2019-08-19   04:18:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:16   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    32.82        1:08.98   
Christoffer R.s. Pedersen  2004  H2Odense    33.50        1:12.05   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    34.06        1:13.12   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense    37.07        1:18.44   
Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub    38.41        1:19.96   
Kasper Duch  2005  Frem Odense    39.95        1:21.54   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense    38.93        1:23.22   
Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svømme Klub    41.85        1:28.79   
Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub    40.42        1:30.05   
10  Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense    40.92        1:32.39   
11  Oliver Londero  2004  Frem Odense    46.02        1:32.61   
12  Mads Emil Degn  2003  Svendborg Svømme Klub    40.67        1:33.36   
13  Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    42.87        1:33.83   
14  Gustav Svendstrup  2003  Svendborg Svømme Klub    45.62        1:34.37   
15  Nicklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense    43.49        1:34.59   
16  Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    43.81        1:35.04   
17  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense    46.65        1:38.31   
18  Christoffer Banke  2005  H2Odense    47.38        1:39.83   
19  Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub    1:41.64        1:41.64   
20  Valdemar Galsgaard  2003  Svendborg Svømme Klub    44.70        1:44.40   
21  Ludvig L. Møller  2006  H2Odense    49.42        1:46.41   
22  Besian Selaci  2008  H2Odense    50.14        1:48.78   
23  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    2:08.79        2:08.79   
24  Lasse Waltersdorff  2004  Ringe Svømme Klub    2:17.07        2:17.07   
Joe Tani Fohlmann  2003  H2Odense            DNS   
Lauritz Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub            DNS   
Thor Greve Jensen  2004  Ringe Svømme Klub            DNS   
Lars Peter Flarup  2007  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark