2021-04-16   05:38:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2016, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  27 november 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Åkersberga SS - Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 38, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    36.67        1:15.49   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.85        1:19.66   
Louise Franks  2005  Täby Sim    40.84        1:24.51   
Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb    40.75        1:28.13   
Erika Aronsson  2005  Täby Sim    41.93        1:28.26   
Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb    42.94        1:28.44   
Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    44.23        1:29.54   
Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb    44.01        1:31.66   
Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    45.72        1:32.70   
10  Olivia Lyrberg  2005  Älvsjö AIK Fritid    45.60        1:34.09   
11  Filippa Bonorden  2005  Åkersberga Simsällskap    46.52        1:34.22   
12  Ella Thermaenius  2005  Täby Sim    46.20        1:34.55   
13  Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb    46.42        1:34.58   
14  Elin Björklund  2005  Älvsjö AIK Fritid    49.22        1:37.48   
15  Linn Solehav  2005  Stockholmspolisens IF SF    47.08        1:38.40   
16  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    48.45        1:38.45   
17  Nora Sundberg  2005  Täby Sim    47.53        1:38.47   
18  Filippa Emtemo  2005  Täby Sim    50.00        1:40.55   
19  Julia Day  2005  Täby Sim    47.98        1:40.60   
20  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    50.50        1:41.11   
21  Hannah Klamkin  2005  Stockholmspolisens IF SF    49.97        1:43.21   
22  Tilda Svärd  2005  Täby Sim    48.20        1:43.42   
23  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim    52.85        1:46.22   
24  Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez  2005  Stockholmspolisens IF SF    51.73        1:47.49   
25  Emma Olsson Sande  2005  Täby Sim    52.80        1:47.61   
26  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    50.57        1:47.62   
27  Athena Karathanasis  2005  Stockholmspolisens IF SF    51.97        1:47.68   
28  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb    51.52        1:47.71   
29  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap    52.54        1:48.48   
30  Stella Fylkegård Svenberg  2005  Stockholmspolisens IF SF    53.25        1:48.91   
31  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim    53.75        1:48.92   
32  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    54.71        1:49.57   
33  Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    55.22        1:53.01   
Maanasha Uthayathas  2005  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            DSQ   
Elwira Heldeskog  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Nina Nilsson  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 november 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner