2019-11-12   22:18:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ållebergsdoppet / Leax Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017    Utskriftsdatum  05 november 2017   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  12:12   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2017         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    41.97        1:27.99   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    41.75        1:28.06   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    42.38        1:30.09   
Felicia Anderström  2004  Kungälvs Simsällskap    45.09        1:35.83   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    45.22        1:37.48   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    46.20        1:38.87   
Ebba Skoog  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    45.97        1:38.94   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap    46.93        1:39.29   
Fanny Bergkvist  2004  Skövde Simsällskap    47.12        1:40.13   
10  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    47.35        1:40.23   
11  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    48.13        1:41.24   
12  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    49.09        1:42.30   
13  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    47.92        1:42.48   
14  Elma Eklund  2005  Simklubben 1970    47.92        1:43.24   
14  Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap    49.30        1:43.24   
16  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene    48.77        1:44.16   
17  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970    48.47        1:44.41   
18  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    49.75        1:44.58   
19  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap    49.47        1:46.65   
20  Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    53.01        1:48.91   
21  Jennifer Törnqvist  2005  Kungälvs Simsällskap    51.34        1:49.65   
22  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg    53.51        1:49.70   
23  Emese Toth  2004  Skövde Simsällskap    52.73        1:50.20   
24  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    54.12        1:51.07   
25  Linnéa Brudigam  2005  Kungälvs Simsällskap    51.05        1:51.88   
26  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim    53.42        1:52.71   
27  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    54.15        1:53.20   
28  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    53.63        1:53.36   
29  Alice Maier  2005  Falköpings Simsällskap    55.61        1:56.34   
30  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Skövde Simsällskap    55.31        1:56.45   
31  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb    57.71        2:03.39   
32  Alva Johansson  2005  Simklubben 1970    1:02.54        2:11.63   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
Sabina Karlsson  2004  Simklubben 1970            DSQ   
Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    35.18        1:16.31   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    38.21        1:20.70   
Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap    39.14        1:22.56   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    40.27        1:26.31   
Mathilda Svensson  2003  Skövde Simsällskap    41.22        1:26.94   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    43.26        1:31.68   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    43.10        1:32.01   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    44.81        1:34.37   
Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap    45.57        1:36.70   
10  Thea Andersson  2003  Varabygdens Simsällskap    46.75        1:38.59   
11  Isabella Wahlström  2003  Skövde Simsällskap    45.90        1:38.94   
12  Fanny Eklund  2003  Simklubben 1970    47.40        1:40.58   
13  Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap    47.69        1:41.71   
14  Sofie Gustafsson  2003  Skövde Simsällskap    49.43        1:42.98   
15  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    49.30        1:43.97   
16  Anna Toth  2002  Skövde Simsällskap    50.57        1:49.41   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap    38.42        1:20.55   
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    40.33        1:25.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 november 2017 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:12 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner