2019-06-17   01:52:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Uofficielle DMH-Å

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH-Å 2017 (Uofficielle)    Udskriftsdato  11 februar 2017   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangør  HSK, Sigma Swim & VAT CPH         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 februar 2017         
 
 
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    592  1:02.43  2:15.69  3:34.42    4:40.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    527  1:03.72  2:17.49  3:43.85    4:51.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    517  3:03.63  4:21.65      4:53.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Carl Emil Lønborg  2002    488  1:05.88  2:20.83  3:45.92    4:59.12   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.05                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    465  1:07.82  2:28.09  3:54.07    5:03.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Joakim Køhn  2003    454  3:11.68  4:32.30      5:06.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
Emil Kildahl Døssing  2002    421  1:13.10  2:30.01  4:02.96    5:14.18   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Oskar Skov Grell  2002    402  1:11.69  2:34.75  4:08.91    5:18.94   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Mathias Christensen  2004    400  1:15.83  2:37.09  4:06.19    5:19.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
10  Daniel Garne Larsen  2003    399  1:15.26  2:37.53  4:05.12    5:19.79   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
11  Sebastian Greisen  2004    373  1:17.18  2:37.49  4:12.55    5:27.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.05                 
                     
12  Asger Johansen  2003    323  3:37.78  5:04.68      5:43.14   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
13  Karl August B. Balle  2003    322  1:21.65  2:49.21  4:20.79    5:43.52   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.03                 
                     
14  Niklas Wiese Dobel  2004    314  1:22.29  2:50.89  4:25.74    5:46.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
15  Andreas Stampe Dalgaard  2004    305  1:21.20  2:50.16  4:31.96    5:49.77   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
16  Alexander Vergereau  2004    290  1:25.65  2:51.30  4:36.22    5:55.56   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
17  Oscar Frejwald Christians  2003    263  1:29.81  3:02.20  4:46.40    6:07.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.05                 
                     
18  Niels Krogh-Olsen  2004    255  3:00.74  4:49.05  6:10.90    6:10.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
                     
19  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    249  3:04.78  4:55.46  6:14.08    6:14.08   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.04                 
                     
20  Mathias Toft Nørskov  2003    241  3:05.77  4:54.30  6:18.24    6:18.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 februar 2017 
Licens til Albertslund IF  Udskriftstidspunkt  11:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark