2019-11-12   07:16:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for MadWave Challenge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 8, 100m Bryst Herrer Åben, Finaler 
Sponsor: Byernes Varme & Sanitet 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Bendix Beiter  2001    480  32.94        1:11.02   
  Herlev Svømning  1:14.05                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003    465  34.07        1:11.76   
  Sigma Swim  1:12.13                 
                     
Mads Haugård Hansen  2000    446  33.78        1:12.76   
  Hvidovre Svømme Klub  1:12.78                 
                     
Luccas Dam Brenner  2001    411  34.55        1:14.78   
  Herlev Svømning  1:18.89                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    378  35.52        1:16.88   
  Hvidovre Svømme Klub  1:19.54                 
                     
Mads Lind  2002    368  36.54        1:17.55   
  Hvidovre Svømme Klub  1:16.62                 
                     
Viktor Eibye  2001    361  36.29        1:18.03   
  Haslev Svømmeklub  1:17.75                 
                     
Mikkel Møller-Jensen  1995    351  37.21        1:18.82   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.47                 
                     
Oscar Cleemann  2003    347  36.20        1:19.07   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.69                 
                     
10  Noel Sander Vestergaard  2003    324  37.92        1:20.91   
  Haslev Svømmeklub  1:22.62                 
                     
11  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    321  38.72        1:21.16   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:21.84                 
                     
12  Daniel Didriksen  2002    305  38.68        1:22.55   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:27.23                 
                     
13  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    299  39.10        1:23.11   
  Roskilde Svømning  1:21.33                 
                     
14  Frederik Bach Mindested  2003    281  39.45        1:24.89   
  Sigma Swim  1:23.46                 
                     
15  Peter Holm  2003    269  41.15        1:26.07   
  Herlev Svømning  1:28.49                 
                     
16  Jakob Legaard  2003    265  40.86        1:26.57   
  Sigma Swim  1:26.31                 
                     
17  Nicholas Svane  2002    264  41.25        1:26.63   
  Sigma Swim  1:27.75                 
                     
18  Jonathan Resting Krontoft  2002    51  1:06.82        2:29.15   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:24.11                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark