2019-11-12   10:05:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Seriesim Division 2, omgång 4, 2016/2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  14:36   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Hajen  1971  Simklubben Hajen            2:12.81   
  Julia Larsson  2002                 
  Elsa Bitzén  2003                 
  Ella Gutenwik  2004                 
  Julia Henriksson  2005      2:12.81        2:12.81   
                     
Landskrona SS  Landskrona Simsällskap            2:13.45   
  Viktoria Dellhede  2003                 
  Livia Sjunnesson  2005                 
  Emma Hassling  2004                 
  Matilda Hoff  2003      2:13.45        2:13.45   
                     
SK Lödde  2002  Simklubben Lödde            2:14.10   
  Matilda Liljekvist  2004                 
  Olivia Skog  2002                 
  Isabel Smideberg  2004                 
  Emilia Berg  2005      2:14.10        2:14.10   
                     
Helsingborg S  2004  Helsingborgs Simsällskap            2:14.60   
  Liv Bexell  2005                 
  Sofia Frisk  2005                 
  Hanna Pettersson  2003                 
  Ebba Jälminger  2002      2:14.60        2:14.60   
                     
Ystads SS  Ystads Simsällskap            2:14.89   
  Frida Jansson  2006                 
  Elin Kjellberg  2003                 
  Olga Kertzscher Erlandsson  2004                 
  Isabelle Odén  2002      2:14.89        2:14.89   
                     
SK Sydsim  Simklubben Sydsim            2:22.76   
  Jennie Christiansen  2004                 
  Gabriella Wivsätter  2003                 
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002                 
  Maja Kiceec  2006      2:22.76        2:22.76   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  14:36 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  14:36   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde  2002  Simklubben Lödde            2:08.47   
  Anton Witzell  2004      32.10        32.10   
  Nils Wergeland  2002      32.77        1:04.87   
  Hampus Erdös  2003      31.63        1:36.50   
  Aron Paulsson  2006      31.97        2:08.47   
                     
Helsingborg S  2004  Helsingborgs Simsällskap            2:13.38   
  Oscar Elfers  2002      32.47        32.47   
  Adam Juliusson  2004      37.73        1:10.20   
  Vlad Lupu  2003      30.77        1:40.97   
  Walther Olsson  2005      32.41        2:13.38   
                     
SK Sydsim  Simklubben Sydsim            2:15.64   
  Felix Rosenkvist  2004      33.85        33.85   
  Jonathan Fröjd  2004      39.20        1:13.05   
  Dennie Halilovic  2002      28.37        1:41.42   
  Hannes Palmgren  2005      34.22        2:15.64   
                     
Ystads SS  Ystads Simsällskap            2:17.17   
  Axel Björnsson  2005      38.03        38.03   
  Aron Persson  2004      36.01        1:14.04   
  Anton Jansson  2002      31.16        1:45.20   
  Ugnius Melieska  2004      31.97        2:17.17   
                     
Landskrona SS  Landskrona Simsällskap            2:18.36   
  Filip Cederholm  2003      32.31        32.31   
  Ludvig Hoff  2005      41.79        1:14.10   
  Jesper Ring  2003      30.53        1:44.63   
  Viggo Thomsen  2004      33.73        2:18.36   
                     
SK Hajen  1971  Simklubben Hajen            2:25.71   
  Gabriel Agardh  2003      32.86        32.86   
  Malte Laurén  2004      39.76        1:12.62   
  Måns Burmester-Lysell  2004      35.99        1:48.61   
  Filip Andrén  2006      37.10        2:25.71   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  14:36 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  14:36   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            34.05   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            35.33   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            35.47   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            35.83   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            35.83   
Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            36.45   
Natalia Mitic  2006  Simklubben Sydsim            37.42   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            37.76   
Tosca Nilbo Burren  2007  Helsingborgs Simsällskap            38.20   
10  Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Lödde            38.36   
11  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            38.64   
12  Saga Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            40.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  14:36 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  14:36   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            34.86   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            35.24   
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            38.32   
Erik Sperling  2007  Helsingborgs Simsällskap            38.76   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            39.77   
Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen            40.15   
Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            40.95   
Lucas Langell  2007  Helsingborgs Simsällskap            41.72   
Tage Werdler  2007  Landskrona Simsällskap            43.53   
10  Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            44.22   
11  Simon Frank  2007  Ystads Simsällskap            44.38   
12  Melvin Walters  2008  Ystads Simsällskap            47.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  14:36 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  14:38   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    31.93        1:05.33   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Lödde    31.79        1:05.66   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    31.77        1:06.76   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    32.50        1:07.41   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    32.47        1:07.99   
Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.67        1:08.34   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    32.18        1:08.62   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    32.96        1:09.74   
Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap    35.14        1:14.58   
10  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    35.87        1:16.67   
11  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    36.28        1:19.76   
12  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    37.70        1:23.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  14:38 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  14:42   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    30.14        1:03.03   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.07        1:06.76   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    33.37        1:07.89   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    34.42        1:10.73   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.60        1:10.96   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    33.53        1:11.35   
Ugnius Melieska  2004  Ystads Simsällskap    34.26        1:12.92   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    35.13        1:16.41   
Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap    36.96        1:19.75   
10  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    38.33        1:28.06   
11  Erik Koch  2004  Simklubben Hajen    1:29.95        1:29.95   
12  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde    43.56        1:36.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  14:42 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  14:46   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    29.17        1:00.57   
Isabelle Odén  2002  Ystads Simsällskap    29.80        1:01.35   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.54        1:02.31   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.17        1:03.06   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    30.55        1:03.79   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen    30.92        1:04.35   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    30.96        1:05.08   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    31.40        1:05.33   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    31.62        1:06.81   
10  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    32.59        1:07.70   
11  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    32.62        1:08.96   
12  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    33.85        1:09.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  14:46 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  14:50   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    27.30        56.34   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    26.90        56.75   
Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    28.00        58.24   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    28.35        58.87   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    28.64        59.85   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    29.87        1:03.36   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    30.25        1:03.44   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    30.85        1:05.30   
Isak Klamming  2003  Ystads Simsällskap    32.28        1:09.20   
10  Melker Svensson  2002  Ystads Simsällskap    33.31        1:09.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  14:50 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  15:05   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            39.22   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            41.30   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            46.33   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            47.26   
Mika Rönndahl  2007  Helsingborgs Simsällskap            48.77   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            49.84   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            50.49   
Natalia Mitic  2006  Simklubben Sydsim            51.00   
Elisa Raminmajd  2006  Simklubben Sydsim            51.12   
10  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            51.56   
11  Saga Rasmusson  2007  Helsingborgs Simsällskap            52.93   
12  Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            53.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  15:05 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  14:58   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            43.57   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            45.98   
Hugo Snecker  2006  Helsingborgs Simsällskap            48.55   
Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen            50.79   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            51.76   
Arman Zembo  2006  Landskrona Simsällskap            51.96   
Simon Frank  2007  Ystads Simsällskap            53.72   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            54.75   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            55.58   
10  Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsällskap            55.79   
11  Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            1:01.09   
12  Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap            1:01.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  14:58 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  15:11   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    37.63        1:21.01   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.01        1:25.29   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    41.36        1:26.72   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    41.00        1:27.31   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    41.39        1:27.72   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    41.01        1:28.69   
Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.99        1:28.81   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    43.21        1:31.76   
Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    43.67        1:33.75   
10  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim    46.13        1:39.13   
11  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    48.04        1:41.61   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap    38.13        1:22.48   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.37        1:24.56   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    42.41        1:27.80   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.42        1:28.47   
Ugnius Melieska  2004  Ystads Simsällskap    41.69        1:29.16   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    42.72        1:29.91   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    43.74        1:33.38   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde    44.67        1:35.28   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    48.48        1:40.43   
10  Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen    47.90        1:40.46   
11  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    52.77        1:52.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  15:12 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    35.60        1:17.01   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.80        1:20.51   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    37.31        1:20.81   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    38.44        1:20.92   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    37.95        1:21.03   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    39.05        1:22.02   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.40        1:24.05   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    39.74        1:24.40   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    38.99        1:25.37   
10  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    41.88        1:28.42   
11  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde    42.22        1:32.05   
12  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    44.65        1:32.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    33.88        1:12.69   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    36.39        1:18.38   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    36.31        1:19.36   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    36.53        1:20.13   
Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.69        1:20.29   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    36.48        1:20.49   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    38.22        1:22.22   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    40.45        1:25.69   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    41.48        1:26.80   
10  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    41.27        1:27.82   
11  Ossian Lundholm  2004  Ystads Simsällskap    46.72        1:39.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            39.55   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            39.80   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            41.79   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            42.17   
Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            43.14   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            43.29   
Tosca Nilbo Burren  2007  Helsingborgs Simsällskap            44.38   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            44.71   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            45.06   
10  Wilma Hultberg  2007  Helsingborgs Simsällskap            47.19   
11  Julia Ceglinska  2006  Simklubben Sydsim            49.85   
12  Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            51.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            39.26   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            43.75   
Filip Andrén  2006  Simklubben Hajen            43.94   
Erik Sperling  2007  Helsingborgs Simsällskap            47.88   
Lucas Langell  2007  Helsingborgs Simsällskap            48.56   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            49.32   
Melvin Walters  2008  Ystads Simsällskap            52.16   
Arman Zembo  2006  Landskrona Simsällskap            52.48   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            54.16   
10  Eric Martinsson  2007  Ystads Simsällskap            1:04.85   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            DNS   
Tage Werdler  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Lödde    34.70        1:11.67   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    35.32        1:12.03   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.62        1:14.35   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap    37.07        1:17.61   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    38.10        1:18.21   
Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    38.37        1:18.68   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    38.19        1:19.26   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    40.18        1:23.16   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    41.84        1:26.08   
10  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim    42.23        1:28.28   
11  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    47.03        1:35.18   
12  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    46.35        1:35.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    33.46        1:08.36   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.78        1:14.80   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    36.75        1:16.52   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    37.48        1:16.59   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    38.06        1:18.99   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.47        1:20.47   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    41.03        1:23.99   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    39.94        1:24.14   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    40.42        1:24.30   
10  Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen    46.37        1:35.78   
11  Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap    1:37.88        1:37.88   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    33.14        1:07.38   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    34.79        1:11.14   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    34.52        1:11.96   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    35.51        1:13.32   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    36.38        1:14.00   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.06        1:14.19   
Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.96        1:14.47   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    36.74        1:14.77   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    35.95        1:15.60   
10  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    37.71        1:19.42   
11  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    39.08        1:19.97   
12  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    39.14        1:22.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:11   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    30.54        1:02.62   
Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    32.75        1:07.03   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.30        1:10.90   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    34.34        1:10.96   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    35.66        1:11.41   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.05        1:11.47   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    34.87        1:13.18   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    34.84        1:13.70   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    38.02        1:19.33   
10  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    40.92        1:24.13   
11  Melker Svensson  2002  Ystads Simsällskap    40.18        1:25.25   
12  Marcus Riis  2004  Ystads Simsällskap    49.82        1:43.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            14.82   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            15.90   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            16.75   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            16.93   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            17.34   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            17.60   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            18.85   
Saga Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            20.22   
Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Lödde            20.56   
10  Agnes Roslund  2006  Helsingborgs Simsällskap            21.15   
11  Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            22.06   
12  Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            23.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            18.20   
Filip Andrén  2006  Simklubben Hajen            18.62   
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            18.69   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            19.28   
Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsällskap            19.71   
Hugo Snecker  2006  Helsingborgs Simsällskap            20.97   
Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            21.69   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            24.75   
Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap            DSQ   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            32.04   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            33.30   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            33.72   
Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            33.78   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap            34.14   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            34.99   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            36.31   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            37.27   
Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            37.95   
10  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            39.35   
11  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            40.10   
12  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            44.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            32.86   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.88   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.08   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            36.47   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            36.92   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            37.27   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim            37.30   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            39.64   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            42.06   
10  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            56.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            31.52   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            31.53   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            31.90   
Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            32.08   
Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            32.29   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap            32.49   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            32.74   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            32.81   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            33.73   
10  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            34.43   
11  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            34.70   
12  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            36.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            27.36   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            28.63   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            29.87   
Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap            30.37   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            31.45   
Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            32.00   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            32.67   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            34.05   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            34.05   
10  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            34.30   
11  Isak Klamming  2003  Ystads Simsällskap            37.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 27, 5x50 m frisim damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Hajen  1971  Simklubben Hajen            2:31.70   
  Sara Nobrell  2002      27.86        27.86   
  Elsa Bitzén  2003      29.64        57.50   
  Alice Bitzén  2006      33.82        1:31.32   
  Ella Gutenwik  2004      29.83        2:01.15   
  Julia Henriksson  2005      30.55        2:31.70   
                     
Ystads SS  Ystads Simsällskap            2:34.49   
  Isabelle Odén  2002      28.58        28.58   
  Elin Kjellberg  2003      30.17        58.75   
  Irma Nilsson  2004      31.58        1:30.33   
  Johanna Jönsson  2005      33.56        2:03.89   
  Frida Jansson  2006      30.60        2:34.49   
                     
Landskrona SS  Landskrona Simsällskap            2:37.17   
  Viktoria Dellhede  2003      29.78        29.78   
  Ella Röiseth  2005      33.15        1:02.93   
  Moa Ekberg  2006      34.70        1:37.63   
  Fanny Hess  2004      30.39        2:08.02   
  Matilda Hoff  2003      29.15        2:37.17   
                     
Helsingborg S  2004  Helsingborgs Simsällskap            2:38.74   
  Ebba Jälminger  2002      28.91        28.91   
  Cajsa Wöhl  2004      30.08        58.99   
  Bea Sprung  2005      32.32        1:31.31   
  Tosca Nilbo Burren  2007      38.83        2:10.14   
  Emilia Nordén  2003      28.60        2:38.74   
                     
SK Lödde  2002  Simklubben Lödde            2:41.15   
  Carolina Åsberg  2002      30.38        30.38   
  Matilda Liljekvist  2004      30.39        1:00.77   
  Emilia Berg  2005      34.23        1:35.00   
  Filippa Dihle  2003      31.24        2:06.24   
  Ida Husby  2006      34.91        2:41.15   
                     
SK Sydsim  Simklubben Sydsim            2:43.97   
  Lina Ostreus  2002      30.05        30.05   
  Gabriella Wivsätter  2003      28.68        58.73   
  Jennie Christiansen  2004      34.16        1:32.89   
  Ella Bodell  2005      34.92        2:07.81   
  Maja Kiceec  2006      36.16        2:43.97   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 4    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 28, 5x50 m frisim herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde  2002  Simklubben Lödde            2:32.97   
  Ian Hangård  2002      26.32        26.32   
  Aron Paulsson  2006      32.95        59.27   
  Hampus Erdös  2003      28.50        1:27.77   
  Anton Witzell  2004      29.22        1:56.99   
  Ted Nilsson  2006      35.98        2:32.97   
                     
SK Sydsim  Simklubben Sydsim            2:35.76   
  Dennie Halilovic  2002      26.32        26.32   
  Felix Rosenkvist  2004      30.68        57.00   
  Jonathan Fröjd  2004      28.77        1:25.77   
  Hannes Palmgren  2005      34.69        2:00.46   
  Karl Svensson  2006      35.30        2:35.76   
                     
Helsingborg S  2004  Helsingborgs Simsällskap            2:39.16   
  Oscar Elfers  2002      27.46        27.46   
  Olle Olsson  2004      30.49        57.95   
  Walther Olsson  2005      32.77        1:30.72   
  Erik Sperling  2007      40.31        2:11.03   
  Vlad Lupu  2003      28.13        2:39.16   
                     
Landskrona SS  Landskrona Simsällskap            2:47.44   
  Markus Rydgren  2003      29.54        29.54   
  Edvin Dedovic  2007      39.60        1:09.14   
  Viggo Thomsen  2004      34.94        1:44.08   
  Filip Cederholm  2003      30.11        2:14.19   
  Ludvig Hoff  2005      33.25        2:47.44   
                     
Ystads SS  Ystads Simsällskap            2:51.33   
  Anton Jansson  2002      27.59        27.59   
  Ugnius Melieska  2004      33.51        1:01.10   
  Simon Frank  2007      44.03        1:45.13   
  Axel Björnsson  2005      35.27        2:20.40   
  Aron Persson  2004      30.93        2:51.33   
                     
SK Hajen  1971  Simklubben Hajen            2:54.45   
  Gabriel Agardh  2003      29.50        29.50   
  Filip Andrén  2006      40.28        1:09.78   
  Marius Jensen  2006      40.62        1:50.40   
  Malte Laurén  2004      32.77        2:23.17   
  Måns Burmester-Lysell  2004      31.28        2:54.45   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  16:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner