2019-11-22   14:14:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:24   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2016         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Heikkinen  2004    431  39.53        1:22.50   
  Uinti Imatra  1:21.87                 
                     
Pinja Nieminen  2004    404  39.52        1:24.32   
  Cetus Espoo  1:25.17                 
                     
Nessa Järvinen  2004    372  40.63        1:26.66   
  Uimaseura Aquila  1:24.46                 
                     
Helmi Haverinen  2004    339  41.69        1:29.39   
  Cetus Espoo  1:26.12                 
                     
Viljaana Myllärinen  2004    336  42.97        1:29.62   
  Uinti Imatra  1:29.36                 
                     
Lumi Luoma  2005    334  42.49        1:29.82   
  Hyvinkään Uimaseura  1:30.81                 
                     
Jutta Jauhiainen  2004    326  43.22        1:30.59   
  Cetus Espoo  1:30.07                 
                     
Melissa Miettinen  2005    318  42.04        1:31.33   
  Helsingin Uimarit  1:32.52                 
                     
Ciara Wacklin  2004    317  43.87        1:31.37   
  Cetus Espoo  1:31.75                 
                     
10  Jenny Vain  2004    310  43.17        1:32.10   
  Top Uimareura  1:28.50                 
                     
11  Wilma Savonen  2004    304  43.71        1:32.71   
  Cetus Espoo  1:32.90                 
                     
12  Saara Raulos  2005    257  46.34        1:37.97   
  Cetus Espoo  1:41.32                 
                     
13  Hanna-Marleen Mõtsnik  2006    249  46.82        1:39.10   
  Top Uimareura  1:47.31                 
                     
14  Linell Soodla  2005    233  47.14        1:41.22   
  Orca Swim Club  1:39.00                 
                     
15  Venla Hauska  2004    223  48.56        1:42.78   
  Järvenpään Uintiklubi  1:46.72                 
                     
16  Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    216  50.54        1:43.88   
  Cetus Espoo  1:47.63                 
                     
17  Maria Mustonen  2005    213  49.36        1:44.36   
  ORCA Helsinki  1:47.85                 
                     
18  Janica Nieminen  2005    210  47.89        1:44.87   
  Hyvinkään Uimaseura  1:44.19                 
                     
19  Juulia Lindfors  2005    201  49.32        1:46.39   
  Cetus Espoo  1:44.29                 
                     
20  Helmi Räsänen  2006    193  54.07        1:47.74   
  Simmis Grani  1:49.88                 
                     
21  Malin Lindblom  2006    193  49.63        1:47.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:49.11                 
                     
22  Jessica Åström  2006    191  52.41        1:48.25   
  ORCA Helsinki  1:54.33                 
                     
23  Annika Idman  2004    189  52.17        1:48.53   
  Cetus Espoo  1:54.36                 
                     
24  Lada Belozjorova  2006    189  51.91        1:48.62   
  Stadin Delfiinit                   
                     
25  Iiris Soilevaara  2006    188  50.70        1:48.72   
  Cetus Espoo  1:46.98                 
                     
26  Sofie Nauklér  2006    169  55.54        1:52.74   
  Simmis Grani  1:53.27                 
                     
27  Ada Salaspuro  2005    161  54.55        1:54.51   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Heta Kosunen  2006    156  55.44        1:55.80   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Emmi Silvola  2004    156  52.07        1:55.81   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
30  Olesia Leshchuk  2006    152  55.62        1:56.60   
  Cetus Espoo  2:08.37                 
                     
31  Veera Mäkelä  2004    151  55.37        1:57.10   
  Gladius Kirkkonummi  1:53.51                 
                     
32  Pinja Suominen  2006    150  55.01        1:57.18   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
33  Aleksandra Uusitalo  2005    145  57.44        1:58.55   
  Cetus Espoo  1:55.49                 
                     
34  Wilma Wallenius  2005    132  55.91        2:02.27   
  Hyvinkään Uimaseura  1:57.12                 
                     
35  Waula Taimela  2005    110  1:04.26        2:09.93   
  Gladius Kirkkonummi  2:17.39                 
                     
36  Janika Hinkkanen  2005    93  1:03.43        2:17.37   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
37  Emma Autio  2005    92  1:05.54        2:17.90   
  Cetus Espoo  2:15.30                 
                     
Carmen Marie Aavik  2006              DSQ   
  Orca Swim Club  1:42.00                 
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
Emma Lönnberg  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:49.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Rebecca Risso Ricci  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Ruth Risso Ricci  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Sara Pöllänen  2004              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kalvet  2002    525  35.29        1:17.27   
  Top Uimareura  1:18.03                 
                     
Elisabet Mätlik  2002    437  38.50        1:22.17   
  Top Uimareura  1:19.91                 
                     
Sofia Långström  2003    417  39.74        1:23.43   
  Cetus Espoo  1:23.02                 
                     
Saana Yritys  2003    408  39.18        1:24.05   
  Hyvinkään Uimaseura  1:24.18                 
                     
Nea Winqvist  2002    405  38.99        1:24.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Emmi Partanen  2003    401  39.42        1:24.53   
  Cetus Espoo  1:29.22                 
                     
Winona Forslund  2003    398  39.10        1:24.74   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.36                 
                     
Róza Nagy  2003    392  40.36        1:25.19   
  Cetus Espoo  1:23.52                 
                     
Ella Hurtta  2003    365  40.83        1:27.19   
  Uimaseura Aquila  1:26.48                 
                     
10  Kreetta Uusitalo  2003    359  41.58        1:27.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:26.61                 
                     
11  Tilda Selonen  2003    290  44.08        1:34.16   
  Helsingin Uimarit  1:41.64                 
                     
12  Martina Uusitalo  2003    252  47.24        1:38.70   
  Cetus Espoo  1:35.91                 
                     
13  Sohvi Seppänen  2003    213  49.88        1:44.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:45.52                 
                     
14  Eva Melvas  2002    164  53.74        1:53.92   
  ORCA Helsinki  1:48.36                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ada Nyström  2001    576  35.44        1:14.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.37                 
                     
Fanny Nyström  1999    570  35.25        1:15.18   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.12                 
                     
Pippi Nordström  2001    441  38.16        1:21.88   
  Helsingin Uimarit  1:19.42                 
                     
Linnea Saarikivi  2000    348  41.09        1:28.60   
  Cetus Espoo  1:25.60                 
                     
Katariina Kivi  2001    322  43.03        1:30.94   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Erja Tiljander  2000    252  46.47        1:38.68   
  Hyvinkään Uimaseura  1:36.94                 
                     
Mariel Mylly  2001              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  1:30.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Siiri Torniainen  2001              DSQ   
  HTU Stadi  1:44.57                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner