2019-06-20   11:24:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden distrikt 2017, Skuru

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 1, 4X100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Tureberg Mix 1 [2004]  2004  Turebergs Simklubb            4:56.19   
  August Eriksson  2004      35.40  1:13.68      1:13.68   
  Niclas Ruimeng Li  2004      39.36  1:23.83      2:37.51   
  Sara Arnö  2004      33.85  1:14.05      3:51.56   
  Selma Holmer  2004      30.62  1:04.63      4:56.19   
                     
Wisby SS Mix [2004]  2004  Wisby Simsällskap            5:18.97   
  Anton Höglund  2004      37.56  1:17.96      1:17.96   
  Elias Lyth  2004      39.56  1:25.12      2:43.08   
  Ella Ekepil  2005      37.45  1:23.43      4:06.51   
  Nella Silfwergård  2004      33.85  1:12.46      5:18.97   
                     
Skk Mix [2004]lag 2.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            5:40.34   
  Emelie Sveding  2005      41.62  1:25.60      1:25.60   
  Vincent Flores  2005      43.11  1:33.18      2:58.78   
  Elsa Kärvestedt  2005      37.40  1:21.63      4:20.41   
  Gustav Åsbrink  2005      36.86  1:19.93      5:40.34   
                     
Wisby SS Mix [2004]lag 2  2004  Wisby Simsällskap            6:07.42   
  Hannes Vigström  2004      41.37  1:27.29      1:27.29   
  Mia Samuelsson  2005      46.49  1:39.43      3:06.72   
  Jack Sjöberg  2005      38.33  1:27.47      4:34.19   
  Meja Lundin  2005      41.94  1:33.23      6:07.42   
                     
Skk Mix [2004]lag 1.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    34.43        1:11.23   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    37.04        1:16.56   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    36.67        1:17.21   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    39.07        1:20.72   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    39.24        1:21.75   
Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.80        1:22.35   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    41.34        1:23.67   
Alice Dombos  2004  Lidingö Simklubb    40.56        1:23.75   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.26        1:23.80   
10  Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    40.87        1:24.98   
11  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    41.53        1:25.35   
12  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    40.88        1:25.74   
13  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    42.32        1:26.11   
14  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    42.66        1:27.13   
15  Vilma Dombos  2004  Lidingö Simklubb    43.19        1:27.79   
16  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.43        1:27.97   
17  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    42.40        1:28.01   
18  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    42.46        1:28.17   
19  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    42.90        1:29.41   
20  Katja Kutsenko  2004  Lidingö Simklubb    44.41        1:31.26   
21  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    44.31        1:31.42   
22  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    47.10        1:34.06   
23  Nora Östman  2004  Skuru Idrottsklubb    47.73        1:38.09   
24  Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb    45.76        1:38.65   
25  Isabelle Lundwall Lager  2004  Turebergs Simklubb    50.57        1:46.57   
26  Tyra Jalmert  2004  Skuru Idrottsklubb    52.78        1:47.65   
27  Linnea Mellqvist  2004  Wisby Simsällskap    58.28        2:03.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:30   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    35.53        1:13.24   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    37.02        1:14.31   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    36.60        1:15.40   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    38.66        1:19.21   
Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb    39.39        1:21.95   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    40.34        1:22.64   
Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb    41.89        1:27.02   
Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    42.74        1:28.19   
Leon Gvozdev  2004  Danderyds Sim    42.33        1:29.78   
10  Martin Araskog  2004  Skuru Idrottsklubb    44.93        1:34.42   
11  Lukas Wiman  2004  Turebergs Simklubb    47.07        1:37.13   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.45  1:16.00  1:55.42    2:32.62   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    34.81  1:14.04  1:54.44    2:32.91   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    37.20  1:17.17  1:56.29    2:35.36   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    36.05  1:16.04  1:56.70    2:36.44   
Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb    34.73  1:15.13  1:56.45    2:37.06   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    37.73  1:19.56  2:01.94    2:43.43   
Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb    37.73  1:20.46  2:05.15    2:47.43   
Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb    37.85  1:20.71  2:05.51    2:49.58   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    35.82  1:19.33  2:06.72    2:53.53   
10  Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.71  1:23.80  2:11.03    2:55.84   
11  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    39.47  1:25.00  2:13.31    2:56.44   
12  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    38.12  1:23.83  2:10.86    2:56.63   
13  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.66  1:25.30  2:13.89    2:56.64   
14  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    40.08  1:25.70  2:12.07    2:56.65   
15  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.34  1:27.40  2:15.65    3:00.38   
16  Irma Ehrengren  2005  Danderyds Sim    39.82  1:25.74  2:14.40    3:02.39   
17  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.30  1:27.80  2:17.87    3:02.48   
18  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.96  1:27.04  2:16.49    3:02.50   
19  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb    40.79  1:29.16  2:19.73    3:08.38   
20  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.31  1:30.20  2:20.68    3:09.55   
21  Wilma Hammargren  2005  Danderyds Sim    41.46  1:30.52  2:21.92    3:11.00   
Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim    31.94  1:08.94  1:48.73    2:28.17   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    35.65  1:16.77  1:58.94    2:37.36   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.90  1:17.53  1:58.81    2:37.71   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    37.55  1:19.59  2:01.42    2:39.20   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    35.90  1:17.88  2:01.54    2:43.36   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb    37.04  1:20.27  2:01.26    2:44.18   
Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    39.62  1:24.58  2:10.38    2:52.34   
Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.33  1:23.05  2:08.84    2:52.47   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    37.71  1:22.16  2:08.63    2:53.93   
10  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.59  1:28.85  2:16.84    3:02.16   
11  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.59  1:28.59  2:17.43    3:03.06   
12  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.13  1:29.65  2:19.30    3:06.34   
13  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    42.33  1:32.09  2:21.47    3:07.90   
14  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.93  1:30.69  2:21.52    3:08.43   
15  Isak Malmfors  2005  Skuru Idrottsklubb    43.98  1:36.01  2:30.16    3:20.70   
16  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    49.14  1:43.54  2:37.48    3:30.22   
17  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb    47.96  1:43.57  2:39.10    3:33.89   
18  Gabriel Lekander  2005  Skuru Idrottsklubb    1:01.75  4:15.79      4:15.79   
Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap            DSQ   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:31   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    35.30  1:15.98  2:04.85    2:43.31   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    36.38  1:18.56  2:11.30    2:46.89   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    35.31  1:22.13  2:08.85    2:47.54   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    36.57  1:18.41  2:11.36    2:52.25   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    37.48  1:23.20  2:14.12    2:53.20   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    35.30  1:23.83  2:17.74    2:56.18   
Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    40.69  1:25.79  2:18.59    2:57.62   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    39.91  1:28.31  2:18.07    2:58.74   
Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    38.30  1:25.30  2:18.21    2:58.74   
10  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    40.61  1:26.70  2:20.02    2:59.17   
11  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    38.14  1:25.59  2:19.75    2:59.40   
12  Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    37.83  1:22.31  2:19.59    3:01.80   
13  Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    40.60  1:26.53  2:23.79    3:05.41   
14  Alice Dombos  2004  Lidingö Simklubb    43.03  1:29.30  2:25.55    3:06.45   
15  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    44.09  1:32.07  2:23.45    3:07.29   
16  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    41.57  1:30.20  2:26.72    3:08.65   
17  Vilma Dombos  2004  Lidingö Simklubb    42.37  1:31.42  2:26.58    3:08.80   
18  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    46.34  1:33.06  2:31.01    3:12.56   
19  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    42.30  1:30.48  2:30.81    3:15.87   
20  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    46.95  1:37.68  2:36.00    3:23.04   
21  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    50.29  1:41.17  2:41.15    3:24.20   
22  Nora Östman  2004  Skuru Idrottsklubb    51.26  1:45.58  2:44.52    3:36.10   
23  Tyra Jalmert  2004  Skuru Idrottsklubb    49.93  1:47.71  2:45.89    3:37.16   
24  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    52.54  1:48.05  2:50.72    3:41.13   
25  Linnea Mellqvist  2004  Wisby Simsällskap    53.11  2:02.01  3:01.62    4:00.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:31 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    33.35  1:13.76  1:58.70    2:34.81   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    35.08  1:16.97  2:05.72    2:45.14   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    35.06  1:18.85  2:06.89    2:46.22   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    36.89  1:18.65  2:09.76    2:47.57   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    40.96  1:26.94  2:14.53    2:51.70   
Leon Gvozdev  2004  Danderyds Sim    43.39  1:32.95  2:30.80    3:17.76   
Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap            DSQ   
Martin Araskog  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Paul Frayon  2004  Danderyds Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    43.29        1:33.18   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.61        1:33.31   
Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.20        1:33.57   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.26        1:33.96   
Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    45.11        1:34.33   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    48.24        1:40.12   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    47.53        1:40.51   
Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    47.81        1:42.26   
Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    48.01        1:42.67   
10  Irma Ehrengren  2005  Danderyds Sim    49.65        1:44.74   
11  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    49.61        1:45.35   
12  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    50.92        1:45.46   
13  Wilma Hammargren  2005  Danderyds Sim    50.09        1:45.55   
14  Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    48.30        1:46.32   
15  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    46.35        1:46.36   
16  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.91        1:46.85   
17  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb    49.65        1:47.66   
18  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    52.11        1:48.81   
19  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    52.75        1:50.56   
20  Emma Lundberg  2005  Skuru Idrottsklubb    49.85        1:51.30   
21  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb    51.53        1:51.31   
22  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    54.31        1:57.81   
23  Emelie Araya Pimentel  2005  Turebergs Simklubb    57.02        2:00.92   
24  Elwira Heldeskog  2005  Skuru Idrottsklubb    57.72        2:02.23   
25  Matilda Tiselius  2005  Turebergs Simklubb    59.59        2:10.57   
Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Meja Lundin  2005  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    41.17        1:26.40   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    44.63        1:32.72   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.94        1:33.42   
Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    47.08        1:39.23   
Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    48.40        1:42.44   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb    47.17        1:42.51   
Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    50.51        1:45.94   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    49.42        1:46.01   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    50.61        1:47.27   
10  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    51.85        1:47.68   
11  Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    50.73        1:48.24   
12  Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb    49.40        1:48.70   
13  Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    53.20        1:53.04   
14  Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap    55.82        1:54.86   
15  Isak Malmfors  2005  Skuru Idrottsklubb    57.53        1:59.78   
16  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb    56.92        2:00.40   
17  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    59.33        2:07.25   
18  Frans Willquist  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:04.39        2:16.71   
19  Gabriel Lekander  2005  Skuru Idrottsklubb    1:07.22        2:22.10   
Hugo Gustafsson  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 10, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skuru Ik Damer Lag 1  2004  Skuru Idrottsklubb            2:20.70   
  Mathilda Almgren  2005      37.17        37.17   
  Filippa Lindskog  2004      39.32        1:16.49   
  Felicia Heintz  2004      33.36        1:49.85   
  Elin Furingsten  2004      30.85        2:20.70   
                     
SS04 Damer [2004]  2004  Solna Sundbyberg SS 04            2:22.45   
  Elvira Montes  2004      33.80        33.80   
  Emilia Long  2004      42.58        1:16.38   
  Emma Montelius  2005      34.27        1:50.65   
  Alice Velden  2005      31.80        2:22.45   
                     
Tureberg Damer 1 [2005]  2005  Turebergs Simklubb            2:29.56   
  Johanna Klingenstierna  2005      40.34        40.34   
  Lorena Guzman  2004      46.11        1:26.45   
  Sara Arnö  2004      33.07        1:59.52   
  Selma Holmer  2004      30.04        2:29.56   
                     
Skuru Ik Damer Lag 2  2004  Skuru Idrottsklubb            2:30.06   
  Melody Read  2005      40.28        40.28   
  Emma Lidell  2005      42.80        1:23.08   
  Wilma Åhlen  2005      34.47        1:57.55   
  Elsa Bäckström  2004      32.51        2:30.06   
                     
Skk Damer [2004] Lag 1.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            2:33.13   
  Emma Björkman  2004      40.09        40.09   
  Maya Levin  2004      41.76        1:21.85   
  Elsa Kärvestedt  2005      38.02        1:59.87   
  Lina Ahlström  2005      33.26        2:33.13   
                     
Danderyd Damer Lag 1  2004  Danderyds Sim            2:37.17   
  Louise Blomqvist  2004      35.76        35.76   
  Elina Bergenstein Fransson  2004      50.01        1:25.77   
  Sofia Montan  2004      36.46        2:02.23   
  Felicia Malkan-Juvelin  2005      34.94        2:37.17   
                     
Skk Damer [2004] Lag 2.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            2:39.15   
  Emelie Sveding  2005      41.66        41.66   
  Matilda Sandquist  2005      42.61        1:24.27   
  Amanda Bäck  2005      41.75        2:06.02   
  Klara Svenheim  2005      33.13        2:39.15   
                     
Lidingö SK Damer 1  2004  Lidingö Simklubb            2:39.16   
  Lovisa Klingberg  2004      39.01        39.01   
  Vilma Dombos  2004      47.09        1:26.10   
  Alice Dombos  2004      40.65        2:06.75   
  Katja Kutsenko  2004      32.41        2:39.16   
                     
Skuru Ik Damer Lag 3  2004  Skuru Idrottsklubb            2:42.38   
  Matilda Bergström  2005      39.46        39.46   
  Ida Edvinsson  2004      47.16        1:26.62   
  Lovisa Niska Söderqvist  2004      40.75        2:07.37   
  Stella Nelson  2004      35.01        2:42.38   
                     
10  Wisby SS  2004  Wisby Simsällskap            2:46.64   
  Nella Silfwergård  2004      40.85        40.85   
  Mia Samuelsson  2005      46.44        1:27.29   
  Ella Ekepil  2005      37.77        2:05.06   
  Meja Lundin  2005      41.58        2:46.64   
                     
11  Skuru Ik Damer Lag 4  2004  Skuru Idrottsklubb            3:04.04   
  Frida Nilsson  2004      43.44        43.44   
  Isabelle Persson  2004      46.91        1:30.35   
  Tilda Hägbom  2005      51.16        2:21.51   
  Nora Östman  2004      42.53        3:04.04   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 11, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skk Herrar [2004] Lag 1.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            2:28.60   
  Walter Sundling  2004      34.47        34.47   
  Vincent Flores  2005      43.12        1:17.59   
  Anton Graner  2005      36.32        1:53.91   
  Gustav Åsbrink  2005      34.69        2:28.60   
                     
Wisby SS  2004  Wisby Simsällskap            2:32.23   
  Hannes Vigström  2004      41.92        41.92   
  Elias Lyth  2004      41.26        1:23.18   
  Jack Sjöberg  2005      38.79        2:01.97   
  Anton Höglund  2004      30.26        2:32.23   
                     
Danderyd Herrar [2005]  2005  Danderyds Sim            2:37.67   
  Erik Sundström Curstedt  2005      42.38        42.38   
  Benjamin Poehler  2005      43.68        1:26.06   
  Wilhelm Arvidsson  2005      37.59        2:03.65   
  Leon Gvozdev  2004      34.02        2:37.67   
                     
Skk Herrar [2004] Lag 2.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            2:53.38   
  Jimmy Helmersson  2005      46.50        46.50   
  Jonas Harju  2005      46.56        1:33.06   
  Oscar Flores  2005      43.34        2:16.40   
  David Berggren  2005      36.98        2:53.38   
                     
Skuru Ik Herrar [2004]  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
Tureberg Herrar 1 [2005]  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Tureberg Mix 1 [2004]  2004  Turebergs Simklubb            4:30.76   
  August Eriksson  2004      31.20  1:05.66      1:05.66   
  Selma Holmer  2004      31.06  1:04.51      2:10.17   
  Niclas Ruimeng Li  2004      33.62  1:10.04      3:20.21   
  Sara Arnö  2004      33.66  1:10.55      4:30.76   
                     
Wisby SS Mix [2004]  2004  Wisby Simsällskap            4:45.58   
  Anton Höglund  2004      31.81  1:07.36      1:07.36   
  Elias Lyth  2004      33.17  1:09.93      2:17.29   
  Nella Silfwergård  2004      34.97  1:15.33      3:32.62   
  Ella Ekepil  2005      34.87  1:12.96      4:45.58   
                     
Skk Mix [2004]lag 1.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            4:55.13   
  Walter Sundling  2004      33.22  1:09.31      1:09.31   
  Emma Björkman  2004      35.16  1:15.11      2:24.42   
  Anton Graner  2005      36.12  1:18.33      3:42.75   
  Maya Levin  2004      34.58  1:12.38      4:55.13   
                     
Skk Mix [2004]lag 2.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            5:04.73   
  Elsa Kärvestedt  2005      35.97  1:14.88      1:14.88   
  Vincent Flores  2005      33.67  1:13.85      2:28.73   
  Klara Svenheim  2005      36.57  1:17.52      3:46.25   
  Gustav Åsbrink  2005      35.91  1:18.48      5:04.73   
                     
Tureberg Mix 2 [2004]  2004  Turebergs Simklubb            5:11.20   
  Alexander Arnö  2005      35.75  1:15.63      1:15.63   
  Johanna Klingenstierna  2005      35.45  1:14.89      2:30.52   
  Victor Jansson  2004      36.26  1:17.68      3:48.20   
  Lorena Guzman  2004      37.48  1:23.00      5:11.20   
                     
Wisby SS Mix [2004]lag 2  2004  Wisby Simsällskap            5:23.74   
  Mia Samuelsson  2005      34.91  1:12.27      1:12.27   
  Jack Sjöberg  2005      36.28  1:15.53      2:27.80   
  Hannes Vigström  2004      36.79  1:19.09      3:46.89   
  Meja Lundin  2005      43.66  1:36.85      5:23.74   
                     
SS04 Mix [2004]  2004  Solna Sundbyberg SS 04            5:39.98   
  Alexander Youssef  2004      35.09  1:15.19      1:15.19   
  Emilia Long  2004      35.09  1:13.07      2:28.26   
  Felicia Rydsheim  2005      44.40  1:38.45      4:06.71   
  Neo Carlberg  2005      41.58  1:33.27      5:39.98   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:22   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 13, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    1:16.01  2:37.67  3:59.32    5:21.07   
Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    1:16.86  2:41.27  4:05.65    5:27.73   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    1:18.18  2:45.82  4:15.41    5:41.90   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    1:18.75  2:47.95  4:18.68    5:47.09   
Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    1:23.49  2:55.39  4:28.53    5:57.24   
Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    1:28.73  3:11.40  4:58.54    6:33.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  15:22 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 14, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    1:10.88  2:25.67  3:40.90    4:55.34   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    1:10.97  2:29.98  3:52.34    5:10.90   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    1:14.72  2:34.64  3:54.19    5:10.90   
Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    1:21.53  2:53.10  4:26.30    5:56.17   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    1:22.88  2:59.28  4:37.58    6:10.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    36.57  1:21.24  2:15.86    2:54.47   
Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.48  1:27.97  2:18.17    2:56.99   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    38.04  1:24.68  2:16.77    2:59.19   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    38.78  1:28.45  2:23.54    3:02.72   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.01  1:25.04  2:19.63    3:03.59   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    41.58  1:32.19  2:24.85    3:04.46   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.61  1:27.78  2:20.34    3:04.91   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.02  1:31.76  2:24.36    3:05.35   
Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.62  1:34.33  2:25.78    3:07.66   
10  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    42.95  1:30.93  2:27.95    3:10.93   
11  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.53  1:32.82  2:30.64    3:14.67   
12  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb    43.54  1:34.06  2:31.83    3:17.82   
13  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.27  1:37.19  2:34.63    3:20.27   
14  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    47.16  1:37.90  2:35.45    3:23.74   
15  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    50.64  1:42.17  2:40.34    3:24.66   
16  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.03  1:42.23  2:46.53    3:34.42   
17  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb    52.02  1:46.79  2:45.47    3:35.64   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Meja Lundin  2005  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 16, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.46  1:26.07  2:15.51    2:52.77   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    41.05  1:28.04  2:14.83    2:52.86   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    40.88  1:29.55  2:19.61    2:58.42   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb    40.31  1:29.59  2:26.67    3:06.50   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.48  1:28.35  2:26.62    3:07.01   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    44.08  1:31.98  2:31.10    3:12.05   
Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    47.41  1:36.96  2:32.29    3:13.03   
Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    42.77  1:33.79  2:32.13    3:15.75   
Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb    42.09  1:32.62  2:32.58    3:15.89   
10  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.28  1:35.53  2:32.82    3:18.37   
11  Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    49.20  1:38.45  2:40.04    3:26.66   
12  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    48.34  1:41.14  2:48.22    3:32.13   
13  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    49.98  1:46.43  2:46.08    3:32.24   
14  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.91  1:45.07  2:51.55    3:38.29   
15  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb    52.84  1:45.94  2:53.15    3:45.14   
16  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:01.08  2:09.77  3:15.09    4:09.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    39.62        1:23.11   
Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    41.00        1:30.52   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    43.45        1:31.00   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    43.49        1:32.04   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    44.01        1:32.85   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    44.31        1:33.57   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    43.11        1:33.78   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    44.42        1:34.23   
Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    45.47        1:34.29   
10  Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    44.50        1:35.26   
11  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    45.30        1:35.91   
12  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    46.54        1:38.60   
13  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    47.75        1:42.72   
14  Tyra Jalmert  2004  Skuru Idrottsklubb    48.81        1:43.37   
15  Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb    48.70        1:44.84   
16  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    48.82        1:44.94   
17  Katja Kutsenko  2004  Lidingö Simklubb    50.73        1:47.80   
18  Nora Östman  2004  Skuru Idrottsklubb    51.26        1:49.04   
19  Saga Henning  2004  Lidingö Simklubb    49.16        1:49.14   
20  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    50.46        1:49.27   
21  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    51.82        1:49.71   
22  Isabel Solomon  2004  Solna Sundbyberg SS 04    49.28        1:50.29   
23  Linnea Mellqvist  2004  Wisby Simsällskap    52.97        1:51.80   
24  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    54.58        1:55.17   
Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Isabelle Lundwall Lager  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    38.29        1:21.65   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    39.54        1:24.46   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    41.06        1:26.01   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    41.70        1:27.94   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    41.40        1:28.43   
Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb    43.12        1:32.90   
Paul Frayon  2004  Danderyds Sim    45.49        1:38.56   
Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb    48.59        1:42.07   
Leon Gvozdev  2004  Danderyds Sim    46.49        1:42.37   
10  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    53.28        1:56.15   
Martin Araskog  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    33.88        1:08.55   
Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb    32.90        1:09.51   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    35.01        1:12.74   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    35.59        1:13.20   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    34.67        1:13.53   
Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.79        1:14.52   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    35.91        1:15.49   
Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.61        1:16.42   
Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    36.91        1:16.62   
10  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.94        1:17.57   
11  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.90        1:17.58   
12  Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.76        1:17.98   
13  Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb    37.46        1:18.30   
14  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb    37.49        1:18.37   
15  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.90        1:21.32   
16  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.20        1:21.45   
17  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    39.09        1:21.46   
18  Irma Ehrengren  2005  Danderyds Sim    39.21        1:22.66   
19  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.10        1:24.09   
20  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.68        1:24.95   
21  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    40.50        1:25.02   
22  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    37.85        1:25.30   
23  Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    40.80        1:27.19   
24  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb    41.83        1:28.16   
25  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb    43.06        1:32.51   
26  Elwira Heldeskog  2005  Skuru Idrottsklubb    45.41        1:33.48   
27  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb    44.25        1:33.50   
28  Nina Nilsson  2005  Skuru Idrottsklubb    43.93        1:35.33   
29  Alice Wermé  2005  Turebergs Simklubb    45.32        1:39.21   
30  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    46.55        1:39.77   
31  Meja Lundin  2005  Wisby Simsällskap    47.28        1:42.84   
32  Emelie Araya Pimentel  2005  Turebergs Simklubb    48.60        1:46.54   
Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:43   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim    31.32        1:06.54   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb    35.86        1:13.05   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    36.07        1:13.30   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    35.37        1:13.68   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.12        1:14.13   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    36.90        1:16.32   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    37.32        1:17.42   
Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.67        1:17.90   
Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb    36.36        1:18.55   
10  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    37.72        1:22.08   
11  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.16        1:22.90   
12  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.29        1:23.09   
13  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    40.58        1:23.16   
14  Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    40.38        1:23.57   
15  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.89        1:25.81   
16  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.76        1:26.20   
17  Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap    41.26        1:26.74   
18  Isak Malmfors  2005  Skuru Idrottsklubb    44.05        1:32.40   
19  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    42.17        1:32.69   
20  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.28        1:35.00   
21  Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04    41.78        1:36.77   
22  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb    46.06        1:38.70   
23  Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb    45.96        1:39.62   
24  Linus Wohrne  2005  Turebergs Simklubb    46.56        1:39.78   
25  Albin Haner  2005  Skuru Idrottsklubb    56.19        1:41.98   
26  Frans Willquist  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    48.30        1:43.74   
27  Gabriel Lekander  2005  Skuru Idrottsklubb    56.74        2:02.30   
Vincent Wettergren  2005  Turebergs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  16:43 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  17:03   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skuru Ik Damer Lag 1  2004  Skuru Idrottsklubb            2:04.80   
  Filippa Lindskog  2004      31.01        31.01   
  Felicia Heintz  2004      31.31        1:02.32   
  Elin Furingsten  2004      31.73        1:34.05   
  Wilma Åhlen  2005      30.75        2:04.80   
                     
Tureberg Damer 1 [2005]  2005  Turebergs Simklubb            2:07.58   
  Selma Holmer  2004      29.78        29.78   
  Sara Arnö  2004      31.90        1:01.68   
  Johanna Klingenstierna  2005      31.81        1:33.49   
  Lorena Guzman  2004      34.09        2:07.58   
                     
SS04 Damer [2004]  2004  Solna Sundbyberg SS 04            2:09.45   
  Alice Velden  2005      33.67        33.67   
  Elvira Montes  2004      31.57        1:05.24   
  Emilia Long  2004      33.60        1:38.84   
  Emma Montelius  2005      30.61        2:09.45   
                     
Skuru Ik Damer Lag 2  2004  Skuru Idrottsklubb            2:11.25   
  Mathilda Almgren  2005      33.29        33.29   
  Elsa Bäckström  2004      32.20        1:05.49   
  Ida Edvinsson  2004      33.21        1:38.70   
  Emma Lidell  2005      32.55        2:11.25   
                     
Skk Damer [2004] Lag 1.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            2:14.30   
  Emma Björkman  2004      33.43        33.43   
  Maya Levin  2004      33.31        1:06.74   
  Elsa Kärvestedt  2005      35.03        1:41.77   
  Emelie Sveding  2005      32.53        2:14.30   
                     
Danderyd Damer Lag 1  2004  Danderyds Sim            2:14.32   
  Louise Blomqvist  2004      32.54        32.54   
  Sofia Montan  2004      32.29        1:04.83   
  Elina Bergenstein Fransson  2004      34.68        1:39.51   
  Ebba Rosander  2005      34.81        2:14.32   
                     
Skuru Ik Damer Lag 3  2004  Skuru Idrottsklubb            2:20.47   
  Matilda Bergström  2005      35.03        35.03   
  Lovisa Niska Söderqvist  2004      35.34        1:10.37   
  Melody Read  2005      35.99        1:46.36   
  Isabelle Persson  2004      34.11        2:20.47   
                     
Wisby SS  2004  Wisby Simsällskap            2:25.03   
  Nella Silfwergård  2004      33.29        33.29   
  Ella Ekepil  2005      33.39        1:06.68   
  Mia Samuelsson  2005      34.19        1:40.87   
  Meja Lundin  2005      44.16        2:25.03   
                     
SS04 Lag 2  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:38.14   
  Isidora Mitrovic  2005      37.79        37.79   
  Tove Dicander  2005      38.78        1:16.57   
  Felicia Rydsheim  2005      44.30        2:00.87   
  Isabel Solomon  2004      37.27        2:38.14   
                     
Skk Damer [2004] Lag 2.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
Skuru Ik Damer Lag 4  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
  Nora Östman  2004      41.77        41.77   
  Stella Nelson  2004      37.33        1:19.10   
  Frida Nilsson  2004      40.77        1:59.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  17:03 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skk Herrar [2004] Lag 1.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            2:07.99   
  Walter Sundling  2004      30.53        30.53   
  Vincent Flores  2005      32.15        1:02.68   
  Gustav Åsbrink  2005      33.85        1:36.53   
  Anton Graner  2005      31.46        2:07.99   
                     
Tureberg Herrar 1 [2005]  2005  Turebergs Simklubb            2:08.19   
  August Eriksson  2004      29.86        29.86   
  Niclas Ruimeng Li  2004      30.47        1:00.33   
  Alexander Arnö  2005      33.86        1:34.19   
  Albin Argelius  2005      34.00        2:08.19   
                     
Wisby SS  2004  Wisby Simsällskap            2:11.47   
  Anton Höglund  2004      30.35        30.35   
  Elias Lyth  2004      31.48        1:01.83   
  Jack Sjöberg  2005      34.43        1:36.26   
  Hannes Vigström  2004      35.21        2:11.47   
                     
Danderyd Herrar [2005]  2005  Danderyds Sim            2:14.17   
  Wilhelm Arvidsson  2005      30.87        30.87   
  Benjamin Poehler  2005      33.66        1:04.53   
  Erik Sundström Curstedt  2005      34.73        1:39.26   
  Leon Gvozdev  2004      34.91        2:14.17   
                     
Skuru Ik Herrar [2004]  2004  Skuru Idrottsklubb            2:29.66   
  Albin Haner  2005      35.96        35.96   
  Manfred Bränström  2005      37.26        1:13.22   
  Martin Araskog  2004      36.49        1:49.71   
  Isak Malmfors  2005      39.95        2:29.66   
                     
Skk Herrar [2004] Lag 2.  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            2:30.22   
  Oscar Flores  2005      38.34        38.34   
  Jonas Harju  2005      35.23        1:13.57   
  David Berggren  2005      38.82        1:52.39   
  Jimmy Helmersson  2005      37.83        2:30.22   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:06   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skk Mix 1 [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            2:31.46   
  Vida Haesert  2006      37.49        37.49   
  Samuel Flores  2008      36.36        1:13.85   
  Anna Eklöf  2007      41.19        1:55.04   
  Melker Högfeldt  2007      36.42        2:31.46   
                     
Tureberg Mix [2006]  2006  Turebergs Simklubb            2:31.80   
  Henrik Larsson  2006      34.66        34.66   
  Julia Marklund  2006      38.61        1:13.27   
  Axel Mickelsson  2006      40.82        1:54.09   
  Emilia Buchgeister  2006      37.71        2:31.80   
                     
SS04 Mix [2006]  2006  Solna Sundbyberg SS 04            2:46.57   
  Teodor Berglund  2006      39.41        39.41   
  Filip Olsson  2006      39.65        1:19.06   
  Amanda Hörberg  2006      43.76        2:02.82   
  Lova Dellert  2006      43.75        2:46.57   
                     
Skk Mix 2 [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            2:46.98   
  Emelie Bilands  2006      39.44        39.44   
  Casper Drozdz  2006      39.94        1:19.38   
  Anna Alte  2007      47.78        2:07.16   
  Hugo Patrikson  2006      39.82        2:46.98   
                     
Skk Mix [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
  Elvira Flores  2006      33.23        33.23   
  William Hamilton  2006      35.24        1:08.47   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:06 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    30.04        1:02.97   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    32.32        1:08.24   
Elin Johansson  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    32.41        1:08.45   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    32.24        1:09.42   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    33.29        1:10.33   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    32.74        1:10.79   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    33.93        1:11.23   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    33.75        1:11.36   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    33.45        1:11.36   
10  Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    34.41        1:11.45   
11  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    33.93        1:11.64   
12  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    34.20        1:12.05   
13  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    34.26        1:12.59   
14  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    34.61        1:12.97   
15  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    35.08        1:13.66   
16  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    35.86        1:14.17   
17  Daniella Stjernholm  2004  Turebergs Simklubb    35.62        1:14.73   
18  Katja Kutsenko  2004  Lidingö Simklubb    35.01        1:15.40   
19  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    35.45        1:16.67   
20  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    37.07        1:17.19   
21  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb    37.36        1:19.30   
22  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.94        1:21.19   
22  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    39.68        1:21.19   
24  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb    38.42        1:21.51   
25  Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb    37.42        1:23.15   
26  Nora Östman  2004  Skuru Idrottsklubb    43.03        1:31.26   
27  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    44.01        1:32.07   
28  Linnea Mellqvist  2004  Wisby Simsällskap    45.31        1:39.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 25, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    29.97        1:02.97   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    30.81        1:04.93   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    32.78        1:07.13   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    32.09        1:07.88   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    32.44        1:08.25   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.89        1:13.57   
Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb    36.59        1:18.66   
Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    36.57        1:19.69   
Leon Gvozdev  2004  Danderyds Sim    36.49        1:21.43   
10  Lukas Wiman  2004  Turebergs Simklubb    39.49        1:23.73   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:17 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:33   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb    35.60        1:13.91   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    35.35        1:14.40   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    36.62        1:18.49   
Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    38.41        1:21.53   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    37.88        1:22.62   
Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb    38.91        1:22.81   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    39.85        1:24.05   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    40.92        1:25.43   
Julia Anttila  2006  Danderyds Sim    40.87        1:27.71   
10  Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap    42.12        1:28.53   
11  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb    42.52        1:29.08   
12  Beatrice Olsson  2006  Wisby Simsällskap    43.38        1:29.11   
13  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb    42.33        1:29.61   
14  Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb    39.34        1:29.70   
15  Ebba Näsvall  2006  Turebergs Simklubb    42.28        1:31.00   
16  Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.86        1:31.01   
17  Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.68        1:31.24   
18  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    42.65        1:31.27   
19  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    41.59        1:31.41   
20  Tea Yggmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    42.42        1:33.15   
21  Emilia Buchgeister  2006  Turebergs Simklubb    41.94        1:33.71   
22  Nellie Häger  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    43.97        1:34.28   
23  Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap    44.83        1:34.53   
24  Selma Sjödin  2006  Turebergs Simklubb    44.51        1:34.90   
25  Elin Palmqvist  2006  Wisby Simsällskap    45.46        1:37.53   
26  Isa Andersson  2006  Turebergs Simklubb    46.96        1:38.51   
27  Hanna Bolinder  2006  Danderyds Sim    47.93        1:41.08   
28  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04    48.10        1:41.21   
29  Ida Söderlund  2006  Turebergs Simklubb    46.95        1:41.44   
30  Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb    47.22        1:41.60   
31  Klara Broms  2006  Turebergs Simklubb    47.06        1:42.66   
32  Lova Dellert  2006  Solna Sundbyberg SS 04    48.47        1:43.13   
33  Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim    48.27        1:44.53   
34  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb    47.84        1:44.55   
35  Tina Najafzadeh  2006  Turebergs Simklubb    46.41        1:44.84   
36  Emma Molin  2006  Turebergs Simklubb    47.99        1:49.03   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Lovisa Sepp  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Nea Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 27, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb    38.56        1:22.18   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    41.64        1:24.14   
Nicholas Benyammine  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    41.53        1:26.93   
Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04    43.55        1:31.75   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    42.03        1:32.46   
Alexander Trindade  2006  Lidingö Simklubb    43.92        1:34.22   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb    43.73        1:37.08   
Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    45.29        1:39.30   
Axel Mickelsson  2006  Turebergs Simklubb    45.55        1:40.79   
10  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    47.93        1:41.22   
11  Aron Leon Salamon  2006  Danderyds Sim    47.02        1:43.82   
12  Elliott Aquilar  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    50.49        1:47.74   
Alexander Nilsson  2006  Lidingö Simklubb            DNS   
Henrik Viberg  2006  Lidingö Simklubb            DSQ   
Ivan Hvenmark  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            43.40   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            43.84   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.11   
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            44.45   
Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            45.88   
Iris Flykt-Rosén  2007  Skuru Idrottsklubb            46.45   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.08   
Alva Engqvist  2007  Wisby Simsällskap            47.73   
Boel Araskog  2007  Skuru Idrottsklubb            48.30   
10  Sofia Glifberg  2008  Lidingö Simklubb            49.54   
11  Emma Arnö  2008  Turebergs Simklubb            50.04   
12  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            50.29   
13  Tova Hambraeus  2007  Danderyds Sim            50.51   
14  Cathlin Bohlin  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            52.46   
15  Amanda Widhe  2007  Skuru Idrottsklubb            52.82   
16  Isabell Andersson  2007  Turebergs Simklubb            53.16   
17  Astrid Sippmanne  2007  Wisby Simsällskap            53.23   
18  Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            54.12   
19  Lilly Winblad  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.47   
20  Vilma Erlandsson  2007  Skuru Idrottsklubb            54.69   
21  Hilda Mickelsson  2007  Skuru Idrottsklubb            55.40   
22  Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            56.07   
23  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            56.46   
24  Linnea Björkholm  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            56.62   
25  Anna Alte  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            58.37   
26  Annie Donaldsson  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            58.52   
27  Edith Forsell  2007  Turebergs Simklubb            59.77   
28  Mildred Holmberg  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:00.62   
29  Ellen Bystedt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:01.13   
30  Denise Sörnäs  2007  Skuru Idrottsklubb            1:02.69   
Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Emma Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Li Stenmark  2007  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Lisa Lo Erlandsson  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melker Högfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            45.23   
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            45.70   
Andreas Kizoub  2007  Skuru Idrottsklubb            52.36   
Anton Hagspiel  2009  Stockholms Kappsimningsklubb            52.77   
Jacob Nygren  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            55.49   
Jordan Aguilar  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            57.02   
Rasmus Bäck  2009  Stockholms Kappsimningsklubb            57.55   
Ludvig Schumacher  2007  Skuru Idrottsklubb            59.46   
Oliver Fejer  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            1:00.44   
10  Vilgot Blanck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:01.49   
11  Elliot Martin Lamm  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:02.51   
12  Sebastian Sveding  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:03.25   
13  Oscar Stenecker  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            1:05.84   
14  Jakob Östling  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:08.13   
Neil Daimay  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    35.20        1:15.55   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    35.28        1:17.56   
Elin Johansson  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.66        1:18.59   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    36.44        1:19.58   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    35.36        1:19.67   
Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    38.71        1:22.14   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    36.86        1:23.33   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    39.45        1:25.58   
Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    38.25        1:26.71   
10  Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    38.32        1:27.09   
11  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    39.31        1:29.32   
12  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.75        1:30.68   
13  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    43.58        1:36.68   
14  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    48.68        1:47.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:17 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    32.92        1:10.67   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    34.43        1:16.14   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    36.06        1:17.76   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    35.66        1:19.34   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    38.70        1:25.72   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.16        1:27.36   
Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    42.70        1:36.51   
Leon Gvozdev  2004  Danderyds Sim    44.24        1:42.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:38   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 32, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    45.41        1:37.28   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    45.99        1:37.38   
Isa Andersson  2006  Turebergs Simklubb    46.20        1:40.11   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    48.23        1:41.69   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    48.27        1:42.97   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    49.44        1:45.14   
Nellie Häger  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    49.28        1:47.11   
Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    51.76        1:47.33   
Nea Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04    50.49        1:47.37   
10  Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb    51.96        1:48.97   
11  Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    51.27        1:49.35   
12  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04    50.19        1:50.32   
13  Alva Leira Hagberg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    51.72        1:50.85   
14  Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb    51.71        1:51.65   
15  Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    54.24        1:53.82   
16  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb    54.55        1:54.45   
17  Tea Yggmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    53.45        1:54.67   
18  Lova Dellert  2006  Solna Sundbyberg SS 04    55.43        1:56.22   
19  Emilia Buchgeister  2006  Turebergs Simklubb    54.52        1:56.48   
20  Klara Broms  2006  Turebergs Simklubb    55.09        1:56.53   
21  Linnea Farrar  2006  Skuru Idrottsklubb    55.10        1:57.34   
22  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    54.16        1:57.88   
23  Alicia Roman  2006  Turebergs Simklubb    55.16        1:58.71   
24  Ebba Näsvall  2006  Turebergs Simklubb    55.12        1:59.33   
25  Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim    55.84        1:59.73   
26  Alice Hammarlund  2006  Skuru Idrottsklubb    54.61        2:00.33   
27  Hanna Bolinder  2006  Danderyds Sim    56.73        2:00.65   
28  Emma Molin  2006  Turebergs Simklubb    55.49        2:00.75   
29  Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap    58.11        2:01.33   
30  Julia Anttila  2006  Danderyds Sim    57.22        2:02.85   
31  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb    57.24        2:03.26   
32  Beatrice Olsson  2006  Wisby Simsällskap    1:00.17        2:06.82   
33  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb    58.59        2:07.06   
34  Elin Palmqvist  2006  Wisby Simsällskap    1:01.48        2:12.24   
35  Juni Vindefjärd  2006  Skuru Idrottsklubb    1:02.46        2:18.58   
Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Selma Sjödin  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 33, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb    48.34        1:42.14   
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04    49.05        1:44.00   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    50.15        1:45.21   
Nicholas Benyammine  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    58.67        1:58.39   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    56.55        1:58.43   
Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    59.36        2:04.05   
Elliott Aquilar  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    59.72        2:04.94   
Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:00.82        2:06.68   
Aron Leon Salamon  2006  Danderyds Sim    57.57        2:08.38   
10  Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb    1:00.22        2:10.30   
William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Alexander Trindade  2006  Lidingö Simklubb            DSQ   
Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 34, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            50.21   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            50.53   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            51.42   
Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            51.57   
Moa Larsson  2007  Turebergs Simklubb            52.15   
Iris Flykt-Rosén  2007  Skuru Idrottsklubb            53.26   
Vilma Erlandsson  2007  Skuru Idrottsklubb            54.48   
Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.83   
Alva Engqvist  2007  Wisby Simsällskap            54.97   
10  Astrid Sippmanne  2007  Wisby Simsällskap            55.27   
11  Boel Araskog  2007  Skuru Idrottsklubb            55.59   
12  Amanda Solén  2007  Turebergs Simklubb            55.62   
13  Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            55.73   
14  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            56.23   
15  Lova Svensson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            56.62   
16  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            56.66   
17  Hilda Löfstrand  2008  Skuru Idrottsklubb            58.51   
18  Edith Forsell  2007  Turebergs Simklubb            58.64   
19  Emma Arnö  2008  Turebergs Simklubb            59.15   
20  Isabell Andersson  2007  Turebergs Simklubb            1:00.06   
21  Anna Alte  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:00.19   
22  Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            1:02.13   
23  Sofia Glifberg  2008  Lidingö Simklubb            1:02.46   
24  Hilda Mickelsson  2007  Skuru Idrottsklubb            1:03.64   
25  Annie Donaldsson  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            1:04.32   
26  Kajsa Elmqvist  2007  Turebergs Simklubb            1:04.68   
27  Amanda Widhe  2007  Skuru Idrottsklubb            1:04.81   
28  Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            1:07.45   
29  Linnea Björkholm  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:08.52   
30  Ellen Bystedt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:09.22   
Denise Sörnäs  2007  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Lisa Lo Erlandsson  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Matilda Solén  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 35, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            55.49   
Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:00.28   
Ludvig Schumacher  2007  Skuru Idrottsklubb            1:02.94   
Jordan Aguilar  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:04.00   
Oliver Fejer  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            1:05.76   
Oscar Stenecker  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            1:09.44   
Sebastian Sveding  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:09.52   
Andreas Kizoub  2007  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Anton Hagspiel  2009  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Jacob Nygren  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Jakob Östling  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Melker Högfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Rasmus Bäck  2009  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 36, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb    38.13        1:18.78   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    40.01        1:22.94   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    43.35        1:31.37   
Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    45.62        1:32.08   
Nea Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04    45.52        1:34.57   
Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb    46.70        1:36.83   
Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap    48.90        1:40.71   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    48.05        1:40.93   
Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb    50.04        1:41.76   
10  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    49.32        1:41.85   
11  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    49.87        1:42.85   
12  Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap    52.49        1:44.73   
13  Nellie Häger  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    51.30        1:45.40   
14  Tea Yggmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    52.01        1:47.11   
15  Beatrice Olsson  2006  Wisby Simsällskap    52.48        1:47.17   
16  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04    51.59        1:47.57   
17  Ida Söderlund  2006  Turebergs Simklubb    52.09        1:49.07   
18  Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb    52.26        1:49.22   
19  Emilia Buchgeister  2006  Turebergs Simklubb    53.31        1:49.74   
20  Selma Sjödin  2006  Turebergs Simklubb    55.28        1:50.64   
21  Hanna Bolinder  2006  Danderyds Sim    55.58        1:53.27   
22  Julia Anttila  2006  Danderyds Sim    56.65        1:54.13   
23  Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim    56.35        1:55.11   
24  Lova Dellert  2006  Solna Sundbyberg SS 04    55.44        1:55.18   
25  Emma Molin  2006  Turebergs Simklubb    56.12        1:57.60   
26  Alicia Roman  2006  Turebergs Simklubb    57.81        1:59.28   
27  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb    58.17        2:00.77   
28  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb    1:00.56        2:07.63   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Isa Andersson  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
Linnea Farrar  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:26   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb    42.06        1:24.52   
Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04    47.38        1:35.90   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    46.91        1:36.58   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb    47.27        1:38.23   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    48.71        1:42.68   
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04    49.72        1:42.75   
Henrik Viberg  2006  Lidingö Simklubb    52.49        1:48.23   
Nicholas Benyammine  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    54.56        1:48.76   
Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    53.43        1:50.30   
10  Ivan Hvenmark  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    54.88        1:52.61   
11  Aron Leon Salamon  2006  Danderyds Sim    55.08        1:54.70   
12  Axel Mickelsson  2006  Turebergs Simklubb    54.82        1:55.10   
13  Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    57.88        1:59.31   
Alexander Nilsson  2006  Lidingö Simklubb            DNS   
William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Elliott Aquilar  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:26 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skuru Ik Damer Lag 1  2006  Skuru Idrottsklubb            2:41.20   
  Linnea Bäckström  2006      44.92        44.92   
  Alva Furingsten  2006      44.59        1:29.51   
  Nora Kovacs  2006      36.47        2:05.98   
  Louise Mårtensson  2006      35.22        2:41.20   
                     
SS04 Damer [2006]  2006  Solna Sundbyberg SS 04            2:41.47   
  Agnes Lundmark  2006      40.50        40.50   
  Leah Ishaq  2006      45.21        1:25.71   
  Nea Armelius  2006      39.47        2:05.18   
  Cornelia Utgren  2007      36.29        2:41.47   
                     
Skk Damer [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            2:43.31   
  Sofia Lövqvist  2006      43.23        43.23   
  Nellie Häger  2006      47.35        1:30.58   
  Elvira Flores  2006      36.65        2:07.23   
  Vida Haesert  2006      36.08        2:43.31   
                     
Saltsjöb Damer [2006]  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            3:00.13   
  Ebba Kinnunen  2006      47.26        47.26   
  Laura Midby  2006      49.84        1:37.10   
  Anna Kristiansson  2007      41.44        2:18.54   
  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008      41.59        3:00.13   
                     
Tureberg Damer 1 [2006]  2006  Turebergs Simklubb            3:01.66   
  Lilian Holfve  2007      46.97        46.97   
  Isa Andersson  2006      45.53        1:32.50   
  Ebba Näsvall  2006      47.86        2:20.36   
  Emilia Buchgeister  2006      41.30        3:01.66   
                     
Danderyd Damer [2006]  2006  Danderyds Sim            3:09.28   
  Rebecka Barkvall  2007      44.01        44.01   
  Ziyi Fang  2006      54.43        1:38.44   
  Julia Anttila  2006      48.99        2:27.43   
  Tova Hambraeus  2007      41.85        3:09.28   
                     
Skk Flickor 1 [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            3:14.33   
  Emelie Bilands  2006      46.37        46.37   
  Molly Alveskär Lundfeldt  2007      55.22        1:41.59   
  Olivia Bäck  2007      51.68        2:33.27   
  Anna Eklöf  2007      41.06        3:14.33   
                     
Tureberg Damer 2 [2006]  2006  Turebergs Simklubb            3:14.92   
  Maria Krejci  2006      46.96        46.96   
  Klara Broms  2006      53.20        1:40.16   
  Julia Marklund  2006      55.02        2:35.18   
  Moa Larsson  2007      39.74        3:14.92   
                     
Wisby Tjejer Yngre Lag 1  2006  Wisby Simsällskap            3:27.96   
  Emma Persson  2006      49.15        49.15   
  Ella Adman  2006      58.43        1:47.58   
  Astrid Sippmanne  2007      55.59        2:43.17   
  Elin Palmqvist  2006      44.79        3:27.96   
                     
10  Tureberg Damer 3 [2006]  2006  Turebergs Simklubb            3:29.23   
  Ida Söderlund  2006      50.51        50.51   
  Emma Arnö  2008      56.78        1:47.29   
  Emma Molin  2006      1:00.52        2:47.81   
  Selma Sjödin  2006      41.42        3:29.23   
                     
Skk Flickor 2 [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  12:00   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 39, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skk Pojkar 2 [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Skk Herrar [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
  Melker Högfeldt  2007      45.92        45.92   
  William Hamilton  2006      50.64        1:36.56   
                     
Skk Pojkar 1 [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
  Casper Drozdz  2006      47.69        47.69   
  Elliott Aquilar  2006      58.95        1:46.64   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  12:00 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:15   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 40, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skk Mix [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            2:46.13   
  William Hamilton  2006      43.80        43.80   
  Vida Haesert  2006      45.06        1:28.86   
  Elvira Flores  2006      38.36        2:07.22   
  Samuel Flores  2008      38.91        2:46.13   
                     
Tureberg Mix [2006]  2006  Turebergs Simklubb            2:56.58   
  Henrik Larsson  2006      38.77        38.77   
  Selma Sjödin  2006      51.80        1:30.57   
  Vera Popova  2006      44.48        2:15.05   
  Axel Mickelsson  2006      41.53        2:56.58   
                     
SS04 Mix [2006]  2006  Solna Sundbyberg SS 04            2:56.74   
  Teodor Berglund  2006      40.06        40.06   
  Filip Olsson  2006      45.06        1:25.12   
  Tea Yggmark  2006      50.82        2:15.94   
  Danielle Youssef  2006      40.80        2:56.74   
                     
Skk Mix 1 [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            3:00.78   
  Melker Högfeldt  2007      45.40        45.40   
  Nellie Häger  2006      49.68        1:35.08   
  Sofia Lövqvist  2006      46.41        2:21.49   
  Nicholas Benyammine  2006      39.29        3:00.78   
                     
Skk Mix 2 [2006]  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 41, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            18.00   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            19.31   
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            19.44   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            20.08   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            20.53   
Emma Arnö  2008  Turebergs Simklubb            20.90   
Moa Larsson  2007  Turebergs Simklubb            21.07   
Iris Flykt-Rosén  2007  Skuru Idrottsklubb            21.90   
Tova Hambraeus  2007  Danderyds Sim            21.98   
10  Alva Engqvist  2007  Wisby Simsällskap            22.14   
11  Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            22.17   
12  Astrid Sippmanne  2007  Wisby Simsällskap            22.36   
13  Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            22.92   
14  Boel Araskog  2007  Skuru Idrottsklubb            23.00   
15  Sofia Glifberg  2008  Lidingö Simklubb            23.17   
16  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            23.21   
17  Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            23.29   
18  Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            23.76   
19  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            24.43   
20  Linnea Björkholm  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            24.93   
21  Tea Hermelin  2008  Turebergs Simklubb            25.08   
22  Elvira Hilbers Larsen  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            25.20   
23  Anna Alte  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            25.50   
24  Matilda Solén  2007  Turebergs Simklubb            26.15   
25  Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            26.62   
26  Amanda Solén  2007  Turebergs Simklubb            29.01   
27  Kajsa Elmqvist  2007  Turebergs Simklubb            30.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 42, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            19.01   
Melker Högfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            21.20   
Daniel Wu  2007  Turebergs Simklubb            23.84   
Jordan Aguilar  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:29   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 43, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    36.57        1:19.59   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    39.32        1:22.23   
Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb    40.53        1:22.90   
Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    40.51        1:24.07   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.34        1:25.61   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    42.14        1:26.10   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    41.81        1:26.84   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.80        1:26.96   
Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.39        1:28.34   
10  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb    42.16        1:28.85   
11  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    43.40        1:29.12   
12  Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    42.50        1:29.42   
13  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    42.52        1:30.60   
14  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    45.12        1:30.72   
15  Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.91        1:32.55   
16  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.62        1:33.12   
17  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    48.41        1:38.39   
18  Nina Nilsson  2005  Skuru Idrottsklubb    48.52        1:38.95   
19  Irma Ehrengren  2005  Danderyds Sim    48.77        1:39.57   
20  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb    48.95        1:40.13   
21  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb    50.14        1:41.16   
22  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb    49.21        1:42.57   
23  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    50.76        1:44.83   
24  Meja Lundin  2005  Wisby Simsällskap    59.37        2:03.23   
Elwira Heldeskog  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  15:29 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  07 maj 2017   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Skuru IK simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 44, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb    40.50        1:22.18   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.74        1:23.53   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    42.06        1:25.59   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    42.77        1:26.87   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    43.32        1:28.13   
Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.97        1:29.23   
Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.44        1:29.37   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    44.20        1:30.88   
Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb    44.15        1:33.42   
10  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.38        1:33.48   
11  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    45.96        1:33.49   
12  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb    45.66        1:34.15   
13  Albin Haner  2005  Skuru Idrottsklubb    43.95        1:35.02   
14  Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap    46.05        1:35.37   
15  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.73        1:35.48   
16  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    46.51        1:37.54   
17  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    47.80        1:38.44   
18  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    52.52        1:44.76   
19  Isak Malmfors  2005  Skuru Idrottsklubb    51.30        1:46.37   
20  Linus Wohrne  2005  Turebergs Simklubb    59.22        2:00.38   
Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 maj 2017 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  15:44