2019-11-21   15:22:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for MadWave Challenge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 17, 100m Fri Damer 2005, Finaler 
Sponsor: Svømmespecialisten 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005    455  31.83        1:06.15   
  Herlev Svømning  1:06.94                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005    417  33.53        1:08.14   
  Sigma Swim  1:09.19                 
                     
Petrine R. E. Sørensen  2005    411  32.80        1:08.43   
  Haslev Svømmeklub  1:09.43                 
                     
Caroline Sofie Aagaard  2005    394  33.74        1:09.40   
  Sigma Swim  1:09.99                 
                     
Amalie Jensen  2005    390  33.72        1:09.67   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.00                 
                     
Mikkeline Timmerman  2005    376  33.48        1:10.48   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.14                 
                     
Mathilde Friis Autzen  2005    366  33.92        1:11.13   
  Sigma Swim  1:15.44                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    355  35.66        1:11.86   
  Hvidovre Svømme Klub  1:14.47                 
                     
Signe Eie  2005    353  34.41        1:11.99   
  Herlev Svømning  1:12.33                 
                     
10  Nikoline R. Amstrup  2005    338  35.14        1:13.02   
  Sigma Swim  1:14.45                 
                     
11  Lærke Møller  2005    318  36.03        1:14.54   
  Haslev Svømmeklub  1:23.20                 
                     
12  Mathilde Hjort Lodstrup  2005    283  37.00        1:17.53   
  Haslev Svømmeklub  1:20.65                 
                     
13  Catrine Porsdal  2005    280  37.17        1:17.80   
  Sigma Swim  1:20.21                 
                     
14  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    268  37.81        1:18.89   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.32                 
                     
15  Amalie Henriksen  2005    251  38.95        1:20.65   
  Hvidovre Svømme Klub  1:21.20                 
                     
16  Kaja Waag Kallesøe  2005    248  37.58        1:20.97   
  Herlev Svømning  1:16.06                 
                     
17  Isabella Ludvigsen  2005    244  38.13        1:21.37   
  Sigma Swim  1:26.97                 
                     
18  Josefine Nielsen  2005    244  38.68        1:21.39   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:19.26                 
                     
19  Frida Karoline Ikkala  2005    152  43.52        1:35.21   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:31.23                 
                     
20  Emma Margrethe Audelin  2005    139  46.40        1:38.21   
  Herlev Svømning                   
                     
21  Nanna Holmegaard Larsen  2005    91  51.67        1:52.94   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:04.58                 
                     
Sisse Berg Olesen  2005              DNS   
  Haslev Svømmeklub  1:15.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:52 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark