2019-10-20   00:29:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Manse-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Manse-uinnit    Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:59   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2017         
 
 
Laji 5, 50m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    261          35.08   
  Lahden Uimaseura  35.73                 
Samuel Sainio  2005    235          36.30   
  Uinti Tampere  37.68                 
Akseli Liukkonen  2005    221          37.06   
  Uinti Tampere  37.56                 
Eero Mäenpää  2005    187          39.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.48                 
Veeti Valdolin  2005    174          40.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.06                 
Konsta Vainio  2005    162          41.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.98                 
Risto Kallström  2006    137          43.46   
  Cetus Espoo  43.56                 
Joona Talja  2007    132          44.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.46                 
Riku Huuhka  2005    129          44.34   
  Lahden Uimaseura  45.54                 
10  Valtteri Pellinen  2007    107          47.17   
  Uinti Tampere  50.08                 
11  Niklas Töyrylä  2006    100          48.18   
  Uinti Tampere  47.82                 
12  Benjamin Winqvist  2006    92          49.61   
  Cetus Espoo  52.09                 
13  Luca Ruusila  2006    87          50.60   
  Uinti Tampere  52.14                 
14  Miko Virtanen  2005    79          52.06   
  Lahden Uimaseura  51.97                 
15  Vilho Teno  2006    71          53.95   
  Lahden Uimaseura  51.29                 
16  Elias Tuominen  2005    66          55.24   
  Uinti Tampere  56.80                 
17  Viacheslav Semenov  2006    64          55.91   
  Lahden Uimaseura  49.34                 
18  Joonas Pulkkinen  2007    62          56.65   
  Lahden Uimaseura  52.15                 
19  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    46          1:02.51   
  Uinti Tampere                   
20  Elias Salo  2007    46          1:02.54   
  Vesihelmen Uimaseura  58.57                 
21  Eelis Juuti  2006    45          1:02.81   
  Uinti Tampere  1:01.67                 
Kasperi Haverinen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Maksim Karvanen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  46.12                 
Henrik Leinonen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  57.08                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Otto Vauhkonen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  1:21.71                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Pauli Rantatupa  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Teo Mattelmäki  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  52.03                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Väinö Hinkka  2007              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  44.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004    382          30.90   
  Vanders  30.75                 
Visa Kotiniitty  2003    295          33.68   
  Uinti Tampere  34.70                 
Lassi Niemi  2004    294          33.73   
  TaTu Tampere  33.59                 
Topi Raitalaakso  2003    262          35.05   
  Uinti Tampere  36.74                 
Riccardo Castagno  2004    258          35.21   
  Uinti Tampere  35.27                 
Roni Koskinen  2003    254          35.39   
  Aurajoen Uinti  36.99                 
Jesse Hyppönen  2004    233          36.43   
  Lahden Uimaseura  35.08                 
Lauri Huhtasalo  2004    219          37.19   
  Porin Uimaseura  40.93                 
Valtteri Salmela  2003    216          37.37   
  Uinti Tampere  38.11                 
10  Joona Saloniemi  2004    165          40.88   
  TaTu Tampere  42.81                 
11  Samuel Salminen  2003    163          40.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.89                 
12  Sebastian Rasimus  2004    156          41.60   
  Uinti Tampere  43.06                 
13  Leevi Pietiläinen  2004    147          42.43   
  Kuopion Uimaseura  43.43                 
14  Einari Palmu  2004    146          42.55   
  Aurajoen Uinti  41.51                 
15  Litti Penttilä  2004    139          43.28   
  Uinti Tampere  45.92                 
16  Topi Salminen  2004    133          43.91   
  Nokian Pyry  47.73                 
17  Kalle Välimäki  2004    126          44.63   
  Uinti Tampere  41.61                 
18  Lauri Mäkinen  2004    96          48.94   
  Uinti Tampere  45.04                 
19  Sakari Gummerus  2003    86          50.78   
  Uinti Tampere  49.50                 
Egor Bortsov  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura  44.09                 
Antti Toivonen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere  53.27                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Lauri Manninen  2003              DSQ   
  Vanders  41.85                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Miro Birkstedt  2004              DSQ   
  TaTu Tampere  36.57                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tomi Louhiniitty  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 5, 50m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pöytäkivi  1993    741          24.78   
  Helsingfors Simsällskap  24.23                 
Toni Knuutila  1993    620          26.30   
  Eura Swimming Team  25.80                 
Tatu Peltonen  1989    613          26.40   
  TaTu Tampere  26.08                 
Jaakko Kuusisto  2000    603          26.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.42                 
Juho Eerola  1995    572          27.01   
  TaTu Tampere  26.47                 
Arttu Vänttinen  1996    555          27.28   
  Kampuksen Plaani  27.20                 
Antti Leiponen  1998    553          27.32   
  Järvenpään Uintiklubi  26.63                 
Joni Aaltonen  1999    550          27.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.93                 
Teemu Lehtonen  2000    546          27.44   
  Uinti Tampere  27.01                 
10  Santeri Mettälä  1999    539          27.55   
  TaTu Tampere  27.17                 
11  Saku Salo  1995    538          27.57   
  Uinti Tampere  26.72                 
12  Jaakko Siipola  1999    529          27.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.19                 
13  Jyri Lähde  1996    521          27.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura  27.23                 
14  Joona Korhonen  2000    521          27.87   
  Uinti Tampere  27.88                 
15  Joona Kärkkäinen  1998    514          28.00   
  Heinolan Isku  28.31                 
16  Tatu Hörkkö  2001    509          28.08   
  Uinti Tampere  28.49                 
17  Eemeli Leinonen  2002    497          28.30   
  Uinti Tampere  28.57                 
17  Väinö Kilpeläinen  1999    497          28.30   
  TaTu Tampere  27.46                 
19  Elias Kouvo  1994    496          28.32   
  TaTu Tampere  27.48                 
20  Arttu Heikkinen  2000    487          28.49   
  Uinti Tampere  28.13                 
21  Juho Porkkala  2001    475          28.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.84                 
22  Elias Soukola  1999    468          28.87   
  Järvenpään Uintiklubi  28.70                 
23  Leevi Luhtanen  2000    454          29.18   
  Porin Uimaseura  30.21                 
24  Matias Pennanen  2001    453          29.19   
  Porin Uimaseura  29.57                 
25  Olli Rautaporras  2000    446          29.35   
  Uinti Tampere  28.84                 
26  Matias Hjelm  2002    444          29.39   
  Vanders  30.03                 
27  Artturi Kaarlenkaski  1997    441          29.46   
  Uinti Tampere  29.04                 
28  Pasi Rönkkö  1970    440          29.48   
  S.C.Pingviinit  28.14                 
29  Eetu Malvela  2000    425          29.81   
  Kampuksen Plaani  29.82                 
30  Pyry Kurkinen  1998    421          29.92   
  Swimming Jyväskylä                   
31  Joona Lehtonen  2001    416          30.04   
  TaTu Tampere  31.62                 
32  Jonatan Hallikainen  2001    415          30.07   
  Lahden Kaleva  32.02                 
33  Sami Peltonen  2001    389          30.72   
  Uinti Tampere  30.95                 
34  Kalle Hepojoki  2000    378          31.00   
  Kampuksen Plaani  30.35                 
35  Elmeri Helander  2002    378          31.02   
  Lahden Uimaseura  32.84                 
36  Otto Hoffren  2002    375          31.10   
  Lahden Uimaseura  31.01                 
37  Ville-Matti Erkintalo  1982    369          31.25   
  S.C.Pingviinit  31.67                 
38  Pirkka Perkola  2001    363          31.44   
  TaTu Tampere  31.57                 
39  Lauri Ytti  1999    338          32.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.94                 
40  Mikael Nurmela  2002    337          32.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.52                 
41  Aksel Kansanniva  2000    334          32.31   
  Kuopion Uimaseura  32.77                 
41  Atte-Mikael Ahonpää  2001    334          32.31   
  TaTu Tampere  31.92                 
43  Petr Pankratov  2002    329          32.48   
  TaTu Tampere  33.57                 
44  Ville Hämäläinen  2002    328          32.51   
  Kuopion Uimaseura  33.71                 
45  Henri Naarajärvi  2002    313          33.03   
  Uinti Tampere  34.89                 
46  Lauri Uosukainen  2002    306          33.26   
  Lahden Uimaseura  34.72                 
47  Aleksanteri Nord  2002    304          33.35   
  Vanders  32.94                 
48  Tuukka Jaakola  2001    303          33.39   
  Uinti Tampere  32.61                 
49  Tino Vehkalahti  2001    279          34.32   
  TaTu Tampere  33.47                 
50  Luukas Hätinen  2002    277          34.40   
  Kuopion Uimaseura  34.97                 
51  Eetu Koskinen  2002    262          35.03   
  Lahden Uimaseura  37.96                 
52  Juuso Vastamäki  2002    202          38.18   
  Vesihelmen Uimaseura  37.04                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:59 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner