2019-08-22   02:57:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Manse-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Manse-uinnit    Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  20:30   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2017         
 
 
Laji 20, 100m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    300  38.41        1:23.60   
  Aurajoen Uinti  1:32.63                 
                     
Linnea Koski  2007    180  47.00        1:38.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 20, 100m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Arjanmaa  2004    450  32.82        1:13.00   
  Uinti Tampere  1:11.41                 
                     
Oona Sirkiä  2004    435  33.09        1:13.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.24                 
                     
Sonila Selimi  2005    378  34.63        1:17.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.41                 
                     
Jessica Mäkinen  2004    334  36.15        1:20.61   
  Uinti Tampere  1:25.36                 
                     
Ella Nihtilä  2004    308  38.87        1:22.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.02                 
                     
Siiri Mätäsjärvi  2004    303  38.77        1:23.26   
  Uinti Tampere  1:24.25                 
                     
Salla Rantala  2004    297  38.82        1:23.89   
  Nokian Pyry  1:34.70                 
                     
Anna Edwards  2004    287  38.48        1:24.79   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.09                 
                     
Nanna Sinerkari  2004    285  38.74        1:25.00   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.91                 
                     
10  Helmiina Toivonen  2004    275  38.57        1:25.99   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.68                 
                     
11  Ida Töyrylä  2004    264  39.49        1:27.16   
  Uinti Tampere  1:31.36                 
                     
12  Rebekka Aaltola  2005    259  38.17        1:27.72   
  Uinti Tampere  1:28.24                 
                     
13  Julianna Kurkela  2005    250  41.16        1:28.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.43                 
                     
14  Noora Pätiälä  2004    249  38.59        1:28.93   
  Uinti Tampere  1:35.63                 
                     
15  Fiona Laakso  2005    245  39.95        1:29.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.00                 
                     
16  Aada Taiponen  2004    235  39.75        1:30.70   
  Swimming Team Riksu  1:23.66                 
                     
17  Heidi Helenius  2005    229  42.94        1:31.39   
  Uinti Tampere  1:37.14                 
                     
18  Maura Bergström  2005    226  42.15        1:31.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.01                 
                     
19  Aino Lepola  2005    220  40.64        1:32.69   
  TaTu Tampere  1:38.98                 
                     
20  Milla Hännikäinen  2004    215  40.88        1:33.41   
  Lahden Uimaseura  1:34.54                 
                     
21  Kerttu Taponen  2005    200  42.42        1:35.66   
  Aurajoen Uinti  1:33.42                 
                     
22  Milla Strandberg  2005    177  42.00        1:39.56   
  Vanders  1:48.22                 
                     
23  Henni Halme  2005    172  44.70        1:40.55   
  Uinti Tampere  1:47.56                 
                     
24  Iida Siltala  2005    146  48.16        1:46.30   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Lumi Rossi  2005    142  49.44        1:47.19   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Venla Varvikko  2005    129  48.18        1:50.78   
  Cetus Espoo  1:56.38                 
                     
27  Juulia Lindfors  2005    107  53.61        1:57.59   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Sini Kaivola  2005    89  51.42        2:04.92   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Minttu Kiili  2005              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.93                 
                     
Anniina Ahonen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  1:35.15                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Hilda Mäkelä  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Lotta Nevalainen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Moona Korpikoski  2005              DSQ   
  Nokian Pyry  1:22.69                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tara Salli  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Tatiana Sukhareva  2005              DSQ   
  Vanders  1:44.35                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 20, 100m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjärvi  1996    673  30.17        1:03.86   
  Raision Urheilijat  1:02.88                 
                     
Emmi Kaunisto  2002    538  31.41        1:08.79   
  Porin Uimaseura  1:10.34                 
                     
Emma von Dickoff  2002    535  31.46        1:08.92   
  Uinti Tampere  1:13.47                 
                     
Mila Manner  2001    534  32.83        1:08.97   
  Uinti Tampere  1:08.13                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    501  32.08        1:10.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.97                 
                     
Minka Halava  2001    473  32.82        1:11.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.47                 
                     
Nea Reunanen  2001    465  31.80        1:12.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.13                 
                     
Jenni Rantanen  2001    460  33.14        1:12.50   
  HTU Stadi  1:11.14                 
                     
Saara Svahn  2001    456  33.38        1:12.72   
  Jämsänkosken Ilves  1:12.35                 
                     
10  Sanni Ikonen  1998    455  34.01        1:12.73   
  Lahden Uimaseura  1:11.76                 
                     
11  Noora Poutanen  1999    435  32.91        1:13.83   
  TaTu Tampere  1:08.03                 
                     
12  Anni-Maria Laakso  2003    428  33.91        1:14.23   
  Kampuksen Plaani  1:16.30                 
                     
13  Sofia Nieminen  2002    427  33.07        1:14.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:10.42                 
                     
14  Sanni Kilponen  2001    398  33.67        1:16.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:15.51                 
                     
15  Aino Paju  2003    345  37.19        1:19.81   
  Vanders  1:17.05                 
                     
16  Sanni Kalliomäki  2000    315  33.09        1:22.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.26                 
                     
17  Taiga Yritys  2003    303  35.21        1:23.33   
  Hyvinkään Uimaseura  1:17.76                 
                     
18  Mariia Sherstiuk  2003    297  37.15        1:23.84   
  TaTu Tampere  1:22.16                 
                     
19  Ella Ekman  2003    294  35.61        1:24.14   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Siiri Toiva  2002    293  36.67        1:24.22   
  Nokian Pyry  1:27.14                 
                     
21  Janna Salminen  2003    281  39.11        1:25.46   
  Lahden Uimaseura  1:22.33                 
                     
22  Liisa Siikala  2003    277  40.38        1:25.78   
  Uinti Tampere  1:26.23                 
                     
23  Melissa Talvio  2001    268  38.73        1:26.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Julia Romo  2003    260  38.44        1:27.63   
  Lahden Uimaseura  1:28.49                 
                     
25  Tiia Kuisma  2003    226  39.81        1:31.86   
  Hyvinkään Uimaseura  1:31.55                 
                     
26  Vilma Tuokko  2002    208  38.38        1:34.38   
  Lahden Uimaseura  1:28.88                 
                     
Alexandra Nikkinen  2003              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.35                 
                     
Annika Heikkilä  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:29.48                 
                     
Veera Skinnari  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:30.65                 
                     
Iida-Maria Rantanen  1998              DSQ   
  Uinti Tampere  1:10.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Salla Puhtimäki  1998              DSQ   
  Vesihelmen Uimaseura  1:07.52                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  20:30 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner