2020-06-07   08:40:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördagen 12 november 2016 kl. 09.00

Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 7, 400m Frisim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    1:02.93  2:12.18  3:23.66    4:32.73   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:02.60  2:11.94  3:23.41    4:34.24   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    1:05.81  2:16.60  3:27.98    4:37.76   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:05.25  2:16.65  3:28.21    4:39.10   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:04.62  2:15.39  3:27.98    4:40.22   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    1:05.64  2:17.62  3:29.99    4:42.25   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    1:08.88  2:23.60  3:39.69    4:54.27   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.77  2:23.62  3:43.14    5:01.88   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:09.14  2:27.30  3:46.45    5:03.28   
10  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.36  2:27.17  3:45.71    5:04.15   
11  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    1:11.99  2:31.01  3:50.15    5:05.37   
12  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    1:12.81  2:31.25  3:50.29    5:06.03   
13  Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    1:13.83  2:31.39  3:50.34    5:06.90   
14  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.08  2:28.77  3:50.29    5:10.51   
15  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    1:15.14  2:36.55  4:01.05    5:22.82   
16  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.73  2:39.12  4:04.27    5:29.76   
17  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.27  2:46.61  4:13.69    5:32.69   
18  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    1:17.01  2:43.42  4:10.78    5:34.59   
19  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    1:13.08  2:39.13  4:08.38    5:36.82   
20  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    1:20.16  2:46.09  4:13.63    5:38.70   
21  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:20.85  2:48.57  4:14.80    5:39.14   
22  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:18.91  2:47.94  4:18.31    5:40.09   
23  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    1:20.54  2:50.28  4:20.78    5:44.49   
24  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    1:19.92  2:49.33  4:18.65    5:44.81   
25  Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    1:18.79  2:49.49  4:19.52    5:45.83   
26  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    1:18.62  2:48.35  4:18.49    5:45.96   
27  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    1:22.14  2:51.54  4:21.67    5:49.10   
28  David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap    1:17.45  2:44.33  4:14.83    6:01.37   
29  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    1:25.07  3:01.04  4:37.87    6:06.10   
30  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    1:29.00  3:06.70  4:45.77    6:24.02   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner