2021-04-20   11:35:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Aalborg Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  18:32   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Bærentsen  2000    745  29.07  1:00.00  1:31.24    2:02.20   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.72                 
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    742  28.76  59.64  1:31.05    2:02.33   
  Aalborg Svømmeklub  1:57.89                 
                     
Camilla Ottesen  2000    710  29.03  1:01.18  1:32.76    2:04.16   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.65                 
                     
Jackie Gade  1998    698  29.25  1:01.00  1:33.38    2:04.85   
  Aalborg Svømmeklub  2:04.48                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    648  29.59  1:01.89  1:35.24    2:08.00   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:07.96                 
                     
Lærke Høgsted  2003    610  31.07  1:03.97  1:37.21    2:10.59   
  Svømmeklubben S 68  2:11.66                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    603  30.53  1:03.47  1:36.99    2:11.09   
  Agfs Svømmeafdeling  2:13.58                 
                     
Emma Stecher  2003    587  30.54  1:04.18  1:38.57    2:12.27   
  Aalborg Svømmeklub  2:11.54                 
                     
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    582  30.63  1:03.83  1:38.42    2:12.65   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.18                 
                     
10  Emma Ildal Djørup  2002    559  31.16  1:04.82  1:39.52    2:14.46   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.96                 
                     
11  Ella Christiansen  2003    559  31.36  1:04.86  1:39.09    2:14.47   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:16.41                 
                     
12  Louise Sjørup Jensen  2003    526  32.44  1:06.49  1:41.76    2:17.16   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:18.94                 
                     
13  Charlotte S. Jensen  2002    523  32.56  1:07.20  1:42.60    2:17.49   
  Svømmeklubben Nord  2:16.40                 
                     
14  Marlene Reitan  2003    508  32.23  1:07.79  1:43.92    2:18.76   
  Agfs Svømmeafdeling  2:19.49                 
                     
15  Therese Mardal  2002    498  32.81  1:08.10  1:44.52    2:19.75   
  Thisted Svømmeklub  2:21.51                 
                     
16  Mitzi D. Jensen  2002    496  31.57  1:07.09  1:43.56    2:19.92   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.78                 
                     
17  Signe Thomsen  2003    485  32.50  1:08.36  1:44.81    2:20.93   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:22.59                 
                     
18  Nete Lund Madsen  2001    485  32.43  1:07.73  1:44.24    2:20.97   
  Aalborg Svømmeklub  2:20.25                 
                     
19  Marie Egeskjold Bruun  2003    480  32.48  1:08.28  1:44.79    2:21.46   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:22.57                 
                     
20  Freja Romanski  2003    476  31.62  1:07.92  1:44.98    2:21.80   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:22.30                 
                     
21  Maria Mehlsen  2003    474  32.44  1:08.18  1:45.26    2:22.04   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.40                 
                     
22  Elisabeth Sølvkjær  2002    463  33.61  1:10.35  1:47.36    2:23.12   
  Thisted Svømmeklub  2:26.37                 
                     
23  Signe Lauridsen Vorgod  2002    456  33.07  1:09.47  1:46.72    2:23.83   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:28.60                 
                     
24  Camilla Tommerup Sørensen  2003    443  33.25  1:10.22  1:47.21    2:25.26   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:28.24                 
                     
25  Ea Pakula Jepsen  2003    437  33.25  1:10.07  1:48.19    2:25.91   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:30.14                 
                     
26  Thea Holm Thomsen  2003    422  33.54  1:11.26  1:50.01    2:27.68   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.09                 
                     
27  Marie Jæger  2003    412  33.01  1:10.60  1:49.48    2:28.77   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
28  Maja Poulsen  2003    399  36.15  1:16.03  1:57.63    2:30.39   
  Durup IF  2:33.86                 
                     
29  Amalie Falk Byrgesen  1999    382  35.67  1:15.57  1:55.22    2:32.55   
  Aalborg Svømmeklub  2:34.70                 
                     
29  Catherina Juul Jensen  2003    382  33.92  1:10.99  1:51.32    2:32.55   
  Svømmeklubben S 68  2:30.17                 
                     
31  Anna Christine Pedersen  2003    372  36.17  1:15.73  1:55.35    2:34.03   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.78                 
                     
32  Iben Kjær Bengtson  2002    363  35.39    1:54.68    2:35.20   
  Aalborg Svømmeklub  2:36.06                 
                     
33  Emma Jensen  2003    343  35.90  1:16.13  1:57.08    2:38.25   
  Svømmeklubben S 68  2:36.46                 
                     
34  Sofie Nielsen  2001    319  36.28  1:17.07  1:59.57    2:42.09   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:55.26                 
                     
35  Methea Kristensen  2003    285  37.93  1:21.27  2:05.01    2:48.27   
  Ikast Svømmeklub  2:53.41                 
                     
36  Signe Kjeldskov  2003    280  38.88  1:22.70  2:07.88    2:49.32   
  Hobro Svømmeklub  3:23.09                 
                     
Maiken Kjærsgaard  2002              DNS   
  Svømmeklubben S 68  2:20.52                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    498  31.19  1:07.13  1:44.31    2:19.71   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:22.81                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004    490  32.05  1:06.91  1:43.36    2:20.46   
  Agfs Svømmeafdeling  2:20.33                 
                     
Katrine Rasmussen  2004    488  31.86  1:06.56  1:43.74    2:20.62   
  Swim Team Neptun  2:24.30                 
                     
Alberte Kempel Christense  2004    480  32.85  1:09.21  1:46.13    2:21.43   
  Swim Team Neptun  2:26.77                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    478  32.47  1:09.24  1:46.69    2:21.65   
  Aalborg Svømmeklub  2:31.07                 
                     
Malou Sejr  2005    469  32.86  1:09.49  1:46.47    2:22.56   
  Agfs Svømmeafdeling  2:32.05                 
                     
Laura Vedel Larsen  2005    455  32.73  1:08.92  1:46.70    2:23.99   
  Swim Team Neptun  2:25.59                 
                     
Freja Friborg  2004    449  40.40  1:13.39  1:46.52    2:24.64   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:25.71                 
                     
Tilde Søe Bach  2005    449  32.93  1:09.92  1:47.95    2:24.66   
  Thisted Svømmeklub  2:33.17                 
                     
10  Lærke Kjærsgaard  2004    441  32.64  1:09.61  1:47.99    2:25.52   
  Svømmeklubben S 68  2:27.61                 
                     
11  Ida Emilie Hindberg  2005    417  34.90  1:13.27  1:51.61    2:28.24   
  Agfs Svømmeafdeling  2:36.60                 
                     
12  Mathilde Møller  2004    403  34.17  1:12.15  1:51.27    2:29.90   
  Swim Team Neptun  2:30.55                 
                     
13  Sofie Dyg Holme  2005    387  34.79  1:13.15  1:52.93    2:32.01   
  Ikast Svømmeklub  2:33.24                 
                     
14  Ida Overgaard Thomassen  2005    354  35.71  1:16.16  1:57.22    2:36.49   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:38.06                 
                     
15  Kirstine Jørgensen  2004    348  36.34  1:16.25  1:56.52    2:37.48   
  Svømmeklubben S 68  2:41.38                 
                     
16  Johanne V. Futtrup  2005    336  34.67  1:14.89  1:57.41    2:39.25   
  Agfs Svømmeafdeling  2:49.54                 
                     
17  Amalie Nyvang Jensen  2005    320  36.64  1:18.12  2:00.66    2:41.91   
  Thisted Svømmeklub  2:55.30                 
                     
18  Ida Kristensen  2004    317  35.86  1:16.48  1:58.99    2:42.34   
  Thisted Svømmeklub  2:42.15                 
                     
19  Svea Tinggaard Larsen  2005    305  37.51  1:20.81  2:04.04    2:44.45   
  Hobro Svømmeklub  3:00.68                 
                     
20  Line Grøndved Holt  2004    288  38.80  1:21.47  2:04.82    2:47.71   
  Svømmeklubben S 68  2:58.17                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006    456  32.94  1:09.18  1:47.06    2:23.90   
  Aalborg Svømmeklub  2:25.73                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    345  34.37  1:12.48  1:51.94    2:37.84   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:38.95                 
                     
Sophia Jochumsen  2006    297  37.38  1:19.66  2:03.24    2:46.01   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:46.32                 
                     
Victoria Amdi Brinkmann  2007    213  42.26  1:30.02  2:19.36    3:05.49   
  Aalborg Svømmeklub  3:14.43                 
                     
Sofia Jørgensen  2006    184  43.76  1:35.50  2:26.97    3:14.43   
  Svømmeklubben S 68  3:17.60                 
                     
Mia Plougman  2007    164  44.69  1:36.22  2:30.24    3:22.38   
  Aalborg Svømmeklub  3:32.90                 
                     
Emma Andersen  2007    132  47.84  1:44.90  2:42.65    3:37.30   
  Aalborg Svømmeklub  3:39.82                 
                     
Mathilde Christiansen  2007    107  50.27  1:50.48  2:53.97    3:53.20   
  Svømmeklubben S 68  4:08.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner