2020-05-30   08:53:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 25/11 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)

Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbanken Rekarne Simcup 2017    Utskriftsdatum  25 november 2017   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:26   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 november 2017         
 
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    30.01        1:05.53   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    32.75        1:09.44   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    35.49        1:15.11   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    35.22        1:16.13   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    35.60        1:17.60   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    37.07        1:17.72   
Max Antonsson  2004  Sala Simsällskap    36.62        1:17.95   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    36.39        1:18.34   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    35.32        1:18.38   
10  Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    37.21        1:18.69   
11  David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    38.98        1:19.55   
12  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    35.58        1:19.86   
13  Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap    36.56        1:20.52   
14  Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap    37.26        1:23.54   
15  Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap    38.55        1:24.43   
16  Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    41.08        1:25.33   
17  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    41.19        1:26.71   
18  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.96        1:28.13   
19  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    41.92        1:29.37   
20  Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap    42.90        1:30.19   
21  Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    42.65        1:30.46   
22  Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap    41.81        1:30.88   
23  Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb    43.79        1:31.29   
24  Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    41.84        1:31.37   
25  Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    41.28        1:31.43   
26  Sigge Verner  2005  Eskilstuna Simklubb    41.97        1:31.73   
27  Haoija He  2004  Eskilstuna Simklubb    42.59        1:32.01   
28  Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    45.24        1:32.33   
29  Helmer Brobacke  2004  Västerås Simsällskap    44.61        1:33.38   
30  Alvar Aktner  2006  Finspångs Simklubb    46.56        1:37.86   
31  Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    46.57        1:38.42   
32  Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    47.79        1:41.44   
33  Olle Thorsén  2006  Eskilstuna Simklubb    48.79        1:42.15   
34  Gustav Yttermalm  2004  Örebro Simallians    47.95        1:43.89   
35  Pelle Pettersson  2006  Katrineholms Simsällskap    55.45        1:53.37   
Arvid Fägerblad  2004  Västerås Simsällskap            DNS   
Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians            DNS   
Erik Holmqvist  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Lukas Palmer  2004  Örebro Simallians            DNS   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            DSQ   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            DSQ   
William Lindh  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    30.58        1:06.21   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    30.99        1:07.08   
Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    31.35        1:07.92   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    31.63        1:08.34   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    32.32        1:09.88   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    32.54        1:10.37   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    33.71        1:11.52   
Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians    33.79        1:11.78   
Gustaf Walldén  2003  Västerås Simsällskap    34.50        1:12.30   
10  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening    35.25        1:12.49  Deltar ej i final 
11  Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    35.51        1:13.77   
12  Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    34.56        1:14.07   
13  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.06        1:14.63   
14  Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.95        1:14.72   
15  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    38.44        1:16.89   
16  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    34.78        1:17.35   
17  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    36.08        1:18.04   
18  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    36.28        1:18.76   
19  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    37.71        1:21.29   
20  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    38.39        1:21.65   
21  Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    38.55        1:21.68   
22  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    40.68        1:21.81   
23  Samuel Norström  2003  Eskilstuna Simklubb    39.24        1:22.07   
24  Axel Öjert  2003  Nyköpings Simsällskap    37.51        1:24.45   
24  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    38.19        1:24.45   
26  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    41.76        1:25.35   
27  Gustav Forslund  2003  Eskilstuna Simklubb    39.85        1:25.58   
28  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    42.04        1:29.25   
29  Jakob Khaytan  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.31        1:30.19   
30  Johannes Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    43.43        1:30.64   
31  Melvin Lindgren  2002  Katrineholms Simsällskap    44.94        1:36.52   
Marcus Bergquist  2003  Örebro Simallians            DSQ   
Victor Taghikhani  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    26.34        59.12  Deltar ej i final 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    28.86        1:01.42   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    29.46        1:02.41   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    29.50        1:02.91   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    27.79        1:03.17  Deltar ej i final 
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    29.91        1:03.75   
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap    30.28        1:04.10   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    30.91        1:04.40   
Jonathan Douib  2000  Sala Simsällskap    29.80        1:04.62   
10  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    30.68        1:05.04   
11  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    30.72        1:06.21   
12  Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    30.31        1:06.26   
13  Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    31.94        1:07.69   
14  Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    31.68        1:08.08   
15  Robin Flyman  1995  Örebro Simallians    32.50        1:09.58   
16  Parsa Najafi  1999  Örebro Simallians    33.68        1:11.33   
17  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    34.22        1:11.80   
18  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    32.54        1:12.34   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  25 november 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner