2020-06-07   12:48:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2017         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            1:01.51   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub            1:03.78   
Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub            1:03.89   
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:04.36   
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  Søllerød Svømmeklub            1:05.39   
Volena Dimitrova  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:05.82   
Emily Jacobs  1996  Hillerød Svømmeklub            1:07.59   
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            58.27   
Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:01.91   
Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:02.38   
Emma Jensen  2002  Helsinge Svømmeklub            1:03.06   
Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            1:03.51   
Natascha Laigaard  2002  Hillerød Svømmeklub            1:03.57   
Sofie Nielsen  2003  Haslev Svømmeklub            1:03.81   
Maja Marie Elmgreen  2003  Helsinge Svømmeklub            1:04.08   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            1:04.39   
10  Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:05.05   
11  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:05.07   
12  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            1:05.22   
13  Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:05.32   
14  Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            1:05.53   
15  Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            1:05.80   
16  Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:05.84   
17  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:06.44   
18  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:06.80   
19  Astrid Thimmer  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:06.93   
19  Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Svømmeklub            1:06.93   
21  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            1:07.11   
22  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            1:07.89   
23  Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub            1:08.04   
24  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:08.21   
25  Mathilde Laustsen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:08.68   
26  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            1:08.78   
27  Victoria Husted Volden  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:08.94   
28  Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:09.14   
29  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  Holbæk Svømme Klub            1:09.55   
30  Mette Tofte Jørgensen  2003  Rønne Svømme Klub            1:10.78   
31  Pernille Møller Leisted  2002  Helsinge Svømmeklub            1:11.12   
32  Maja Svenstrup  2002  Haslev Svømmeklub            1:13.93   
33  Annie Ottosson  2002  SK Stimmet            1:14.44   
34  Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:15.55   
35  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub            1:18.84   
36  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            1:21.15   
Camilla Kaavé  2003  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            1:03.53   
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub            1:05.88   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            1:06.83   
Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub            1:07.28   
Amalie Lund  2004  Helsinge Svømmeklub            1:08.77   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            1:09.01   
Laura Jørgensen  2004  Helsinge Svømmeklub            1:09.12   
Emily Hansen  2005  Helsinge Svømmeklub            1:10.04   
Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            1:10.15   
10  Gry Therkelsen  2004  Helsinge Svømmeklub            1:11.02   
11  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub            1:11.87   
12  Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub            1:12.79   
13  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            1:14.13   
14  Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerød Svømmeklub            1:15.20   
15  Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            1:16.63   
16  Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:18.78   
17  Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet            1:21.40   
18  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            1:22.07   
19  Aurora Troldahl Jakobsen  2005  Helsinge Svømmeklub            1:22.49   
20  Hannah Vestergaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.33   
21  Sonja Silleborg  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.98   
22  Anine Munch Kofoed  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:30.42   
23  Nikoline Lund Jansen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.08   
24  Laura Kirsten Sørensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.51   
25  Julie Branner  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.86   
26  Sofie Christiansen  2005  Rønne Svømme Klub            1:33.78   
27  Sophia Drauschke  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:35.69   
28  Ophelia Kuni Buccoliero  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:38.61   
29  Camilla Guldborg Knudsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.45   
30  Nanna Holmegaard Larsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:40.55   
31  Lianne Jing Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:41.31   
32  Rose Gram Hansen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:46.77   
Amalie Klitten  2004  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Nathalie Singer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Freja Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub            1:10.07   
Frida Gram Peters  2007  Helsinge Svømmeklub            1:14.55   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            1:18.40   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:19.63   
Jasmin Kjærsgaard  2006  Hillerød Svømmeklub            1:21.79   
Sofie Bierbaum-Pedersen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:22.40   
Amalie Busch Erhardi  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:22.74   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:23.00   
Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            1:23.47   
10  Amina Jones  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:24.19   
11  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:24.59   
12  Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:25.93   
13  Sally Hoffmann  2007  Helsinge Svømmeklub            1:26.81   
14  Alberte Lysdahl  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:27.40   
15  Nicoline Bohn Jacobsen  2006  Haslev Svømmeklub            1:27.86   
16  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:28.07   
17  Sophia Jones  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:30.41   
18  Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:33.70   
19  Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:34.93   
20  Liya Arnholtz  2007  Helsinge Svømmeklub            1:36.19   
21  Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub            1:37.87   
22  Helena Lendal  2006  Frederiksværk Svømmeklub            1:39.39   
23  Camila Hansen  2006  Haslev Svømmeklub            1:49.33   
24  Josefine Thulstrup  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:49.62   
25  Isolde B. W. Christensen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:54.00   
26  Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:57.56   
27  Patricia Christensen  2007  Frederiksværk Svømmeklub            1:58.98   
28  Marie Viemose  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:06.83   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Cecilie Engsted Larsen  2006  Haslev Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            1:39.59   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            1:39.59   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            1:42.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark