2019-10-15   20:37:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 50 m

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix (50 m)    Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:46   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 
ME: Ryan MURPHY (1995) 51.85 2016-08-13 
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matis Hiie  1998    683  28.40        58.85   
  Keila Swimming Club  58.82                 
                     
Teemu Vuorela  1994    645  28.64        59.99   
  Swimming Jyväskylä  1:01.09                 
                     
Roni Kallström  2001    643  29.06        1:00.05   
  Cetus Espoo  58.39                 
                     
Miro Vasko  1993    631  29.34        1:00.43   
  Oulun Uinti 1906  58.24                 
                     
Janne Markus Markkanen  1994    609  29.33        1:01.15   
  Swimming Jyväskylä  56.49                 
                     
Emil Hanski  1999    592  29.15        1:01.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.11                 
                     
Veeti Haikonen  2001    586  30.29        1:01.95   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.88                 
                     
Lauri Elomaa  2000    576  29.89        1:02.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.66                 
                     
Topias Nygård  2000    572  30.22        1:02.43   
  Oulun Uinti 1906  1:01.42                 
                     
10  Ronny Brännkärr  2002    570  29.91        1:02.53   
  Kemin Työväen Uimarit  1:02.43                 
                     
11  Tuomas Ikonen  1996    568  30.04        1:02.60   
  Lappeenrannan Uimarit  59.94                 
                     
12  Santeri Hölttä  2000    561  30.18        1:02.86   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.66                 
                     
13  Elias Laine  2002    536  30.40        1:03.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.29                 
                     
14  Miro Juvonen  1994    533  30.89        1:03.91  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Nurmijärven Uinti  1:02.18                 
                     
15  Jakob Sievers  2000    532  30.53        1:03.98   
  Uinti Tampere  1:02.86                 
                     
16  Kaarlo Seppänen  1999    525  30.32        1:04.27  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  1:01.91                 
                     
17  Mohamed Ezzat  2001    509  30.97        1:04.90   
  Aurajoen Uinti  1:03.73                 
                     
18  Ville Ihalainen  1996    497  31.73        1:05.44  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Kuopion Uimaseura  1:00.98                 
                     
19  Petteri Haverinen  2001    496  30.81        1:05.48  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  1:00.91                 
                     
20  Elias Kukkonen  2002    489  31.04        1:05.78  Ei osallistu loppukilpailuun 
  ORCA Helsinki  1:04.97                 
                     
21  Alex Garcia de la Cadena  2000    476  32.12        1:06.37  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  1:02.54                 
                     
22  Jaakko Siipola  1999    467  31.30        1:06.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.20                 
                     
23  Kasper Vaittinen  2001    461  32.73        1:07.10   
  Cetus Espoo  1:06.82                 
                     
24  Teemu Annala  2001    460  32.35        1:07.15   
  Cetus Espoo  1:05.69                 
                     
25  Oscar Skjäl  2002    458  32.79        1:07.24   
  Cetus Espoo  1:05.11                 
                     
26  Severi Nieminen  1999    451  32.30        1:07.58   
  Gladius Kirkkonummi  1:06.64                 
                     
27  Jere Kekola  2000    449  32.53        1:07.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.20                 
                     
28  Atte Kulmala  1998    440  32.83        1:08.12   
  Uinti Tampere  1:06.91                 
                     
29  Alex Lydman  2003    437  32.09        1:08.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.09                 
                     
29  Jere Ruuhonen  2001    437  33.17        1:08.32   
  Cetus Espoo  1:06.56                 
                     
31  Aku Kaila  2003    428  33.64        1:08.77   
  Raision Urheilijat  1:04.89                 
                     
32  Arttu Heikkinen  2000    406  33.19        1:10.01   
  Uinti Tampere  1:06.52                 
                     
Marcus Forsel  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.51                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner