2019-10-15   21:44:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 50 m

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 48 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 48 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix (50 m)    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 48, 200m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 
SE: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 1:49.83 1991-08-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Piiroinen  1995    684  27.56  56.93  1:26.33    1:55.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.51                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    632  26.26  55.91  1:27.06    1:58.81   
  Swimming Jyväskylä  1:51.14                 
                     
Emil Martikainen  1997    614  27.44  57.18  1:28.24    1:59.99   
  Rauman Uimaseura  1:57.23                 
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    609  28.05  58.48  1:29.65    2:00.31   
  Swimming Jyväskylä  1:58.86                 
                     
Lauri Hatunen  1998    609  26.96  56.67  1:28.57    2:00.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:57.09                 
                     
Reko Patinen  1998    602  26.84  57.68  1:30.03    2:00.75   
  Nummelan Kisaajat  1:58.06                 
                     
Joni Aaltonen  1999    594  27.96  59.33  1:30.77    2:01.31  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:57.74                 
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    593  28.29  59.56  1:31.29    2:01.39  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.84                 
                     
Elias Kuusisto  1999    587  28.33  58.82  1:30.16    2:01.82  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Aurajoen Uinti  1:59.94                 
                     
10  Aaro Tähtivuori  1998    579  28.14  58.95  1:30.89    2:02.33   
  Helsingfors Simsällskap  2:00.31                 
                     
11  Taneli Lantta  2001    575  28.91  59.58  1:31.49    2:02.66  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Simmis Wanda  2:03.00                 
                     
12  Mohamed Ezzat  2001    565  27.80  59.59  1:31.80    2:03.34   
  Aurajoen Uinti  2:02.54                 
                     
13  Oskari Aalto  2002    564  28.41  59.27  1:31.97    2:03.42   
  Cetus Espoo  2:03.65                 
                     
14  Werner Heräjärvi  1999    562  27.70  59.12  1:31.86    2:03.58   
  Kampuksen Plaani  2:02.60                 
                     
15  Emil Perkkiö  2000    560  28.40  59.75  1:31.63    2:03.72   
  Helsingfors Simsällskap  2:04.45                 
                     
16  Antti Leppänen  2002    555  28.47  59.86  1:31.42    2:04.08  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:05.21                 
                     
17  Eetu Alitalo  1999    552  27.90  59.27  1:32.01    2:04.27   
  Cetus Espoo  2:02.01                 
                     
18  Elias Herlevi  2000    543  28.09  59.31  1:31.94    2:04.97   
  Helsingfors Simsällskap  2:02.39                 
                     
19  Jani Hartikainen  1993    541  29.70  1:01.42  1:33.52    2:05.13   
  Swimming Jyväskylä  2:05.65                 
                     
20  Santeri Hölttä  2000    537  27.87  59.83  1:32.26    2:05.48   
  Helsingfors Simsällskap  1:59.66                 
                     
21  Santeri Hulkko  2000    521  28.90  1:00.95  1:34.12    2:06.75  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:03.40                 
                     
22  Martti Tervanen  2000    517  28.74  1:00.36  1:33.28    2:07.08   
  Järvenpään Uintiklubi  2:04.04                 
                     
23  Elias Soukola  1999    509  29.27  1:01.37  1:34.67    2:07.75   
  Järvenpään Uintiklubi  2:05.75                 
                     
24  Santeri Huhtala  1998    507  29.00  1:01.13  1:34.69    2:07.84   
  Cetus Espoo  2:04.58                 
                     
25  Georgy Babenov  2000    507  28.16  1:00.49  1:33.90    2:07.90   
  ORCA Helsinki  2:06.53                 
                     
26  Jonni Aho  1999    504  28.99  1:00.75  1:34.22    2:08.16   
  Cetus Espoo  2:03.74                 
                     
27  Oskari Hynynen  2001    493  28.15  1:00.79  1:34.92    2:09.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:04.16                 
                     
28  Rasmus Virta  1998    489  30.00  1:03.61  1:36.54    2:09.42   
  Cetus Espoo  2:05.79                 
                     
29  Juho Porkkala  2001    471  30.02  1:03.21  1:37.36    2:11.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:06.92                 
                     
Waltteri Rintala  1998              DNS   
  Raision Urheilijat  1:56.83                 
                     
Jesper Lietzen  2002              DNF   
  Aurajoen Uinti  2:06.08                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner