2019-08-23   15:45:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 50 m

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 42 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix (50 m)    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 42, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 
EE: Radoslaw KAWECKI (1991) 1:54.75 2013-08-02 
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:02.41 1991-05-05 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallström  2001    572  31.78  1:05.86  1:40.28    2:14.76   
  Cetus Espoo  2:09.59                 
                     
Niki Karlsson  2000    565  32.85  1:06.39  1:41.95    2:15.33   
  Helsingfors Simsällskap  2:07.53                 
                     
Jari Schwarte  1990    562  31.58  1:05.71  1:41.51    2:15.58   
  Cetus Espoo  2:05.29                 
                     
Topias Nygård  2000    555  31.88  1:06.74  1:42.03    2:16.13   
  Oulun Uinti 1906  2:12.77                 
                     
Elias Laine  2002    546  30.85  1:05.03  1:40.72    2:16.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.98                 
                     
Ronny Brännkärr  2002    540  31.85  1:07.27  1:43.61    2:17.41   
  Kemin Työväen Uimarit  2:20.23                 
                     
Tuomas Ikonen  1996    533  31.48  1:07.10  1:42.41    2:17.99   
  Lappeenrannan Uimarit  2:10.24                 
                     
Miro Juvonen  1994    513  32.20  1:08.02  1:44.75    2:19.73   
  Nurmijärven Uinti  2:12.68                 
                     
Veeti Haikonen  2001    511  32.20  1:07.86  1:44.26    2:19.97   
  Helsingfors Simsällskap  2:17.42                 
                     
10  Topias Vainio  1997    507  33.56  1:08.92  1:44.58    2:20.32   
  Cetus Espoo  2:11.67                 
                     
11  Emil Hanski  1999    495  31.92  1:07.85  1:44.67    2:21.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.46                 
                     
12  Oskari Hynynen  2001    468  32.22  1:09.68  1:47.91    2:24.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.09                 
                     
13  Teemu Annala  2001    461  33.53  1:10.44  1:48.26    2:24.86   
  Cetus Espoo  2:23.46                 
                     
14  Oscar Skjäl  2002    447  33.17  1:10.54  1:48.76    2:26.37   
  Cetus Espoo  2:21.75                 
                     
15  Lauri Elomaa  2000    443  32.97  1:10.29  1:49.27    2:26.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.62                 
                     
16  Kasper Vaittinen  2001    439  34.24  1:10.68  1:48.81    2:27.21   
  Cetus Espoo  2:23.13                 
                     
17  Walentin Koskinen  2000    434  32.81  1:09.58  1:48.61    2:27.76   
  Uinti Tampere  2:21.66                 
                     
18  Ossi Kleimola  2001    425  33.86  1:11.95  1:50.45    2:28.81   
  Kouvolan Uimarit  2:24.14                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner