2019-11-13   18:48:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  22 september 2017   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:46   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 september 2017         
 
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Aalborg Damer 3  Aalborg Svømmeklub            8:19.22   
  Katrine Bukh Villesen  2000      58.61  2:01.16      2:01.16   
  Jackie Gade  1998      1:00.87  2:05.68      4:06.84   
  Lisa Rijkhoff  2001      1:01.50  2:06.97      6:13.81   
  Camilla Ottesen  2000      59.40  2:05.41      8:19.22   
                     
Aalborg Damer 2  Aalborg Svømmeklub            8:22.22   
  Isabella K. Sørensen  1994      1:00.62  2:04.96      2:04.96   
  Louise Bach Andersen  2001      1:00.97  2:05.47      4:10.43   
  Lisa Schøn  1999      59.24  2:02.99      6:13.42   
  Camilla Brøgger-Andersen  2002      1:01.59  2:08.80      8:22.22   
                     
Aalborg Damer 1  Aalborg Svømmeklub            8:24.14   
  Line Jørgensen Bruun  1995      58.99  2:01.56      2:01.56   
  Amalie Bærentsen  2000      1:01.21  2:04.71      4:06.27   
  Mille Moeslund Lausen  2002      1:01.81  2:06.43      6:12.70   
  Johanne Marie Poulsen  2001      1:03.33  2:11.44      8:24.14   
                     
Hsc Damer 1  Holstebro Svømme Club            8:36.54   
  Emma Bugge Fynbo  2001      1:02.24  2:08.65      2:08.65   
  Helena Rosendahl Bach  2000      59.14  2:01.81      4:10.46   
  Merete Toft Jensen  1999      1:03.67  2:12.39      6:22.85   
  Sascha Lausten  2002      1:04.93  2:13.69      8:36.54   
                     
Agf Damer 1  Agfs Svømmeafdeling            8:36.94   
  Snæfridur Sol  2000      1:00.16  2:04.88      2:04.88   
  Trine Kjøngerskov  2000      1:01.25  2:08.97      4:13.85   
  Mia Borgensgaard  2003      1:03.40  2:12.41      6:26.26   
  Julie Oxenvad  1997      1:02.25  2:10.68      8:36.94   
                     
Horsens Damer 1  Horsens Svømmeklub            8:45.68   
  Josefine Due Christensen  2001      1:02.34  2:07.24      2:07.24   
  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000      1:04.26  2:14.79      4:22.03   
  Mie Buch Nielsen  2001      1:05.14  2:16.27      6:38.30   
  Cecilie Grøndal  2002      1:00.94  2:07.38      8:45.68   
                     
Esbjerg Damer  2001  Esbjerg Svømmeklub            8:48.42   
  Ellen Nielsen  2001      1:02.55  2:07.19      2:07.19   
  Astrid Nielsen  2002      1:05.19  2:12.90      4:20.09   
  Michelle Kramer Andersen  2003      1:02.62  2:11.26      6:31.35   
  Alberte Sommerlund Pedersen  2002      1:06.78  2:17.07      8:48.42   
                     
Thisted Piger  2002  Thisted Svømmeklub            8:55.76   
  Julie Kappel Petersen  2002      1:08.45  2:21.88      2:21.88   
  Karoline Sørensen  2002      1:01.48  2:07.61      4:29.49   
  Selma Pruzljanin  2003      1:04.69  2:15.64      6:45.13   
  Thea Søe Bach  2002      1:04.23  2:10.63      8:55.76   
                     
Esv Piger 1  Vejle Svømmeklub            8:56.58   
  Line J. V. Hededal  2001      1:03.59  2:13.15      2:13.15   
  Stine Knudsen  1999      1:04.96  2:14.88      4:28.03   
  Helene Olesen  2000      1:03.55  2:15.94      6:43.97   
  Sofie Theophil Petersen  2003      1:04.15  2:12.61      8:56.58   
                     
10  Nyborg Damer  Nyborg Svømmeklub            8:57.12   
  Maria Bredal Larsen  2002      1:03.68  2:12.54      2:12.54   
  Iben Bak  2001      1:03.92  2:10.43      4:22.97   
  Karina Høybye Olesen  2001      1:02.95  2:08.85      6:31.82   
  Randi Jørgensen  2002      1:09.30  2:25.30      8:57.12   
                     
11  Horsens Damer 2  Horsens Svømmeklub            9:10.30   
  Nicoline Rosenkilde  1999      1:05.88  2:17.38      2:17.38   
  Caroline Liboriussen  2002      1:06.37  2:16.68      4:34.06   
  Anna Bull Kramer  2003      1:08.01  2:20.85      6:54.91   
  Karoline Lagoni  2003      1:05.22  2:15.39      9:10.30   
                     
12  Odder Piger  1999  Odder Svømmeklub            9:10.33   
  Emma Rasmussen  2002      1:07.79  2:17.87      2:17.87   
  Johanne Skovgaard Terp  1999      1:05.20  2:15.98      4:33.85   
  Camilla Angaard Nielsen  2003      1:11.84  2:24.68      6:58.53   
  Marie Christensen  2002      1:03.72  2:11.80      9:10.33   
                     
13  Ssk Chicks Silkeborg  2000  Silkeborg Svømmeklub            9:10.53   
  Line Lyskjær  2003      1:08.87  2:20.49      2:20.49   
  Helena V. Ellling  2000      1:04.23  2:13.89      4:34.38   
  Nicoline Bredahl  2000      1:04.94  2:14.81      6:49.19   
  Clara Tolderlund  2002      1:09.75  2:21.34      9:10.53   
                     
14  Hsc Damer 2  Holstebro Svømme Club            9:12.83   
  Isabella Bach  2002      1:06.84  2:17.85      2:17.85   
  Cecilie Christiansen  2003      1:06.59  2:16.90      4:34.75   
  Annika Hausgaard Godt  2003      1:09.28  2:19.20      6:53.95   
  Emma Fjordside Jensen  2003      1:06.72  2:18.88      9:12.83   
                     
15  Vs 1  Viborg Svømme Klub            9:21.11   
  Ida Kristensen  1998      1:05.87  2:16.79      2:16.79   
  Christie Prøhl  1998      1:07.90  2:21.56      4:38.35   
  Rebecca E. Jacobsen  2003      1:08.42  2:23.28      7:01.63   
  Sarah Bundgaard  2003      1:06.58  2:19.48      9:21.11   
                     
16  Vs 2  Viborg Svømme Klub            9:40.96   
  Josefine Heuer  2003      1:11.95  2:28.83      2:28.83   
  Louise D. Liboriussen  2002      1:07.43  2:21.86      4:50.69   
  Helene Marie Andersen  2001      1:11.55  2:26.91      7:17.60   
  Louise Houe Andersen  2003      1:09.19  2:23.36      9:40.96   
                     
17  Nord Damer  2000  Svømmeklubben Nord            9:50.54   
  Camilla Aagaard  2000      1:15.53  2:37.59      2:37.59   
  Matilde Iversen  2003      1:13.05  2:33.23      5:10.82   
  Charlotte S. Jensen  2002      1:06.36  2:17.26      7:28.08   
  Nikoline V Gallop  2003      1:09.12  2:22.46      9:50.54   
                     
18  Erritsø Piger  Erritsø Gymnastik Og IF            9:56.30   
  Sofie Sjøgren  2002      1:12.49  2:28.45      2:28.45   
  Ida Raabjerg Møller  2003      1:09.87  2:31.02      4:59.47   
  Clara Lynggaard  2002      1:12.58  2:33.97      7:33.44   
  Louise Jensen  2003      1:09.82  2:22.86      9:56.30   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  19:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark