2019-08-22   05:00:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 50 m

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix (50 m)    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:58   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Alkuerät 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:55.18 2009-07-29 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:01.18 1992-07-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pyykkönen  1996    605  28.07  1:04.05  1:42.14    2:14.75   
  Uinti Tampere  2:04.90                 
                     
Reko Patinen  1998    604  28.37  1:03.60  1:43.40    2:14.86   
  Nummelan Kisaajat  2:14.61                 
                     
Eemil Varho  1997    596  27.56  1:02.93  1:43.98    2:15.42   
  Rauman Uimaseura  2:18.75                 
                     
Ronny Brännkärr  2002    591  28.63  1:04.08  1:44.15    2:15.78   
  Kemin Työväen Uimarit  2:17.24                 
                     
Teemu Vuorela  1994    590  28.14  1:02.95  1:43.27    2:15.88   
  Swimming Jyväskylä  2:03.24                 
                     
Roope Lehtonen  1996    586  28.72  1:04.59  1:43.93    2:16.20   
  Raision Urheilijat  2:14.76                 
                     
Elias Kuusisto  1999    580  29.53  1:04.89  1:45.05    2:16.69   
  Aurajoen Uinti  2:15.51                 
                     
Miika Tolvanen  1996    570  28.55  1:04.80  1:44.41    2:17.49   
  Joensuun Uimaseura  2:13.43                 
                     
Kasper Jämsä  1997    569  28.70  1:03.86  1:43.24    2:17.50   
  Lahden Uimaseura  2:09.42                 
                     
10  Santeri Hölttä  2000    568  27.73  1:02.50  1:44.16    2:17.62   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.87                 
                     
11  Jakob Sievers  2000    560  28.52  1:03.60  1:44.45    2:18.23   
  Uinti Tampere  2:17.27                 
                     
12  Topias Nygård  2000    560  29.53  1:03.36  1:46.16    2:18.29   
  Oulun Uinti 1906  2:19.74                 
                     
13  Tapio Roiko-Jokela  1996    555  29.03  1:06.60  1:47.53    2:18.69   
  Swimming Jyväskylä  2:17.72                 
                     
14  Eerikki Laitala  2001    551  28.36  1:07.00  1:44.74    2:19.02   
  Cetus Espoo  2:17.85                 
                     
15  Lasse Pulkkinen  2002    550  29.81  1:07.34  1:46.22    2:19.08   
  Oulun Uinti 1906  2:19.01                 
                     
16  Jesper Lietzen  2002    541  29.90  1:07.45  1:47.59    2:19.89   
  Aurajoen Uinti  2:19.63                 
                     
17  Marcus Forsel  2003    537  28.50  1:05.62  1:45.93    2:20.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.66                 
                     
18  Elias Laine  2002    530  28.33  1:02.76  1:47.82    2:20.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.71                 
                     
19  Aleksi Helminen  2001    527  29.93  1:08.68  1:48.64    2:21.05   
  Lahden Uimaseura  2:24.55                 
                     
20  Jonni Aho  1999    521  29.50  1:08.50  1:48.14    2:21.63   
  Cetus Espoo  2:18.82                 
                     
21  Leo Kuusela  1999    505  29.04  1:04.88  1:48.50    2:23.12   
  Uimaseura Aquila  2:21.08                 
                     
22  Kasper Envalds  2001    500  29.83  1:06.73  1:52.10    2:23.58   
  Vanders  2:24.73                 
                     
23  Alex Lydman  2003    499  30.08  1:07.50  1:50.71    2:23.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.48                 
                     
24  Ossi Kleimola  2001    498  30.11  1:08.39  1:49.42    2:23.80   
  Kouvolan Uimarit  2:22.56                 
                     
25  Jere Kekola  2000    492  30.02  1:07.46  1:50.57    2:24.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:24.71                 
                     
26  Atte Pennanen  2001    448  30.18  1:09.27  1:51.90    2:28.90   
  Lahden Uimaseura  2:24.20                 
                     
Olli Soramies  1998              DSQ   
  Voikkaan Viesti  2:17.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oscar Skjäl  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:22.94                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner