2018-12-11   01:06:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Saltis-Cup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  09:21   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.85        1:09.78   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    35.72        1:11.86   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    35.42        1:12.98   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    37.36        1:18.36   
Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap    39.17        1:19.97   
Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.11        1:20.05   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    37.74        1:20.09   
Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    40.04        1:20.88   
Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.20        1:22.17   
10  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.56        1:22.41   
11  Astrid Palmborg  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.53        1:22.45   
12  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.94        1:22.59   
13  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    39.87        1:22.65   
14  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    39.99        1:23.28   
15  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.38        1:26.84   
16  Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb    42.05        1:26.98   
17  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.66        1:28.95   
18  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    43.55        1:30.02   
19  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    43.85        1:30.27   
20  Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04    44.45        1:31.83   
21  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    44.80        1:32.47   
22  Sofia Preste  2003  Solna Sundbyberg SS 04    43.88        1:32.97   
23  Ebba Hedman  2003  Tyresö Simsällskap    45.14        1:34.81   
24  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    46.37        1:35.68   
25  Amna Hojlas  2002  Älvsjö AIK Fritid    49.69        1:44.22   
26  Deborah Araya  2002  Älvsjö AIK Fritid    51.65        1:47.88   
Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.71        1:14.43   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    37.19        1:17.30   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    38.24        1:19.43   
Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    38.81        1:19.51   
Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    38.04        1:19.74   
Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    40.94        1:24.86   
Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    44.85        1:34.29   
Rebecka Rosengart  2001  Hellas Simklubb    47.23        1:37.63   
Stella Mörfelt  2000  Gustavsbergs Simsällskap    49.89        1:40.89   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    41.25        1:23.24   
Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid    45.81        1:35.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  09:21 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  09:33   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    32.90        1:08.27   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    32.86        1:08.38   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    34.80        1:11.36   
Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.50        1:12.44   
Lukas Malmström  2003  Skuru Idrottsklubb    35.22        1:13.34   
Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.34        1:13.89   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    36.33        1:14.80   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    35.39        1:15.05   
Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.01        1:19.13   
10  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.38        1:20.88   
11  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    39.96        1:22.64   
12  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.57        1:22.71   
13  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.62        1:24.76   
14  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    41.85        1:24.94   
15  Gustav Dahlberg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.44        1:25.22   
16  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Fritid    43.21        1:26.89   
17  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    42.08        1:28.39   
18  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    42.83        1:29.14   
19  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    46.50        1:35.58   
20  Axel Poldahl  2003  Skuru Idrottsklubb    48.02        1:37.98   
21  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    48.42        1:38.96   
22  Fredrik Etsare  2003  Skuru Idrottsklubb    52.49        1:43.75   
Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    34.62        1:10.29   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    36.49        1:13.09   
Tobias Eknor  2000  Solna Sundbyberg SS 04    36.24        1:14.33   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    36.96        1:15.73   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Skuru Idrottsklubb    37.27        1:16.52   
Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid    38.45        1:18.46   
David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    40.41        1:21.94   
Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid    45.60        1:35.41   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    32.77        1:07.74   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    32.85        1:08.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            39.81   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            40.59   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.88   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            46.59   
Alva Leira Hagberg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.18   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.28   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.38   
Cecilia Adielsson  2006  Södertälje Simsällskap            47.47   
Thilde Roshag  2006  Strängnäs Simklubb            47.83   
10  Ebba Näsvall  2006  Turebergs Simklubb            48.10   
11  Wilma Söderlind  2007  Tyresö Simsällskap            48.35   
12  Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            51.10   
13  Emma Molin  2006  Turebergs Simklubb            51.13   
14  Thea Lundgren  2006  Strängnäs Simklubb            51.15   
15  Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.94   
16  Agnes Salmi  2006  Skuru Idrottsklubb            52.17   
17  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            53.99   
18  Tea Hermelin  2008  Turebergs Simklubb            54.31   
19  Maria Klingenstierna  2006  Turebergs Simklubb            56.86   
20  Agnes Wiman  2006  Turebergs Simklubb            58.54   
21  Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            59.48   
22  Matilda Holmerin  2007  Södertälje Simsällskap            1:02.46   
Alice Blomqvist  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Isabell Andersson  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
Klara Broms  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
Linnea Björkholm  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Lova Svensson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Sophie Löwenthal  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            35.29   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            36.76   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            37.26   
Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            37.86   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            38.00   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            39.05   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            39.26   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            39.45   
Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            39.98   
10  Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            40.00   
11  Ester Pettersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            40.04   
12  Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            40.08   
13  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.61   
14  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            40.65   
15  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.80   
16  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            41.74   
17  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            41.83   
18  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.00   
19  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            42.43   
20  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            42.57   
21  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            42.88   
22  Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            42.98   
23  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap            43.17   
24  Emma Söderberg  2005  Älvsjö AIK Fritid            43.23   
25  Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            43.29   
26  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            43.34   
27  Hanna Rybring  2004  Tyresö Simsällskap            43.40   
28  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            44.17   
29  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            44.35   
30  Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb            45.01   
31  Elin Björklund  2005  Älvsjö AIK Fritid            45.12   
32  Alexandra Nordgren  2004  Skuru Idrottsklubb            45.19   
33  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            45.20   
34  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.84   
35  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.96   
36  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            47.33   
37  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.81   
38  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            47.85   
39  Lova Orre  2005  Gustavsbergs Simsällskap            48.30   
40  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyresö Simsällskap            48.87   
41  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap            49.05   
42  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            49.56   
43  Tilda Olofsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            50.47   
44  Sara Djerf  2005  Gustavsbergs Simsällskap            51.14   
45  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            51.88   
46  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            52.24   
47  Philippa Ledo Antunes  2004  Tyresö Simsällskap            53.21   
48  Mimmi Jaksetic  2005  Tyresö Simsällskap            53.75   
49  Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb            53.81   
50  Emelie Araya Pimentel  2005  Turebergs Simklubb            55.54   
51  Matilda Tiselius  2005  Turebergs Simklubb            1:02.43   
Alicia Söderlind  2005  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Elina Abler  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Selin Sahin  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            39.80   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb            41.76   
Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.23   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            56.10   
Oliver Timm  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:02.14   
Daniel Wu  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
Ivan Hvenmark  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            36.30   
Carl Mattson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            38.94   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap            41.97   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            42.34   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            42.71   
Love Lundwall  2004  Tyresö Simsällskap            43.79   
Lukas Wiman  2004  Turebergs Simklubb            46.05   
Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.20   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            46.40   
10  Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap            46.69   
11  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            47.30   
12  Max Ringbom  2005  Tyresö Simsällskap            49.60   
13  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            50.09   
14  Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb            51.34   
15  Joakim Johansson  2005  Södertälje Simsällskap            55.04   
16  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            57.40   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    37.88        1:20.07   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    38.68        1:21.42   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.94        1:23.30   
Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    40.59        1:24.75   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    40.36        1:25.66   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    41.34        1:27.95   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.56        1:28.18   
Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    41.17        1:28.57   
Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb    42.70        1:29.70   
10  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.55        1:29.92   
11  Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    42.15        1:29.97   
12  Selma Petré  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.21        1:30.50   
13  Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap    44.45        1:33.59   
14  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    44.11        1:34.09   
15  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    44.72        1:34.15   
16  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    44.03        1:34.86   
17  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04    46.05        1:35.90   
18  Astrid Palmborg  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.22        1:36.41   
19  Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04    45.18        1:38.49   
20  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    46.89        1:38.89   
21  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    46.22        1:38.93   
22  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    46.38        1:39.14   
23  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    47.05        1:39.96   
24  Jocelyn Sepp  2002  Skuru Idrottsklubb    46.47        1:40.56   
25  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    46.76        1:40.77   
26  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    48.13        1:41.36   
27  Maryam Forghani  2002  Solna Sundbyberg SS 04    46.84        1:42.43   
28  Mathilda Malmström  2002  Norrtälje Simklubb    48.15        1:42.93   
29  Emma Wendt  2002  Gustavsbergs Simsällskap    49.46        1:45.11   
30  Amna Hojlas  2002  Älvsjö AIK Fritid    47.82        1:46.54   
31  Alma Söderqvist  2003  Tyresö Simsällskap    51.81        1:50.89   
32  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    53.66        1:55.72   
33  Deborah Araya  2002  Älvsjö AIK Fritid    55.90        1:58.41   
Jennifer Andersson  2003  Hellas Simklubb            DSQ   
Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andrea Belin  2000  Skuru Idrottsklubb    38.69        1:23.65   
Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    40.36        1:25.96   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    42.60        1:27.63   
Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    40.61        1:27.72   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    42.57        1:31.00   
Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    44.02        1:33.67   
Emma Eriksson  2001  Norrtälje Simklubb    46.55        1:42.59   
Rebecka Rosengart  2001  Hellas Simklubb    50.10        1:45.53   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb    50.92        1:46.14   
10  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    50.03        1:47.55   
11  Stella Mörfelt  2000  Gustavsbergs Simsällskap    53.47        1:53.26   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    48.90        1:44.00   
Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    34.63        1:15.29   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    36.81        1:18.36   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    37.72        1:20.45   
Lukas Malmström  2003  Skuru Idrottsklubb    39.29        1:22.76   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    40.03        1:23.87   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    38.85        1:25.54   
Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.68        1:25.78   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    40.57        1:26.04   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    40.56        1:27.95   
10  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    42.13        1:29.61   
11  Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.27        1:31.40   
12  Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    43.76        1:31.48   
13  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.40        1:31.53   
14  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Fritid    44.31        1:31.71   
15  Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.67        1:33.15   
16  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    45.04        1:33.57   
17  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    45.57        1:35.69   
18  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    45.07        1:35.92   
19  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    45.59        1:36.17   
20  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    44.72        1:36.41   
21  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    51.22        1:48.46   
22  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    53.17        1:48.92   
23  William Edenberg  2003  Tyresö Simsällskap    50.75        1:50.82   
Axel Poldahl  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    34.43        1:13.18   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    39.12        1:22.03   
Tobias Eknor  2000  Solna Sundbyberg SS 04    39.00        1:22.66   
Gustav Sjöqvist  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.44        1:28.39   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Skuru Idrottsklubb    43.45        1:28.52   
Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.20        1:39.17   
Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid    48.00        1:44.44   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.02        1:19.93   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    38.40        1:23.56   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    45.59        1:35.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.61   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.81   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.39   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            48.97   
Thilde Roshag  2006  Strängnäs Simklubb            50.62   
Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            51.17   
Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.79   
Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            52.30   
Klara Broms  2006  Turebergs Simklubb            52.58   
10  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.76   
11  Wilma Söderlind  2007  Tyresö Simsällskap            54.09   
12  Ebba Näsvall  2006  Turebergs Simklubb            54.90   
13  Thea Lundgren  2006  Strängnäs Simklubb            55.13   
14  Emma Molin  2006  Turebergs Simklubb            56.06   
15  Cecilia Adielsson  2006  Södertälje Simsällskap            56.11   
16  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            56.20   
17  Alva Leira Hagberg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            57.04   
18  Maria Klingenstierna  2006  Turebergs Simklubb            57.73   
19  Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            57.92   
20  Isabell Andersson  2007  Turebergs Simklubb            58.73   
21  Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            1:00.43   
22  Lova Svensson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:02.75   
23  Agnes Wiman  2006  Turebergs Simklubb            1:02.99   
24  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            1:03.81   
25  Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            1:03.98   
26  Tea Hermelin  2008  Turebergs Simklubb            1:08.81   
27  Linnea Björkholm  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:10.34   
28  Sophie Löwenthal  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:16.11   
Cecilia Adielsson  2006  Södertälje Simsällskap            DNS   
Agnes Salmi  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Matilda Holmerin  2007  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            40.38   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            41.17   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            42.38   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            42.50   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            43.63   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            43.92   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.35   
Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            44.39   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            44.43   
10  Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            44.53   
11  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            44.68   
12  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            45.08   
13  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            45.36   
14  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            45.90   
15  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.99   
16  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            47.26   
17  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            47.67   
18  Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            47.93   
19  Ester Pettersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            48.41   
19  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            48.41   
21  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            48.56   
22  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            49.25   
23  Linnea Trennevik  2004  Gustavsbergs Simsällskap            49.28   
24  Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb            49.50   
25  Alicia Söderlind  2005  Tyresö Simsällskap            49.56   
26  Alva Jacobsson  2005  Tyresö Simsällskap            49.67   
27  Amalia Johnson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.99   
28  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            50.09   
29  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            50.39   
30  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            50.40   
31  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyresö Simsällskap            50.46   
32  Torun Fritioff  2004  Solna Sundbyberg SS 04            50.79   
33  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            50.84   
34  Lova Orre  2005  Gustavsbergs Simsällskap            51.12   
35  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap            51.46   
36  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.61   
37  Matilda Arvidsson  2004  Tyresö Simsällskap            51.72   
38  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            52.09   
39  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            52.35   
40  Elin Björklund  2005  Älvsjö AIK Fritid            52.47   
41  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap            52.86   
42  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            53.03   
43  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.68   
44  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            53.70   
45  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.81   
46  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            54.40   
47  Philippa Ledo Antunes  2004  Tyresö Simsällskap            54.66   
48  Selin Sahin  2005  Turebergs Simklubb            55.28   
49  Tilde Bergvall  2004  Tyresö Simsällskap            56.23   
50  Emma Söderberg  2005  Älvsjö AIK Fritid            56.66   
51  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            56.99   
52  Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb            57.29   
53  Alexandra Nordgren  2004  Skuru Idrottsklubb            57.90   
54  Tilda Olofsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            58.88   
55  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            59.61   
56  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap            59.81   
57  Linnea Pantzar  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:01.59   
58  Elina Abler  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:02.18   
Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Sara Djerf  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Emelie Araya Pimentel  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Matilda Tiselius  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Milla Krigsman  2004  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            43.77   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb            50.02   
Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            55.75   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            1:03.46   
Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:08.79   
Oliver Timm  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            42.83   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.77   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap            46.61   
Carl Mattson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            48.62   
Joakim Johansson  2005  Södertälje Simsällskap            51.59   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            51.89   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            52.72   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            52.86   
Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            53.19   
10  Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap            53.23   
11  Lukas Wiman  2004  Turebergs Simklubb            54.28   
12  Love Lundwall  2004  Tyresö Simsällskap            56.27   
13  Max Ringbom  2005  Tyresö Simsällskap            57.32   
14  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            58.54   
15  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            58.62   
16  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            1:04.56   
17  Frans Willquist  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:06.95   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Ricardo Daniel Kosiec-Gomez  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  12:12   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.66  1:16.48  2:03.72    2:37.92   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    33.91  1:16.00  2:02.91    2:38.48   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    36.39  1:16.56  2:03.63    2:39.74   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.77  1:14.60  2:04.15    2:41.88   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    34.32  1:15.39  2:07.62    2:47.48   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    37.23  1:20.26  2:08.60    2:47.49   
Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap    34.97  1:19.51  2:10.36    2:48.00   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    36.68  1:23.46  2:11.64    2:48.65   
Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    38.28  1:23.94  2:12.95    2:55.30   
10  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.31  1:23.53  2:16.66    2:56.28   
11  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.72  1:24.84  2:16.61    2:56.44   
12  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.79  1:26.44  2:20.22    2:58.66   
13  Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    39.11  1:26.64  2:17.15    2:58.68   
14  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.84  1:24.83  2:16.69    3:00.27   
15  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    41.52  1:30.14  2:17.99    3:00.46   
16  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    37.23  1:22.39  2:20.91    3:00.76   
17  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    41.49  1:27.81  2:22.69    3:01.81   
18  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.17  1:26.88  2:22.10    3:02.28   
19  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    41.11  1:29.55  2:21.92    3:03.35   
20  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    39.20  1:29.36  2:22.61    3:05.29   
21  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    44.02  1:33.07  2:24.50    3:08.70   
22  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    44.57  1:36.10  2:28.30    3:11.93   
23  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    45.54  1:33.10  2:29.41    3:13.38   
24  Jocelyn Sepp  2002  Skuru Idrottsklubb    47.01  1:38.91  2:37.38    3:23.13   
25  Maryam Forghani  2002  Solna Sundbyberg SS 04    46.83  1:41.99  2:39.91    3:26.27   
26  Ebba Hedman  2003  Tyresö Simsällskap    52.39  1:45.10  2:42.26    3:33.42   
Emma Wendt  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.25  1:16.65  2:10.35    2:46.90   
Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    37.31  1:22.51  2:10.31    2:49.13   
Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    36.50  1:20.16  2:10.62    2:49.16   
Andrea Belin  2000  Skuru Idrottsklubb    35.17  1:19.43  2:12.59    2:53.54   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    38.35  1:25.11  2:16.69    2:58.41   
Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    40.56  1:27.67  2:19.13    3:00.55   
Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    38.46  1:27.04  2:25.09    3:10.63   
Stella Mörfelt  2000  Gustavsbergs Simsällskap    49.10  1:46.28  2:49.48    3:32.86   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb    46.14  1:44.89  2:45.00    3:36.42   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    39.99  1:26.20  2:24.06    3:07.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  12:12 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  12:36   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    34.09  1:12.63  1:58.32    2:33.39   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    34.96  1:13.23  1:59.91    2:35.67   
Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.42  1:13.79  2:01.39    2:36.42   
Lukas Malmström  2003  Skuru Idrottsklubb    33.79  1:15.54  2:01.49    2:37.60   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    36.60  1:17.75  2:04.10    2:38.32   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    33.93  1:15.61  2:06.05    2:41.65   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    34.65  1:19.56  2:07.24    2:44.92   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    33.11  1:15.18  2:05.05    2:46.29   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.66  1:18.18  2:08.31    2:47.27   
10  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.36  1:24.73  2:14.02    2:51.75   
11  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Fritid    39.46  1:26.97  2:16.00    2:56.83   
12  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.64  1:25.36  2:15.40    2:57.52   
13  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.00  1:25.28  2:17.02    2:57.77   
14  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    38.70  1:26.03  2:17.60    2:59.11   
15  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    39.61  1:27.70  2:20.70    2:59.12   
16  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.24  1:24.90  2:21.03    3:02.69   
17  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    41.77  1:29.41  2:23.87    3:06.95   
18  Axel Poldahl  2003  Skuru Idrottsklubb    45.55  1:41.86  2:41.93    3:28.98   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    30.51  1:09.54  1:52.18    2:24.69   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    33.36  1:12.72  1:57.27    2:31.83   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    33.04  1:14.64  2:02.01    2:33.84   
Tobias Eknor  2000  Solna Sundbyberg SS 04    34.21  1:16.57  2:04.51    2:46.22   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Skuru Idrottsklubb    36.21  1:19.05  2:10.86    2:47.52   
Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid    35.22  1:19.27  2:09.01    2:49.51   
Sacke Jantunen  2001  Solna Sundbyberg SS 04    40.91  1:27.23  2:21.52    3:03.32   
David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    37.38  1:28.47  2:22.10    3:04.68   
Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.46  1:26.23  2:24.06    3:09.14   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    32.19  1:11.77  1:57.39    2:30.45   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    33.43  1:14.15  2:01.97    2:39.07   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    40.81  1:32.39  2:28.73    3:16.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  12:36 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  15:29   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            35.41   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            36.43   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            38.65   
Elina Tshibanda  2007  Strängnäs Simklubb            38.82   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            39.51   
Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            39.86   
Emilia Buchgeister  2006  Turebergs Simklubb            40.94   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.10   
Wilma Söderlind  2007  Tyresö Simsällskap            41.25   
10  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            41.31   
11  Cecilia Adielsson  2006  Södertälje Simsällskap            42.37   
12  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.49   
13  Ebba Näsvall  2006  Turebergs Simklubb            43.46   
14  Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            43.99   
15  Emma Molin  2006  Turebergs Simklubb            44.74   
16  Tea Hermelin  2008  Turebergs Simklubb            44.94   
17  Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            45.28   
18  Alva Leira Hagberg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.10   
19  Maria Klingenstierna  2006  Turebergs Simklubb            46.55   
20  Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.61   
21  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            48.66   
22  Lova Svensson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.74   
23  Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            48.78   
24  Isabell Andersson  2007  Turebergs Simklubb            48.99   
25  Emma Mattson  2006  Tyresö Simsällskap            50.68   
26  Alice Blomqvist  2006  Skuru Idrottsklubb            51.42   
27  Kajsa Elmqvist  2007  Turebergs Simklubb            53.08   
28  Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            53.45   
29  Helena Cunningham  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            55.74   
30  Linnea Björkholm  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            57.37   
31  Matilda Holmerin  2007  Södertälje Simsällskap            59.21   
Cecilia Adielsson  2006  Södertälje Simsällskap            DNS   
Agnes Salmi  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            31.25   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            31.67   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            31.98   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            32.14   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            32.24   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            32.93   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            33.03   
Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            33.04   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb            33.18   
10  Ester Pettersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            33.25   
11  Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            33.38   
12  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            33.69   
13  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            33.85   
14  Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            34.02   
15  Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            34.08   
16  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            34.84   
17  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            35.12   
18  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            35.32   
19  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            35.44   
20  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            35.45   
21  Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            35.62   
22  Frida Wallman  2005  Tyresö Simsällskap            35.82   
23  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            36.01   
24  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            36.08   
25  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            36.39   
26  Emma Söderberg  2005  Älvsjö AIK Fritid            36.56   
27  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            36.69   
28  Hanna Fürst  2004  Tyresö Simsällskap            36.85   
28  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            36.85   
30  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap            36.87   
31  Hanna Rybring  2004  Tyresö Simsällskap            36.92   
32  Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            36.98   
33  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            37.09   
34  Ella Frantzich  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            37.56   
35  Saskia Cousins Clarhäll  2005  Tyresö Simsällskap            37.88   
36  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.01   
37  Linnea Trennevik  2004  Gustavsbergs Simsällskap            38.12   
38  Filippa Jonsson  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            38.68   
39  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            38.90   
40  Alicia Söderlind  2005  Tyresö Simsällskap            38.93   
41  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            38.94   
42  Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb            38.95   
43  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            39.02   
44  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyresö Simsällskap            39.06   
45  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            39.26   
45  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            39.26   
47  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            39.45   
48  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            39.49   
49  Elin Björklund  2005  Älvsjö AIK Fritid            39.56   
50  Alva Jacobsson  2005  Tyresö Simsällskap            39.78   
51  Isabel Solomon  2004  Solna Sundbyberg SS 04            39.97   
52  Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.10   
53  Tilda Olofsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            40.34   
54  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            40.53   
55  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            41.02   
56  Amalia Johnson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            41.17   
57  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            41.37   
58  Elma Ridhagen  2004  Tyresö Simsällskap            41.48   
59  Sara Djerf  2005  Gustavsbergs Simsällskap            42.21   
60  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            43.04   
61  Isabelle Lundwall Lager  2004  Turebergs Simklubb            43.11   
62  Mimmi Jaksetic  2005  Tyresö Simsällskap            43.27   
63  Philippa Ledo Antunes  2004  Tyresö Simsällskap            43.50   
64  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap            43.73   
65  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            43.77   
66  Lova Orre  2005  Gustavsbergs Simsällskap            43.83   
67  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap            44.32   
68  Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb            44.88   
69  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap            47.69   
70  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            49.31   
71  Ingrid Nathorst-Böös  2005  Hellas Simklubb            49.91   
72  Elina Abler  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.73   
73  Matilda Tiselius  2005  Turebergs Simklubb            55.64   
Linnea Pantzar  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  15:29 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            34.72   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb            37.91   
Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.86   
Oskar Trygg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.87   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            48.34   
Samuel Falk  2007  Tyresö Simsällskap            49.91   
Ivan Hvenmark  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            50.10   
Emil Svanström  2006  Gustavsbergs Simsällskap            51.16   
Daniel Wu  2007  Turebergs Simklubb            51.64   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            31.76   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            31.88   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap            34.73   
Carl Mattson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            34.96   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            35.25   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            35.45   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            37.14   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            37.59   
Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            38.82   
10  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            40.93   
11  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            41.15   
12  Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb            41.21   
13  Max Ringbom  2005  Tyresö Simsällskap            41.80   
14  Love Lundwall  2004  Tyresö Simsällskap            42.39   
15  Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap            44.12   
16  Linus Wohrne  2005  Turebergs Simklubb            45.14   
17  Joakim Johansson  2005  Södertälje Simsällskap            45.23   
18  Ricardo Daniel Kosiec-Gomez  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.50   
19  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            45.52   
20  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.59   
21  Frans Willquist  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.14   
22  Gabriel Lekander  2005  Skuru Idrottsklubb            53.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  15:51   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    30.70        1:03.61   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    32.06        1:05.36   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    32.09        1:05.43   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.10        1:05.47   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    31.84        1:05.52   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    32.13        1:06.31   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    33.78        1:09.21   
Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap    34.13        1:09.36   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.33        1:09.86   
10  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.25        1:10.05   
11  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.07        1:10.42   
12  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.69        1:10.54   
13  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    35.08        1:11.27   
14  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    35.25        1:11.34   
15  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    34.79        1:12.58   
16  Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    35.09        1:13.77   
17  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    36.49        1:15.16   
18  Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb    35.90        1:15.95   
19  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.54        1:16.29   
20  Mathilda Malmström  2002  Norrtälje Simklubb    37.42        1:18.76   
21  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.47        1:19.35   
22  Maryam Forghani  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.24        1:20.09   
23  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb    38.96        1:21.01   
24  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.99        1:21.80   
25  Sofia Preste  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.61        1:22.51   
26  Jocelyn Sepp  2002  Skuru Idrottsklubb    39.98        1:23.67   
27  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.94        1:23.73   
28  Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.08        1:24.55   
29  Amna Hojlas  2002  Älvsjö AIK Fritid    40.70        1:25.54   
30  Emma Wendt  2002  Gustavsbergs Simsällskap    41.45        1:27.62   
31  Alma Söderqvist  2003  Tyresö Simsällskap    41.98        1:29.29   
32  Jennifer Andersson  2003  Hellas Simklubb    43.95        1:30.35   
33  Deborah Araya  2002  Älvsjö AIK Fritid    43.25        1:30.64   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andrea Belin  2000  Skuru Idrottsklubb    31.23        1:04.55   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.88        1:06.21   
Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    32.49        1:07.70   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    33.01        1:08.17   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    33.83        1:09.64   
Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    34.01        1:10.40   
Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    34.09        1:10.48   
Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    34.19        1:10.62   
Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.48        1:11.47   
10  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    35.31        1:13.08   
11  Stella Mörfelt  2000  Gustavsbergs Simsällskap    41.72        1:23.60   
12  Rebecka Rosengart  2001  Hellas Simklubb    39.76        1:23.70   
13  Emma Eriksson  2001  Norrtälje Simklubb    39.71        1:24.58   
14  Thea Asp  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    39.03        1:28.80   
15  Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb    43.03        1:31.07   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    36.03        1:16.68   
Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid    37.86        1:20.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  15:51 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    28.71        59.51   
Lukas Malmström  2003  Skuru Idrottsklubb    28.69        59.68   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    29.21        1:01.11   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    29.84        1:01.59   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    30.52        1:03.15   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    31.42        1:03.81   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    30.52        1:04.16   
Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.54        1:06.26   
Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.43        1:06.43   
10  Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    32.07        1:07.24   
11  Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.09        1:07.37   
12  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    32.22        1:07.83   
13  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.32        1:08.81   
14  Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.28        1:09.02   
15  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    34.22        1:10.47   
16  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.44        1:10.59   
17  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    33.13        1:10.84   
18  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Fritid    35.09        1:11.52   
19  Erik Pettersson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.47        1:12.24   
20  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.33        1:12.67   
21  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    34.42        1:12.82   
22  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    34.51        1:12.96   
23  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.41        1:13.89   
24  Baris Can Köymen  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.56        1:13.96   
25  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.46        1:16.13   
26  Gustav Dahlberg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.80        1:17.94   
27  Axel Poldahl  2003  Skuru Idrottsklubb    38.30        1:19.50   
28  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    38.39        1:19.89   
29  Gustaf Lindewald  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.55        1:22.40   
30  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    39.53        1:22.74   
31  Helmer Lönnkvist  2002  Tyresö Simsällskap    42.82        1:32.13   
32  Fredrik Etsare  2003  Skuru Idrottsklubb    44.77        1:33.96   
33  Melvin Svensson  2003  Tyresö Simsällskap    44.65        1:37.07   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    28.66        57.67   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    28.46        57.85   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Skuru Idrottsklubb    28.66        1:00.29   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04    30.12        1:00.87   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    30.78        1:02.64   
Gustav Sjöqvist  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    30.31        1:03.25   
David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    32.89        1:07.79   
Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid    32.87        1:07.96   
Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.22        1:09.57   
10  Timur Ziganshin  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.50        1:11.48   
11  Sacke Jantunen  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.55        1:12.18   
12  Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid    36.55        1:19.08   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    25.01        53.20   
Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    28.15        58.77   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    30.15        1:03.30   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    35.84        1:14.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            40.63   
Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            42.42   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.17   
Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            47.96   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            47.97   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.52   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            49.00   
Elina Tshibanda  2007  Strängnäs Simklubb            49.66   
Ebba Näsvall  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
Emma Molin  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            32.94   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            35.28   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            35.69   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            36.91   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.04   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            37.41   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            37.46   
Ester Pettersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            37.82   
Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            38.24   
10  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb            38.50   
11  Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            39.02   
12  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            39.37   
13  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            39.55   
14  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            39.80   
15  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            39.96   
16  Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            40.33   
17  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            41.34   
18  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            41.46   
19  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            41.74   
20  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            41.75   
21  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            42.65   
22  Filippa Jonsson  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            42.77   
23  Emma Söderberg  2005  Älvsjö AIK Fritid            42.95   
24  Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.03   
25  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            44.68   
26  Frida Wallman  2005  Tyresö Simsällskap            44.75   
26  Hanna Fürst  2004  Tyresö Simsällskap            44.75   
28  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.79   
29  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap            44.92   
30  Elin Björklund  2005  Älvsjö AIK Fritid            45.07   
31  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.76   
32  Isabelle Lundwall Lager  2004  Turebergs Simklubb            46.04   
33  Alicia Söderlind  2005  Tyresö Simsällskap            46.27   
34  Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb            48.71   
35  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.25   
36  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            50.61   
36  Linnea Trennevik  2004  Gustavsbergs Simsällskap            50.61   
38  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            50.75   
39  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.58   
40  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            53.05   
41  Tilda Olofsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            53.28   
42  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap            56.94   
Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            DNS   
Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  16:38 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            40.70   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            34.45   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            35.14   
Carl Mattson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            39.85   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.69   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            43.63   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            43.78   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap            44.27   
Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.13   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            47.83   
Max Ringbom  2005  Tyresö Simsällskap            47.83   
11  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            53.33   
12  Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb            57.08   
13  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            1:09.58   
Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Love Lundwall  2004  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  16:51   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.90        1:13.74   
Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap    35.53        1:15.78   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    35.13        1:15.88   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.26        1:19.36   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    37.93        1:20.60   
Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.66        1:20.86   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    36.76        1:23.09   
Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb    37.68        1:23.32   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    37.56        1:24.98   
10  Alexandra Reiman  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.10        1:25.78   
11  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    40.25        1:25.83   
12  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    39.37        1:27.81   
13  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    42.10        1:29.96   
14  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    42.95        1:33.04   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andrea Belin  2000  Skuru Idrottsklubb    36.00        1:18.57   
Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    37.08        1:23.17   
Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    37.45        1:23.24   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    38.34        1:24.06   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    38.78        1:24.34   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    37.93        1:25.59   
Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    39.09        1:32.20   
Stella Mörfelt  2000  Gustavsbergs Simsällskap    48.92        1:45.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  16:51 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    31.46        1:08.13   
Lukas Malmström  2003  Skuru Idrottsklubb    31.99        1:10.18   
Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.23        1:10.44   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    34.38        1:14.87   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    35.10        1:15.66   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    34.71        1:16.66   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    36.93        1:20.37   
Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Fritid    39.32        1:21.83   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.55        1:22.01   
10  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    37.13        1:23.60   
11  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    39.71        1:26.79   
12  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.07        1:29.49   
13  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.87        1:29.77   
14  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.69        1:30.08   
15  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    40.88        1:30.30   
16  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    42.01        1:31.75   
17  Baris Can Köymen  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.84        1:32.24   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    30.82        1:04.79   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    32.77        1:08.89   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    33.39        1:12.28   
Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid    36.09        1:16.35   
Timur Ziganshin  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.04        1:22.24   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Skuru Idrottsklubb    37.96        1:25.00   
Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.88        1:27.87   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    33.10        1:13.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  17:39   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 24, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    41.15        1:31.36   
Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap    43.94        1:35.57   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap    46.91        1:38.07   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    48.35        1:39.30   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    47.49        1:41.45   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening    47.83        1:43.91   
Cecilia Adielsson  2006  Södertälje Simsällskap    48.47        1:45.36   
Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap    49.54        1:49.03   
Emma Molin  2006  Turebergs Simklubb    54.76        1:55.57   
10  Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb    51.75        1:56.83   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Elina Tshibanda  2007  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Lova Svensson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    36.85        1:18.16   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    38.05        1:20.16   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    36.38        1:20.87   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap    38.31        1:23.32   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb    38.25        1:23.34   
Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    38.67        1:24.07   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    39.02        1:24.07   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    40.20        1:24.69   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.77        1:25.08   
10  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.62        1:25.60   
11  Ester Pettersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.06        1:26.21   
12  Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    40.65        1:26.50   
13  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.03        1:28.81   
14  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    41.54        1:28.86   
15  Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.97        1:29.19   
16  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    41.25        1:29.57   
17  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    41.05        1:29.67   
18  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    41.37        1:31.85   
19  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    44.15        1:32.72   
20  Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.28        1:33.18   
21  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.78        1:33.26   
22  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    42.15        1:33.30   
23  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    43.80        1:33.63   
24  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    42.94        1:33.70   
25  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb    44.30        1:35.07   
26  Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    45.93        1:35.62   
27  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap    44.48        1:36.43   
28  Elin Björklund  2005  Älvsjö AIK Fritid    45.34        1:36.90   
29  Hanna Rybring  2004  Tyresö Simsällskap    44.51        1:36.99   
30  Frida Wallman  2005  Tyresö Simsällskap    47.32        1:37.46   
31  Alicia Söderlind  2005  Tyresö Simsällskap    47.56        1:37.54   
32  Emma Söderberg  2005  Älvsjö AIK Fritid    44.98        1:37.82   
33  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap    47.39        1:38.41   
34  Alva Jacobsson  2005  Tyresö Simsällskap    48.23        1:38.52   
35  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap    45.85        1:39.20   
36  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyresö Simsällskap    46.71        1:39.81   
37  Linnea Trennevik  2004  Gustavsbergs Simsällskap    48.33        1:40.92   
38  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    47.02        1:41.01   
39  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.73        1:41.36   
40  Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb    47.62        1:42.16   
41  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.06        1:42.33   
42  Saskia Cousins Clarhäll  2005  Tyresö Simsällskap    47.10        1:42.65   
43  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    48.21        1:42.72   
44  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap    50.02        1:44.27   
45  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    50.04        1:44.68   
46  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    50.82        1:45.01   
47  Isabel Solomon  2004  Solna Sundbyberg SS 04    51.83        1:48.51   
48  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb    52.46        1:49.44   
49  Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04    53.11        1:49.47   
50  Tilda Olofsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap    52.70        1:51.43   
Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  17:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner