2019-11-13   19:03:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 2. DIVISION    Udskriftsdato  07 oktober 2017   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  11:41   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 oktober 2017         
 
 
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:10.57 2016-11-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Holbæk Damer    728          4:10.25   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.01                 
  Sarah Bro  1996      30.59  1:02.44      1:02.44   
  Rikke Møller Pedersen  1989      31.14  1:06.84      2:09.28   
  Ida Maria Nielsen  2000      29.24  1:03.08      3:12.36   
  Amalie Søby Mortensen  2001      27.98  57.89      4:10.25   
                     
Hsc Damer  1900    616          4:24.63   
  Holstebro Svømme Club  59:59.01                 
  Cecilie Christiansen  2003      33.08  1:07.39      1:07.39   
  Annika Hausgaard Godt  2003      34.94  1:15.08      2:22.47   
  Merete Toft Jensen  1999      29.43  1:03.89      3:26.36   
  Helena Rosendahl Bach  2000      28.03  58.27      4:24.63   
                     
Vs Piger    607          4:25.87   
  Viborg Svømme Klub  59:59.01                 
  Rebecca E. Jacobsen  2003      31.92  1:05.33      1:05.33   
  Kathrine Fog  2000      34.72  1:15.17      2:20.50   
  Christie Prøhl  1998      30.11  1:06.31      3:26.81   
  Louise D. Liboriussen  2002      28.09  59.06      4:25.87   
                     
Køge Damer  1900    580          4:29.98   
  Køge Svømmeklub  59:59.01                 
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      33.49  1:09.72      1:09.72   
  Melanie Degner  2000      34.73  1:14.54      2:24.26   
  Caroline Eskildsen  1995      31.00  1:06.49      3:30.75   
  Naya Modin Thomsen  2003      28.47  59.23      4:29.98   
                     
Silkeborg Damer Silkeborg    563          4:32.59   
  Silkeborg Svømmeklub  59:59.03                 
  Nanna Bøgild Lundahl  2001      34.94  1:12.59      1:12.59   
  Emilie Egerup  2003      33.92  1:12.49      2:25.08   
  Helena V. Ellling  2000      29.73  1:04.96      3:30.04   
  Amalie Skov  1999      29.98  1:02.55      4:32.59   
                     
Aarhus Swim Piger  1999    557          4:33.59   
  Aarhus Swim  59:59.01                 
  Mille Kjær Jensen  2004      33.86  1:09.44      1:09.44   
  Laura Fogh  2003      33.65  1:11.54      2:20.98   
  Mia Seehausen  2001      32.49  1:09.22      3:30.20   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      30.35  1:03.39      4:33.59   
                     
Vest Damer  1996    536          4:37.08   
  Svømmeklubben Vest Brøndby                   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      34.80  1:11.03      1:11.03   
  Katrine V. Sørensen  1996      33.90  1:13.75      2:24.78   
  Xenia Bonnén Sjøgren  1997      30.65  1:08.32      3:33.10   
  Emilie Larsen  2001      30.70  1:03.98      4:37.08   
                     
Triton Damer    504          4:42.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.01                 
  Line Strandby  2001      35.44  1:12.20      1:12.20   
  Ida-Marie Frydenlund  2003      36.00  1:18.31      2:30.51   
  Isabel K. Eriksen  2001      32.98  1:11.70      3:42.21   
  Laura Janner  2002      28.84  1:00.61      4:42.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  07 oktober 2017 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark