörnefors Idrottsförening            23.20   
19  Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            23.66   
20  Mira Näsström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            23.79   
21  Moa Nyblom  2006  Hörnefors Idrottsförening            26.62   
Amanda Carlzén  2005  Timrå Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Öviks trädfällning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Hällman  2007  IKSU Simning            19.41   
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.85   
Bella Prytz  2008  IKSU Simning            22.22   
Wilma Eriksson  2007  Kramfors-Alliansen            23.03   
Vilde Johansson Lindström  2007  Umeå Simsällskap            24.07   
Nike Bogseth  2007  Hörnefors Idrottsförening            24.77   
Emma Lindström  2008  IKSU Simning            25.27   
Alice Åhrström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.70   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            25.82   
10  Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            26.32   
11  Sofia Izarra  2008  Umeå Simsällskap            26.45   
12  Lo Hartvik  2008  IKSU Simning            26.62   
13  Saga Westman  2007  Kramfors-Alliansen            26.82   
14  Minea Luthman  2008  Umeå Simsällskap            26.99   
15  Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            27.31   
16  Della Boman  2008  Bollsta Idrottsklubb            27.86   
17  Jonna Westin  2008  IKSU Simning            29.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 december 2017 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  17:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner