2019-11-22   22:25:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  30 april 2017   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  11:23   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 april 2017         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oscar Sjöberg  2007    129          43.90   
  Järfälla Simsällskap  46.83                 
Martin Löf  2008    98          48.04   
  Järfälla Simsällskap  47.98                 
Vide Kling  2007              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap  54.54                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Valentino Vrbanus  2006    191          38.53   
  Södertälje Simsällskap  36.72                 
Arvin Parsa  2006    162          40.74   
  Järfälla Simsällskap  40.32                 
Simon Söderberg  2006    153          41.52   
  Järfälla Simsällskap  42.11                 
Melvin Bosson  2006    135          43.25   
  Åkersberga Simsällskap  44.66                 
Henry Israelsson  2006    128          43.98   
  Järfälla Simsällskap  42.66                 
Neo Carlberg  2005    121          44.85   
  Solna Sundbyberg SS 04  45.07                 
Filip Olsson  2006    111          46.15   
  Solna Sundbyberg SS 04  49.45                 
Mellker Backman Magnusson  2005    103          47.40   
  Södertälje Simsällskap                   
Arvid Engqvist  2005    102          47.41   
  Södertälje Simsällskap  45.17                 
10  Jakob Fridsell  2005    100          47.84   
  Solna Sundbyberg SS 04  49.53                 
11  Sixten Selander  2006    84          50.66   
  Södertälje Simsällskap  50.12                 
12  Isak Lindberg  2005    79          51.76   
  Åkersberga Simsällskap  55.04                 
13  Joel Åman  2005    69          54.14   
  Södertälje Simsällskap                   
14  Gustav Löf  2006    63          55.61   
  Åkersberga Simsällskap                   
Anton Lind  2006              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  41.21                 
Axel Strand  2006              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  42.37                 
Emil Alsered Fällman  2006              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  45.00                 
Teodor Berglund  2006              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.67                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
David Kjellberg  2003    275          34.16   
  Åkersberga Simsällskap  34.71                 
Rasmus Skyving  2003    262          34.71   
  Norrtälje Simklubb  34.93                 
Victor Karell  2003    220          36.80   
  Norrtälje Simklubb  38.48                 
Johannes Barkarö  2004    185          38.95   
  Åkersberga Simsällskap  39.42                 
Isak Widstrand  2004    183          39.08   
  Åkersberga Simsällskap  38.45                 
Alexander Mattsson  2003    178          39.48   
  Ålands Simförening  42.16                 
Filip Berardi  2003    165          40.50   
  Åkersberga Simsällskap  40.98                 
Elias Kling  2003    159          41.01   
  Åkersberga Simsällskap  41.18                 
Johannes Jansson  2004    148          41.93   
  Åkersberga Simsällskap  43.24                 
10  Tommy Pehrsson  2003    138          42.96   
  Ålands Simförening                   
11  Jesper Sandström  2003    137          43.03   
  Åkersberga Simsällskap  42.20                 
12  Adam Halldin  2004    136          43.13   
  Järfälla Simsällskap  43.60                 
13  Alexander Youssef  2004    136          43.18   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.04                 
14  Bilal Mustefa  2004    119          45.14   
  Järfälla Simsällskap  45.62                 
15  Dennis de Oliveira  2003    109          46.45   
  Åkersberga Simsällskap                   
16  Aliaksei Kupa  2004    105          47.09   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
17  Paul Kumlin  2003    93          48.94   
  Åkersberga Simsällskap  46.65                 
Kalle Glassel  2003              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap  44.32                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Tikkanen  2002    357          31.31   
  Åkersberga Simsällskap  30.51                 
Elias Säfström  2002    311          32.78   
  Norrtälje Simklubb  32.53                 
Gustav Andersson  2001    307          32.92   
  Norrtälje Simklubb  33.21                 
Linus Eriksson  2001    284          33.78   
  Ålands Simförening  34.63                 
Timothy Westmoreland  2002    272          34.29   
  Åkersberga Simsällskap  33.41                 
Isak Jederström  2002    235          35.99   
  Åkersberga Simsällskap  34.91                 
Hampus Wikner  2002    199          38.00   
  Åkersberga Simsällskap  40.94                 
Sebastian Hosokawa  2002    199          38.02   
  Åkersberga Simsällskap  39.87                 
Noa Bonnet  2001    174          39.76   
  Åkersberga Simsällskap                   
10  Mohammad Ahmade  2001    96          48.44   
  Åkersberga Simsällskap  51.66                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonas Fellman  1999    413          29.83   
  Ålands Simförening  28.73                 
Oscar Gullberg  1999    362          31.16   
  Åkersberga Simsällskap  31.42                 
Eddie Eriksson  1999    343          31.72   
  Ålands Simförening  30.84                 
William Jansson  2000    333          32.05   
  Åkersberga Simsällskap  31.72                 
Thomas Östervall  2000    321          32.43   
  Åkersberga Simsällskap  32.16                 
Max Roman  2000    300          33.16   
  Ålands Simförening  33.17                 
Adam Söderqvist  2000    298          33.25   
  Åkersberga Simsällskap  34.14                 
Frej-Oskar Wikström  1999    222          36.65   
  Ålands Simförening  38.16                 
Anwar Badaoui  2000    102          47.47   
  Åkersberga Simsällskap  47.58                 
Hussain Bostani  2000              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap  43.42                 
Javad Torabi  1999              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap                   
Muslim Ahmani  2000              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 april 2017 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner