2020-05-26   15:54:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K Åben Klasse

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  09 november 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2017         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Beckmann  1997    854  26.56        57.54   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  57.54                 
                     
Caroline Erichsen  1998    796  27.78        58.92   
  Sigma Swim Birkerød  58.52                 
                     
Amalie Mikkelsen  1997    794  27.27        58.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.72                 
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    765  27.93        59.69   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.23                 
                     
Regitze Gaard  2001    733  28.48        1:00.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.37                 
                     
Karoline Barrett  2002    723  27.70        1:00.84   
  Greve Svømmeklub  59.99                 
                     
Cecilie Wiuff  2000    722  28.77        1:00.86   
  Herlev Svømning  59.18                 
                     
Marie Voigt Lauridsen  1995    721  28.81        1:00.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.38                 
                     
Lisa Schøn  1999    697  28.55        1:01.58   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.75                 
                     
10  Trine Kjøngerskov  2000    696  28.67        1:01.62   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.49                 
                     
11  Nida Eliz Ustundag  1996    693  28.88        1:01.71   
  Tyrkiet  1:00.45                 
                     
12  Camilla Dufour  1996    692  29.20        1:01.74   
  Sigma Swim Allerød  1:01.64                 
                     
13  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    688  29.23        1:01.84   
  Sigma Swim Allerød  1:01.74                 
                     
14  Vera Staun Hansen  1999    662  29.41        1:02.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.37                 
                     
15  Merete Toft Jensen  1999    661  28.97        1:02.66   
  Holstebro Svømme Club  1:02.13                 
                     
16  Julie Krøyer Svendsen  2002    654  28.66        1:02.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.30                 
                     
17  Amalie Søby Mortensen  2001    639  29.74        1:03.38   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.26                 
                     
18  Liva Schmid  2000    634  29.13        1:03.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.66                 
                     
19  Ida Maria Nielsen  2000    630  29.36        1:03.69   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.83                 
                     
20  Katrine Tetzschner Madsen  2000    613  29.98        1:04.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.53                 
                     
21  Amanda Duus  2000    603  30.69        1:04.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:04.34                 
                     
22  Clara Schade Cantby  2000    601  29.56        1:04.71   
  Slagelse Svømmeklub  1:05.87                 
                     
23  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    598  29.89        1:04.79   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:03.84                 
                     
24  Katrine Stampe  2000    589  30.33        1:05.13   
  Hørsholm Svømmeforening  1:04.53                 
                     
25  Sophie Amalie Schøn  1999    581  29.41        1:05.43   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.06                 
                     
26  Thea Lund Petersen  1998    579  30.42        1:05.51   
  Nyborg Svømmeklub  1:03.44                 
                     
27  Asta Poulsen Dolan  2004    570  30.57        1:05.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.11                 
                     
28  Christie Prøhl  1998    568  30.41        1:05.93   
  Viborg Svømme Klub  1:04.87                 
                     
29  Sarah Missing  2001    564  30.38        1:06.08   
  Hvidovre Svømme Klub  1:03.11                 
                     
30  Helena V. Elling  2000    562  30.58        1:06.15   
  Silkeborg Svømmeklub  1:05.79                 
                     
31  Caroline Eskildsen  1995    546  30.38        1:06.80   
  Køge Svømmeklub  1:06.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 november 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark