2020-06-07   12:41:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K Åben Klasse

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  09 november 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2017         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 2013-08-11 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    815  1:01.14  2:04.29  3:07.56    4:11.01   
  Holstebro Svømme Club  4:13.73                 
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    813  1:01.78  2:05.89  3:09.04    4:11.27   
  Aalborg Svømmeklub  4:08.55                 
                     
Maj Howardsen  1997    805  1:00.81  2:04.56  3:08.76    4:12.07   
  Sigma Swim Allerød  4:11.51                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    802  1:01.67  2:06.34  3:10.36    4:12.36   
  Sigma Swim Allerød  4:11.36                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    802  1:01.62  2:06.00  3:09.38    4:12.37   
  H2Odense  4:15.72                 
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    793  1:02.14  2:06.56  3:10.11    4:13.36   
  Aalborg Svømmeklub  4:13.17                 
                     
Maria Grandt  1998    784  1:02.40  2:07.13  3:11.05    4:14.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:11.47                 
                     
Klara Reeh  1999    779  1:01.57  2:06.38  3:11.08    4:14.78   
  Lyngby Svømmeklub  4:18.21                 
                     
Selen Ozbilen  2001    758      3:13.06    4:17.13   
  Tyrkiet  4:16.00                 
                     
10  Nina Toft  2000    750  1:02.43  2:07.64  3:12.89    4:18.02   
  Gentofte Svømme Klub  4:17.36                 
                     
11  Amalie Bærentsen  2000    750  1:01.90  2:07.23  3:12.66    4:18.05   
  Aalborg Svømmeklub  4:19.55                 
                     
12  Freja Gram  1999    731  1:03.40  2:08.87  3:14.41    4:20.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:18.37                 
                     
13  Josefine Strand Nielsen  2000    724  1:04.14  2:09.33  3:15.43    4:21.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:22.66                 
                     
14  Jackie Gade  1998    713  1:03.31  2:09.61  3:16.42    4:22.45   
  Aalborg Svømmeklub  4:21.16                 
                     
15  Anna Boutrup  1998    711  1:02.18  2:08.24  3:15.92    4:22.74   
  Sigma Swim Birkerød  4:15.81                 
                     
16  Anna Aavang Brendstrup  2000    692  1:03.28  2:10.33  3:17.97    4:25.07   
  Roskilde Svømning  4:24.68                 
                     
17  Karla Louise Balle  2001    687  1:03.45  2:10.58  3:18.29    4:25.66  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  4:22.07                 
                     
18  Lærke Toft Ruby  1999    678  1:01.61  2:09.43  3:18.19    4:26.89   
  JGI Svømning  4:23.94                 
                     
19  Michelle Mortensen  2002    678  1:03.60  2:10.25  3:18.27    4:26.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:26.95                 
                     
20  Laura Findahl Andersen  2001    674  1:04.33  2:12.22  3:20.01    4:27.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:30.86                 
                     
21  Sofie Louise Nimb  2001    654  1:04.74  2:12.98  3:21.45    4:30.09  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  4:31.89                 
                     
22  Mai Pallvi  2000    643  1:05.02  2:14.63  3:23.64    4:31.67   
  Holbæk Svømme Klub  4:28.93                 
                     
23  Emma Maagøe  1999    642  1:04.91  2:13.65  3:23.28    4:31.85  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  4:30.11                 
                     
24  Alberte M Hansen  2000    628  1:04.27  2:13.68  3:24.38    4:33.83   
  Herlev Svømning  4:27.79                 
                     
25  Tine Petersen  2003    627  1:04.61  2:13.50  3:24.17    4:33.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:29.69                 
                     
26  Emma Bjørnholdt  2000    625  1:05.16  2:13.10  3:22.93    4:34.18   
  Lyngby Svømmeklub  4:30.34                 
                     
27  Cecilie Baraviec  2000    615  1:05.65  2:15.09  3:25.68    4:35.75   
  H2Odense  4:34.70                 
                     
28  Laura Holm Junge  1998    608  1:08.15  2:17.85  3:27.63    4:36.68  Deltager ikke i finalen 
  Kalundborg SK  4:31.71                 
                     
29  Helena Berg Wenk  2000    601  1:04.89  2:14.87  3:26.54    4:37.83   
  Roskilde Svømning  4:27.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 november 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark