2020-03-31   11:56:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Syyskisat Salo 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:37   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 1, 4X50m VUV 2N+2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vaahtosalamat  Salon Uimarit            1:55.58   
  Sini Heikkilä  2003      30.50        30.50   
  Ville Savela  2003      30.57        1:01.07   
  Davi-Esra Pesonen  2002      25.67        1:26.74   
  Ada Salokannel  2002      28.84        1:55.58   
                     
Sairaan Nopeet Sillit  Salon Uimarit            2:01.42   
  Verneri Lehtovaara  2004      28.42        28.42   
  Roosa Tuomainen  2005      31.31        59.73   
  Silja Villanen  2005      32.45        1:32.18   
  Joona Pohjola  2004      29.24        2:01.42   
                     
Vetehiset  Salon Uimarit            2:04.30   
  Olli Havia  2004      30.76        30.76   
  Meri Pohjola  2001      32.38        1:03.14   
  Roope Tuomainen  2004      32.80        1:35.94   
  Linda Wallenius  1999      28.36        2:04.30   
                     
Valas On Nisäkäs  Salon Uimarit            2:11.29   
  Fiia Pyykkö  2001      29.57        29.57   
  Henry Vaga  2003      34.49        1:04.06   
  Aino Villanen  2003      33.73        1:37.79   
  Aku Hyrsylä  2003      33.50        2:11.29   
                     
Kiven Kova  Salon Uimarit            2:22.55   
  Matias Kotilainen  2006      38.37        38.37   
  Liina-Milana Isotalo  2003      34.24        1:12.61   
  Maija Nurminen  2005      38.35        1:50.96   
  Alexander Malyshkov  2004      31.59        2:22.55   
                     
Pörröt  Salon Uimarit            2:27.36   
  Miika Nurminen  2005      37.78        37.78   
  Malva Salmelin  2006      35.32        1:13.10   
  Essi Pyykkö  2006      38.37        1:51.47   
  Elmeri Falkstedt  2004      35.89        2:27.36   
                     
Bambut  Salon Uimarit            2:28.56   
  Kalle Yli-Jama  2006      42.16        42.16   
  Kiia Metsäkonkola  2005      31.30        1:13.46   
  Kerttu Heinä  2006      39.97        1:53.43   
  Nuutti Vienonen  2005      35.13        2:28.56   
                     
Vaahtoyksisarviset  Salon Uimarit            2:30.06   
  Joonatan Hietarinne  2006      38.49        38.49   
  Saima Peltonen  2007      38.93        1:17.42   
  Viivi Loimusto  2007      36.84        1:54.26   
  Matias Saarinen  2006      35.80        2:30.06   
                     
Vesihirmut  Salon Uimarit            2:47.72   
  Kaapo Tuomainen  2008      41.22        41.22   
  Ronja Mäkelä  2005      44.40        1:25.62   
  Vilma Manninen  2005      38.69        2:04.31   
  Viljam Savolainen  2008      43.41        2:47.72   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:37 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:39   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 2, 50m VU Masters, N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            29.65   
Liisa Ailanen  1978  Swimming Team Rauma            29.91   
Marianne Siurua  1990  Swimming Team Rauma            31.99   
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978  Loimaan Uimaseura            40.26   
Merja Lundberg  1970  Aurajoen Uinti            41.20   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:39 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 3, 50m VU Masters, M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tom Nylund  1959  Swimming Team Rauma            29.32   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:41 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 4, 100m SKU T11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    48.14        1:44.20   
Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma    1:00.35        1:58.23   
Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 4, 100m SKU T11, N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ronja Mehtonen  1999  Salon Uimarit    31.54        1:10.96   
Fiia Pyykkö  2001  Salon Uimarit    35.14        1:17.63   
Riikka Yli-Jama  2000  Salon Uimarit    37.51        1:22.22   
Milla Järvenpää  2004  Uimaseura Kaarina    39.55        1:23.38   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    40.54        1:24.37   
Silja Villanen  2005  Salon Uimarit    40.42        1:24.57   
Venla Salminen  2004  Uimaseura Kaarina    40.06        1:24.84   
Kiia Metsäkonkola  2005  Salon Uimarit    40.97        1:25.95   
Linnea Ström  2003  Uimaseura Kaarina    39.85        1:26.36   
10  Marianne Uusitalo  2001  Octopus Lohja    42.50        1:27.00   
11  Amanda Koistinen  2005  Aurajoen Uinti    38.84        1:27.08   
12  Liina-Milana Isotalo  2003  Salon Uimarit    42.51        1:29.36   
13  Erika Korpela  2003  Salon Uimarit    43.83        1:34.53   
14  Noora Ketola  2003  Aurajoen Uinti    43.11        1:35.41   
15  Aino Villanen  2003  Salon Uimarit    42.23        1:38.55   
16  Emilia Pirttijärvi  2000  Aurajoen Uinti    44.34        1:41.60   
17  Aino Kajonen  2005  Aurajoen Uinti    50.08        1:45.63   
18  Maija Nurminen  2005  Salon Uimarit    52.97        1:46.12   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:41 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:42   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 5, 100m SKU P12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    40.03        1:30.54   
Ossi Barck  2005  Uimaseura Kaarina    43.43        1:31.86   
Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit    44.23        1:32.68   
Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit    48.18        1:35.45   
Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit    48.99        1:44.42   
Eino Jussinoja  2006  Swimming Team Rauma    56.68        1:51.27   
Kalle Yli-Jama  2006  Salon Uimarit    56.40        1:52.92   
Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m SKU P12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksi Seger  2001  Octopus Lohja    30.59        1:05.39   
Oskar Mäkelä  1998  Octopus Lohja    29.75        1:05.57   
Davi-Esra Pesonen  2002  Salon Uimarit    32.75        1:10.36   
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit    32.51        1:13.72   
Lasse Saarinen  2002  Octopus Lohja    36.10        1:15.88   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    39.65        1:19.52   
Santeri Kinnunen  2002  Uimaseura Kaarina    34.68        1:19.54   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit    39.38        1:22.14   
Sebastian Stenbacka  2002  Octopus Lohja    41.03        1:25.73   
10  Ville Savela  2003  Salon Uimarit    42.75        1:25.95   
11  Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit    42.91        1:29.90   
12  Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit    49.12        1:36.18   
13  Elmeri Falkstedt  2004  Salon Uimarit    45.64        1:37.61   
14  Henry Vaga  2003  Salon Uimarit    43.21        1:39.13   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:42 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:57   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 6, 200m SKU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jeanette Ingberg  2006  Octopus Lohja    44.67  1:35.41  2:37.44    3:22.56   
Vilja Pusa  2005  Swimming Team Rauma    45.22  1:39.08  2:37.97    3:27.23   
                     
 
Laji 6, 200m SKU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Charlotte Ingberg  2002  Octopus Lohja    32.24  1:11.41  1:58.04    2:33.96   
Viola Penttilä  2004  Swimming Team Rauma    35.91  1:23.45  2:09.11    2:46.73   
Inari Laaksonen  2002  Swimming Team Rauma    36.39  1:21.85  2:11.06    2:48.60   
Alisa Ailanen  2004  Swimming Team Rauma    36.14  1:23.08  2:11.25    2:49.04   
Heidi Javanainen  2003  Swimming Team Rauma    38.39  1:22.68  2:14.11    2:54.11   
Oona Kupari  2004  Octopus Lohja    42.46  1:28.55  2:31.98    3:15.96   
Vilma Saarinen  2004  Octopus Lohja    49.97  1:40.00  2:35.00    3:23.86   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:57 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  14:00   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 7, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vilho Verronen  2004  Swimming Team Rauma    40.56  1:24.59  2:15.71    2:55.05   
Miska Törmi  2004  Octopus Lohja    43.18  1:27.32  2:15.46    2:58.60   
Eerik Rantanen  2004  Uimaseura Kaarina    43.00  1:29.88  2:27.01    3:09.22   
Joel Korte  2005  Swimming Team Rauma    40.59  1:34.81  2:29.99    3:10.38   
Topias Muhonen  2006  Octopus Lohja    50.43  1:40.67  2:40.36    3:22.49   
Axel Leppähaara  2004  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Veikka Saren  2002  Someron Esa    31.29  1:08.91  1:50.53    2:23.14   
Leo Penttilä  2001  Swimming Team Rauma    30.49  1:07.91  1:55.35    2:29.47   
Santeri Berggren  2003  Octopus Lohja    36.86  1:22.61  2:12.21    2:48.86   
Jerry Saarelma  2003  Octopus Lohja    40.70  1:25.56  2:22.77    3:02.56   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  14:00 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:59   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 8, 400m VU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Emilia Niemi  2005  Octopus Lohja    1:07.79  2:21.99  3:38.27    4:52.89   
Olivia Uusitorppa  2004  Swimming Team Rauma    1:12.59  2:31.69  3:52.27    5:10.71   
Sanni Jouppi  2004  Swimming Team Rauma    1:19.61  2:45.64  4:10.82    5:34.35   
Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina    1:20.49  2:48.39  4:17.28    5:42.48   
Vilja Rautell  2004  Octopus Lohja    1:25.25  2:56.42  4:28.55    5:58.83   
Eerika Kivistö  2006  Swimming Team Rauma    1:27.24  3:06.23  4:44.91    6:20.48   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:59 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  14:14   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 9, 400m VU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Oliver Hanhimäki  2003  Octopus Lohja    1:12.99  2:34.48  3:56.88    5:15.29   
Antti Malmberg  2003  Octopus Lohja    1:12.57  2:35.97  3:59.64    5:22.54   
Jeremia Varonen  2004  Uimaseura Kaarina    1:15.51  2:39.44  4:06.67    5:33.05   
Leevi Jalava  2004  Swimming Team Rauma    1:19.85  2:48.85  4:19.89    5:46.36   
Samuli Seger  2005  Octopus Lohja    1:21.48  2:54.13  4:28.63    6:02.20   
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit    1:25.53  3:00.49  4:38.83    6:10.70   
                     
 
Laji 9, 400m VU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Martti Rautell  2002  Octopus Lohja    1:10.77  2:28.11  3:46.76    5:03.84   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  14:14 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  14:33   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 10, 100m SKU Masters, N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti    34.20        1:15.29   
Liisa Ailanen  1978  Swimming Team Rauma    36.04        1:16.23   
Marianne Siurua  1990  Swimming Team Rauma    36.56        1:21.32   
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978  Loimaan Uimaseura    51.10        1:45.55   
Merja Lundberg  1970  Aurajoen Uinti    56.11        1:50.09   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  14:33 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  14:34   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 11, 100m SKU Masters, M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tom Nylund  1959  Swimming Team Rauma    36.92        1:17.15   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  14:34 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:00   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 12, 4X50m SKUV, 2N+2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vaahtosalamat  Salon Uimarit            2:14.96   
  Sini Heikkilä  2003      35.74        35.74   
  Ville Savela  2003      40.02        1:15.76   
  Davi-Esra Pesonen  2002      29.86        1:45.62   
  Ada Salokannel  2002      29.34        2:14.96   
                     
Sairaan Nopeet Sillit  Salon Uimarit            2:20.77   
  Silja Villanen  2005      40.47        40.47   
  Joona Pohjola  2004      39.13        1:19.60   
  Verneri Lehtovaara  2004      30.12        1:49.72   
  Roosa Tuomainen  2005      31.05        2:20.77   
                     
Vetehiset  Salon Uimarit            2:21.36   
  Olli Havia  2004      39.37        39.37   
  Meri Pohjola  2001      40.59        1:19.96   
  Linda Wallenius  1999      29.64        1:49.60   
  Roope Tuomainen  2004      31.76        2:21.36   
                     
Kiven Kova  Salon Uimarit            2:49.11   
  Matias Kotilainen  2006      45.52        45.52   
  Liina-Milana Isotalo  2003      45.19        1:30.71   
  Maija Nurminen  2005      45.35        2:16.06   
  Alexander Malyshkov  2004      33.05        2:49.11   
                     
Valas On Nisäkäs  Salon Uimarit            2:53.47   
  Aino Villanen  2003      40.11        40.11   
  Aku Hyrsylä  2003      47.43        1:27.54   
  Henry Vaga  2003      41.89        2:09.43   
  Matilda Saarinen  2008      44.04        2:53.47   
                     
Vaahtoyksisarvinen  Salon Uimarit            2:56.32   
  Viivi Loimusto  2007      45.35        45.35   
  Joonatan Hietarinne  2006      51.46        1:36.81   
  Matias Saarinen  2006      40.93        2:17.74   
  Saima Peltonen  2007      38.58        2:56.32   
                     
Pörröt  Salon Uimarit            2:56.96   
  Malva Salmelin  2006      42.57        42.57   
  Essi Pyykkö  2006      49.63        1:32.20   
  Elmeri Falkstedt  2004      46.80        2:19.00   
  Miika Nurminen  2005      37.96        2:56.96   
                     
Vesihurjat  Salon Uimarit            DNF   
                     
Bambut  Salon Uimarit            DSQ   
  Kerttu Heinä  2006      48.86        48.86   
  Kiia Metsäkonkola  2005      39.84        1:28.70   
  Nuutti Vienonen  2005      43.67        2:12.37   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:00 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:09   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 13, 50m RU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Inka Ailanen  2007  Swimming Team Rauma            57.08   
Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma            58.60   
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit            1:03.99   
Anni Vikstedt  2008  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Mona Järveläinen  2007  Uimaseura Kaarina            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 50m RU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ronja Mehtonen  1999  Salon Uimarit            38.21   
Meri Pohjola  2001  Salon Uimarit            41.32   
Riikka Yli-Jama  2000  Salon Uimarit            42.39   
Venla Salminen  2004  Uimaseura Kaarina            43.55   
Linnea Ström  2003  Uimaseura Kaarina            44.55   
Liina-Milana Isotalo  2003  Salon Uimarit            44.93   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:09 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:20   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 14, 50m RU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eino Jussinoja  2006  Swimming Team Rauma            56.89   
                     
 
Laji 14, 50m RU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
John Laaksonen  2003  Aurajoen Uinti            46.57   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:20 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:20   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 15, 100m VU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilia Niemi  2005  Octopus Lohja    30.94        1:04.86   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    33.73        1:09.74   
Milla Järvenpää  2004  Uimaseura Kaarina    34.12        1:10.04   
Silja Villanen  2005  Salon Uimarit    34.76        1:12.36   
Oona Kupari  2004  Octopus Lohja    35.92        1:14.08   
Kiia Metsäkonkola  2005  Salon Uimarit    35.75        1:15.97   
Amanda Koistinen  2005  Aurajoen Uinti    35.88        1:17.85   
Vilma Saarinen  2004  Octopus Lohja    38.23        1:20.48   
Jeanette Ingberg  2006  Octopus Lohja    39.25        1:21.19   
10  Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit    39.34        1:24.23   
11  Vilja Pusa  2005  Swimming Team Rauma    40.02        1:25.44   
12  Viivi Loimusto  2007  Salon Uimarit    40.45        1:25.80   
13  Inka Nirkkonen  2004  Aurajoen Uinti    39.56        1:26.33   
14  Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    41.45        1:26.42   
15  Vilma Manninen  2005  Salon Uimarit    42.08        1:29.20   
16  Nina Sundberg  2006  Octopus Lohja    41.96        1:30.47   
17  Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit    42.50        1:30.82   
18  Sara Suonio  2006  Salon Uimarit    44.07        1:33.33   
19  Aino Kajonen  2005  Aurajoen Uinti    44.24        1:35.05   
20  Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina    46.44        1:37.02   
21  Maija Nurminen  2005  Salon Uimarit    46.54        1:39.09   
22  Ronja Mäkelä  2005  Salon Uimarit    47.06        1:46.51   
23  Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit    48.92        1:48.33   
24  Sofia Danska  2009  Uimaseura Kaarina    47.67        1:49.90   
Nella Hyvärinen  2004  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Siiri Keskimäki  2006  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 15, 100m VU T13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mari Ääri  1980  Aurajoen Uinti    29.20        1:00.53   
Charlotte Ingberg  2002  Octopus Lohja    29.54        1:02.68   
Linda Wallenius  1999  Salon Uimarit    30.21        1:02.89   
Mette Konttila  2001  Octopus Lohja    30.38        1:03.34   
Inari Laaksonen  2002  Swimming Team Rauma    31.74        1:06.44   
Ada Salokannel  2002  Salon Uimarit    31.09        1:08.01   
Sini Heikkilä  2003  Salon Uimarit    32.02        1:08.36   
Jasmin Kumpulainen  1998  Octopus Lohja    33.35        1:10.24   
Veera Partamies  2000  Octopus Lohja    34.31        1:10.53   
10  Marianne Uusitalo  2001  Octopus Lohja    36.52        1:16.10   
11  Noora Ketola  2003  Aurajoen Uinti    39.13        1:21.25   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:20 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:24   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 16, 100m VU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit    30.61        1:03.33   
Santeri Berggren  2003  Octopus Lohja    31.02        1:04.82   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    31.96        1:07.02   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit    32.36        1:07.58   
Jerry Saarelma  2003  Octopus Lohja    35.59        1:12.40   
Miska Törmi  2004  Octopus Lohja    35.48        1:12.76   
Leevi Jalava  2004  Swimming Team Rauma    34.72        1:14.18   
Ville Savela  2003  Salon Uimarit    34.57        1:14.69   
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit    36.07        1:16.07   
10  Rasmus Rauhala  2004  Uimaseura Kaarina    35.19        1:16.21   
11  Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit    36.22        1:17.68   
12  Axel Leppähaara  2004  Aurajoen Uinti    37.89        1:17.97   
13  Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit    38.40        1:20.37   
14  Ossi Barck  2005  Uimaseura Kaarina    38.54        1:21.82   
15  Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    38.04        1:22.34   
16  Henry Vaga  2003  Salon Uimarit    39.71        1:24.62   
17  Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit    40.73        1:25.59   
18  Elmeri Falkstedt  2004  Salon Uimarit    39.39        1:28.91   
19  Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit    41.81        1:30.19   
20  Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit    42.86        1:33.93   
21  Kalle Yli-Jama  2006  Salon Uimarit    44.86        1:38.49   
22  Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit    46.58        1:42.76   
23  Viljam Savolainen  2008  Salon Uimarit    42.23        1:44.87   
Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 16, 100m VU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksi Seger  2001  Octopus Lohja    27.07        56.29   
Oskar Mäkelä  1998  Octopus Lohja    27.32        57.09   
Davi-Esra Pesonen  2002  Salon Uimarit    28.04        58.61   
Veikka Saren  2002  Someron Esa    28.53        59.09   
Olli Malmberg  2001  Octopus Lohja    29.57        1:01.55   
Lasse Saarinen  2002  Octopus Lohja    30.99        1:03.36   
Santeri Kinnunen  2002  Uimaseura Kaarina    32.79        1:09.80   
Sebastian Stenbacka  2002  Octopus Lohja    34.44        1:14.17   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:24 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:32   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 17, 50m PU T11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eerika Kivistö  2006  Swimming Team Rauma            38.19   
Viivi Loimusto  2007  Salon Uimarit            46.26   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit            53.89   
Siiri Keskimäki  2006  Salon Uimarit            1:03.38   
                     
 
Laji 17, 50m PU T11, N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Laura Mäki  1997  Raision Urheilijat            28.54   
Linda Wallenius  1999  Salon Uimarit            30.66   
Mari Ääri  1980  Aurajoen Uinti            31.16   
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            32.56   
Sini Heikkilä  2003  Salon Uimarit            36.61   
Amanda Koistinen  2005  Aurajoen Uinti            40.95   
Venla Salminen  2004  Uimaseura Kaarina            41.51   
Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina            41.66   
Noora Ketola  2003  Aurajoen Uinti            44.55   
10  Maija Nurminen  2005  Salon Uimarit            50.37   
Olivia Uusitorppa  2004  Swimming Team Rauma            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ronja Mäkelä  2005  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:32 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:41   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 18, 50m PU P12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Joel Korte  2005  Swimming Team Rauma            36.07   
                     
 
Laji 18, 50m PU P12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leo Penttilä  2001  Swimming Team Rauma            29.07   
Antti Malmberg  2003  Octopus Lohja            34.41   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:41 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:41   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 19, 100m SU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    42.89        1:26.79   
Kiia Metsäkonkola  2005  Salon Uimarit    42.76        1:27.51   
Silja Villanen  2005  Salon Uimarit    43.75        1:29.46   
Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit    45.47        1:34.28   
Viivi Loimusto  2007  Salon Uimarit    48.53        1:39.46   
Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    49.57        1:43.79   
Sara Suonio  2006  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 19, 100m SU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat    31.46        1:05.84   
Mette Konttila  2001  Octopus Lohja    34.74        1:11.36   
Heidi Javanainen  2003  Swimming Team Rauma    37.51        1:17.92   
Jasmin Kumpulainen  1998  Octopus Lohja    38.35        1:19.33   
Veera Partamies  2000  Octopus Lohja    39.79        1:21.28   
Sini Heikkilä  2003  Salon Uimarit    38.91        1:22.13   
Linnea Ström  2003  Uimaseura Kaarina    40.86        1:23.00   
Milla Järvenpää  2004  Uimaseura Kaarina    42.71        1:27.75   
Vilja Rautell  2004  Octopus Lohja    44.26        1:30.02   
10  Liina-Milana Isotalo  2003  Salon Uimarit    44.81        1:34.39   
Emilia Pirttijärvi  2000  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:41 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:46   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 20, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit    35.55        1:14.39   
Jeremia Varonen  2004  Uimaseura Kaarina    38.59        1:19.79   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit    41.61        1:25.97   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    45.85        1:29.28   
Eerik Rantanen  2004  Uimaseura Kaarina    44.04        1:29.90   
Ossi Barck  2005  Uimaseura Kaarina    45.33        1:31.48   
Topias Muhonen  2006  Octopus Lohja    46.05        1:31.86   
Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit    46.54        1:35.13   
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    45.67        1:38.68   
10  Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit    50.08        1:40.48   
11  Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit    48.74        1:41.97   
12  Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit    53.67        1:50.55   
                     
 
Laji 20, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Davi-Esra Pesonen  2002  Salon Uimarit    35.00        1:11.54   
Martti Rautell  2002  Octopus Lohja    37.18        1:17.33   
Santeri Kinnunen  2002  Uimaseura Kaarina    38.29        1:19.29   
Oliver Hanhimäki  2003  Octopus Lohja    39.60        1:21.25   
Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit    45.60        1:31.07   
Henry Vaga  2003  Salon Uimarit    45.91        1:33.13   
Ville Savela  2003  Salon Uimarit    48.97        1:40.61   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:46 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:54   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 21, 50m VU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Inka Ailanen  2007  Swimming Team Rauma            40.42   
Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma            45.17   
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit            52.50   
Anni Vikstedt  2008  Salon Uimarit            59.46   
Moona Mäkelä  2008  Salon Uimarit            1:02.27   
Aava Akkanen  2008  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 21, 50m VU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Laura Mäki  1997  Raision Urheilijat            28.41   
Linda Wallenius  1999  Salon Uimarit            28.43   
Suvi-Maaria Heinonen  2002  Salon Uimarit            29.91   
Ada Salokannel  2002  Salon Uimarit            30.09   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:54 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:54   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 22, 50m VU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eino Jussinoja  2006  Swimming Team Rauma            40.89   
Dani Aaltonen  2006  Uimaseura Kaarina            42.48   
Elias Sahla  2007  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 22, 50m VU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olli Malmberg  2001  Octopus Lohja            27.28   
Veikka Saren  2002  Someron Esa            27.62   
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit            32.50   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:54 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:02   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 23, 100m RU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Viola Penttilä  2004  Swimming Team Rauma    39.99        1:24.55   
Alisa Ailanen  2004  Swimming Team Rauma    40.82        1:27.17   
Venla Salminen  2004  Uimaseura Kaarina    44.55        1:34.23   
Kiia Metsäkonkola  2005  Salon Uimarit    43.74        1:34.52   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    45.08        1:35.10   
Sanni Jouppi  2004  Swimming Team Rauma    44.58        1:35.79   
Silja Villanen  2005  Salon Uimarit    45.84        1:35.87   
Milla Järvenpää  2004  Uimaseura Kaarina    45.65        1:36.30   
Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina    45.80        1:36.63   
10  Essi Pyykkö  2006  Salon Uimarit    52.42        1:50.05   
11  Vilma Manninen  2005  Salon Uimarit    53.73        1:52.17   
12  Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    55.80        1:58.63   
13  Sofia Danska  2009  Uimaseura Kaarina    58.31        2:02.66   
14  Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit    59.25        2:03.22   
15  Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina    1:03.11        2:12.59   
Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 23, 100m RU T13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mari Ääri  1980  Aurajoen Uinti    37.66        1:19.23   
Ada Salokannel  2002  Salon Uimarit    42.95        1:32.59   
Linnea Ström  2003  Uimaseura Kaarina    46.73        1:38.19   
Erika Korpela  2003  Salon Uimarit    46.05        1:39.10   
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978  Loimaan Uimaseura    50.40        1:48.61   
Noora Ketola  2003  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:02 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:18   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 24, 100m RU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vilho Verronen  2004  Swimming Team Rauma    41.37        1:27.40   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    43.16        1:30.57   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit    44.41        1:33.62   
Ville Savela  2003  Salon Uimarit    44.25        1:33.96   
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit    44.13        1:34.16   
Joel Korte  2005  Swimming Team Rauma    46.55        1:38.09   
Rasmus Rauhala  2004  Uimaseura Kaarina    45.47        1:38.77   
Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit    50.57        1:46.37   
Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit    50.15        1:46.58   
10  Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit    51.56        1:46.63   
11  Elmeri Falkstedt  2004  Salon Uimarit    50.42        1:49.08   
12  Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    52.34        1:51.79   
13  Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit    54.49        1:58.08   
14  Kalle Yli-Jama  2006  Salon Uimarit    56.73        2:00.50   
15  Viljam Savolainen  2008  Salon Uimarit    56.42        2:00.64   
16  Henry Vaga  2003  Salon Uimarit    59.46        2:06.50   
Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 24, 100m RU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Davi-Esra Pesonen  2002  Salon Uimarit    37.36        1:21.12   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:18 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:18   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 25, 50m RU Masters, N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Marianne Siurua  1990  Swimming Team Rauma            40.34   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:18 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:18   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 27, 200m VU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Inka Ailanen  2007  Swimming Team Rauma    44.49  1:37.10  2:31.89    3:21.03   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 27, 200m VU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Inari Laaksonen  2002  Swimming Team Rauma    32.60  1:09.65  1:47.67    2:25.52   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:18 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:28   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 28, 200m VU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eerik Rantanen  2004  Uimaseura Kaarina    38.50  1:22.89  2:08.93    2:52.08   
Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit    44.77  1:36.62  2:29.31    3:20.03   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:28 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:28   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 29, 50m SU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sofia Danska  2009  Uimaseura Kaarina            53.83   
Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina            54.56   
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit            57.41   
Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma            1:01.22   
Moona Mäkelä  2008  Salon Uimarit            1:03.35   
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Mona Järveläinen  2007  Uimaseura Kaarina            DSQ   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 29, 50m SU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat            30.18   
Heidi Javanainen  2003  Swimming Team Rauma            35.11   
Olivia Uusitorppa  2004  Swimming Team Rauma            38.51   
Meri Pohjola  2001  Salon Uimarit            38.85   
Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina            41.38   
Vilja Pusa  2005  Swimming Team Rauma            43.26   
Emilia Pirttijärvi  2000  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Sanni Jouppi  2004  Swimming Team Rauma            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:28 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  19:52   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 30, 50m SU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Dani Aaltonen  2006  Uimaseura Kaarina            50.24   
Eino Jussinoja  2006  Swimming Team Rauma            54.94   
                     
 
Laji 30, 50m SU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veikka Saren  2002  Someron Esa            32.44   
Leevi Jalava  2004  Swimming Team Rauma            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  19:52 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  19:52   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 31, 100m PU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    41.51        1:27.92   
Silja Villanen  2005  Salon Uimarit    42.99        1:34.23   
                     
 
Laji 31, 100m PU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Laura Mäki  1997  Raision Urheilijat    30.70        1:04.29   
Alisa Ailanen  2004  Swimming Team Rauma    38.32        1:25.11   
Viola Penttilä  2004  Swimming Team Rauma    37.33        1:28.52   
Linnea Ström  2003  Uimaseura Kaarina    43.58        1:33.78   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  19:52 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:38   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 32, 100m PU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit    32.15        1:09.12   
Jeremia Varonen  2004  Uimaseura Kaarina    39.94        1:28.65   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    43.40        1:31.01   
Vilho Verronen  2004  Swimming Team Rauma    42.72        1:32.73   
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    44.70        1:34.70   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit    44.71        1:41.95   
Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit    56.94        2:05.19   
Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit    58.39        2:10.43   
                     
 
Laji 32, 100m PU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leo Penttilä  2001  Swimming Team Rauma    30.83        1:05.75   
Davi-Esra Pesonen  2002  Salon Uimarit    33.53        1:13.56   
Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit    42.27        1:35.43   
Ville Savela  2003  Salon Uimarit    45.18        1:42.71   
Henry Vaga  2003  Salon Uimarit    48.46        1:55.64   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner