2021-04-16   18:25:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Aalborg Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  07:13   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ghita Kobbelgaard  1995  Aalborg Svømmeklub    35.60        1:14.68   
Helene Olesen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    35.52        1:15.67   
Julie D. Hald  1996  Aalborg Svømmeklub    35.53        1:16.31   
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    36.88        1:16.80   
Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub    36.32        1:16.85   
Freja Røjkjær Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    38.03        1:19.73   
Cathrine Birkebæk  2004  Agfs Svømmeafdeling    37.63        1:19.80   
Cecilie Tommerup Sørensen  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen    38.03        1:19.96   
Sara Bundgaard  2003  Svømmeklubben S 68    38.46        1:20.13   
10  Kristine Hülsen  2002  Vejle Svømmeklub Triton    38.19        1:20.36   
11  Ane Kirstine Granild  2004  Agfs Svømmeafdeling    37.85        1:20.55   
12  Anna Munk Fuglsang  2005  Svømmeklubben S 68    38.08        1:21.29   
13  Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68    38.56        1:21.79   
14  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    38.57        1:21.98   
15  Maja Volke  2002  Swim Team Neptun    38.60        1:22.44   
16  Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svømmeafdeling    38.64        1:22.61   
17  Naya Høgholt Sejr  2003  Agfs Svømmeafdeling    39.44        1:22.70   
18  Freja Romanski  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    38.96        1:23.55   
19  Ida Hovmark  2005  Thisted Svømmeklub    39.07        1:24.27   
20  Emma Kutsko Jensen  2004  Aalborg Svømmeklub    40.00        1:24.62   
21  Fenja Romanski  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    39.37        1:24.84  Deltager ikke i finalen 
22  Amalije Kristensen  2002  Svømmeklubben S 68    40.57        1:25.65   
23  Maja Meinert  2001  Aalborg Svømmeklub    40.18        1:26.03   
24  Karoline Prang Andersen  2005  Hobro Svømmeklub    39.65        1:26.23   
25  Pernille Christensen  2003  Svømmeklubben S 68    41.04        1:26.43   
26  Signe Thomsen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup    40.63        1:27.33   
27  Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub    42.84        1:28.20   
28  Liva Lauridsen Vorgod  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup    42.12        1:28.64   
29  Weronika L. Bjørn  2005  Ikast Svømmeklub    41.88        1:28.90   
30  Cecilie Hingebjerg  2004  Vejle Svømmeklub Triton    41.98        1:29.77   
31  Mathilde Møller  2004  Swim Team Neptun    42.04        1:29.96   
32  Camilla Nørgaard Frost  2005  Aalborg Svømmeklub    42.71        1:29.97   
33  Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svømmeklub    43.88        1:30.08   
34  Sofie Nielsen  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen    43.19        1:30.24   
35  Camilla Kjær  2003  Thisted Svømmeklub    43.19        1:30.31   
36  Cecilie Michaelsen  2005  Svømmeklubben S 68    42.79        1:30.67   
37  Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68    42.70        1:31.11   
38  Mathilde Thirup  2005  Svømmeklubben S 68    43.40        1:31.45   
39  Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    42.38        1:31.46   
40  Catherina Juul Jensen  2003  Svømmeklubben S 68    43.42        1:31.85   
41  Line Gjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    44.39        1:32.08   
42  Iben Schønwandt  2003  Hobro Svømmeklub    43.64        1:32.67   
43  Kirstine Buus Bendixen  2003  Hobro Svømmeklub    43.50        1:33.51   
44  Karoline Hansfort  2006  Agfs Svømmeafdeling    44.15        1:33.65   
45  Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub Triton    44.91        1:34.22   
46  Lucca Tinggaard Larsen  2004  Hobro Svømmeklub    45.49        1:35.41   
47  Iben Kjær Bengtson  2002  Aalborg Svømmeklub    45.36        1:35.50   
48  Maja Poulsen  2003  Durup IF    46.33        1:35.92   
49  Laura Christensen  1997  Svømmeklubben Nord    44.90        1:36.01   
50  Laura Frost Rainer  2005  Vejle Svømmeklub Triton    45.72        1:36.75   
51  Linea Lodberg Klein  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    46.16        1:37.04   
52  Mette Barfoot  2005  Vejle Svømmeklub Triton    45.39        1:37.41   
53  Marie Kromann Møller  2006  Agfs Svømmeafdeling    47.13        1:38.82   
54  Michelle Bloch Sørensen  2004  Svømmeklubben SMUT Terndrup    47.62        1:40.21   
55  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub    48.12        1:41.90   
56  Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub    48.57        1:42.24   
57  Selma Nygreen Sakic  2006  Svømmeklubben S 68    50.83        1:45.03   
58  Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg Svømmeklub    58.72        1:56.46   
59  Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub    55.51        1:57.18   
60  Emma Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub    1:00.13        2:04.69   
Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            DNS   
Marie Mushi Pedersen  2008  Aalborg Svømmeklub            DNS   
Patricia Nættermann  2007  Svømmeklubben S 68            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner