2019-10-16   23:42:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Manse-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Manse-uinnit    Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  20:57   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2017         
 
 
Laji 23, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Kallström  2006    219          34.69   
  Cetus Espoo  35.12                 
Joni Routamo  2005    213          35.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.98                 
Jussi Koskela  2007    129          41.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  46.95                 
Henrik Leinonen  2005    121          42.27   
  Uinti Tampere  43.07                 
Benjamin Winqvist  2006    117          42.71   
  Cetus Espoo  41.35                 
Luukas Kallio  2005    93          45.99   
  Uinti Tampere                   
Elias Tuominen  2005    79          48.61   
  Uinti Tampere  44.72                 
Joa Siltakoski  2007    39          1:01.20   
  TaTu Tampere  44.28                 
Ferdinand Backman  2006              DNS   
  TaTu Tampere  41.97                 
Pauli Rantatupa  2005              DNF   
  Cetus Espoo  50.32                 
Emil Ahvonen  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  41.43                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 23, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003    463          27.02   
  Helsingfors Simsällskap  28.09                 
Lassi Haimi  2003    415          28.02   
  Helsingfors Simsällskap  27.61                 
Lari Tumanoff  2003    394          28.50   
  Helsingfors Simsällskap  28.42                 
Julius Airas  2003    314          30.75   
  Lahden Uimaseura  29.87                 
Aleksi Kokkonen  2004    264          32.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.53                 
Roope Ollikainen  2004    256          32.90   
  Porin Uimaseura  32.42                 
Petteri Lepola  2003    247          33.30   
  TaTu Tampere  34.92                 
Samuel Salminen  2003    222          34.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.72                 
Arttu Ahola  2004    216          34.84   
  Porin Uimaseura  35.53                 
10  Einari Palmu  2004    209          35.19   
  Aurajoen Uinti  34.76                 
11  Samuli Masalin  2004    201          35.67   
  Cetus Espoo  35.86                 
12  Aaro Tenhu  2004    189          36.41   
  Lahden Kaleva  35.04                 
13  Jaakko Karti  2004    165          38.12   
  Uinti Tampere  38.65                 
14  Kasper Kaskela  2004    154          38.95   
  Uinti Tampere  41.66                 
15  Joonas Nieminen  2003    151          39.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.52                 
16  Iliad Sioofy Khojine  2004    139          40.35   
  Uinti Tampere  43.13                 
17  Juuso Puustinen  2004    125          41.81   
  Uinti Tampere                   
18  Santeri Kulla  2004    122          42.16   
  Porin Uimaseura  41.93                 
19  Sauli Gummerus  2004    99          45.15   
  Uinti Tampere  45.95                 
Jaakko Virtanen  2003              DNS   
  Uinti Tampere  33.70                 
Leo Liukonen  2004              DNS   
  TaTu Tampere  32.25                 
Daniel Pavlov  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti  30.10                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 23, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaakko Rautalin  1989    631          24.37   
  Uinti Tampere  23.30                 
Tatu Peltonen  1989    590          24.92   
  TaTu Tampere  24.01                 
Toni Knuutila  1993    574          25.15   
  Eura Swimming Team  24.12                 
Matias Yritys  1997    553          25.47   
  Kampuksen Plaani  24.64                 
Pietari Virta  1997    538          25.70   
  TaTu Tampere  25.71                 
Jakob Nordman  1996    537          25.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.89                 
Antti Leiponen  1998    529          25.85   
  Järvenpään Uintiklubi  25.27                 
Akseli Heino  1999    528          25.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.19                 
Erik Nurmi  2001    521          25.97   
  Vanders  25.69                 
10  Jaakko Kuusisto  2000    513          26.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.23                 
11  Werneri Koskinen  1998    500          26.33   
  Uinti Tampere  25.80                 
12  Leevi Luhtanen  2000    493          26.46   
  Porin Uimaseura  26.51                 
13  Rami Rissanen  1999    488          26.55   
  Porin Uimaseura  26.77                 
13  Santeri Hulkko  2000    488          26.55   
  Lahden Uimaseura  26.40                 
15  Santeri Kaasinen  1999    487          26.57   
  TaTu Tampere  26.07                 
16  Jere Kekola  2000    485          26.61   
  Seinäjoen Uimarit-58  26.09                 
17  Matias Pennanen  2001    478          26.73   
  Porin Uimaseura  27.02                 
18  Mikael Lähde  2000    473          26.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.77                 
19  Martti Tervanen  2000    473          26.83   
  Järvenpään Uintiklubi  26.29                 
19  Timi Torkkel  2001    473          26.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.67                 
21  Elias Soukola  1999    467          26.95   
  Järvenpään Uintiklubi  26.69                 
22  Matias Hjelm  2002    460          27.07   
  Vanders  27.34                 
23  Axel Olander  2002    449          27.30   
  TaTu Tampere  27.82                 
24  Ville-Matti Erkintalo  1982    413          28.06   
  S.C.Pingviinit  28.00                 
25  Eetu Malvela  2000    402          28.33   
  Kampuksen Plaani  28.15                 
26  Pyry Kurkinen  1998    400          28.36   
  Swimming Jyväskylä  29.04                 
27  Jonatan Hallikainen  2001    397          28.45   
  Lahden Kaleva  29.07                 
28  Ville Hämäläinen  2002    380          28.86   
  Kuopion Uimaseura  29.46                 
29  Petri Löllö  1976    367          29.18   
  Keuruun Toverit  28.15                 
30  Julius Nyberg  2002    365          29.25   
  Jämsänkosken Ilves  29.17                 
31  Ville Aaltonen  2001    357          29.47   
  Porin Uimaseura  28.51                 
32  Aleksanteri Nord  2002    334          30.13   
  Vanders  30.21                 
33  Olli Peura  2001    327          30.35   
  Uinti Tampere  30.57                 
34  Janne Juven  2001    326          30.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.29                 
35  Eero Ala-Karvia  2001    290          31.59   
  Uinti Tampere  31.25                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  20:57 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner