2019-06-15   23:17:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2017    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 november 2017         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2004 
Sponseret af Gerners Beslagsmedie ApS, Sengeløse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub            36.73   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub            36.99   
Sofia Levisen  2002  Solrød Svømmeklub            37.08   
Asta Kristensen  2004  VAT Copenhagen            39.54   
Silja Mortensen  2003  VAT Copenhagen            40.58   
Caroline Møller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            43.56   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponseret af Gerners Beslagsmedie ApS, Sengeløse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            37.74   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            38.53   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            41.26   
Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub            42.44   
Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub            43.28   
Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.85   
Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            44.68   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            44.80   
Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub            45.77   
10  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.69   
11  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            50.58   
12  Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub            52.24   
Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
Sponseret af Gerners Beslagsmedie ApS, Sengeløse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.08   
Ella Emilie Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            45.19   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            45.48   
Amanda Liechti  2008  Solrød Svømmeklub            47.15   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            48.34   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            49.45   
Maja Lollike  2007  Vallensbæk IF Af 1939            50.41   
Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            50.52   
Kirsten Vedsted  2008  VAT Copenhagen-MK31            51.47   
10  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            52.02   
11  Anna Piao Bergendorff  2007  VAT Copenhagen-MK31            53.88   
12  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31            54.11   
13  Marie Munk  2008  Albertslund IF            54.31   
14  Esther Gammelgaard  2007  Solrød Svømmeklub            54.77   
15  Sofie Kohave Sørensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            55.35   
16  Freja Rosenlund Menné  2007  VAT Copenhagen-MK31            55.52   
17  Asta Haastrup Ishøi  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            58.58   
18  Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF            58.70   
19  Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømmeklub            1:00.16   
20  Clara-Emilie Børsting  2007  Albertslund IF            1:00.52   
21  Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:01.23   
22  Kirstine Kjær  2008  Albertslund IF            1:01.82   
23  Isabella Lindgreen  2007  Albertslund IF            1:02.06   
24  Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømmeklub            1:04.58   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
Sponseret af Gerners Beslagsmedie ApS, Sengeløse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            58.44   
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømmeklub            1:00.10   
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømmeklub            1:08.33   
Vigga Frederiksen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            1:10.62   
Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømmeklub            1:11.47   
Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            1:32.60   
Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømmeklub            DNS   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømmeklub            DSQ  Indslag mave v 50 
Maja Nielsen  2009  Glostrup Svømmeklub            DSQ  Indslag mave v 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  10:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark