2019-08-19   22:23:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    35.73  1:15.87  1:56.32    2:35.96   
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  H2Odense    36.51  1:17.98  1:59.45    2:40.36   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense    40.23  1:27.35  2:16.44    3:02.92   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    42.86  1:30.18  2:17.64    3:08.04   
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub    40.93  1:29.74  2:19.95    3:09.65   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    41.65  1:32.02  2:24.15    3:13.53   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub    3:18.00        3:18.00   
Oliver Londero  2004  Frem Odense    48.49  1:42.16  2:36.19    3:23.66   
Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svømme Klub    44.53  1:37.81  2:33.63    3:24.52   
10  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub    49.03  1:45.94  2:39.23    3:32.51   
11  Mads Emil Degn  2003  Svendborg Svømme Klub    43.78  1:37.24  3:35.48    3:35.48   
12  Gustav Halle  2007  H2Odense    47.90  1:45.06  2:42.21    3:36.62   
13  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub    43.11  1:36.64  2:37.14    3:38.04   
14  Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    50.88  1:47.88  2:41.34    3:38.56   
15  Lars Peter Flarup  2007  H2Odense    1:47.18  2:45.19  3:39.68    3:39.68   
16  Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub    47.64  2:46.31  3:40.45    3:40.45   
17  Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    1:49.25  3:46.92      3:46.92   
18  Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense    54.68  1:59.29  3:09.22    4:12.57   
19  Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense    49.85  4:25.69      4:25.69   
Joe Tani Fohlmann  2003  H2Odense            DNS   
Lauritz Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub            DNS   
Ahmed Tabesh  2003  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark