2019-10-20   03:09:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öviksracet 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öviksracet 2017    Utskriftsdatum  09 december 2017   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simssällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 december 2017         
 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Domsjö Fabriker 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap            31.69   
Marie-Chantal Ballnus  2002  Umeå Simsällskap            32.44   
Hilda Larsson  2002  IKSU Simning            32.67   
Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap            32.70   
Gabrella Jonasson  2002  Umeå Simsällskap            32.99   
Wilma Henriksson  2001  Umeå Simsällskap            33.22   
Ebba Vedman  2002  Höga Kustens Simsällskap            33.73   
Hedda Ferm  2002  Umeå Simsällskap            34.04   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.56   
10  Emmy Gulliksson  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.69   
11  Linn Lidström  2001  Umeå Simsällskap            34.80   
12  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap            34.94   
13  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            34.95   
14  Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap            35.68   
15  Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            35.79   
16  Tilde Sandin  2002  Umeå Simsällskap            36.04   
17  Cornelia Åström  2002  Timrå Simklubb            36.14   
18  Isabelle Skoglund  2001  Dorotea IF            36.95   
19  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap            37.10   
20  Freja Vestberg  2002  Höga Kustens Simsällskap            38.19   
21  Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.36   
22  Agnes Lideskog  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.76   
23  Ebba Vestberg  2000  Höga Kustens Simsällskap            40.63   
24  Elvira Ögren  2002  Umeå Simsällskap            41.07   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Domsjö Fabriker 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.37   
Johanna Persson  2003  Härnösands Simsällskap            31.84   
Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.02   
Tindra Norling  2003  Umeå Simsällskap            33.27   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.53   
Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap            34.53   
Lea Edvardsson  2003  Umeå Simsällskap            34.80   
Astrid Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap            35.10   
Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap            35.75   
10  Emelie Ohlin  2003  Umeå Simsällskap            35.78   
11  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.84   
12  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            35.97   
13  Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsällskap            36.61   
14  Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.11   
15  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            37.23   
16  Ella Kretz  2004  Kramfors-Alliansen            37.33   
17  Maja Bostedt  2003  Härnösands Simsällskap            37.56   
18  Elin Lindkvist  2004  Sundsvalls Simsällskap            37.60   
19  Linnea Sandström  2004  Höga Kustens Simsällskap            38.13   
20  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.25   
21  Saga Hållander  2004  Höga Kustens Simsällskap            38.32   
22  Ella Hietala  2003  Umeå Simsällskap            38.41   
23  Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            39.11   
24  Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.37   
25  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.43   
26  Ronja Widell  2004  Härnösands Simsällskap            39.51   
27  Tindra Olavi  2003  Timrå Simklubb            40.90   
28  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            41.53   
29  Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            42.73   
30  Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning            43.17   
31  Alice Granström  2003  Umeå Simsällskap            43.60   
32  Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            45.05   
33  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            48.19   
Isabelle Åström  2004  Timrå Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Domsjö Fabriker 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            33.23   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.15   
Vilma Fagerström  2005  IKSU Simning            36.92   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap            37.21   
Alvina Hardegård  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.20   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            40.59   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.10   
Moa Fastborg  2005  Umeå Simsällskap            41.47   
Alma Bäckström  2006  IKSU Simning            41.54   
10  Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.73   
11  Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            46.17   
12  Alva Gustavsson  2006  Umeå Simsällskap            46.21   
13  Julia Hellström  2006  Umeå Simsällskap            47.21   
14  Amanda Carlzén  2005  Timrå Simklubb            53.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 december 2017 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  13:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner