2021-04-21   04:31:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2016, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  27 november 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  09:19   
  Arrangör  Åkersberga SS - Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 30, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    36.19  1:18.84  2:07.45    2:45.85   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    35.72  1:20.70  2:13.50    2:54.71   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim    36.90  1:23.38  2:15.53    2:56.33   
Clara Ersson  2004  Täby Sim    38.38  1:22.80  2:15.59    2:58.21   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    38.85  1:24.27  2:19.39    2:59.83   
Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    39.75  1:27.14  2:21.50    3:01.21   
Elsa Wennerstrand  2004  Älvsjö AIK Fritid    37.67  1:25.27  2:18.88    3:01.46   
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    41.26  1:30.29  2:19.85    3:03.00   
Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    40.59  1:30.24  2:27.50    3:10.34   
10  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    42.79  1:31.90  2:28.07    3:11.79   
11  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    38.87  1:32.23  2:25.40    3:12.53   
12  Hannah Haux  2004  Täby Sim    41.62  1:31.47  2:29.10    3:13.95   
13  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    40.97  1:33.17  2:29.57    3:14.62   
14  Emma Sommar  2004  Täby Sim    44.37  1:35.25  2:29.48    3:15.63   
15  Saga Mattsson  2004  Täby Sim    47.69  1:40.51  2:33.47    3:18.26   
16  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    43.00  1:33.63  2:32.84    3:19.90   
17  Darcey Bailey  2004  Täby Sim    45.71  1:35.73  2:34.13    3:22.56   
18  Torun Öström  2004  Täby Sim    40.13  1:30.20  2:33.26    3:22.67   
19  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF    41.59  1:38.54  2:36.44    3:23.59   
20  Matilda Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    45.34  1:40.97  2:37.25    3:25.85   
21  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    47.62  1:42.67  2:42.76    3:28.11   
22  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    48.51  1:44.36  2:45.42    3:37.85   
23  Clara Taberman  2004  Täby Sim    53.79  1:52.96  2:51.60    3:40.07   
24  Alma Lilljequist  2004  Stockholmspolisens IF SF    50.83  1:43.67  2:51.83    3:40.27   
25  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim    52.14  1:51.05  2:51.63    3:44.00   
26  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim    45.26  1:45.59  2:49.14    3:44.55   
27  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    55.00  1:52.66  2:53.42    3:50.32   
Alice Davies  2004  Täby Sim            DNS   
Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Maja Lingham  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 november 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  09:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner