2019-10-15   20:40:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2016, 4. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 4. Division    Udskriftsdato  18 december 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  19:11   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 december 2016         
 
 
Løb 39, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:03.78 2014-12-03 
Nordisk Rekord Senior: SK Neptun, Stockholm (1900) 3:09.53 2009-11-26 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:15.10 2016-11-18 
Dansk Rekord Junior: Esbjerg drenge (1900) 3:20.74 2016-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Søllerød Juniors    610          3:36.07   
  Søllerød Svømmeklub                   
  Alexander Aslak Nørgaard  2000      26.51  54.04      54.04   
  Christian Andersen  1999      26.66  55.75      1:49.79   
  Christoffer H. Andersen  2002      26.54  54.70      2:44.49   
  Pierre Høgenhaug  1999      24.66  51.58      3:36.07   
                     
Hsk    600          3:37.22   
  Haderslev Svømme Klub  59:59.03                 
  Magnus Stender Berg  1999      26.34  54.32      54.32   
  Victor Kristensen  1999      26.54  55.21      1:49.53   
  Jonas Rohwedder  1998      25.44  52.81      2:42.34   
  Benjamin Perruchon  2001      26.29  54.88      3:37.22   
                     
Stm Herrer  2002    561          3:42.13   
  Herning Svømmeklub                   
  Simon B. Jeppesen  1997      26.74  55.55      55.55   
  Ejnar Truelsen  2002      28.65  59.84      1:55.39   
  Mikkel B. Høgild  1998      24.80  52.64      2:48.03   
  Jens Sørensen  2001      25.70  54.10      3:42.13   
                     
Delta Herrer    547          3:44.10   
  DeltaSwim                   
  Søren Bisgaard  1998      27.41  57.59      57.59   
  Malthe Lindeblad  2001      27.36  56.22      1:53.81   
  Mikkel Jensen  1995      25.89  54.47      2:48.28   
  Daniel Jensen  2001      26.53  55.82      3:44.10   
                     
The Donalds  2000    544          3:44.43   
  Hillerød Svømmeklub 1  59:59.03                 
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      27.24  57.12      57.12   
  Luke Postema  1995      26.98  58.84      1:55.96   
  Andreas Noer Sejrskild  1998      25.43  54.23      2:50.19   
  Philip Agerskov  1998      25.21  54.24      3:44.43   
                     
Rsk Drenge    525          3:47.17   
  Ringe Svømme Klub                   
  Kristoffer Desmareth  2000      26.90  55.94      55.94   
  Anders S. Andreasen  1998      28.93  1:00.53      1:56.47   
  Jannik S. Vilhelmsen  1999      27.03  57.00      2:53.47   
  Oliver Broholm  1999      25.57  53.70      3:47.17   
                     
Horsens Svømmeklub Herrer  1900    506          3:49.88   
  Horsens Svømmeklub  59:59.01                 
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      27.71  57.92      57.92   
  Frederik Juhl Leiszner  1999      27.06  56.90      1:54.82   
  Daniel H. Johannesen  1999      27.37  58.11      2:52.93   
  Christian Koch  1998      26.83  56.95      3:49.88   
                     
Esv Drenge    505          3:50.12   
  Vejle Svømmeklub  59:59.03                 
  Magnus Funder  2001      27.52  56.84      56.84   
  Andreas Blaaberg  2002      27.53  58.68      1:55.52   
  Malthe Elkjær  2003      27.27  57.75      2:53.27   
  Johann Kristian Møller  2001      26.77  56.85      3:50.12   
                     
The Donalds 2  2000    424          4:03.84   
  Hillerød Svømmeklub 2  59:59.03                 
  Simon Blidarevic  2002      28.70  59.71      59.71   
  Christian Galsøe  2002      29.63  1:03.65      2:03.36   
  Carl Kirchhoff  2002      29.97  1:02.87      3:06.23   
  Frederik Clausen  2001      27.42  57.61      4:03.84   
                     
10  Frem Herrer    399          4:08.90   
  Frem Odense                   
  Jens Frederik Vittrup  1996      29.14  1:01.43      1:01.43   
  Viktor Christensen  2001      30.09  1:04.79      2:06.22   
  Mikkel Podiss Petersen  2002      31.12  1:05.55      3:11.77   
  Jakob Tietgen  2002      27.44  57.13      4:08.90   
                     
11  Durup Herrer    395          4:09.77   
  Durup IF  59:59.03                 
  Oliver Veile  2001      29.29  1:01.71      1:01.71   
  Kristian Avnskov Pedersen  1999      29.36  1:03.14      2:04.85   
  Mathias Pedersen  2002      30.76  1:05.31      3:10.16   
  Kristoffer Østergaard  1999      59.61  59.61      4:09.77   
                     
12  Vs Drenge    392          4:10.44   
  Viborg Svømme Klub  59:59.01                 
  Anders Elsborg  2003      31.32  1:05.16      1:05.16   
  Lasse Møller Bjørnskov  2000      28.47  1:01.65      2:06.81   
  Anton Kirkegaard Olesen  2000      28.10  1:00.55      3:07.36   
  Mikkel Riis  2002      29.98  1:03.08      4:10.44   
                     
13  Egif Drenge    344          4:21.55   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
  Lukas Jeppesen  2001      27.39  56.56      56.56   
  Christian Lorey  2003      30.49  1:06.10      2:02.66   
  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002      33.54  1:15.75      3:18.41   
  Lucas Grinderslev  2001      30.40  1:03.14      4:21.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 december 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark