2019-10-20   03:19:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 50 m

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantaiaamu

Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix (50 m)    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:14   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 
EE: Daniela SAMULSKI (1984) 27.23 2009-07-30 
SE: Mimosa Jallow (1994) 28.20 2015-07-03 
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 29.65 2011-03-26 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mia Pentti  2002    750          29.78   
  Swimming Jyväskylä  29.65                 
Jenna Laukkanen  1995    747          29.82   
  Swimming Club Vuokatti  28.67                 
Mimosa Jallow  1994    739          29.93   
  Kampuksen Plaani  28.15                 
Fanny Teijonsalo  1996    733          30.01   
  Cetus Espoo  28.60                 
Nea-Amanda Heinola  2000    733          30.01   
  Nummelan Kisaajat  29.91                 
Susanne Hirvonen  1997    730          30.04   
  Kampuksen Plaani  29.12                 
Paula Peltola  2001    712          30.30   
  Aurajoen Uinti  29.75                 
Peppi Siirtola  2002    711          30.31   
  Cetus Espoo  29.91                 
Hilla Kortetjärvi  1996    704          30.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.21                 
10  Viola Kilpeläinen  1998    674          30.85   
  Helsingfors Simsällskap  30.04                 
11  Emilie Pärnänen  2002    664          31.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.66                 
12  Emma Nieminen  1996    638          31.42   
  Uinti Tampere  31.10                 
13  Suvi Huhtanen  1999    628          31.59   
  Uinti Tampere  30.26                 
14  Siri Auvinen  2002    623          31.68   
  Cetus Espoo  32.02                 
15  Erika Ketola  2000    608          31.93   
  Helsingfors Simsällskap  31.43                 
16  Laura Mäki  1997    600          32.07   
  Raision Urheilijat  30.52                 
17  Jonna Jauhiainen  2000    599          32.10   
  Cetus Espoo  32.05                 
18  Ida Konkka  2000    595          32.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.40                 
19  Iida-Maria Laine  2001    592          32.21   
  Oulun Uinti 1906  32.99                 
20  Noora Kokko  2001    591          32.24   
  Helsingin Uimarit  31.86                 
21  Vilma Iisalo  2001    587          32.31   
  Raision Urheilijat  31.77                 
22  Emma Männikkö  1998    578          32.48   
  Uinti Tampere  31.74                 
23  Aino Jussila  2000    575          32.54   
  Uinti Tampere  31.97                 
24  Julia Bruneau  1999    574          32.55   
  Lahden Uimaseura  33.05                 
25  Ida Slöör  2001    574          32.56   
  Cetus Espoo  31.82                 
26  Nea Virta  1996    569          32.64   
  Uinti Tampere  32.49                 
27  Peppi Päiviö  1999    568          32.66   
  Cetus Espoo  31.71                 
28  Emmi Vainio  1993    566          32.70   
  Kuopion Uimaseura  34.28                 
28  Helmi Heinonen  2002    566          32.70   
  Raision Urheilijat  31.56                 
30  Netta Nyberg  2001    558          32.85   
  Uinti Tampere  32.02                 
31  Siiri Jämsä  2002    555          32.91   
  Mikkelin Uimaseura  33.55                 
32  Nea Tiesmäki  2000    552          32.97   
  Cetus Espoo  32.63                 
33  Nina Haltia  1999    551          32.99   
  Vanders  31.89                 
34  Aino Räike  1999    549          33.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.31                 
35  Ronja Mehtonen  1999    547          33.07   
  Salon Uimarit  32.17                 
36  Petra Äkkinen  2000    547          33.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.40                 
37  Iida Koiranen  2000    544          33.14   
  Vanders  30.78                 
38  Kiira Kangasniemi  2003    541          33.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.13                 
39  Jenni Lampi  2000    540          33.21   
  Swimming Jyväskylä  32.41                 
40  Martta Nygård  2003    539          33.23   
  Oulun Uinti 1906  33.92                 
41  Elli-Kaisa Saarinen  2001    539          33.24   
  Vesihelmen Uimaseura  32.76                 
42  Marilla Parhiala  2000    531          33.40   
  Helsingfors Simsällskap  32.61                 
43  Siiri Konkka  2004    518          33.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.15                 
44  Aino Puomila  1992    516          33.73   
  TaTu Tampere  31.18                 
45  Helmi Tossavainen  2002    515          33.74   
  Cetus Espoo  32.72                 
46  Milla Nikkanen  2002    514          33.76   
  Nurmijärven Uinti  32.69                 
47  Charlotte Ingberg  2002    514          33.77   
  Octopus Lohja  32.89                 
48  Aino Mononen  2001    513          33.79   
  Joensuun Uimaseura  32.78                 
49  Inka-Liisa Puttonen  1995    512          33.82   
  Mikkelin Uimaseura  34.65                 
50  Olivia Hellsten  2000    510          33.85   
  Simmis Wanda  32.60                 
51  Tytti Härkönen  2001    509          33.89   
  Lappeenrannan Uimarit  33.09                 
52  Petra Heikkinen  2002    502          34.04   
  Oulun Uinti 1906  33.90                 
53  Noora Angelva  1999    501          34.05   
  Cetus Espoo  33.07                 
54  Henna Kainulainen  1998    501          34.06   
  Helsingfors Simsällskap  31.78                 
55  Anna Rantanen  2001    500          34.08   
  Uinti Tampere  34.38                 
56  Viivi Sorri  2003    499          34.10   
  Gladius Kirkkonummi  34.79                 
57  Jenni Kylkisalo  1999    497          34.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.17                 
58  Daniela Nummi  2000    494          34.22   
  Helsingfors Simsällskap  34.72                 
59  Alina Antila  2004    488          34.35   
  Tuusulan Uimaseura  33.85                 
60  Oona Laakso  2002    488          34.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.17                 
61  Armi Auvinen  2000    483          34.47   
  Uinti Tampere  33.99                 
62  Anni Manninen  2001    477          34.61   
  Simmis Wanda  34.27                 
63  Erika Kattilakoski  2000    475          34.68   
  Helsingin Uimarit  32.14                 
64  Saana Yritys  2003    471          34.77   
  Nurmijärven Uinti  34.23                 
65  Sara Lehtolainen  1996    468          34.84   
  Gladius Kirkkonummi  32.67                 
66  Riina Karola  2000    460          35.03   
  Järvenpään Uintiklubi  34.28                 
67  Saara Vesa  1999    459          35.06   
  ORCA Helsinki  33.26                 
68  Siiri Välimaa  2002    448          35.36   
  Tuusulan Uimaseura  34.84                 
69  Petra Uusikumpu  2001    443          35.48   
  Simmis Wanda  34.55                 
70  Vilma Uuttu  2001    441          35.53   
  Lahden Uimaseura  34.73                 
71  Sofia Hinkka  2001    438          35.61   
  Tuusulan Uimaseura  33.16                 
72  Laura Känsäkangas  1999    436          35.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.27                 
73  Iiris Himanto  2001    432          35.78   
  Gladius Kirkkonummi  33.35                 
74  Meri Lauronen  2002    409          36.44   
  Uimaseura Aquila  34.11                 
75  Ciia Korkeamäki  2001    409          36.45   
  Vanders  34.90                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner