2019-10-17   02:28:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 50 m

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix (50 m)    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:46   
  Järjestäjä           
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:07.58 2015-08-03 
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 1:08.82 2014-08-19 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Kivirinta  1995    739  32.91        1:11.17   
  Oulun Uinti 1906  1:10.27                 
                     
Charlotta Edelman  2001    689  34.01        1:12.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.20                 
                     
Anniina Murto  2001    683  34.29        1:13.07   
  Porin Uimaseura  1:12.23                 
                     
Hanna Kareinen  2000    672  34.26        1:13.46   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.32                 
                     
Iida Reini  2000    670  34.10        1:13.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.94                 
                     
Veronica Wahlstedt  2000    666  34.46        1:13.66   
  Cetus Espoo  1:14.04                 
                     
Emilia Flyckt  2001    648  35.28        1:14.35   
  Cetus Espoo  1:12.62                 
                     
Hanna Hammar  1998    642  34.32        1:14.58   
  Uinti Tampere  1:13.93                 
                     
Rebekka Luoto  2003    641  35.35        1:14.63   
  Raision Urheilijat  1:12.93                 
                     
10  Emilia Liven  2002    626  35.38        1:15.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.53                 
                     
11  Emilia Eloranta  1997    619  35.43        1:15.50   
  Cetus Espoo  1:14.26                 
                     
12  Roosa Mäkinen  1999    612  35.83        1:15.79   
  Uinti Tampere  1:13.63                 
                     
13  Sanni Ikonen  1998    609  36.18        1:15.88   
  Lahden Uimaseura  1:13.34                 
                     
14  Fanny Grönvall  2000    608  36.47        1:15.94   
  Uinti Tampere  1:18.17                 
                     
15  Sofia Lehtinen  2000    607  36.66        1:16.00   
  Cetus Espoo  1:15.22                 
                     
16  Alexandra Pihlajamäki  1998    602  36.30        1:16.19   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.85                 
                     
17  Eerica Kuusjärvi  1999    594  36.32        1:16.51   
  Raision Urheilijat  1:17.41                 
                     
18  Lotta Hämäläinen  1998    593  35.56        1:16.56   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.33                 
                     
19  Jade Pönni  1997    584  36.01        1:16.95   
  Nummelan Kisaajat  1:16.49                 
                     
20  Annika Tietz  2001    582  36.24        1:17.06   
  HTU Stadi  1:18.95                 
                     
21  Nelli Ohvo  2001    579  35.51        1:17.20   
  Cetus Espoo  1:16.76                 
                     
22  Heidi Kivioja  2000    566  35.67        1:17.79   
  Swimming Club Vuokatti  1:18.10                 
                     
23  Mirka Mettinen  2002    551  36.63        1:18.48   
  Cetus Espoo  1:19.29                 
                     
24  Aino Ruottu  2001    551  36.56        1:18.49   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.57                 
                     
25  Fanny Nyström  1999    549  37.32        1:18.55   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.12                 
                     
26  Jenna Miettinen  1999    548  36.70        1:18.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.09                 
                     
27  Sini Silvennoinen  2002    546  35.79        1:18.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.64                 
                     
28  Siiri Einiö  2003    545  36.88        1:18.77   
  Gladius Kirkkonummi  1:16.63                 
                     
29  Ada Nyström  2001    543  36.89        1:18.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.61                 
                     
30  Oona Ahinko  2001    534  37.11        1:19.30   
  Vesihelmen Uimaseura  1:18.68                 
                     
31  Johanna Suova  1999    531  36.99        1:19.42   
  Uinti Tampere  1:19.08                 
                     
32  Minja Lukkari  2003    523  37.28        1:19.84   
  Oulun Uinti 1906  1:18.38                 
                     
33  Pinja Paulomo  2002    516  38.34        1:20.20   
  Cetus Espoo  1:17.73                 
                     
34  Erika Lahtinen  1998    512  37.74        1:20.39   
  Uinti Tampere  1:18.95                 
                     
35  Cindy Palm  2003    512  37.09        1:20.41   
  Cetus Espoo  1:22.71                 
                     
36  Vilhelmiina Leppänen  2003    508  37.93        1:20.62   
  Cetus Espoo  1:19.30                 
                     
37  Milja Mielty  2000    507  36.60        1:20.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.19                 
                     
38  Milja Lahtinen  1999    500  37.94        1:21.07   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.06                 
                     
39  Fanny Vuollet  1999    496  36.80        1:21.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.14                 
                     
40  Julia Korva  1999    491  37.24        1:21.53   
  Octopus Lohja  1:16.90                 
                     
41  Sofia Risteelä  1993    491  37.30        1:21.56   
  Oulun Uinti 1906  1:16.00                 
                     
42  Aino Räike  1999    480  38.25        1:22.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.77                 
                     
43  Jenna Pulkkinen  2004    477  38.51        1:22.33   
  Kouvolan Uimarit  1:21.62                 
                     
44  Siiri Konkka  2004    476  38.58        1:22.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.27                 
                     
45  Aura Lehtonen  1998    475  37.55        1:22.45   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.98                 
                     
46  Iiris Yli-Jama  2003    474  39.44        1:22.50   
  Salon Uimarit  1:22.13                 
                     
47  Vilma Hottinen  2002    465  38.07        1:23.03   
  Simmis Wanda  1:20.72                 
                     
48  Maija Liukkonen  2001    464  38.11        1:23.09   
  Mikkelin Uimaseura  1:20.76                 
                     
49  Jonna Vasara  2002    459  38.85        1:23.41   
  Cetus Espoo  1:22.35                 
                     
50  Amanda Rapinoja  2001    458  38.62        1:23.43   
  Cetus Espoo  1:20.58                 
                     
51  Iiris Himanto  2001    449  39.25        1:24.00   
  Gladius Kirkkonummi  1:21.42                 
                     
52  Emma Hämäläinen  2003    442  40.85        1:24.46   
  Vieskan Uimarit  1:21.92                 
                     
52  Juulia Käräjämies  2003    442  39.67        1:24.46   
  Nummelan Kisaajat  1:21.48                 
                     
54  Kia Karike  1999    440  39.99        1:24.58   
  Cetus Espoo  1:21.01                 
                     
55  Vera Vartiainen  2002    425  38.88        1:25.55   
  Järvenpään Uintiklubi  1:18.92                 
                     
56  Sini Hirvonen  2001    415  40.40        1:26.22   
  Cetus Espoo  1:23.18                 
                     
57  Helena Knaapi  1999    375  41.40        1:29.21   
  Cetus Espoo  1:19.83                 
                     
Myra Bengts  2000              DNS   
  Cetus Espoo  1:19.70                 
                     
Emma Ingberg  1999              DNF   
  Simmis Wanda  1:18.55                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner