2019-11-14   12:44:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  09:56   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linnea Funk Larsen  2007      1:29.77  3:06.53  4:43.20    6:16.74   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agnete Boelt  2006      1:20.14  2:42.58  4:04.66    5:24.77   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Isabella Ludvigsen  2005      1:25.05  2:56.72  4:30.74    6:02.39   
  Sigma Swim Allerød  6:10.03                 
                     
Silje Lyse Legaard  2006      1:28.43  3:06.03  4:43.00    6:17.32   
  Hillerød Svømmeklub  6:33.22                 
                     
Jasmin Kjærsgaard  2006      1:34.40  3:19.29  4:59.83    6:43.60   
  Hillerød Svømmeklub  7:00.01                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanne Baes Aaholst  2004      1:11.60  2:26.44  3:40.91    4:54.86   
  Hillerød Svømmeklub  4:54.18                 
                     
Anna Haugsted Pihl  2003      1:10.67  2:27.41  3:44.52    5:00.36   
  Hillerød Svømmeklub  5:00.33                 
                     
Celina Mehr  2003      1:22.72  2:52.60  4:21.61    5:48.08   
  Roskilde Svømning  5:50.91                 
                     
Annika Toft Rasmussen  2004      1:21.83  2:51.98  4:21.81    5:49.93   
  Hillerød Svømmeklub  5:40.01                 
                     
Frederikke Meisner From  2004      1:26.65  3:03.84  4:40.12    6:11.02   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001      1:03.54  2:16.32  3:33.94    4:52.06   
  Vest-Brøndby  4:32.82                 
                     
Emma Vilstrup  1994      1:10.99  2:25.92  3:40.84    4:54.16   
  U.S.G  5:00.10                 
                     
Susanne Rübner-Petersen  1994      1:11.07  2:27.47  3:44.58    5:02.19   
  U.S.G  4:56.80                 
                     
Mathilde Emilie K. Larsen  2002      1:16.29  2:38.41  4:02.24    5:24.64   
  Hillerød Svømmeklub  5:10.01                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  09:56 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan Nyegaard  2007      1:26.56  2:59.66  4:32.30    6:01.53   
  Roskilde Svømning  6:11.17                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan Beck  2004      1:10.49  2:24.38  3:39.53    4:53.68   
  Sigma Swim Birkerød  5:22.29                 
                     
Oscar Boyer  2004      1:18.14  2:40.36  4:02.11    5:19.53   
  Sigma Swim Birkerød  5:50.35                 
                     
Sebastian Sand Gottlieb  2005      1:21.26  2:42.55  4:04.28    5:20.77   
  Sigma Swim Allerød  5:38.05                 
                     
Victor Bornemann  2004      1:25.12  2:56.06  4:26.24    5:54.79   
  Sigma Swim Allerød  6:20.82                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Sigma Swim Allerød  5:54.50                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Magnus Krievs  2002      1:07.34  2:20.13  3:33.50    4:43.51   
  Vest-Brøndby  4:41.44                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002      1:07.91  2:23.44  3:36.51    4:48.00   
  Vest-Brøndby  5:04.36                 
                     
Nicholas Svane  2002      1:09.48  2:23.60  3:38.68    4:52.68   
  Sigma Swim Allerød  4:59.50                 
                     
Carl Adelsten Kirchhoff  2002      1:08.52  2:24.25  3:40.67    4:56.16   
  Hillerød Svømmeklub  4:53.63                 
                     
Oscar Lykke Fischer  2002      1:08.53  2:24.95  3:42.61    4:57.76   
  Hillerød Svømmeklub  4:46.47                 
                     
Oscar Jensen  2003      1:17.77  2:41.47  4:05.35    5:27.66   
  Sigma Swim Birkerød  5:29.82                 
                     
Anas El Ayadi  2003      1:19.20  2:45.19  4:15.42    5:44.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  7:30.00                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Mariegaard  1999      1:01.08  2:09.93  3:21.14    4:29.16   
  Vest-Brøndby  4:14.88                 
                     
Frederik Helms  2001      1:08.29  2:20.19  3:33.40    4:44.49   
  Vest-Brøndby  4:47.70                 
                     
Mathias Holm  2001      1:09.54  2:24.31  3:38.70    4:51.69   
  Sigma Swim Birkerød  4:48.76                 
                     
Andreas Thybo Ganzhorn  2001      1:08.29  2:22.56  3:39.86    4:57.74   
  Vest-Brøndby  4:35.15                 
                     
Michel Michelsen  1994      1:08.25  2:23.44  3:42.20    5:03.58   
  U.S.G  4:50.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:48   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella Pedersen  2007              39.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.59                 
Matilde Maagøe  2007              40.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.11                 
Carla Heidemann  2007              41.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.64                 
Maya Amstrup Riis  2007              42.48   
  Vest-Brøndby  45.54                 
Lea F. H. Jespersen  2008              42.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.48                 
Sandra Bünsov Frederiksen  2007              43.92   
  Vest-Brøndby  46.20                 
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007              43.95   
  Sigma Swim Birkerød  47.55                 
Mikkeline H. Jacobsen  2007              44.45   
  Vest-Brøndby  51.55                 
Line Appel  2007              45.90   
  Frederikssund Svømmeklub  47.85                 
10  Astrid Høyer  2007              46.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.05                 
11  Alma Sofie A. Bløcher  2008              46.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.69                 
12  Freja Koppernagel  2008              47.17   
  Vest-Brøndby  54.25                 
13  Betty Bibeyron-Wara  2008              47.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.57                 
13  Ella Stensgaard  2008              47.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.89                 
15  Julie Sand Gottlieb  2007              48.55   
  Sigma Swim Allerød  47.34                 
16  Agnes Højsteen  2007              49.04   
  Vest-Brøndby  52.95                 
17  Frederikke Vesth  2007              49.57   
  Vest-Brøndby  52.19                 
18  Silje Sørensen  2007              49.97   
  Roskilde Svømning  50.22                 
19  Andrea Andkjær Gantzhorn  2007              52.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
20  Astrid Johns  2007              53.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
21  Christiane Dreyer Riis  2009              53.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.00                 
22  Asta Fehrend Vejlbo  2007              53.98   
  Frederikssund Svømmeklub  53.07                 
23  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008              54.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.18                 
24  Clara Vestergaard  2008              54.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  57.02                 
25  Vigga Jørgensen  2008              54.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.00                 
26  Ila Murphy  2007              57.49   
  Vest-Brøndby  1:00.95                 
27  Esther Lærke Lund Cliff  2009              59.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.32                 
28  Andrea Busk Strodtmann  2008              59.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.62                 
29  Hannah Bjørneboe  2007              59.84   
  Vest-Brøndby                   
30  Aimée Overby Traberg  2009              59.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.28                 
31  Anika Rosén Andersen  2007              1:01.61   
  Vest-Brøndby                   
32  Josephine S. Christensen  2009              1:02.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.64                 
33  Alice Zsigri Dyndgaard  2009              1:02.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.70                 
34  Thilde Gammelvind  2008              1:03.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.00                 
35  Andrea Lage  2009              1:03.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
36  Elisabeth Thastum  2010              1:04.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
37  Emma de Palo-Jonas  2008              1:06.46   
  Vest-Brøndby                   
38  Liva Yri  2008              1:06.81   
  Vest-Brøndby                   
39  Vera Jespersen  2009              1:07.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
Josephine Lund Schmidt  2007              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  48.94                 
Hannah Bjerg Hagens  2007              DSQ  svøm på mave 25m 
  Vest-Brøndby  53.29                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Mathilde Bang  2006              38.46   
  Sigma Swim Allerød  41.10                 
Ella Gohr Metz  2005              38.54   
  Vest-Brøndby  39.49                 
Liva Gottorp Sørensen  2006              38.81   
  Vest-Brøndby  41.99                 
Marie Nissov-Johansen  2006              39.52   
  Vest-Brøndby  42.25                 
Rikke Therp  2006              42.73   
  Vest-Brøndby  45.52                 
Selma Nørby  2006              42.99   
  Sigma Swim Birkerød  48.43                 
Anna Blom Bygum  2006              43.33   
  Vest-Brøndby  42.03                 
Julie Branner  2005              44.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.38                 
Philippa Mitchell  2006              44.89   
  Vest-Brøndby  48.55                 
10  Sophia Drauschke  2005              45.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.40                 
11  Mathilde U. Thorborg  2005              46.39   
  Vest-Brøndby  46.22                 
12  Signe Østergaard Lilja  2006              46.81   
  Sigma Swim Birkerød  48.93                 
13  Emilie Enevoldsen  2006              48.40   
  Roskilde Svømning  49.49                 
14  Marie Storch  2006              49.54   
  Sigma Swim Birkerød  51.19                 
15  Camilla Guldborg Knudsen  2005              50.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.78                 
16  Nathalie Alexandra Singer  2005              53.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
Wilma Nørgaard  2006              DNS   
  Vest-Brøndby  47.37                 
Alberte Theglev  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Lund-Scherbeck  2003              32.97   
  Værløse Svømmeklub  32.80                 
Sille Andersen  2003              34.49   
  Frederikssund Svømmeklub  33.89                 
Camille Hvid Ravnholt  2003              34.61   
  Frederikssund Svømmeklub  34.67                 
Frida Uldall  2003              35.13   
  Hillerød Svømmeklub  35.29                 
Ida Zeiler Terkildsen  2004              35.28   
  Hillerød Svømmeklub  34.88                 
Silke Larsen  2003              36.07   
  Roskilde Svømning  39.25                 
Sarah Balling Kristiansen  2003              36.17   
  Frederikssund Svømmeklub  36.41                 
Josephine Gribsvad  2003              36.24   
  Hillerød Svømmeklub  37.28                 
Emma Enevoldsen  2003              36.52   
  Roskilde Svømning  39.93                 
10  Annika Egenhardt  2003              37.02   
  Vest-Brøndby  36.38                 
11  Emilie Pyndt Hansen  2004              37.55   
  Frederikssund Svømmeklub  38.50                 
12  Anne Sofie Devantier  2004              38.48   
  Vest-Brøndby  36.75                 
13  Alva Møller Darré  2003              40.21   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
14  Josephine Aagesen  2003              40.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.38                 
15  Lise Jokumsen  2004              48.88   
  Hillerød Svømmeklub  50.21                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Schmidt  1995              31.36   
  U.S.G  31.72                 
Stine Eskebo Nielsen  2001              31.87   
  Vest-Brøndby  31.26                 
Ida Lykke Wennicke  2001              32.86   
  Frederikssund Svømmeklub  33.77                 
Kathrine Pii Frederiksen  2000              33.98   
  Farum Svømmeklub  33.81                 
Ida Holm Hansen  2002              34.09   
  Værløse Svømmeklub  34.41                 
Katharina N Møller  2001              34.59   
  Vest-Brøndby                   
Emilie Trolle Pedersen  1999              34.86   
  Hillerød Svømmeklub  34.88                 
Ulrikke Veje  2002              36.28   
  Hillerød Svømmeklub  36.29                 
Sasia Lundhus  2002              36.43   
  Vest-Brøndby  35.44                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:48 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:03   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Ljungdahl  2006              37.41   
  Vest-Brøndby  39.20                 
Aksel Thuesen Güsmer  2006              38.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.11                 
Gustav Steen Andersen  2006              38.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.59                 
Erik Rasmussen  2006              40.00   
  Vest-Brøndby  43.37                 
Magnus Rasmussen  2006              40.88   
  Vest-Brøndby  42.68                 
Frederik Isaksen  2007              41.00   
  Roskilde Svømning  43.16                 
Ditlev Queitsch  2006              41.31   
  Vest-Brøndby  43.36                 
Nicolas Christiansen  2007              41.65   
  Roskilde Svømning  44.04                 
Hans Bjørn Legind  2007              43.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
10  Bertil Frøbjerg Hellum  2007              43.43   
  Roskilde Svømning  42.92                 
11  Jonathan Kristensen  2006              44.70   
  Frederikssund Svømmeklub  46.16                 
12  Elias Valkonen Akrim  2006              45.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.06                 
13  Adam Wagner  2007              45.60   
  Vest-Brøndby  48.63                 
14  Christoffer Bo Andersen  2007              45.93   
  Roskilde Svømning  50.28                 
15  Arthur Kvist Andreassen  2007              47.75   
  Vest-Brøndby  55.61                 
16  Linus Klarskov Vidovic  2007              48.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.76                 
17  Rasmus Groule  2007              49.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.84                 
18  Asbjørn Zeller  2007              50.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.58                 
19  Carl Hertel  2009              50.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
19  Valdemar Granic  2006              50.56   
  Roskilde Svømning  48.88                 
21  Matil Kelm  2007              51.47   
  Vest-Brøndby  55.77                 
22  Konrad Funch Jensen  2007              51.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
23  Jacob Hwaiz  2007              52.19   
  Vest-Brøndby  55.55                 
24  Benjamin Klarskov  2007              52.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
25  Christian Kempel Laursen  2008              52.86   
  Værløse Svømmeklub                   
26  Anton Wiuf  2008              53.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.59                 
27  Ib Fang Wang  2007              53.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.88                 
28  Silas Oktay Usta-Kølle  2009              55.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.93                 
29  Peter Damsø  2007              56.40   
  Vest-Brøndby  55.23                 
30  William Scavenius Borg  2006              56.62   
  Vest-Brøndby  1:01.76                 
31  Erik Sams  2008              57.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
32  Louis Pries  2008              57.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.00                 
33  Max Munksgaard  2007              57.64   
  Vest-Brøndby                   
34  Harald Vitus Pedersen  2006              57.77   
  Frederikssund Svømmeklub  1:01.21                 
35  Emil Bantz Nielsen  2007              58.27   
  Frederikssund Svømmeklub  1:03.54                 
36  Anders Valentin Bayer  2008              59.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.87                 
37  Ludvig Hedegaard  2007              59.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.00                 
38  Frederik Billing  2008              1:00.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.87                 
39  Alexander Gadeberg Buur  2008              1:01.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.00                 
40  August Thygesen  2007              1:04.50   
  Vest-Brøndby  1:11.98                 
41  Laust Madsen  2008              1:04.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.00                 
42  Kasper Kempel Laursen  2008              1:05.99   
  Værløse Svømmeklub                   
David Bergmann  2008              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.04                 
Jonathan H. Pedersen  2008              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
Villum Alstrøm  2008              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004              34.88   
  Vest-Brøndby  35.39                 
Pelle Colmorten  2004              35.05   
  Roskilde Svømning  36.96                 
Morten Lindblom Andersen  2005              36.49   
  Hillerød Svømmeklub  36.23                 
Carl-Emil Echardt  2005              36.91   
  Roskilde Svømning  40.24                 
Malte Hagbarth Jørgensen  2005              37.14   
  Roskilde Svømning  39.22                 
Theodor Wernberg Løvgreen  2005              37.32   
  Sigma Swim Allerød  38.36                 
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005              38.91   
  Roskilde Svømning  45.47                 
Esben Rasmussen  2004              40.05   
  Vest-Brøndby  39.10                 
Magnus Kiemer  2005              40.17   
  Værløse Svømmeklub  39.78                 
10  William Leander Agerskov  2004              40.19   
  Sigma Swim Allerød  41.47                 
11  Frode Sejlø Andersen  2004              40.28   
  Roskilde Svømning  39.98                 
12  Sigurd Chistopher Vickery  2005              40.59   
  Vest-Brøndby  43.01                 
13  Johan Madvig Kristensen  2004              40.86   
  Værløse Svømmeklub  40.52                 
14  Conrad Klyver Vind  2005              41.04   
  Vest-Brøndby  42.77                 
15  Mads Bantz Nielsen  2004              41.49   
  Frederikssund Svømmeklub  43.75                 
16  Theodor Møller  2005              41.50   
  Vest-Brøndby  40.70                 
17  Finn Elbo Card  2005              41.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.96                 
18  Johan Galsøe  2005              42.32   
  Hillerød Svømmeklub  43.98                 
19  Mads Frost Sønderby  2004              42.41   
  Frederikssund Svømmeklub  41.26                 
20  Thorbjørn Bjerrum  2004              42.71   
  Vest-Brøndby  41.04                 
21  Mauritz Otzen  2005              44.61   
  Vest-Brøndby  48.12                 
22  Sebastian Møller-Munkøe  2005              44.90   
  Roskilde Svømning  46.04                 
23  Bertram Wenneberg  2004              45.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.53                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Davidsen  2003              31.63   
  Vest-Brøndby  32.37                 
Simon Blidarevic  2002              31.89   
  Hillerød Svømmeklub  31.71                 
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002              32.05   
  Roskilde Svømning  33.47                 
Mikkel Hemmingsen  2002              33.89   
  Vest-Brøndby  34.55                 
Martin Jacobsen  2002              34.88   
  Vest-Brøndby  36.30                 
Carl-Anton Drauschke  2003              37.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.50                 
Anas El Ayadi  2003              38.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.94                 
Oliver Lorentzen  2002              38.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.48                 
Oscar Jensen  2003              39.21   
  Sigma Swim Birkerød  40.29                 
10  Marcus Appel  2003              39.33   
  Frederikssund Svømmeklub  40.52                 
11  Marius Hornshøj Skovø  2003              47.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.59                 
Evgeny Lyukshin  2003              DSQ  2 armtag på m 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999              28.33   
  Vest-Brøndby  27.41                 
Frederik Clausen  2001              30.79   
  Hillerød Svømmeklub  30.72                 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001              31.57   
  Vest-Brøndby  33.08                 
Lucas Jensen  2001              32.01   
  Vest-Brøndby  33.37                 
William W. Kofoed  2001              32.52   
  Roskilde Svømning  31.26                 
Asbjørn Hammershøj  2000              32.77   
  Værløse Svømmeklub  32.03                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:03 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilde Maagøe  2007      41.87  1:28.16  2:22.54    3:03.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.15                 
                     
Mathilde Møller  2007      44.83  1:31.80  2:25.99    3:09.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:19.57                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      44.79  1:32.71  2:27.85    3:09.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:24.46                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007      41.99  1:32.53  2:29.15    3:15.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:18.56                 
                     
Julie Philip  2007      43.70  1:34.57  2:32.04    3:15.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.32                 
                     
Asta Hindborg  2007      46.40  1:36.82  2:35.53    3:19.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:42.97                 
                     
Carla Heidemann  2007      50.26  1:38.53  2:38.13    3:22.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.04                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      50.48  1:42.08  2:46.75    3:33.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:51.77                 
                     
Vigga Jacoby  2007      51.41  1:43.09  2:47.87    3:37.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:52.68                 
                     
10  Lucca Marie Byrholt  2007      55.47  1:47.93  2:54.71    3:42.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:23.00                 
                     
11  Alma Sofie A. Bløcher  2008      54.61  1:49.75  2:54.49    3:43.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:18.00                 
                     
12  Isabella Christensen  2007      52.19  1:49.25  2:54.44    3:44.60   
  Sigma Swim Allerød  3:55.87                 
                     
13  Anna Dicte Bøgeskov  2007      58.03  2:03.15  3:11.01    4:04.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:24.00                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Juliane Bo Andersen  2005      37.72  1:19.97  2:11.76    2:50.24   
  Roskilde Svømning  3:07.04                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006      41.39  1:27.69  2:17.62    2:56.29   
  Roskilde Svømning  3:03.31                 
                     
Astrid Mulipola  2006      39.02  1:25.50  2:18.98    3:02.52   
  Sigma Swim Allerød  3:21.26                 
                     
Isabella Ludvigsen  2005      43.69  1:34.01  2:27.79    3:09.61   
  Sigma Swim Allerød  3:27.48                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005      44.95  1:34.59  2:26.26    3:11.74   
  Vest-Brøndby  3:17.79                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006      41.18  1:29.12  2:30.25    3:13.76   
  Hillerød Svømmeklub  3:30.01                 
                     
Nichole Juul Bømler  2005      42.05  1:32.37  2:31.35    3:16.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:24.00                 
                     
Alberte K. Andersen  2006      47.99  1:41.53  2:40.45    3:25.45   
  Vest-Brøndby                   
                     
Laura Lind-Christensen  2006      47.59  1:38.74  2:39.50    3:28.48   
  Sigma Swim Allerød  3:37.38                 
                     
10  Anna Agerbak  2005      49.64  1:45.94  2:51.03    3:38.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.00                 
                     
11  Nathalie Alexandra Singer  2005      54.92  2:01.74  3:11.23    4:12.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:30.00                 
                     
Anna Olivia Kichhhoff  2005              DSQ  Afslut på mave 100m 
  Hillerød Svømmeklub  3:41.62                 
                     
Caroline Henning  2005              DSQ  Afslut på mave 100m 
  Hillerød Svømmeklub  3:25.66                 
                     
Cecilie Rud  2006              DSQ  Asym ben i Fly 
  Sigma Swim Allerød  3:33.71                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004      34.16  1:13.46  1:58.26    2:35.57   
  Vest-Brøndby  2:36.33                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004      36.67  1:18.26  2:09.57    2:45.73   
  Hillerød Svømmeklub  2:41.23                 
                     
Emma Enevoldsen  2003      34.75  1:18.10  2:11.83    2:49.95   
  Roskilde Svømning  2:59.58                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004      37.56  1:22.10  2:15.21    2:54.29   
  Frederikssund Svømmeklub  3:00.17                 
                     
Lykke Gøttrup Jensen  2004      37.86  1:25.77  2:18.99    3:00.49   
  Vest-Brøndby  2:59.81                 
                     
Marie Meyer Have  2003      38.40  1:23.91  2:20.67    3:04.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:27.77                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Eskebo Nielsen  2001      32.97  1:10.37  1:59.36    2:34.95   
  Vest-Brøndby  2:43.48                 
                     
Matilde Weibel  2002      32.49  1:13.69  2:02.36    2:38.79   
  Hillerød Svømmeklub  2:39.71                 
                     
Sarah Sejr Aagaard  2000      33.95  1:13.89  2:00.84    2:39.51   
  Farum Svømmeklub  2:39.58                 
                     
Ida Lykke Wennicke  2001      34.91  1:14.74  2:05.37    2:45.34   
  Frederikssund Svømmeklub  2:41.15                 
                     
Mathilde Emilie K. Larsen  2002              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  2:50.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Thuesen Güsmer  2006      42.29  1:26.44  2:18.42    2:58.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:10.83                 
                     
Noah Anker-Møller  2006      38.72  1:26.12  2:24.09    3:03.87   
  Sigma Swim Allerød  3:15.68                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006      41.34  1:24.67  2:26.09    3:04.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:10.71                 
                     
Frederik Gersby  2006      43.13  1:29.27  2:26.14    3:06.04   
  Sigma Swim Allerød  3:11.80                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006      41.32  1:27.84  2:27.67    3:09.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:20.72                 
                     
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      42.85  1:30.41  2:26.53    3:09.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:21.36                 
                     
Tristan Jensen  2006      45.63  1:34.29  2:35.23    3:17.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:24.49                 
                     
Rodi Cetinkaya  2006      43.09  1:33.96  2:34.01    3:20.69   
  Vest-Brøndby  3:35.94                 
                     
Sebastian Egenhardt  2006      49.64  1:37.00  2:38.97    3:25.27   
  Vest-Brøndby  3:33.86                 
                     
10  Simon Voldmester  2007      49.03  1:41.21  2:41.40    3:26.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:36.57                 
                     
11  Hugo Haakansson  2006      41.90  1:35.23  2:39.42    3:26.60   
  Vest-Brøndby                   
                     
12  Loui Krag  2007      50.51  1:44.20  2:49.05    3:34.41   
  Frederikssund Svømmeklub  3:35.63                 
                     
13  Hans Bjørn Legind  2007      43.65  1:37.23  2:48.56    3:35.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
14  Elias Valkonen Akrim  2006      58.35  1:51.06  2:57.10    3:44.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.00                 
                     
15  Linus Klarskov Vidovic  2007      49.19  1:48.54  2:59.65    3:54.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
16  Rasmus Groule  2007      56.07  1:53.24  3:00.07    3:56.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
17  Daniel Emil Lund Cliff  2007      57.39  1:56.26  3:07.76    4:00.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.00                 
                     
18  Julius Holten Hansen  2007      59.62  1:57.62  3:10.18    4:07.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
19  Ib Fang Wang  2007      59.48  2:03.39  3:13.17    4:12.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
Asbjørn Zeller  2007              DSQ  Asynkrone arme i fly 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
Benjamin Klarskov  2007              DSQ  Crawltag v 125m 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
Konradas Juska  2007              DSQ  Asynkron ben i fly 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pelle Colmorten  2004      33.71  1:17.19  2:08.73    2:45.44   
  Roskilde Svømning  3:10.28                 
                     
Victor Dyrhauge  2004      36.03  1:18.36  2:08.56    2:46.23   
  Frederikssund Svømmeklub  2:46.90                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004      34.72  1:17.05  2:07.56    2:46.77   
  Vest-Brøndby  2:58.32                 
                     
Carl-Emil Echardt  2005      36.78  1:21.48  2:09.96    2:47.88   
  Roskilde Svømning  3:01.73                 
                     
Jonathan Beck  2004      38.60  1:20.32  2:12.70    2:49.39   
  Sigma Swim Birkerød  2:55.46                 
                     
Aleksander Grøn Skovgaard  2004      38.43  1:20.46  2:12.25    2:52.08   
  Roskilde Svømning  2:56.63                 
                     
Sebastian Sand Gottlieb  2005      42.00  1:24.70  2:16.87    2:55.41   
  Sigma Swim Allerød  2:59.17                 
                     
Oscar Boyer  2004      39.68  1:23.21  2:17.95    2:55.42   
  Sigma Swim Birkerød  3:11.45                 
                     
Louie Uldall  2005      38.70  1:23.88  2:16.38    2:56.19   
  Hillerød Svømmeklub  3:08.91                 
                     
10  Tobias Stenderup Jensen  2005      38.00  1:21.69  2:15.94    2:56.34   
  Sigma Swim Birkerød  3:12.05                 
                     
11  William Leander Agerskov  2004      45.96  1:29.74  2:26.88    3:07.00   
  Sigma Swim Allerød  3:22.34                 
                     
12  Fabian Holst Krabbe  2005      44.50  1:34.71  2:25.89    3:07.17   
  Værløse Svømmeklub  3:19.84                 
                     
13  Ben Hargreaves  2005      41.61  1:27.79  2:25.18    3:08.06   
  Sigma Swim Birkerød  3:12.96                 
                     
14  Finn Elbo Card  2005      41.88  1:32.07  2:29.12    3:16.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:38.25                 
                     
15  Victor Bornemann  2004      47.77  1:38.08  2:36.14    3:18.05   
  Sigma Swim Allerød  3:28.28                 
                     
16  Frode Sejlø Andersen  2004      48.40  1:37.63  2:36.89    3:22.73   
  Roskilde Svømning  3:39.98                 
                     
17  Johan Madvig Kristensen  2004      46.44  1:36.60  2:41.38    3:29.21   
  Værløse Svømmeklub  3:46.28                 
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Magnus Krievs  2002      31.89  1:11.08  1:56.52    2:30.79   
  Vest-Brøndby  2:35.58                 
                     
Villads Kruse  2003      33.35  1:11.94  1:56.09    2:32.41   
  Hillerød Svømmeklub  2:31.57                 
                     
Jakob Legaard  2003      37.46  1:17.76  2:04.33    2:40.90   
  Sigma Swim Allerød  2:44.96                 
                     
Niels Peter Lund  2002      35.75  1:20.60  2:12.31    2:53.57   
  Værløse Svømmeklub  2:55.26                 
                     
Marcus Appel  2003      44.15  1:30.07  2:25.62    3:08.12   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Albert Voldum Krog  2001      31.86  1:07.30  1:46.37    2:21.70   
  Vest-Brøndby  2:23.28                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001      35.17  1:12.21  1:57.59    2:33.13   
  Sigma Swim Birkerød  2:35.87                 
                     
Michel Michelsen  1994      30.93  1:11.16  1:56.89    2:34.86   
  U.S.G  2:25.00                 
                     
Mathias Holm  2001      33.41  1:16.26  2:03.65    2:37.33   
  Sigma Swim Birkerød  2:33.26                 
                     
Karl-Emil Rohr  2001      33.53  1:16.94  2:03.97    2:42.84   
  Vest-Brøndby  2:48.16                 
                     
Andreas Vestergaard  1999              DSQ  Afslut på mave 100m 
  Vest-Brøndby  2:18.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:06 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:59   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Amstrup Riis  2007              45.30   
  Vest-Brøndby  47.11                 
Julie Philip  2007              45.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.18                 
Isabella Pedersen  2007              47.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.57                 
Asta Hindborg  2007              48.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  57.22                 
Astrid Høyer  2007              49.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.56                 
Sandra Bünsov Frederiksen  2007              54.22   
  Vest-Brøndby  58.47                 
Ila Murphy  2007              55.22   
  Vest-Brøndby  1:00.26                 
Julie Sand Gottlieb  2007              55.43   
  Sigma Swim Allerød  57.61                 
Betty Bibeyron-Wara  2008              56.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.46                 
10  Frederikke Vesth  2007              56.50   
  Vest-Brøndby  1:00.24                 
11  Asta Fehrend Vejlbo  2007              56.70   
  Frederikssund Svømmeklub  54.40                 
12  Røskva Rosenbohm  2007              57.16   
  Sigma Swim Birkerød                   
13  Vivian Bahador Snitker  2007              57.36   
  Sigma Swim Birkerød  58.38                 
14  Vigga Jacoby  2007              57.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.20                 
15  Christiane Dreyer Riis  2009              57.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.68                 
16  Christine Dalsgaard  2007              57.94   
  Sigma Swim Birkerød  59.60                 
17  Line Appel  2007              58.66   
  Frederikssund Svømmeklub  59.99                 
18  Lea F. H. Jespersen  2008              59.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.64                 
19  Astrid Johns  2007              59.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
20  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008              1:02.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.35                 
21  Josephine S. Christensen  2009              1:03.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.05                 
22  Mikkeline H. Jacobsen  2007              1:03.34   
  Vest-Brøndby  1:13.27                 
23  Alice Zsigri Dyndgaard  2009              1:03.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
24  Clara Vestergaard  2008              1:07.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.63                 
25  Andrea Busk Strodtmann  2008              1:09.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.38                 
26  Aimée Overby Traberg  2009              1:12.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
27  Vigga Jørgensen  2008              1:14.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.00                 
28  Elisabeth Thastum  2010              1:14.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
29  Esther Lærke Lund Cliff  2009              1:14.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.00                 
30  Andrea Lage  2009              1:18.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.00                 
31  Thilde Gammelvind  2008              1:24.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
32  Vera Jespersen  2009              1:34.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.00                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005              45.61   
  Vest-Brøndby  50.37                 
Caroline Mathilde Bang  2006              46.13   
  Sigma Swim Allerød  47.19                 
Amina Jones  2006              50.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
Silje Lyse Legaard  2006              51.76   
  Hillerød Svømmeklub  55.07                 
Anna Blom Bygum  2006              52.11   
  Vest-Brøndby  49.53                 
Sophia Jones  2006              53.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
Alberte Theglev  2005              53.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
Anna Agerbak  2005              55.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
Camilla Guldborg Knudsen  2005              56.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.49                 
10  Emilie Enevoldsen  2006              57.90   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Uldall  2003              38.91   
  Hillerød Svømmeklub  38.49                 
Camille Hvid Ravnholt  2003              40.46   
  Frederikssund Svømmeklub  41.07                 
Anna Haugsted Pihl  2003              41.58   
  Hillerød Svømmeklub  39.74                 
Sille Andersen  2003              42.65   
  Frederikssund Svømmeklub  42.98                 
Selma Grube Hansen  2003              44.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.22                 
Annika Egenhardt  2003              45.11   
  Vest-Brøndby  45.11                 
Alva Møller Darré  2003              45.30   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Josephine Aagesen  2003              46.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.31                 
Emma Nissen  2004              48.04   
  Hillerød Svømmeklub  49.42                 
10  Astrid Wied Christiansen  2004              52.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.47                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine V. Sørensen  1996              34.53   
  Vest-Brøndby  33.33                 
Delphine Møller  1999              38.07   
  Vest-Brøndby  37.32                 
Amalie V. Sørensen  2002              38.84   
  Vest-Brøndby  36.77                 
Mia Witt  2002              40.27   
  Vest-Brøndby  41.77                 
Sasia Lundhus  2002              42.01   
  Vest-Brøndby                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:59 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Ljungdahl  2006              45.85   
  Vest-Brøndby  49.29                 
William Folkmann  2006              46.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.15                 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007              46.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.74                 
Johannes Framke  2006              47.80   
  Sigma Swim Allerød  46.30                 
Frederik Isaksen  2007              50.64   
  Roskilde Svømning  48.08                 
Jonathan Nyegaard  2007              51.14   
  Roskilde Svømning  56.75                 
Gustav Steen Andersen  2006              51.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.76                 
Bertil Frøbjerg Hellum  2007              52.19   
  Roskilde Svømning  51.06                 
Adam Wagner  2007              54.17   
  Vest-Brøndby                   
10  Valdemar Granic  2006              55.20   
  Roskilde Svømning  51.98                 
11  William Scavenius Borg  2006              55.82   
  Vest-Brøndby  57.90                 
12  Jonathan Kristensen  2006              56.81   
  Frederikssund Svømmeklub  57.57                 
13  August Thygesen  2007              57.41   
  Vest-Brøndby  1:04.79                 
14  Harald Vitus Pedersen  2006              57.49   
  Frederikssund Svømmeklub  1:02.19                 
15  Magnus Steen Andersen  2006              57.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.13                 
16  Anders Valentin Bayer  2008              58.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
17  Konrad Funch Jensen  2007              58.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.00                 
18  Kasper Kempel Laursen  2008              59.24   
  Værløse Svømmeklub                   
19  Alexander Gadeberg Buur  2008              1:01.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
20  Konradas Juska  2007              1:02.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.78                 
21  Julius Holten Hansen  2007              1:02.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.48                 
22  Daniel Emil Lund Cliff  2007              1:02.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.29                 
23  Villum Alstrøm  2008              1:03.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
24  Jacob Hwaiz  2007              1:03.91   
  Vest-Brøndby  1:08.17                 
25  Laust Madsen  2008              1:04.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
26  Christian Kempel Laursen  2008              1:05.33   
  Værløse Svømmeklub                   
27  Anton Wiuf  2008              1:05.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
28  Arthur Kvist Andreassen  2007              1:05.35   
  Vest-Brøndby                   
29  Frederik Billing  2008              1:06.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
30  Silas Oktay Usta-Kølle  2009              1:06.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
31  Emil Bantz Nielsen  2007              1:07.07   
  Frederikssund Svømmeklub  1:05.04                 
32  Erik Sams  2008              1:07.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.00                 
33  Jonathan H. Pedersen  2008              1:08.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.00                 
34  Ludvig Hedegaard  2007              1:10.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
Albert Andersson  2006              DNS   
  Sigma Swim Birkerød                   
Louis Pries  2008              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.00                 
Carl Hertel  2009              DSQ  Armtag til hofte 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.00                 
David Bergmann  2008              DSQ  Ur på i vandet 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Lindblom Andersen  2005              37.54   
  Hillerød Svømmeklub  38.40                 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004              41.64   
  Vest-Brøndby  44.21                 
Axel Føns Voss  2005              42.54   
  Vest-Brøndby  43.90                 
Malthe Funk Larsen  2005              42.90   
  Sigma Swim Allerød  45.32                 
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005              44.33   
  Roskilde Svømning  45.71                 
Sebastian Møller-Munkøe  2005              45.62   
  Roskilde Svømning  47.94                 
Theodor Wernberg Løvgreen  2005              46.82   
  Sigma Swim Allerød  49.78                 
Bertram Wenneberg  2004              50.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.24                 
Magnus Kiemer  2005              51.62   
  Værløse Svømmeklub  52.53                 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002              35.45   
  Roskilde Svømning  37.06                 
Mikkel Hemmingsen  2002              36.51   
  Vest-Brøndby  35.72                 
Tobias Davidsen  2003              37.45   
  Vest-Brøndby  41.64                 
Oliver Lorentzen  2002              40.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.52                 
Kristoffer Sandfeld  2003              41.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.08                 
Marius Hornshøj Skovø  2003              56.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
Evgeny Lyukshin  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999              31.73   
  Vest-Brøndby  32.28                 
Philip Agerskov  1998              32.74   
  Hillerød Svømmeklub  32.27                 
Albert Voldum Krog  2001              32.88   
  Vest-Brøndby  32.21                 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999              33.69   
  Vest-Brøndby  33.44                 
Jakob Bjerre Eriksen  2000              34.23   
  Hillerød Svømmeklub  33.63                 
Sebastian Ejdesgaard  2001              34.79   
  Hillerød Svømmeklub  34.54                 
Tobias Sundwall  2001              35.37   
  Værløse Svømmeklub  35.31                 
Mathias Riff Alexandersen  2001              37.61   
  Sigma Swim Birkerød  37.87                 
Karl-Emil Rohr  2001              38.81   
  Vest-Brøndby  40.48                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:05 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilde Maagøe  2007      43.97  1:36.61  2:29.64    3:22.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:10.00                 
                     
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Athena Haugsted Pihl  2006      42.89  1:38.53  2:33.13    3:27.62   
  Hillerød Svømmeklub  4:00.01                 
                     
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004      37.31  1:22.37  2:10.72    2:59.80   
  Vest-Brøndby  3:07.60                 
                     
Lykke Gøttrup Jensen  2004      40.24  1:28.39  2:19.96    3:12.08   
  Vest-Brøndby  3:10.57                 
                     
Celina Mehr  2003      41.92  1:34.79  2:30.70    3:23.67   
  Roskilde Svømning  3:28.29                 
                     
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001      31.42  1:08.23  1:46.10    2:21.43   
  Vest-Brøndby  2:20.38                 
                     
Sarah Sejr Aagaard  2000      34.84  1:13.03  1:53.78    2:34.53   
  Farum Svømmeklub  2:35.74                 
                     
Marianne Duijm  1993      33.04  1:11.55  1:53.59    2:37.91   
  U.S.G  2:32.64                 
                     
Julie Schmidt  1995              DNS   
  U.S.G  2:30.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:09   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pelle Colmorten  2004      36.00  1:18.71  2:04.23    2:47.10   
  Roskilde Svømning  2:54.39                 
                     
Malte Hagbarth Jørgensen  2005      39.17  1:25.46  2:11.68    2:55.53   
  Roskilde Svømning  3:04.25                 
                     
Victor Dyrhauge  2004      38.31  1:24.09  2:10.95    2:58.24   
  Frederikssund Svømmeklub  2:59.49                 
                     
Magnus Løfquist  2005      38.90  1:24.84  2:13.31    3:07.19   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Oscar Boyer  2004      44.69  1:38.44  2:32.25    3:24.37   
  Sigma Swim Birkerød  3:29.70                 
                     
Thorbjørn Bjerrum  2004      42.99  1:38.28  2:35.92    3:31.01   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Magnus Krievs  2002      35.23  1:15.87  1:57.53    2:36.37   
  Vest-Brøndby  2:36.71                 
                     
Nicholas Svane  2002      38.36  1:21.83  2:05.89    2:50.29   
  Sigma Swim Allerød  3:10.40                 
                     
Carl Adelsten Kirchhoff  2002              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  2:38.89                 
                     
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Langvad  2000      29.76  1:03.68  1:38.49    2:14.49   
  Glostrup Svømme Klub  2:14.04                 
                     
Lars Thor Sørensen  1999      31.40  1:06.42  1:42.37    2:21.63   
  Vest-Brøndby  2:16.35                 
                     
Frederik Helms  2001      34.89  1:13.93  1:53.22    2:32.30   
  Vest-Brøndby  2:34.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:09 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:53   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Møller  2007      47.81        1:38.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:44.86                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      48.90        1:40.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:42.33                 
                     
Isabella Pedersen  2007      48.97        1:41.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.21                 
                     
Julie Philip  2007      50.10        1:43.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:42.12                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007      51.37        1:48.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.35                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      55.38        1:52.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:03.02                 
                     
Alma Sofie A. Bløcher  2008      55.75        1:55.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.63                 
                     
Ella Stensgaard  2008      55.44        1:55.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:05.33                 
                     
Julie Sand Gottlieb  2007      58.64        2:00.77   
  Sigma Swim Allerød  2:01.63                 
                     
10  Betty Bibeyron-Wara  2008      56.92        2:03.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:13.29                 
                     
11  Asta Fehrend Vejlbo  2007      59.96        2:05.10   
  Frederikssund Svømmeklub  2:02.64                 
                     
12  Line Appel  2007      1:01.41        2:05.30   
  Frederikssund Svømmeklub  2:25.55                 
                     
13  Anna Dicte Bøgeskov  2007      59.23        2:05.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:11.69                 
                     
14  Lucca Marie Byrholt  2007      1:01.78        2:06.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:02.79                 
                     
15  Ila Murphy  2007      58.21        2:06.06   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Christiane Dreyer Riis  2009      1:03.96        2:10.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.00                 
                     
17  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008      1:04.23        2:15.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.48                 
                     
18  Josephine S. Christensen  2009      1:06.55        2:20.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.00                 
                     
19  Alice Zsigri Dyndgaard  2009      1:07.71        2:24.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.00                 
                     
20  Vigga Jørgensen  2008      1:18.21        2:41.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.00                 
                     
21  Esther Lærke Lund Cliff  2009      1:20.90        2:43.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.00                 
                     
22  Andrea Lage  2009      1:21.42        2:44.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.00                 
                     
23  Andrea Busk Strodtmann  2008      1:16.01        2:44.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.00                 
                     
Elisabeth Thastum  2010              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.00                 
                     
Thilde Gammelvind  2008              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.00                 
                     
 
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agnete Boelt  2006      42.74        1:32.03   
  Sigma Swim Allerød  1:36.08                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006      45.28        1:35.85   
  Vest-Brøndby  1:38.68                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005      45.20        1:36.04   
  Vest-Brøndby  1:38.38                 
                     
Isabella Ludvigsen  2005      47.01        1:37.95   
  Sigma Swim Allerød  1:47.65                 
                     
Caroline Henning  2005      45.23        1:38.16   
  Hillerød Svømmeklub  1:38.96                 
                     
Mathilde U. Thorborg  2005      47.83        1:38.35   
  Vest-Brøndby  1:43.98                 
                     
Rikke Therp  2006      47.07        1:38.47   
  Vest-Brøndby  1:41.13                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006      48.76        1:43.40   
  Vest-Brøndby  1:45.57                 
                     
Nichole Juul Bømler  2005      48.66        1:43.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.51                 
                     
10  Ida Jacobsen  2005      49.73        1:45.70   
  Vest-Brøndby  1:47.10                 
                     
11  Laura Lind-Christensen  2006      51.16        1:46.45   
  Sigma Swim Allerød  1:50.91                 
                     
12  Alberte K. Andersen  2006      50.80        1:48.66   
  Vest-Brøndby  1:50.25                 
                     
13  Anna Agerbak  2005      57.47        2:01.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.00                 
                     
14  Camilla Guldborg Knudsen  2005      59.30        2:04.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.97                 
                     
15  Nathalie Alexandra Singer  2005      58.26        2:07.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.00                 
                     
Wilma Nørgaard  2006              DNS   
  Vest-Brøndby  1:59.76                 
                     
Philippa Mitchell  2006              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby  2:04.19                 
                     
 
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Zeiler Terkildsen  2004      41.32        1:26.76   
  Hillerød Svømmeklub  1:39.48                 
                     
Anne Sofie Devantier  2004      43.66        1:32.57   
  Vest-Brøndby  1:32.06                 
                     
Lykke Gøttrup Jensen  2004      46.42        1:37.57   
  Vest-Brøndby  1:36.51                 
                     
Josephine Aagesen  2003      46.72        1:39.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.87                 
                     
Lise Jokumsen  2004      49.51        1:46.10   
  Hillerød Svømmeklub  1:53.76                 
                     
Astrid Wied Christiansen  2004      56.28        2:02.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.93                 
                     
Emma Nissen  2004              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  1:50.08                 
                     
 
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine V. Sørensen  1996      36.13        1:14.33   
  Vest-Brøndby  1:13.54                 
                     
Emma Vilstrup  1994      37.49        1:18.22   
  U.S.G  1:20.20                 
                     
Katharina N Møller  2001      38.13        1:21.14   
  Vest-Brøndby  1:19.77                 
                     
Delphine Møller  1999      38.64        1:21.46   
  Vest-Brøndby  1:19.64                 
                     
Mathilde Emilie K. Larsen  2002      41.06        1:25.58   
  Hillerød Svømmeklub  1:26.92                 
                     
Matilde Weibel  2002      40.91        1:28.37   
  Hillerød Svømmeklub  1:27.16                 
                     
Mia Witt  2002      42.00        1:28.64   
  Vest-Brøndby  1:29.37                 
                     
Amalie V. Sørensen  2002      42.50        1:29.93   
  Vest-Brøndby  1:22.88                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:53 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:14   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rasmussen  2006      45.16        1:35.22   
  Vest-Brøndby  1:38.16                 
                     
Erik Rasmussen  2006      47.22        1:37.28   
  Vest-Brøndby  1:47.74                 
                     
Johannes Framke  2006      48.22        1:40.15   
  Sigma Swim Allerød  1:46.40                 
                     
William Folkmann  2006      48.73        1:43.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:48.43                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006      50.78        1:46.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:51.13                 
                     
Frederik Isaksen  2007      50.37        1:46.92   
  Roskilde Svømning  1:46.00                 
                     
Ditlev Queitsch  2006      52.87        1:49.77   
  Vest-Brøndby  1:55.42                 
                     
Rodi Cetinkaya  2006      51.46        1:50.17   
  Vest-Brøndby  1:48.96                 
                     
Sebastian Egenhardt  2006      52.07        1:50.26   
  Vest-Brøndby  1:51.21                 
                     
10  Tristan Jensen  2006      54.18        1:52.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.67                 
                     
11  Simon Voldmester  2007      55.32        1:56.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.00                 
                     
12  Nicolas Christiansen  2007      54.92        1:57.72   
  Roskilde Svømning                   
                     
13  Loui Krag  2007      57.72        1:58.53   
  Frederikssund Svømmeklub  1:56.85                 
                     
14  Hugo Haakansson  2006      57.60        2:03.03   
  Vest-Brøndby  2:03.07                 
                     
15  Kasper Kempel Laursen  2008      59.51        2:08.54   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
16  August Thygesen  2007      1:00.11        2:08.57   
  Vest-Brøndby                   
                     
17  Matil Kelm  2007      1:00.96        2:09.25   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Harald Vitus Pedersen  2006      1:01.93        2:10.82   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
19  David Bergmann  2008      1:00.87        2:11.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.00                 
                     
20  Anders Valentin Bayer  2008      1:02.78        2:16.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.00                 
                     
21  Alexander Gadeberg Buur  2008      1:06.04        2:18.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.00                 
                     
22  Jacob Hwaiz  2007      1:05.13        2:19.38   
  Vest-Brøndby                   
                     
23  Christian Kempel Laursen  2008      1:04.61        2:20.32   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
24  Villum Alstrøm  2008      1:07.93        2:22.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.00                 
                     
25  Laust Madsen  2008      1:08.12        2:24.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.00                 
                     
26  Ludvig Hedegaard  2007      1:09.11        2:24.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.00                 
                     
27  Arthur Kvist Andreassen  2007      1:09.32        2:24.60   
  Vest-Brøndby                   
                     
28  Silas Oktay Usta-Kølle  2009      1:10.98        2:26.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.00                 
                     
29  Anton Wiuf  2008      1:09.94        2:30.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.00                 
                     
30  Frederik Billing  2008      1:11.42        2:30.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.00                 
                     
31  Jonathan H. Pedersen  2008      1:14.56        2:33.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.00                 
                     
32  Erik Sams  2008      1:16.06        2:33.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.00                 
                     
Hector Kaltoft  2006              DNS   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Lindblom Andersen  2005      38.15        1:21.36   
  Hillerød Svømmeklub  1:24.78                 
                     
Esben Rasmussen  2004      41.93        1:29.56   
  Vest-Brøndby  1:25.45                 
                     
Oliver Lassen  2005      44.77        1:33.88   
  Sigma Swim Birkerød  1:37.53                 
                     
Axel Føns Voss  2005      44.73        1:34.69   
  Vest-Brøndby  1:34.96                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005      45.19        1:35.33   
  Værløse Svømmeklub  1:38.73                 
                     
Thomas Jørgensen  2005      45.87        1:35.49   
  Sigma Swim Birkerød  1:34.67                 
                     
Magnus Tullberg  2005      45.73        1:35.56   
  Sigma Swim Birkerød  1:43.68                 
                     
Louie Uldall  2005      44.67        1:35.72   
  Hillerød Svømmeklub  1:36.25                 
                     
Theodor Møller  2005      48.84        1:41.76   
  Vest-Brøndby  1:44.96                 
                     
10  Mauritz Otzen  2005      49.22        1:42.41   
  Vest-Brøndby  1:44.26                 
                     
11  Mads Frost Sønderby  2004      49.72        1:42.49   
  Frederikssund Svømmeklub  1:39.79                 
                     
12  Sigurd Chistopher Vickery  2005      50.09        1:45.07   
  Vest-Brøndby  1:50.23                 
                     
13  Mads Bantz Nielsen  2004      49.68        1:46.99   
  Frederikssund Svømmeklub  1:52.43                 
                     
14  Johan Galsøe  2005      48.69        1:47.27   
  Hillerød Svømmeklub  1:45.83                 
                     
Conrad Klyver Vind  2005              DSQ  Asymmetriske ben 
  Vest-Brøndby  1:52.39                 
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Emil Bækgaard  2002      36.87        1:18.19   
  Vest-Brøndby  1:19.41                 
                     
Simon Blidarevic  2002      36.28        1:19.45   
  Hillerød Svømmeklub  1:19.07                 
                     
Martin Jacobsen  2002      37.83        1:20.68   
  Vest-Brøndby  1:19.29                 
                     
Mikkel Hemmingsen  2002      39.13        1:22.87   
  Vest-Brøndby  1:21.05                 
                     
Oliver Lorentzen  2002      45.20        1:34.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.00                 
                     
Kristoffer Sandfeld  2003      44.62        1:34.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.68                 
                     
Marcus Appel  2003      48.51        1:43.52   
  Frederikssund Svømmeklub  1:47.80                 
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999      32.59        1:08.38   
  Vest-Brøndby  1:06.65                 
                     
Albert Voldum Krog  2001      34.18        1:12.48   
  Vest-Brøndby  1:11.03                 
                     
Tobias Sundwall  2001      36.09        1:17.64   
  Værløse Svømmeklub  1:18.53                 
                     
Lucas Jensen  2001      38.72        1:21.52   
  Vest-Brøndby  1:21.03                 
                     
Karl-Emil Rohr  2001      39.46        1:23.05   
  Vest-Brøndby  1:24.07                 
                     
Frederik Helms  2001      41.45        1:27.46   
  Vest-Brøndby  1:29.71                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:14 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Møller  2007      42.14  1:28.73  2:16.52    3:02.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:12.73                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      45.60  1:33.08  2:20.83    3:06.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:13.53                 
                     
Isabella Pedersen  2007      43.33  1:31.22  2:20.52    3:07.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:20.83                 
                     
Linnea Funk Larsen  2007      47.78  1:37.66  2:27.42    3:16.41   
  Sigma Swim Allerød  3:18.36                 
                     
Vigga Jacoby  2007      46.66  1:38.05  2:30.52    3:17.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.51                 
                     
Lea F. H. Jespersen  2008      46.82  1:40.43  2:35.25    3:24.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:15.00                 
                     
Maya Amstrup Riis  2007      48.70  1:40.76  2:31.29    3:24.92   
  Vest-Brøndby  3:45.27                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007      46.92  1:39.44  2:32.85    3:27.23   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sandra Bünsov Frederiksen  2007      50.77  1:44.60  2:37.56    3:27.43   
  Vest-Brøndby  3:35.63                 
                     
10  Lucca Marie Byrholt  2007      52.12  1:46.59  2:41.98    3:33.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:31.04                 
                     
11  Ella Stensgaard  2008      52.08  1:48.01  2:45.14    3:39.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:06.00                 
                     
12  Frederikke Vesth  2007      51.45  1:49.32  2:47.53    3:45.50   
  Vest-Brøndby  4:18.88                 
                     
13  Freja Koppernagel  2008      53.06  1:52.38  2:54.31    3:50.33   
  Vest-Brøndby                   
                     
14  Andrea Andkjær Gantzhorn  2007      56.35  1:58.93  3:00.95    3:59.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.00                 
                     
Carla Heidemann  2007              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:19.39                 
                     
Hannah Bjerg Hagens  2007              DSQ  Svøm på maven 50m 
  Vest-Brøndby  4:05.08                 
                     
Silje Sørensen  2007              DSQ  EFB ved 25m+125m 
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Juliane Bo Andersen  2005      38.92  1:21.12  2:05.14    2:47.36   
  Roskilde Svømning  2:58.55                 
                     
Ella Gohr Metz  2005      40.69  1:24.24  2:08.93    2:51.54   
  Vest-Brøndby  2:59.81                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006      42.06  1:26.84  2:12.86    2:55.21   
  Roskilde Svømning  3:08.48                 
                     
Astrid Mulipola  2006      40.08  1:26.04  2:12.93    2:57.82   
  Sigma Swim Allerød  3:05.01                 
                     
Cecilie Rud  2006      44.93  1:33.35  2:24.23    3:12.71   
  Sigma Swim Allerød  3:15.65                 
                     
Anna Blom Bygum  2006      46.95  1:38.02  2:29.00    3:17.82   
  Vest-Brøndby  3:21.08                 
                     
Silje Lyse Legaard  2006      49.49  1:42.20  2:34.32    3:23.97   
  Hillerød Svømmeklub  4:12.78                 
                     
Jasmin Kjærsgaard  2006      52.78  1:49.11  2:42.74    3:41.22   
  Hillerød Svømmeklub  3:40.69                 
                     
Anna Olivia Kichhhoff  2005        1:53.99  2:54.16    3:47.37   
  Hillerød Svømmeklub  4:06.19                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Lund-Scherbeck  2003      37.33  1:16.24  1:55.05    2:32.95   
  Værløse Svømmeklub  2:36.22                 
                     
Sille Andersen  2003      37.45  1:16.24  1:55.18    2:33.95   
  Frederikssund Svømmeklub  2:33.75                 
                     
Silke Larsen  2003      39.76  1:20.79  2:02.52    2:42.39   
  Roskilde Svømning  2:54.13                 
                     
Sarah Balling Kristiansen  2003      38.46  1:20.20  2:02.53    2:43.88   
  Frederikssund Svømmeklub  2:47.59                 
                     
Annika Egenhardt  2003      38.54  1:20.01  2:02.76    2:45.77   
  Vest-Brøndby  2:43.27                 
                     
Josephine Gribsvad  2003      39.60  1:24.43  2:11.50    2:56.66   
  Hillerød Svømmeklub  3:00.01                 
                     
Marie Meyer Have  2003      40.75  1:27.18  2:15.00    3:00.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:04.56                 
                     
Frederikke Meisner From  2004      47.41  1:37.72  2:28.52    3:17.48   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sasia Lundhus  2002      38.59  1:20.06  2:02.45    2:42.85   
  Vest-Brøndby  2:40.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:38 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:19   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Ljungdahl  2006      42.25  1:27.66  2:13.29    2:55.25   
  Vest-Brøndby  2:55.83                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006      42.48  1:27.94  2:14.50    2:58.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:05.32                 
                     
William Folkmann  2006      44.77  1:31.48  2:18.17    3:03.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:09.79                 
                     
Bertil Frøbjerg Hellum  2007      44.58  1:31.96  2:19.50    3:05.57   
  Roskilde Svømning  3:08.19                 
                     
Jonathan Nyegaard  2007      44.31  1:32.83  2:22.51    3:08.93   
  Roskilde Svømning  3:16.95                 
                     
Simon Voldmester  2007      48.92  1:40.63  2:32.12    3:20.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:32.85                 
                     
Jonathan Kristensen  2006      47.28  1:38.76  2:31.48    3:21.10   
  Frederikssund Svømmeklub  3:28.26                 
                     
Hans Bjørn Legind  2007      49.40  1:43.17  2:37.34    3:24.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
Adam Wagner  2007      49.51  1:44.62  2:39.69    3:31.35   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Christoffer Bo Andersen  2007      49.56  1:44.90  2:40.06    3:31.89   
  Roskilde Svømning  4:00.00                 
                     
11  Linus Klarskov Vidovic  2007      56.50        3:50.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
12  Daniel Emil Lund Cliff  2007      57.84  1:57.24  2:56.96    3:51.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:00.00                 
                     
13  Valdemar Granic  2006      57.15  1:56.29  2:56.34    3:52.02   
  Roskilde Svømning  3:56.32                 
                     
14  Ib Fang Wang  2007      58.32  1:58.14  2:57.59    3:52.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
15  Konrad Funch Jensen  2007      57.79  1:59.19  3:00.20    3:55.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
16  Benjamin Klarskov  2007      56.02  1:58.96  3:02.35    4:00.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
17  Rasmus Groule  2007      55.62  1:56.35  2:59.87    4:00.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
18  Matil Kelm  2007      58.02  1:59.63  3:02.70    4:01.26   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Peter Damsø  2007      1:02.92  2:08.46  3:13.80    4:13.01   
  Vest-Brøndby  4:35.37                 
                     
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007              DSQ  EFB v 75m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.97                 
                     
Julius Holten Hansen  2007              DSQ  svøm på mave 175m 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
Konradas Juska  2007              DSQ  EFB 150m 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006              DSQ  EFB v 100m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:05.80                 
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan Beck  2004      38.26  1:17.44  1:57.81    2:35.49   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.62                 
                     
Aleksander Grøn Skovgaard  2004      39.13  1:20.47  2:02.57    2:43.05   
  Roskilde Svømning  2:55.33                 
                     
Sebastian Sand Gottlieb  2005      40.51  1:23.58  2:05.93    2:46.77   
  Sigma Swim Allerød  2:48.05                 
                     
Carl-Emil Echardt  2005      39.86  1:23.99  2:08.20    2:48.17   
  Roskilde Svømning  3:06.29                 
                     
William Leander Agerskov  2004      40.97  1:23.58  2:07.29    2:49.26   
  Sigma Swim Allerød  3:06.83                 
                     
Magnus Kiemer  2005      43.22  1:29.63  2:16.35    3:02.08   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005      43.53  1:30.09  2:17.37    3:02.44   
  Roskilde Svømning  3:10.44                 
                     
Frode Sejlø Andersen  2004      43.39  1:31.01  2:18.81    3:05.00   
  Roskilde Svømning  3:10.62                 
                     
Malte Hagbarth Jørgensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Roskilde Svømning  2:56.84                 
                     
Sebastian Møller-Munkøe  2005              DSQ  EFB 75m + 125m 
  Roskilde Svømning                   
                     
Victor Bornemann  2004              DSQ  EFB 100m 
  Sigma Swim Allerød  3:26.58                 
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Kruse  2003      34.74  1:12.32  1:51.47    2:29.70   
  Hillerød Svømmeklub  2:33.47                 
                     
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002      35.14  1:14.32  1:53.79    2:32.53   
  Roskilde Svømning  2:31.85                 
                     
Jakob Legaard  2003      37.05  1:16.54  1:55.28    2:33.56   
  Sigma Swim Allerød  2:35.44                 
                     
Oscar Lykke Fischer  2002      35.96  1:14.52  1:54.75    2:33.77   
  Hillerød Svømmeklub  2:34.94                 
                     
Carl-Anton Drauschke  2003      39.31  1:24.05  2:11.13    2:58.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:09.34                 
                     
Anas El Ayadi  2003      42.30  1:29.30  2:15.93    3:02.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.00                 
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Langvad  2000      32.91  1:08.07  1:44.64    2:19.78   
  Glostrup Svømme Klub  2:21.00                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001      34.11  1:11.37  1:48.74    2:26.16   
  Sigma Swim Birkerød  2:29.02                 
                     
William W. Kofoed  2001      35.19  1:13.72  1:53.04    2:32.13   
  Roskilde Svømning  2:26.17                 
                     
Asbjørn Hammershøj  2000      35.24  1:13.66  1:53.31    2:33.17   
  Værløse Svømmeklub  2:32.47                 
                     
Michel Michelsen  1994      37.45  1:18.77  2:01.86    2:44.54   
  U.S.G  2:30.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:19 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:39   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilde Maagøe  2007              40.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.14                 
Maria Kjer Rasmussen  2007              41.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.21                 
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007              41.71   
  Sigma Swim Birkerød  42.19                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007              42.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.14                 
Julie Philip  2007              42.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.15                 
Asta Hindborg  2007              43.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.35                 
Karla Hebeltoft Olesen  2007              44.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.28                 
Røskva Rosenbohm  2007              45.75   
  Sigma Swim Birkerød  46.61                 
Astrid Høyer  2007              48.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.50                 
10  Lucca Marie Byrholt  2007              48.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.42                 
11  Vivian Bahador Snitker  2007              49.49   
  Sigma Swim Birkerød  47.98                 
12  Isabella Christensen  2007              51.21   
  Sigma Swim Allerød  53.33                 
13  Christine Dalsgaard  2007              53.23   
  Sigma Swim Birkerød  57.31                 
14  Agnes Højsteen  2007              56.72   
  Vest-Brøndby                   
15  Anna Dicte Bøgeskov  2007              57.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.45                 
16  Aimée Overby Traberg  2009              59.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.00                 
17  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008              1:02.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.58                 
18  Clara Vestergaard  2008              1:08.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.40