2020-06-07   12:49:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  16:07   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2017         
 
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Triton 1  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:50.43   
  Liva Palmund  2002      29.17        29.17   
  Gustav Klit Stjernholm  2002      30.05        59.22   
  Mads Tornow Rasmussen  2000      25.18        1:24.40   
  Julie Darlem Brandt  2001      26.03        1:50.43   
                     
Triton 2  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:54.69   
  Frederikke Echardt  2002      30.90        30.90   
  Mikkel S. Hansen  2000      30.62        1:01.52   
  Mads Raaby Jensen  2001      25.33        1:26.85   
  Josephine G. Lauridsen  2001      27.84        1:54.69   
                     
Shs Mix 2  2000  Søllerød Hørsholm Swim            1:58.19   
  Magnus Bækgaard Andersen  2001      29.12        29.12   
  Martin Vennick Haugbølle  2001      30.85        59.97   
  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997      31.06        1:31.03   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      27.16        1:58.19   
                     
Triton 3  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:58.27   
  Oliver Thor Sørensen  2000      29.04        29.04   
  Emilie Nyegaard  2001      34.06        1:03.10   
  Kasper Bonnichsen  2002      26.41        1:29.51   
  Mikala Ravn Borch  2003      28.76        1:58.27   
                     
Holbæk Mix 1  2001  Holbæk Svømme Klub            2:00.50   
  Mads Toft  2001      29.53        29.53   
  Emil Toft  1998      30.40        59.93   
  Mai Andersen  2000      32.18        1:32.11   
  Mathilde Nielsen  2003      28.39        2:00.50   
                     
Hils Mix2  2000  Hillerød Svømmeklub            2:02.73   
  Anna Haugsted Pihl  2003      32.09        32.09   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      33.65        1:05.74   
  Natascha Laigaard  2002      32.20        1:37.94   
  Andreas Noer  1998      24.79        2:02.73   
                     
Hils Mix1  2000  Hillerød Svømmeklub            2:03.03   
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      28.74        28.74   
  Simon Blidarevic  2002      34.27        1:03.01   
  Matilde Weibel  2002      31.94        1:34.95   
  Ulrikke Veje  2002      28.08        2:03.03   
                     
Shs Mix 1  2000  Søllerød Hørsholm Swim            2:03.25   
  Karl Gustav B. Toft  2002      31.74        31.74   
  Christoffer H. Andersen  2002      31.10        1:02.84   
  Elena Westmark Holm  2003      31.04        1:33.88   
  Astrid Thimmer  2003      29.37        2:03.25   
                     
Mix 1 Helsinge  2004  Helsinge Svømmeklub            2:03.30   
  Nicklas Andersen  2001      29.09        29.09   
  Frederik Junker Neldeberg  2000      30.91        1:00.00   
  Emma Jensen  2002      33.97        1:33.97   
  Maja Marie Elmgreen  2003      29.33        2:03.30   
                     
10  Haslev 1  1990  Haslev Svømmeklub            2:04.31   
  Sofie Nielsen  2003      33.29        33.29   
  Viktor Eibye  2001      34.01        1:07.30   
  Nicole Jensen  1996      31.32        1:38.62   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      25.69        2:04.31   
                     
11  Hils Mix3  2000  Hillerød Svømmeklub            2:06.97   
  Frederik Clausen  2001      29.90        29.90   
  Mikkel Kronborg Riis  2002      35.19        1:05.09   
  Clara Qvade Rasmusen  2001      32.31        1:37.40   
  Emilie Trolle Pedersen  1999      29.57        2:06.97   
                     
12  Mix 2 Helsinge  2004  Helsinge Svømmeklub            2:07.56   
  Andreas Gram Peters  2001      29.61        29.61   
  Oliver Christiansen  1999      30.80        1:00.41   
  Katrine S. Frederiksen  2002      36.63        1:37.04   
  Emily Hansen  2005      30.52        2:07.56   
                     
13  Hils Mix4  2000  Hillerød Svømmeklub            2:10.39   
  Josephine Gribsvad  2003      34.41        34.41   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      37.55        1:11.96   
  Carl Adelsten Kirchhoff  2002      30.18        1:42.14   
  Oscar Lykke Fischer  2002      28.25        2:10.39   
                     
14  Frederikssund Mix  2000  Frederikssund Svømmeklub            2:11.06   
  Sille Andersen  2003      33.75        33.75   
  Camille Hvid Ravnholt  2003      40.26        1:14.01   
  Johan Wentorf  1999      27.89        1:41.90   
  Lucas Nielsen  2004      29.16        2:11.06   
                     
15  Stålmix 1 Fr.værk  1998  Frederiksværk Svømmeklub            2:12.30   
  Nicoline Huusfelt  2000      35.65        35.65   
  Thorbjørn Jari Ikkala  2002      36.42        1:12.07   
  Daniel Didriksen  2002      30.18        1:42.25   
  Luna Trojlsgaard  2004      30.05        2:12.30   
                     
16  Rønne 1  2003  Rønne Svømme Klub            2:14.82   
  Phillip Quist  2003      32.67        32.67   
  Alberte Stoltz  2004      42.16        1:14.83   
  Mette Tofte Jørgensen  2003      35.64        1:50.47   
  Nikolaj Almeborg  2000      24.35        2:14.82   
                     
17  Holbæk Mix 2  2001  Holbæk Svømme Klub            2:17.31   
  Alexander E. Pedersen  2002      31.73        31.73   
  Lea Andersen  2003      39.47        1:11.20   
  Mie Mørkedal  2003      34.82        1:46.02   
  Furkan Guler  2005      31.29        2:17.31   
                     
18  Haslev 2  1990  Haslev Svømmeklub            2:17.50   
  Christopher Vejlbo Hansen  2005      36.22        36.22   
  Noel Sander Vestergaard  2003      35.91        1:12.13   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      34.23        1:46.36   
  Sisse Berg Olesen  2005      31.14        2:17.50   
                     
19  Holbæk Mix 3  2001  Holbæk Svømme Klub            2:19.97   
  Johanne Jonstrup Liisberg  2003      36.07        36.07   
  Mikkel Nielsen  2004      40.71        1:16.78   
  Ida Larsen  2000      33.97        1:50.75   
  Simon Rytter Eliasen  2003      29.22        2:19.97   
                     
20  Hils Mix5  2000  Hillerød Svømmeklub            2:23.18   
  Gustav Larsen  2003      34.11        34.11   
  Mathilde Emilie K. Larsen  2002      38.87        1:12.98   
  Morten Lindblom Andersen  2005      34.12        1:47.10   
  Lise Elton Jokumsen  2004      36.08        2:23.18   
                     
21  Hils Mix6  2000  Hillerød Svømmeklub            2:25.67   
  Silas Folke Drigsdahl  2004      39.30        39.30   
  Johanne Baes Aaholst  2004      41.28        1:20.58   
  Louie Uldall  2005      34.81        1:55.39   
  Sofia Qvade Rasmusen  2001      30.28        2:25.67   
                     
22  Haslev 3  1990  Haslev Svømmeklub            2:26.74   
  Anna Lind Petersen  2004      36.11        36.11   
  Lærke Møller  2005      41.01        1:17.12   
  Jonas P. Dahrup  2004      39.14        1:56.26   
  Albert U. Thystrup  2003      30.48        2:26.74   
                     
23  Mix 3 Helsinge  2003  Helsinge Svømmeklub            2:27.46   
  Laura Jørgensen  2004      37.00        37.00   
  Victor Møller Klitgaard  2006      42.80        1:19.80   
  Emil Gram Peters  2005      34.88        1:54.68   
  Frida Gram Peters  2007      32.78        2:27.46   
                     
24  Stålmix 2 Fr.værk  2000  Frederiksværk Svømmeklub            2:32.14   
  Josefine Nielsen  2005      38.32        38.32   
  Jacob Koch Larsen  2006      43.86        1:22.18   
  Alexander Asmussen  2004      37.08        1:59.26   
  Mathilde Laustsen  2003      32.88        2:32.14   
                     
25  Hsk Aquawin 2  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:34.53   
  Anas El Ayadi  2003      37.01        37.01   
  Josephine Aagesen  2003      47.31        1:24.32   
  Carl-Anton Drauschke  2003      34.88        1:59.20   
  Nora Hertel  2003      35.33        2:34.53   
                     
26  Rønne 2  2003  Rønne Svømme Klub            2:35.99   
  William Studsgaard  2004      35.92        35.92   
  Rebecca Andersen  2003      45.41        1:21.33   
  Karl Christiansen  2000      32.94        1:54.27   
  Sofie Christiansen  2005      41.72        2:35.99   
                     
27  Stålmix 3 Fr.værk  2002  Frederiksværk Svømmeklub            2:44.53   
  Viktor Degn  2005      48.54        48.54   
  Asta H Jensen  2000      41.81        1:30.35   
  Ida Lund Järund  2003      36.70        2:07.05   
  Jonathan Resting Krontoft  2002      37.48        2:44.53   
                     
28  Holbæk Mix 5  2001  Holbæk Svømme Klub            2:46.99   
  Mikkel Munkholm  2006      44.42        44.42   
  Nana Andersen  2006      47.47        1:31.89   
  Alberte Pedersen  2006      38.17        2:10.06   
  Frej Matias Krog  2007      36.93        2:46.99   
                     
29  Haslev 4  1990  Haslev Svømmeklub            2:47.03   
  Thor Tørngren  2006      47.11        47.11   
  Maja Svenstrup  2002      46.17        1:33.28   
  Nicoline Hansen  2004      37.50        2:10.78   
  Storm Melgaard  2007      36.25        2:47.03   
                     
30  Hils Mix7  2000  Hillerød Svømmeklub            2:48.31   
  Athena Haugsted Pihl  2006      39.21        39.21   
  Samuel Veje  2005      51.55        1:30.76   
  Silje Lyse Legaard  2006      41.14        2:11.90   
  Sebastian Larsen  2006      36.41        2:48.31   
                     
31  Hsk Aquawin 1  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:50.35   
  Marius Hornshøj Skovø  2003      48.68        48.68   
  Nelli Zsigri Dyndgaard  2006      45.54        1:34.22   
  Finn Elbo Card  2005      41.75        2:15.97   
  Nichole Juul Bømler  2005      34.38        2:50.35   
                     
32  Haslev 5  1990  Haslev Svømmeklub            3:00.90   
  Theodor Kongstad  2006      49.53        49.53   
  Mathilde Hjort Lodstrup  2005      45.64        1:35.17   
  Laurits Tnøfner  2004      49.26        2:24.43   
  Cecilie Engsted Larsen  2006      36.47        3:00.90   
                     
33  Hsk Aquawin 3  2003  Hovedstadens Svømmeklub            3:07.91   
  Sophia Drauschke  2005      49.11        49.11   
  Camilla Guldborg Knudsen  2005      55.90        1:45.01   
  Bertram Wenneberg  2004      41.86        2:26.87   
  Markus Nymann Andersen  2005      41.04        3:07.91   
                     
Holbæk Mix 4  2001  Holbæk Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
  Oscar Norlander  2006      42.07        42.07   
                     
Hsk Aquawin 4  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Asta Juul Saaby  2005      59.13        59.13   
  Hannah Iversen Hellfach  2006      58.86        1:57.99   
  Freja Olsen  2005      49.22        2:47.21   
                     
Shs Mix 3  2000  Søllerød Hørsholm Swim            DSQ  tyvstart 
  Carla Lyhne Weiner  2003      33.58        33.58   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark