2019-08-24   00:09:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2016, 4. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 4. Division    Udskriftsdato  17 december 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:40   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 december 2016         
 
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.41 2016-11-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Sjørup Jensen  2003    526  38.30  1:20.71  2:03.72    2:46.70   
  Vejle Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Alberte Schnieber Klausen  2002    477  39.51  1:23.83  2:08.56    2:52.17   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Johanne A Andersson  2003    473  40.13  1:25.07  2:09.89    2:52.69   
  Frem Odense  59:59.03                 
                     
Julie Lamberth  1996    442  39.18  1:23.28  2:09.37    2:56.64   
  Hillerød Svømmeklub 1  59:59.03                 
                     
Enya Lindum Eskildsen  2000    439  39.27  1:23.51  2:09.94    2:56.93   
  DeltaSwim                   
                     
Caroline Larsen  2001    439  38.41  1:23.76  2:10.81    2:57.03   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Signe Frits Nielsen  2002    432  40.24  1:26.08  2:12.22    2:57.93   
  Haderslev Svømme Klub  59:59.03                 
                     
Marikka Andersen  2002    397  41.06  1:27.71  2:15.39    3:02.95   
  Horsens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Carla Lyhne Weiner  2003    376  43.75  1:31.36  2:19.77    3:06.32   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
10  Celeste Pind Therkildsen  2002    363  42.37  1:29.50  2:18.88    3:08.56   
  Viborg Svømme Klub  59:59.03                 
                     
11  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    350  43.74  1:32.72  2:22.32    3:10.83   
  Hillerød Svømmeklub 2  59:59.03                 
                     
12  Camilla Veile  2000    302  41.90  1:32.39  2:25.66    3:20.51   
  Durup IF  59:59.03                 
                     
13  Mia Schou Brock  2000    263  43.51  1:36.79  2:32.92    3:29.90   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 december 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark