2019-10-20   00:32:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 50 m

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantaiaamu

Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix (50 m)    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 20.91 2009-12-18 
EE: Frederick BOUSQUET (1981) 20.94 2009-04-26 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.93 2014-08-24 
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 23.03 2003-08-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    831          22.24   
  Cetus Espoo  21.92                 
Riku Pöytäkivi  1993    720          23.32   
  Helsingfors Simsällskap  23.62                 
Nikita Saunonen  1997    703          23.51   
  Aurajoen Uinti  23.34                 
Miikka Ruohoniemi  1993    688          23.68   
  Swimming Jyväskylä  23.18                 
Konsta Kallinen  1999    668          23.91   
  Oulun Lohet  24.34                 
Tony Eriksson  1995    663          23.97   
  Järvenpään Uintiklubi  23.67                 
Otto Rannikko  1999    645          24.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.15                 
Eetu Alitalo  1999    620          24.51   
  Cetus Espoo  24.59                 
Janne Markus Markkanen  1994    618          24.54   
  Swimming Jyväskylä  23.93                 
10  Kaarlo Seppänen  1999    606          24.70   
  Helsingfors Simsällskap  24.32                 
11  Arttu Erkinaro  1992    604          24.73   
  Oulun Uinti 1906  24.41                 
12  Elmo Kiuru  1997    601          24.77   
  Helsingfors Simsällskap  24.66                 
13  Roni Kallström  2001    597          24.83   
  Cetus Espoo  24.93                 
14  Juho Seppälä  1999    595          24.85   
  Simmis Wanda  24.91                 
15  Matias Yritys  1997    592          24.90   
  Kampuksen Plaani  24.64                 
16  Joni Aaltonen  1999    589          24.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.83                 
17  Juho Grönblom  1998    574          25.16   
  Raision Urheilijat  24.92                 
18  Jari Schwarte  1990    571          25.19   
  Cetus Espoo  25.03                 
19  Teemu Lehtonen  2000    567          25.25   
  Uinti Tampere  25.23                 
20  Topias Vainio  1997    567          25.26   
  Cetus Espoo  24.61                 
21  Werner Heräjärvi  1999    565          25.28   
  Kampuksen Plaani  25.08                 
22  Jaakko Kuusisto  2000    558          25.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.23                 
22  Petteri Haverinen  2001    558          25.39   
  Lahden Uimaseura  25.32                 
24  Jimi Kallio  1993    555          25.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  24.87                 
25  Tapio Junninen  1995    553          25.46   
  Vanders  25.13                 
26  Alex Nygård  1996    551          25.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25.60                 
27  Akseli Heino  1999    550          25.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.19                 
28  Alari Pakarinen  1998    548          25.54   
  Helsingfors Simsällskap  25.27                 
28  Alexey Belfer  2000    548          25.54   
  ORCA Helsinki  25.07                 
30  Jakob Nordman  1996    544          25.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.50                 
31  Antti Leiponen  1998    543          25.63   
  Järvenpään Uintiklubi  25.27                 
32  Eetu Isosuo  2000    534          25.77   
  Cetus Espoo  26.26                 
33  Emil Perkkiö  2000    531          25.82   
  Helsingfors Simsällskap  25.90                 
34  Eemil Kylmä  2001    530          25.83   
  Cetus Espoo  26.34                 
35  Georgy Babenov  2000    529          25.84   
  ORCA Helsinki  26.04                 
36  Marcus Forsel  2003    529          25.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.92                 
36  Oskari Aalto  2002    529          25.85   
  Cetus Espoo  25.93                 
38  Oskari Herpola  2001    527          25.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.03                 
39  Oskari Hynynen  2001    524          25.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.87                 
40  Lassi Grönroos  2000    523          25.95   
  Salon Uimarit  25.68                 
41  Martti Tervanen  2000    522          25.96   
  Järvenpään Uintiklubi  26.29                 
42  Veeti Laine  2000    517          26.04   
  Cetus Espoo  26.87                 
43  Santeri Hulkko  2000    517          26.05   
  Lahden Uimaseura  26.10                 
44  Henri Koski  2000    515          26.08   
  Gladius Kirkkonummi  25.47                 
45  Jani-Markus Sula  1999    514          26.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.05                 
46  Leevi Lehti  2000    513          26.12   
  Porin Uimaseura  26.27                 
47  Antti Leppänen  2002    511          26.14   
  Lahden Uimaseura  27.00                 
48  Leo Kuusela  1999    510          26.16   
  Uimaseura Aquila  25.88                 
49  Walentin Koskinen  2000    509          26.18   
  Uinti Tampere  26.85                 
50  Saku Salo  1995    508          26.20   
  Uinti Tampere  25.84                 
51  Perttu Mikkola  2001    507          26.21   
  Nokian Pyry  26.94                 
52  Jere Kekola  2000    504          26.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  26.09                 
52  Kirill Egorov  2000    504          26.26   
  Helsingfors Simsällskap  25.86                 
54  Henri Kyynäräinen  1994    501          26.31   
  Aurajoen Uinti  26.27                 
55  Jere Ruuhonen  2001    498          26.38   
  Cetus Espoo  26.04                 
56  Alex Garcia de la Cadena  2000    496          26.41   
  Cetus Espoo  26.96                 
57  Ibrahim Ezzat  2002    495          26.42   
  Aurajoen Uinti  26.34                 
58  Henri Hellström  1997    491          26.49   
  Raision Urheilijat  25.38                 
59  Ossi Kleimola  2001    490          26.51   
  Kouvolan Uimarit  26.78                 
60  Alex Lassila  2000    485          26.61   
  Cetus Espoo  26.64                 
61  Tatu Hörkkö  2001    477          26.75   
  Uinti Tampere  26.54                 
62  Jaakko Siipola  1999    475          26.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.19                 
63  Joona Ruuskanen  2000    474          26.81   
  Cetus Espoo  26.38                 
63  Kosti Kaaresvirta  1999    474          26.81   
  Swimming Club Vuokatti  26.82                 
65  Anssi Hätälä  1994    472          26.85   
  Oulun Uinti 1906  26.74                 
66  Elias Soukola  1999    467          26.94   
  Järvenpään Uintiklubi  26.69                 
67  Santeri Huhtala  1998    466          26.96   
  Cetus Espoo  26.50                 
68  Onni Kuronen  2000    455          27.17   
  Nokian Pyry  26.88                 
69  Oskari Rantamäki  2001    454          27.20   
  Octopus Lohja  26.77                 
Wilhelm Suominen  1999              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner